Plugins - Really Simple SSL - Stable (latest release) - en to sv_SE translation catalogue (474 entries)

en: Terms & Conditions.
sv_SE: Användarvillkor.

en: Other Plugins
sv_SE: Andra tillägg

en: Powered by Qualys
sv_SE: Drivs med Qualys

en: Source
sv_SE: Källa

en: Directive
sv_SE: Direktiv

en: Add additional domains which can embed your website, if needed. Comma seperated.
sv_SE: Lägg till ytterligare domäner som kan bädda in din webbplats om det behövs. Separerade med kommatecken.

en: Allow your domain to be embedded
sv_SE: Tillåt att din domän bäddas in

en: Disable (Default)
sv_SE: Inaktivera (standard)

en: Serve encrypted and authenticated responses
sv_SE: Betjäna krypterade och autentiserade svar

en: Enable Permissions Policy
sv_SE: Aktivera behörighetspolicy

en: Options
sv_SE: Alternativ

en: Feature
sv_SE: Funktion

en: They might be misused if you don’t actively tell the browser to disable these features.
sv_SE: De kan missbrukas om du inte aktivt säger åt webbläsaren att inaktivera dessa funktioner.

en: Browser features are plentiful, but most are not needed on your website.
sv_SE: Det finns gott om webbläsarfunktioner, men de flesta behövs inte på din webbplats.

en: About the Permission Policy
sv_SE: Om behörighetspolicyn

en: Disable
sv_SE: Inaktivera

en: Allow
sv_SE: Tillåt

en: Location
sv_SE: Plats

en: Description
sv_SE: Beskrivning

en: Type
sv_SE: Typ

en: One year
sv_SE: Ett år

en: Include subdomains
sv_SE: Inkludera underdomäner

en: After enabling this feature, you can submit your site to %shstspreload.org%s
sv_SE: Efter att ha aktiverat denna funktion kan du skicka in din webbplats till %shstspreload.org%s

en: recommended
sv_SE: rekommenderas

en: Delete
sv_SE: Ta bort

en: Action
sv_SE: Åtgärd

en: Login status
sv_SE: Inloggningsstatus

en: Method
sv_SE: Metod

en: Disable application passwords
sv_SE: Inaktivera applikationslösenord

en: Debug log is now public
sv_SE: Felsökningslogg är nu offentlig

en: Debug log not publicly accessible
sv_SE: Felsökningslogg är inte åtkomlig offentligt

en: Change debug.log file location
sv_SE: Ändra debug.log-filens plats

en: Disable HTTP methods
sv_SE: Inaktivera HTTP-metoder

en: Disable XML-RPC
sv_SE: Inaktivera XML-RPC

en: Username 'Admin' is allowed
sv_SE: Användarnamn ”Admin” är tillåtet

en: Username 'Admin' is not allowed
sv_SE: Användarnamn ”Admin” är inte tillåtet

en: User enumeration is possible
sv_SE: Uppräkning av användare är möjligt

en: User enumeration is restricted
sv_SE: Uppräkning av användare är begränsat

en: Disable user enumeration
sv_SE: Inaktivera uppräkning av användare

en: Browsing directories is possible
sv_SE: Bläddring i kataloger är möjligt

en: Browsing directories is blocked
sv_SE: Bläddring i kataloger är blockerat

en: Disable directory browsing
sv_SE: Inaktivera katalogbläddring

en: Prevent exposed login feedback
sv_SE: Förhindra exponerad feedback för inloggning

en: Hide your WordPress version
sv_SE: Dölj din WordPress-version

en: File editing is enabled
sv_SE: Filredigering är aktiverad

en: File editing is disabled
sv_SE: Filredigering är inaktiverad

en: Disable the built-in file editors
sv_SE: Inaktivera de inbyggda filredigerarna

en: User registration is not restricted
sv_SE: Användarregistrering är inte begränsad

en: User registration is restricted
sv_SE: Användarregistrering är begränsad

en: About Hardening
sv_SE: Om förstärkning

en: Disable "anyone can register"
sv_SE: Inaktivera ”Vem som helst kan registrera sig”

en: Premium support
sv_SE: Premiumsupport

en: System status
sv_SE: Systemstatus

en: Dismiss all notices
sv_SE: Avfärda alla notiser

en: No redirect
sv_SE: Ingen omdirigering

en: Redirect method
sv_SE: Omdirigeringsmetod

en: DNS verification
sv_SE: DNS-verifiering

en: General Settings
sv_SE: Allmänna inställningar

en: Permissions Policy
sv_SE: Behörighetspolicy

en: Mixed Content Scan
sv_SE: Skanning av blandat innehåll

en: Get XML-RPC with %sReally Simple SSL Pro%s
sv_SE: Skaffa XML-RPC med %sReally Simple SSL Pro%s

en: Advanced Hardening
sv_SE: Avancerad förstärkning

en: Hardening
sv_SE: Förstärkning

en: Debugging with Really Simple SSL
sv_SE: Felsökning med Really Simple SSL

en: Get Premium Support with %sReally Simple SSL Pro%s
sv_SE: Skaffa Premiumsupport med %sReally Simple SSL Pro%s

en: The following information is attached when you send this form: license key, scan results, your domain, .htaccess file, debug log and a list of active plugins.
sv_SE: Följande information bifogas när du skickar detta formulär: licensnyckel, skanningsresultat, din domän, .htaccess-fil, felsökningslogg och en lista över aktiva tillägg.

en: Dashboard
sv_SE: Adminpanel

en: forbidden - number in author name not allowed =
sv_SE: förbjudet – nummer i författarens namn ej tillåtet =

en: Username 'admin' has been changed to %s
sv_SE: Användarnamn ”admin” har ändrats till %s

en: Invalid login details.
sv_SE: Ogiltiga inloggningsdetaljer.

en: Uploads folder not writable.
sv_SE: Uppladdningsmapp är inte skrivbar.

en: Changed debug.log location to:
sv_SE: Ändrade debug.log-platsen till:

en: Your WordPress version is visible to others.
sv_SE: Din WordPress-version är synlig för andra.

en: Anyone can register an account on your site. Consider disabling this option in the WordPress general settings.
sv_SE: Vem som helst kan registrera ett konto på din webbplats. Överväg att inaktivera detta alternativ i WordPress allmänna inställningar.

en: The built-in file editors are accessible to others.
sv_SE: De inbyggda filredigerarna är tillgängliga för andra.

en: Your site registered a user with the name 'admin'.
sv_SE: Din webbplats registrerade en användare med namnet ”admin”.

en: Username
sv_SE: Användarnamn

en: Prevent user enumeration
sv_SE: Förhindra uppräkning av användare

en: Debugging
sv_SE: Felsökning

en: We have detected administrator roles where the login and display names are the same.
sv_SE: Vi har upptäckt administratörsroller där inloggnings- och visningsnamnen är desamma.

en: It is currently possible to create an administrator user with the same login and display name.
sv_SE: Det är för närvarande möjligt att skapa en administratörsanvändare med samma inloggnings- och visningsnamn.

en: An option that requires the .htaccess file in the uploads directory is enabled, but the file is not writable.
sv_SE: Ett alternativ som kräver .htaccess-filen i uppladdningskatalogen är aktiverat, men filen är inte skrivbar.

en: .htaccess in uploads not writable
sv_SE: .htaccess i uppladdningar är inte skrivbar

en: An option that requires the .htaccess file is enabled, but the file does not exist.
sv_SE: Ett alternativ som kräver .htaccess-filen är aktiverat, men filen finns inte.

en: .htaccess does not exist
sv_SE: .htaccess finns inte

en: Please add the following lines to your .htaccess, or set it to writable:
sv_SE: Lägg till följande rader i din .htaccess, eller ställ in den på skrivbar:

en: An option that requires the .htaccess file is enabled, but the file is not writable.
sv_SE: Ett alternativ som kräver .htaccess-filen är aktiverat, men filen är inte skrivbar.

en: .htaccess not writable
sv_SE: .htaccess är inte skrivbar

en: Disable application passwords.
sv_SE: Inaktivera applikationslösenord.

en: Block user registration when login name equals display name
sv_SE: Blockera användarregistrering när inloggningsnamn är lika med visningsnamn

en: Do not allow users with admin username
sv_SE: Tillåt inte användare med användarnamn ”admin”

en: Disable directory indexing
sv_SE: Inaktivera katalogindexering

en: Prevent login error leakage
sv_SE: Förhindra läckage av inloggningsfel

en: User Enumeration
sv_SE: Uppräkning av användare

en: Hide WP version
sv_SE: Dölj WP-version

en: File editing
sv_SE: Filredigering

en: Please set the wp-content folder to writable:
sv_SE: Ställ in mappen wp-content till skrivbar:

en: A firewall rule was enabled, but /the wp-content/ folder is not writable.
sv_SE: En brandväggsregel har aktiverats, men mappen /wp-content/ är inte skrivbar.

en: Please set the wp-config.php to writable until the rule has been written.
sv_SE: Ställ in wp-config.php till skrivbar tills regeln har skrivits.

en: A firewall rule was enabled, but the wp-config.php is not writable.
sv_SE: En brandväggsregel har aktiverats, men wp-config.php är inte skrivbar.

en: Firewall
sv_SE: Brandvägg

en: Visit the plugins overview or %srenew your license%s.
sv_SE: Besök tilläggets översikt eller %sförnya din licens%s.

en: Update Really Simple SSL Pro: the plugin needs to be updated to the latest version to be compatible.
sv_SE: Uppdatera Really Simple SSL Pro: tilläggetmåste uppdateras till den senaste versionen för att vara kompatibelt.

en: Widget with mixed content
sv_SE: Widget med blandat innehåll

en: Widget area
sv_SE: Widgetområde

en: Mixed content in post:
sv_SE: Blandat innehåll i inlägg:

en: Mixed content in CSS/JS file from other domain
sv_SE: Blandat innehåll i CSS/JS-fil från annan domän

en: Copyright warning!
sv_SE: Upphovsrättsvarning!

en: Import and insert file
sv_SE: Importera och infoga fil

en: Mixed content in %s
sv_SE: Blandat innehåll i %s

en: Details
sv_SE: Detaljer

en: Mixed content in PHP file in %s
sv_SE: Blandat innehåll i PHP-fil i %s

en: Activate
sv_SE: Aktivera

en: Activate our plugin %s
sv_SE: Aktivera ditt tillägg %s

en: %s has been installed!
sv_SE: %s har installerats!

en: Hardening features are enabled!
sv_SE: Förstärkningsfunktioner är aktiverat!

en: Enable recommended hardening features in Really Simple SSL
sv_SE: Aktivera rekommenderade förstärkningsfunktioner i Really Simple SSL

en: SSL has been activated
sv_SE: SSL har aktiverats

en: Please read this %sarticle%s.
sv_SE: Läs denna %sartikel%s.

en: Want to know more about our features and plugins?
sv_SE: Vill du lära dig mer om våra funktioner och tillägg?

en: Now have a look at our new features.
sv_SE: Ta en titt på våra nya funktioner.

en: Congratulations!
sv_SE: Grattis!

en: Thanks for updating!
sv_SE: Tack för att du uppdaterar!

en: Your website's ip address is blocked. Please add your domain's ip address to the security policy in CPanel
sv_SE: Din webbplatss IP-adress är blockerad. Lägg till din domäns IP-adress i säkerhetspolicyn i CPanel

en: Renew certificate
sv_SE: Förnya certifikat

en: Renew installation
sv_SE: Förnya installation

en: Plesk username and password
sv_SE: Plesk användarnamn och lösenord

en: Plesk admin URL
sv_SE: Plesk admin-URL

en: CloudWays API key
sv_SE: CloudWays API-nyckel

en: Hosting Provider
sv_SE: Leverantör av webbhotell

en: Include alias
sv_SE: Inkludera alias

en: Disable OCSP stapling
sv_SE: Inaktivera OCSP stapling

en: I agree to the Terms & Conditions from Let's Encrypt.
sv_SE: Jag godkänner användarvillkoren från Let's Encrypt.

en: Test not found.
sv_SE: Test hittades inte.

en: Permission denied.
sv_SE: Behörighet nekad.

en: Your site is set to display errors on your website
sv_SE: Din webbplats är inställd på att visa fel på din webbplats

note: translators: Accessibility text.
en: (opens in a new tab)
sv_SE: (öppnas i en ny flik)

en: Remove from public location with Really Simple SSL
sv_SE: Ta bort från offentlig plats med Really Simple SSL

en: SSL activation in progress
sv_SE: SSL-aktivering pågår

en: SSL is not enabled on your network
sv_SE: SSL är inte aktiverat på ditt nätverk

en: Thanks for updating to Really Simple SSL 6.0! Check out our new features on the settings page.
sv_SE: Tack för att du uppdaterade till Really Simple SSL 6.0! Kolla in våra nya funktioner på inställningssidan.

en: To safely enable SSL on your server configuration, you should add the following line of code to your wp-config.php.
sv_SE: För att säkert aktivera SSL på din serverkonfiguration bör du lägga till följande kodrad till din wp-config.php.

en: Upgrade
sv_SE: Uppgradera

en: Your license key has reached its activation limit.
sv_SE: Din licensnyckel har nått sin aktiveringsgräns.

en: This appears to be an invalid license key for this plugin.
sv_SE: Detta verkar vara en ogiltig licensnyckel för detta tillägg.

en: Your license is not active for this URL.
sv_SE: Din licens är inte aktiv för denna URL.

en: Invalid license.
sv_SE: Ogiltig licens.

en: Missing license.
sv_SE: Licens saknas.

en: Your license key has been disabled.
sv_SE: Din licensnyckel har inaktiverats.

en: Your license key expired on %s.
sv_SE: Din licensnyckel löpte ut den %s.

en: An error occurred, please try again.
sv_SE: Ett fel uppstod, försök igen.

en: Plugin already installed!
sv_SE: Tillägg är redan installerat!

en: Check your %slicense%s.
sv_SE: Kontrollera din %slicens%s.

en: Install %sManually%s.
sv_SE: Installera %smanuellt%s.

en: An Error Occurred:
sv_SE: Ett fel uppstod:

en: Visit Dashboard
sv_SE: Besök adminpanel

en: Installing
sv_SE: Installerar

en: Recommended by Really Simple Plugins
sv_SE: Rekommenderat av Really Simple Plugins

en: Installation finished
sv_SE: Installation slutförd

en: One click SSL optimization
sv_SE: SSL-optimering med ett klick

en: Failed to activate plugin
sv_SE: Misslyckades att aktivera tillägg

en: Plugin activated
sv_SE: Tillägg aktiverat

en: Activating plugin...
sv_SE: Aktiverar tillägg …

en: Failed to install plugin
sv_SE: Misslyckades att installera tillägg

en: Plugin installed
sv_SE: Tillägg installerat

en: Installing plugin...
sv_SE: Installerar tillägg …

en: Failed to gather package information
sv_SE: Misslyckades att samla in paketinformation

en: Package information retrieved
sv_SE: Paketinformation hämtad

en: Retrieving package information...
sv_SE: Hämtar paketinformation …

en: License invalid
sv_SE: Licens ogiltig

en: License valid
sv_SE: Licens giltig

en: Validating license...
sv_SE: Validerar licens …

en: Destination folder already exists
sv_SE: Målmappen finns redan

en: Able to create destination folder
sv_SE: Kan skapa målmapp

en: Checking if plugin folder exists...
sv_SE: Kontrollerar om tilläggets mapp finns …

en: Improve security with Really Simple SSL Pro.
sv_SE: Förbättra säkerheten med Really Simple SSL Pro.

en: Check manually
sv_SE: Kontrollera manuellt

en: Could not test certificate
sv_SE: Kunde inte testa certifikat

en: Automatic certificate detection is not possible on your server.
sv_SE: Automatisk upptäckt av certifikat är inte möjlig på din server.

en: Could not test certificate.
sv_SE: Kunde inte testa certifikat.

en: Checking host...
sv_SE: Kontrollerar webbhotell …

en: After completing the installation, you can let Really Simple SSL automatically configure your site for SSL by using the 'Activate SSL' button.
sv_SE: Efter att du har slutfört installationen kan du låta Really Simple SSL automatiskt konfigurera din webbplats för SSL genom att använda knappen ”Aktivera SSL”.

en: The wp-config.php file is not writable, and needs to be edited. Please set this file to writable.
sv_SE: Filen wp-config.php är inte skrivbar och måste redigeras. Ställ in denna fil på skrivbar.

en: Your website does not send all recommended security headers.
sv_SE: Din webbplats skickar inte alla rekommenderade säkerhetsheaders.

en: Security
sv_SE: Säkerhet

en: Recommended security headers enabled.
sv_SE: Rekommenderade säkerhetsheaders aktiverade.

en: Disable OCSP Stapling
sv_SE: Inaktivera OCSP Stapling

en: For more information, please read this %sarticle%s
sv_SE: För mer information, läs denna %sartikel%s

en: Black Friday sale! Get 40% Off Really Simple SSL Pro
sv_SE: Black Friday-rea! Få 40&nbsp;% rabatt på Really Simple SSL Pro

en: Checking if Terms & Conditions are accepted...
sv_SE: Kontrollerar om villkoren har accepterats …

en: The Terms & Conditions were not accepted. Please accept in the general settings.
sv_SE: Villkoren har inte accepterats. Acceptera dem under allmänna inställningar.

en: Terms & Conditions are accepted.
sv_SE: Villkoren har accepterats.

en: HttpOnly Secure cookies have been set automatically!
sv_SE: Cookies för HttpOnly Secure har angivits automatiskt!

en: We have detected the %s plugin on your website.
sv_SE: Vi har upptäckt tillägget %s på din webbplats.

en: Please refresh the SSL status if a certificate has been installed recently.
sv_SE: Uppdatera SSL-statusen om ett certifikat nyligen har installerats.

en: No SSL certificate has been detected.
sv_SE: Inget SSL-certifikat har upptäckts.

en: If you entered your DNS records before, they need to be changed.
sv_SE: Om du lagt in dina DNS-poster tidigare, behöver de ändras.

en: Order ID mismatch, regenerate order.
sv_SE: Beställnings-ID matchar inte, återskapa beställning.

en: Really Simple SSL Pro is not up to date. Update Really Simple SSL Pro to ensure compatibility.
sv_SE: Really Simple SSL Pro är inte uppdaterat. Uppdatera Really Simple SSL Pro för att säkerställa kompatibilitet.

en: Download
sv_SE: Ladda ner

en: Your Key and Certificate directories are not properly protected.
sv_SE: Dina nyckel- och certifikatkataloger är inte korrekt skyddade.

en: Your certificate will be renewed and installed automatically.
sv_SE: Ditt certifikat kommer att förnyas och installeras automatiskt.

en: Automatic renewal of your certificate was not possible. The SSL certificate should be %srenewed%s manually.
sv_SE: Automatisk förnyelse av ditt certifikat var inte möjligt. SSL-certifikatet måste %sförnyas%s manuellt.

en: The SSL certificate has been renewed, and requires manual %sinstallation%s in your hosting dashboard.
sv_SE: SSL-certifikatet har förnyats och kräver manuell %sinstallation%s i adminpanelen på ditt webbhotell.

en: The automatic installation of your certificate has failed. Please check your credentials, and retry the %sinstallation%s.
sv_SE: Den automatiska installationen av ditt certifikat har misslyckats. Kontrollera dina autentiseringsuppgifter och försök göra om %sinstallationen%s.

en: Your certificate will expire on %s. You can renew it %shere%s.
sv_SE: Ditt certifikat löper ut den %s. Du kan förnya det %shär%s.

en: Your certificate is valid until: %s
sv_SE: Ditt certifikat är giltigt till: %s

en: The www version of your site does not point to this website. This is recommended, as it will allow you to add it to the certificate as well.
sv_SE: www-versionen av din webbplats pekar inte på den här webbplatsen. Detta rekommenderas eftersom det gör att du också kan lägga till den i certifikatet.

en: Searching for link to SSL installation page on your server...
sv_SE: Söker efter länk till SSL-installationssida på din server …

en: Generation
sv_SE: Generering

en: Retrieving DNS verification token...
sv_SE: Tar emot token för DNS-verifiering …

en: Creating account...
sv_SE: Skapar konto …

en: DNS Verification
sv_SE: DNS-verifiering

en: Checking challenge directory reachable over http...
sv_SE: Kontrollerar om “challenge“-katalogen kan nås via http …

en: Checking permissions...
sv_SE: Kontrollerar behörigheter …

en: Checking certs directory...
sv_SE: Kontrollerar ”certs”-katalogen …

en: Checking key directory...
sv_SE: Kontrollerar nyckelkatalogen …

en: Checking challenge directory...
sv_SE: Kontrollerar ”challenge”-katalogen …

en: Directories
sv_SE: Kataloger

en: Hosting
sv_SE: Webbhotell

en: Letʼs Encrypt is a free, automated and open certificate authority brought to you by the nonprofit Internet Security Research Group (ISRG).
sv_SE: Let's Encrypt är en gratis, automatiserad och öppen certifikatmyndighet som tillhandahålls ideellt av Internet Security Research Group (ISRG).

en: General settings
sv_SE: Allmänna inställningar

en: Checking for website configuration...
sv_SE: Kontrollerar webbplatsens konfiguration …

en: Checking alias domain...
sv_SE: Kontrollerar aliasdomän …

en: Checking server software...
sv_SE: Kontrollerar serverprogramvara …

en: Checking if CURL is available...
sv_SE: Kontrollerar om CURL är tillgängligt …

en: Checking SSL certificate...
sv_SE: Kontrollerar SSL-certifikat …

en: Detected status of your setup.
sv_SE: Upptäckt status för din installation.

en: System Status
sv_SE: Systemstatus

en: Store for renewal purposes. If not stored, renewal may need to be done manually.
sv_SE: Lagra för förnyelseändamål. Om den inte lagras kan förnyelse behöva göras manuellt.

en: Plesk password
sv_SE: Lösenord för Plesk

en: You can find your Plesk username and password in %s
sv_SE: Du hittar ditt användarnamn och lösenord för Plesk i %s

en: Plesk username
sv_SE: Användarnamn för Plesk

en: The URL you use to access your Plesk dashboard. Ends on :8443.
sv_SE: URL:en du använder för att komma åt din Plesk-adminpanel. Slutar på :8443.

en: Plesk host
sv_SE: Plesk-server

en: You can find your api key %shere%s (make sure you're logged in with your main account).
sv_SE: Du kan hitta din API-nyckel %shär%s (se till att du är inloggad med ditt huvudkonto).

en: CloudWays api key
sv_SE: API-nyckel för CloudWays

en: CloudWays user email
sv_SE: Användarens e-post för CloudWays

en: DirectAdmin password
sv_SE: Lösenord för DirectAdmin

en: DirectAdmin username
sv_SE: Användarnamn för DirectAdmin

en: The URL you use to access your DirectAdmin dashboard. Ends on :2222.
sv_SE: URL:en du använder för att komma åt din DirectAdmin-adminpanel. Slutar på :2222.

en: DirectAdmin host
sv_SE: DirectAdmin-server

en: CPanel password
sv_SE: Lösenord för CPanel

en: CPanel username
sv_SE: Användarnamn för CPanel

en: The URL you use to access your cPanel dashboard. Ends on :2083.
sv_SE: URL:en du använder för att komma åt din cPanel-adminpanel. Slutar på :2083.

en: CPanel host
sv_SE: CPanel-server

en: Hosting provider
sv_SE: Webbhotell

en: By selecting your hosting provider we can tell you if your hosting provider already supports free SSL, and/or where you can activate it.
sv_SE: Genom att välja ditt webbhotell kan vi säga om dit webbhotell redan stöder gratis SSL och/eller var du kan aktivera det.

en: This will include both the www. and non-www. version of your domain.
sv_SE: Detta kommer inkludera både www- och icke-www-versionen för din domän.

en: Domain
sv_SE: Domän

en: Terms and Conditions
sv_SE: Användarvillkor

en: Email address
sv_SE: E-postadress

en: This email address is used to create a Let's Encrypt account. This is also where you will receive renewal notifications.
sv_SE: Denna e-postadress används för att skapa ett Let's Encrypt-konto. Det är också här du kommer att få aviseringar om förnyelse.

en: I don't know, or not listed, proceed with installation
sv_SE: Jag vet inte eller listas inte, fortsätt med installation

en: Checking for subdomain setup...
sv_SE: Kontrollerar eventuell konfiguration av subdomän …

en: Generating SSL certificate...
sv_SE: Genererar SSL-certifikat …

en: Successfully installed SSL
sv_SE: SSL installerades utan problem

en: Installing SSL certificate using PLESK API...
sv_SE: Installerar SSL-certifikat med PLESK API …

en: Attempting to install certificate...
sv_SE: Försöker att installera certifikat …

en: Attempting to set DNS txt record...
sv_SE: Försöker att skapa en DNS-post av typen ”txt” …

en: Attempting to install certificate using AutoSSL...
sv_SE: Försöker att installera certifikat med AutoSSL …

en: The system is not ready for the DNS verification yet. Please run the wizard again.
sv_SE: Systemet är inte redo för DNS-verifiering ännu. Kör guiden igen.

en: Could not automatically add TXT record. Please proceed manually, following the steps below.
sv_SE: Kunde inte lägga till TXT-post automatiskt. Fortsätt manuellt genom att följa stegen nedan.

en: Successfully added TXT record.
sv_SE: TXT-poster tillagda.

en: Login credentials incorrect
sv_SE: Inloggningsuppgifterna är felaktiga

en: Unable to connect to cPanel
sv_SE: Kan inte ansluta till cPanel

en: Errors were reported during installation.
sv_SE: Fel rapporterades under installationen.

en: Errors were reported during installation
sv_SE: Fel rapporterades under installationen

en: SSL successfully installed on %s
sv_SE: SSL har installerats på %s

en: No valid list of domains.
sv_SE: Ingen giltig lista med domäner.

en: Enabling auto renew...
sv_SE: Aktiverar automatisk förnyelse …

en: Installing SSL certificate...
sv_SE: Installerar SSL-certifikat …

en: Retrieving Cloudways server data...
sv_SE: Hämtar Cloudways serverdata …

en: Could not retrieve server list
sv_SE: Kunde inte hämta serverlista

en: Successfully retrieved server id and app id
sv_SE: Tog emot server-ID och app-ID

en: Error enabling auto renew for Let's Encrypt
sv_SE: Fel vid aktivering av automatisk förnyelse för Let's Encrypt

en: Successfully installed Let's Encrypt
sv_SE: Let's Encrypt installerades utan problem

en: Failed retrieving access token
sv_SE: Misslyckades att hämta åtkomsttoken

en: You can follow these %sinstructions%s.
sv_SE: Du kan följa dessa %sinstruktioner%s.

en: After completing the installation, you can continue to the next step to complete your configuration.
sv_SE: Efter att ha slutfört installationen kan du fortsätta till nästa steg för att slutföra din konfiguration.

en: Go to installation
sv_SE: Gå till installation

en: Go to activation
sv_SE: Gå till aktivering

en: Please activate it on your dashboard %smanually%s
sv_SE: Aktivera det på din adminpanel %smanuellt%s

en: Please complete %smanually%s
sv_SE: Slutför %smanuellt%s

en: Please activate it manually on your hosting dashboard.
sv_SE: Aktivera manuellt i adminpanelen hos ditt webbhotell.

en: Please complete manually in your hosting dashboard.
sv_SE: Slutför manuellt i din adminpanel hos ditt webbhotell.

en: File missing. Please retry the previous steps.
sv_SE: Fil saknas. Försök igen med föregående stegen.

en: Once every 5 minutes
sv_SE: En gång var 5:e minut

en: Once every day
sv_SE: En gång varje dag

en: Once every week
sv_SE: En gång varje vecka

en: The system is not ready for the installation yet. Please run the wizard again.
sv_SE: Systemet är inte redo för installation ännu. Kör guiden igen.

en: Installation failed.
sv_SE: Installationen misslyckades.

en: Not recognized server.
sv_SE: Okänd server.

en: Error code %s
sv_SE: Felkod %s

en: Please create a folder 'rsssl' in the uploads directory, with 644 permissions.
sv_SE: Skapa en mapp 'rsssl' i uppladdningskatalogen med behörighet 644.

en: Could not create test folder and file.
sv_SE: Kunde inte skapa testmapp och fil.

en: If this is not the case, don't add this alias to your certificate.
sv_SE: Om detta inte är fallet, lägg inte till detta alias i ditt certifikat.

en: Could not verify alias domain.
sv_SE: Kunde inte verifiera alias-domän.

en: Please check if the www version of your site also points to this website.
sv_SE: Kontrollera om www-versionen av din webbplats också pekar till denna webbplats.

en: Please check if the non www version of your site also points to this website.
sv_SE: Kontrollera om den icke www-versionen av din webbplats också pekar till denna webbplats.

en: Alias domain check is not relevant for a subdomain
sv_SE: Kontroll av aliasdomän är inte relevant för subdomäner

en: No subdomain setup detected.
sv_SE: Ingen subdomänskonfiguration hittades.

en: Successfully verified alias domain.
sv_SE: Aliasdomän har verifierats.

en: Error code %s.
sv_SE: Felkod %s.

en: Challenge directory not writable.
sv_SE: ”Challenge”-katalogen är inte skrivbar.

en: Could not reach challenge directory over %s.
sv_SE: Kunde inte att nå ”Challenge”-katalogen över %s.

en: no response
sv_SE: inget svar

en: The certs directory was successfully created.
sv_SE: Certifikatskatalogen skapades.

en: The certs directory is not created yet.
sv_SE: Certifikatkatalogen är inte skapad än.

en: The key directory was successfully created.
sv_SE: Nyckelkatalogen skapades.

en: Trying to create directory in root of website.
sv_SE: Försöker att skapa en katalog i webbplatsens rotkatalog.

en: The key directory is not created yet.
sv_SE: Nyckelkatalogen är inte skapad än.

en: The challenge directory was successfully created.
sv_SE: ”challenge”-katalogen skapades.

en: The challenge directory is not created yet.
sv_SE: ”challenge”-katalogen är inte skapad än.

en: The required directories have the necessary writing permissions.
sv_SE: De obligatoriska katalogerna har nödvändiga skrivbehörigheter.

en: Set permissions to 644 to enable SSL generation.
sv_SE: Ställ in behörigheter till 644 för att aktivera SSL-generering.

en: The following directories do not have the necessary writing permissions.
sv_SE: Följande kataloger har inte nödvändiga skrivbehörigheter.

en: Please complete the following step(s) first: %s
sv_SE: Slutför följande steg först: %s

en: Order successfully retrieved.
sv_SE: Beställning mottagen.

en: Order successfully created.
sv_SE: Beställning skapad.

en: Bundle not available yet...
sv_SE: Paket är inte tillgängligt än …

en: Files not created yet...
sv_SE: Filer har inte skapats ännu …

en: Successfully generated certificate.
sv_SE: Certifikat genererades utan problem.

en: OCSP not supported, the certificate will be generated without OCSP.
sv_SE: OCSP stöds inte, certifikatet kommer att genereras utan OCSP.

en: As your order will be regenerated, you'll need to update your DNS text records.
sv_SE: Eftersom din beställning kommer att återskapas måste du uppdatera dina DNS-textposter.

en: Authorization not completed yet.
sv_SE: Auktorisering inte slutfört än.

en: Certificate already generated. It was renewed if required.
sv_SE: Certifikat har redan genererats. Det förnyades om det krävdes.

en: DNS records were not verified yet. Please complete the previous step.
sv_SE: DNS-poster har inte verifierats än. Slutför föregående steg.

en: Please double check your DNS txt record.
sv_SE: Dubbelkontrollera din ”DNS-txt”-post.

en: Could not verify TXT record for domain %s
sv_SE: Kunde inte verifiera TXT-post för domän %s

en: The DNS response for %s was %s, while it should be %s.
sv_SE: DNS-svaret för %s var %s, medan det borde vara %s.

en: Successfully verified DNS records
sv_SE: DNS-poster verifierades utan problem

en: Token not generated. Please complete the previous step.
sv_SE: Token genererades inte. Slutför föregående steg.

en: Token not received yet.
sv_SE: Token har inte tagits emot än.

en: Token successfully retrieved.
sv_SE: Token mottagen.

en: The email address was not set. Please set the email address
sv_SE: E-postadressen har inte ställts in. Ställ in e-postadressen

en: Please change your email address %shere%s and try again.
sv_SE: Ändra din e-postadress %shär%s och försök igen.

en: The used domain for your email address is not allowed.
sv_SE: Den använda domänen för din e-postadress är inte tillåten.

en: Successfully retrieved account
sv_SE: Tog emot konto

en: The PHP function CURL has successfully been detected.
sv_SE: PHP-funktionen CURL har upptäckts.

en: The PHP function CURL is not available on your server, which is required. Please contact your hosting provider.
sv_SE: PHP-funktionen CURL är inte tillgänglig på din server, vilket krävs. Kontakta ditt webbhotell.

en: DirectAdmin recognized. Possibly the certificate can be installed automatically.
sv_SE: DirectAdmin upptäckt. Eventuellt kan certifikatet installeras automatiskt.

en: Plesk recognized. Possibly the certificate can be installed automatically.
sv_SE: Plesk upptäckt. Eventuellt kan certifikatet installeras automatiskt.

en: CPanel recognized. Possibly the certificate can be installed automatically.
sv_SE: CPanel upptäckt. Eventuellt kan certifikatet installeras automatiskt.

en: SSL certificate should be generated and installed.
sv_SE: SSL-certifikat ska genereras och installeras.

en: You already have a valid SSL certificate.
sv_SE: Du har redan ett giltigt SSL-certifikat.

en: Continue to renew.
sv_SE: Fortsätt att förnya.

en: Your certificate will expire on %s.
sv_SE: Ditt certifikat kommer löpa ut den %s.

en: (unknown)
sv_SE: (okänd)

en: Your domain meets the requirements for Let's Encrypt.
sv_SE: Din domän uppfyller kraven för Let's Encrypt.

en: It is not possible to install Let's Encrypt on a localhost environment.
sv_SE: Det är inte möjligt att installera Let's Encrypt på en localhost-miljö.

en: It is not possible to install Let's Encrypt on a subfolder configuration.
sv_SE: Det är inte möjligt att installera Let's Encrypt på en undermappskonfiguration.

en: It is not possible to install Let's Encrypt on a subsite. Please go to the main site of your website.
sv_SE: Det är inte möjligt att installera Let's Encrypt på en underwebbplats. Gå till huvudwebbplatsen för din webbplats.

en: Re-check
sv_SE: Kontrollera igen

en: Depending on your hosting provider, %smanual installation%s may be required.
sv_SE: Beroende på ditt webbhotell kan en %smanuell installation%s behövas.

en: If your hosting provider auto-renews your certificate, no action is required. Alternatively, you have the option to generate an SSL certificate with Really Simple SSL.
sv_SE: Om ditt webbhotell förnyar ditt certifikat automatiskt krävs ingen åtgärd. Alternativt har du möjlighet att generera ett SSL-certifikat med Really Simple SSL.

en: SSL certificate will expire on %s.
sv_SE: SSL-certifikat kommer löpa ut den %s.

en: Your SSL certificate will expire soon.
sv_SE: Ditt SSL-certifikat löper snart ut.

en: No SSL detected. Use the retry button to check again.
sv_SE: Inget SSL upptäckt. Använd knappen ”försök igen” för att kontrollera igen.

en: (Unknown)
sv_SE: (Okänd)

en: Install SSL certificate
sv_SE: Installera SSL-certifikat

en: Retry
sv_SE: Försök igen

en: An SSL certificate has been detected
sv_SE: Ett SSL-certifikat har upptäckts

en: Or set your wp-config.php to writable and reload this page.
sv_SE: Eller ställ in din wp-config.php till skrivbar och ladda om denna sida.

en: Add the following lines of code to your wp-config.php.
sv_SE: Lägg till följande kodrader i din wp-config.php.

en: To set the httponly secure cookie settings, your wp-config.php has to be edited, but the file is not writable.
sv_SE: För att kunna ställa in inställningar för cookie ”HttpOnly Secure” behöver wp-config.php redigeras, men filen är inte skrivbar.

en: HttpOnly Secure cookies not set.
sv_SE: ”HttpOnly Secure”-cookies inte angivna.

en: Due to a recent update by WP Engine, we have changed your settings automatically to adapt.
sv_SE: På grund av en ändring nyligen i WP Engine har vi automatiskt justerat våra inställningar för att det ska fungera.

en: The Really Simple SSL plugin folder in the /wp-content/plugins/ directory has been renamed to %s. This might cause issues when deactivating, or with premium add-ons. To fix this you can rename the Really Simple SSL folder back to the default %s.
sv_SE: Katalogen för tillägget Really Simple SSL i /wp-content/plugins/ har namnändrats till %s. Detta kan orsaka problem i samband med inaktivering eller med premiumtillägg. Du kan i så fall lösa detta genom att ändra tillbaka katalogens namn till standardvärdet %s.

en: Not all recommended security headers are installed
sv_SE: Inte alla rekommenderade säkerhetsheaders är installerade

en: Recommended Security Headers
sv_SE: Rekommenderade säkerhetsheaders

en: The recommended security headers are detected on your site.
sv_SE: De säkerhetsheaders som rekommenderas finns på din webbplats.

en: Recommended security headers installed
sv_SE: Rekommenderade säkerhetsheaders installerade

en: Security Headers Test
sv_SE: Test av säkerhetsheaders

en: SSL Status Test
sv_SE: Test av SSL-status

en: No SSL detected
sv_SE: Inget SSL upptäckt

en: Learn more about security headers
sv_SE: Läs mer om säkerhetsheaders

en: Enable 301 redirect
sv_SE: Aktivera 301-omdirigering

en: To ensure all traffic passes through SSL, please enable a 301 redirect.
sv_SE: För att säkerställa att all trafik går via SSL, aktivera en 301-omdirigering.

en: No 301 redirect to SSL enabled.
sv_SE: Ingen 301-omdirigering till SSL aktiverad.

en: Really Simple SSL is installed, but no valid SSL certificate is detected.
sv_SE: Really Simple SSL är installerat, men inget giltigt SSL-certifikat upptäcktes.

en: Really Simple SSL detected an SSL certificate, but has not been configured to enforce SSL.
sv_SE: Really Simple SSL upptäckte ett SSL-certifikat, men har inte konfigurerats för att tvinga SSL.

en: SSL is not enabled.
sv_SE: SSL är inte aktiverat.

en: Deactivate, revert to http
sv_SE: Inaktivera, återgå till http

en: Deactivate, keep https
sv_SE: Inaktivera, behåll https

en: The WordPress 301 redirect will stop working
sv_SE: WordPress 301-omdirigeringen kommer att sluta fungera

en: Deactivate, and revert to http. This will remove all changes by the plugin.
sv_SE: Inaktivera och återgå till http. Detta tar bort alla ändringar av tillägget.

en: Deactivate, but stay on SSL.
sv_SE: Inaktivera, men behåll SSL.

en: To deactivate the plugin correctly, please select if you want to:
sv_SE: För att inaktivera tillägget korrekt, välj om du vill:

en: Redirects all requests over HTTP to HTTPS using a PHP 301 redirect. Enable if the .htaccess redirect cannot be used, for example on NGINX servers.
sv_SE: Omdirigerar alla förfrågningar via HTTP till HTTPS med hjälp av en PHP 301-omdirigering. Aktivera detta om omdirigering med hjälp av .htaccess inte kan användas, exempelvis på NGINX-servrar.

en: Open
sv_SE: Öppen

en: Warning
sv_SE: Varning

en: Completed
sv_SE: Klart

en: Installed
sv_SE: Installerat

en: Install
sv_SE: Installera

en: Tips & Tricks
sv_SE: Tips och tricks

en: Your site uses Divi. This can require some additional steps before getting the secure lock.
sv_SE: Din webbplats använder Divi. Det kan behövas några ytterligare steg innan du får det säkra hänglåset.

en: Your site uses Elementor. This can require some additional steps before getting the secure lock.
sv_SE: Din webbplats använder Elementor. Det kan behövas några ytterligare steg innan du får det säkra hänglåset.

en: WordPress 301 redirect enabled. We recommend to enable a 301 .htaccess redirect.
sv_SE: WordPress 301-omdirigering aktiverad. Vi rekommenderar att du aktiverar 301-omdirigering med .htaccess.

en: Mixed content fixer not enabled. Enable the option to fix mixed content on your site.
sv_SE: Korrigeringsrutinen för blandat innehåll är inte aktiverad. Aktivera alternativet för att korrigera blandat innehåll på din webbplats.

en: The mixed content fixer is active, but was not detected on the frontpage.
sv_SE: Korrigeringsrutinen för blandat innehåll är aktiv, men upptäcktes inte på startsidan.

en: Really Simple SSL has received no response from the webpage.
sv_SE: Really Simple SSL har inte tagit emot något svar från webbsidan.

en: SSL is not enabled yet.
sv_SE: SSL är inte aktiverat än.

en: SSL is now activated. Check if your website is secure by following this article.
sv_SE: SSL är nu aktiverat. Kontrollera om din webbplats är säker genom att följa den här artikeln.

en: No recommended redirect rules detected.
sv_SE: Inga rekommenderade omdirigeringsregler upptäcktes.

en: General
sv_SE: Allmänt

en: Before you migrate, please check for:
sv_SE: Innan du flyttar, kontrollera efter:

en: Really Simple SSL cannot be activated. The plugin requires WordPress 5.7 or higher
sv_SE: Really Simple SSL kan inte aktiveras. Tillägget kräver WordPress 5.7 eller högre

en: Really Simple SSL cannot be activated. The plugin requires PHP 7.2 or higher
sv_SE: Really Simple SSL kan inte aktiveras. Tillägget kräver PHP 7.2 eller högre

en: SSL is enabled networkwide.
sv_SE: SSL är aktiverat i hela nätverket.

en: Activate SSL
sv_SE: Aktivera SSL

en: SSL is not yet enabled on this site.
sv_SE: SSL är inte aktiverat på denna webbplats.

en: Basic SSL configuration finished! Improve your score with %sReally Simple SSL Pro%s.
sv_SE: Grundläggande SSL-konfiguration slutförd! Förbättra din poäng med %sReally Simple SSL Pro%s.

en: SSL configuration finished!
sv_SE: SSL-konfiguration slutförd!

en: You still have %s task open. | You still have %s tasks open.
sv_SE[0]: Du har fortfarande %s uppgift öppen.
sv_SE[1]: Du har fortfarande %s uppgifter öppna.

en: SSL is activated on your site.
sv_SE: SSL är aktiverat på din webbplats.

en: Hi, Really Simple SSL has kept your site secure for some time now, awesome! If you have a moment, please consider leaving a review on WordPress.org to spread the word. We greatly appreciate it! If you have any questions or feedback, leave us a %smessage%s.
sv_SE: Hej, Really Simple SSL har hållit din webbplats säker ett tag nu, fantastiskt! Om du har möjlighet skulle vi vilja be dig att lämna en recension på WordPress.org för att sprida ordet. Vi skulle verkligen uppskatta det! Om du har några frågor eller feedback, skicka ett %smeddelande%s till oss.

en: Check out Really Simple SSL Pro
sv_SE: Kolla in Really Simple SSL Pro

en: Don't show again
sv_SE: Visa inte igen

en: The mixed content fixer could not be detected due to a cURL error: %s. cURL errors are often caused by an outdated version of PHP or cURL and don't affect the front-end of your site. Contact your hosting provider for a fix.
sv_SE: Korrigeringsrutinen för blandat innehåll kan inte upptäckas på grund av ett cURL-fel: %s. cURL-fel orsakas ofta av en föråldrad version av PHP eller cURL och påverkar inte front-end på din webbplats. Kontakta ditt webbhotell för en åtgärd.

en: Error occurred when retrieving the webpage.
sv_SE: Fel uppstod vid hämtning av webbsidan.

en: The 301 .htaccess redirect is the fastest and most reliable redirect option.
sv_SE: 301-omdirigering via .htaccess är det snabbaste och mest pålitliga omdirigeringsalternativet.

en: 301 .htaccess redirect is not enabled.
sv_SE: 301-omdirigering via .htaccess är inte aktiverad.

en: You have set a 301 redirect to SSL. This is important for SEO purposes
sv_SE: Du har konfigurerat en 301-omdirigering till SSL. Detta är viktigt för sökmotoroptimering

en: 301 SSL redirect enabled
sv_SE: 301-omdirigering till SSL aktiverad

en: Dismiss
sv_SE: Avfärda

en: Enable
sv_SE: Aktivera

en: 301 redirect to https set: .htaccess redirect.
sv_SE: 301-omdirigering till https är inställt på: Omdirigering via .htaccess.

en: The 'force-deactivate.php' file has to be renamed to .txt. Otherwise your ssl can be deactivated by anyone on the internet.
sv_SE: Filen ”force-deactivate.php” måste döpas om till .txt. I annat fall kan vem som helst på internet inaktivera SSL på din webbplats.

en: Once every minute
sv_SE: En gång i minuten

en: Maybe later
sv_SE: Kanske senare

en: Leave a review
sv_SE: Skriva en recension

en: Hi, Really Simple SSL has kept your site secure for a month now, awesome! If you have a moment, please consider leaving a review on WordPress.org to spread the word. We greatly appreciate it! If you have any questions or feedback, leave us a %smessage%s.
sv_SE: Hej, Really Simple SSL har hållit din webbplats säker i en månad nu, fantastiskt! Om du har möjlighet skulle vi vilja be dig att lämna en recension på WordPress.org för att sprida ordet. Vi skulle verkligen uppskatta det! Om du har några frågor eller förslag, skicka ett %smeddelande%s till oss.

en: Activate SSL per site or install a wildcard certificate to fix this.
sv_SE: Aktivera SSL per webbplats eller installera ett ”wildcard”-certifikat för att åtgärda detta.

en: This leads to issues when activating SSL networkwide since subdomains will be forced over SSL as well while they don't have a valid certificate.
sv_SE: Detta leder till problem när SSL aktiveras för nätverkswebbplatser, eftersom underdomäner kommer att tvingas till SSL, även om de inte har ett giltigt certifikat.

en: You run a Multisite installation with subdomains, but your site doesn't have a wildcard certificate.
sv_SE: Du kör en multisite-installation med underdomäner, men din webbplats har inte ett ”wildcard”-certifikat.

en: Cancel
sv_SE: Avbryt

en: The .htaccess redirect will remain active
sv_SE: htaccess-omdirigeringen kommer förbli aktiv

en: Your site address will remain https://
sv_SE: Din webbplatsadress kommer att förbli https://

en: The mixed content fixer will stop working
sv_SE: Korrigeringsrutinen för blandat innehåll kommer sluta fungera

en: Deactivating the plugin while keeping SSL will do the following:
sv_SE: Om du inaktiverar tillägget medan du behåller SSL kommer göra följande:

en: Are you sure?
sv_SE: Är du säker?

en: More info
sv_SE: Mer info

en: Really Simple SSL and Really Simple SSL add-ons do not process any personal identifiable information, so the GDPR does not apply to these plugins or usage of these plugins on your website. You can find our privacy policy <a href="%s" target="_blank">here</a>.
sv_SE: Really Simple SSL och Really Simple SSL-utökningar behandlar inte någon personlig identifierbar information, så GDPR gäller inte dessa tillägg eller användningen av dessa tillägg på din webbplats. Du hittar vår integritetspolicy <a href="%s" target="_blank">här</a>.

en: You can also let the automatic scan of the pro version handle this for you, and get premium support, increased security with HSTS and more!
sv_SE: Du kan även låta den automatiska genomsökningen i pro-versionen sköta detta åt dig, samtidigt som du får premium-support, högre säkerhet med hjälp av HSTS m.m!

en: You may need to login in again.
sv_SE: Du kan behöva logga in igen.

en: Enable 301 .htaccess redirect
sv_SE: Aktivera omdirigering av typen 301 i .htaccess

en: No 301 redirect is set. Enable the WordPress 301 redirect in the settings to get a 301 permanent redirect.
sv_SE: Ingen omdirigering av typen 301 har skapats. Aktivera omdirigering i WordPress av typen 301 i inställningarna för att skapa en permanent omdirigering av typen 301.

en: Enable a .htaccess redirect or PHP redirect in the settings to create a 301 redirect.
sv_SE: Aktivera en .htaccess-omdirigering eller PHP-omdirigering i inställningarna för att skapa en 301-omdirigering.

en: .htaccess redirect.
sv_SE: Omdirigering i .htaccess

en: 301 redirect to https set.
sv_SE: 301-omdirigering till https aktiverat.

en: View settings page
sv_SE: Visa inställningssidan

en: Premium Support
sv_SE: Premiumsupport

en: Instructions
sv_SE: Instruktioner

en: SSL is enabled on your site.
sv_SE: SSL är aktiverat på din webbplats.

en: Your wp-config.php has to be edited, but is not writable.
sv_SE: Filen wp-config.php behöver redigeras men är inte skrivbar.

en: Set your wp-config.php to writable and reload this page.
sv_SE: Ställ in din wp-config.php på skrivbar och ladda om denna sida.

en: A definition of a site url or home url was detected in your wp-config.php, but the file is not writable.
sv_SE: En definition av en webbplats-URL eller hem-URL upptäcktes i din wp-config.php, men filen är inte skrivbar.

en: Images, stylesheets or scripts from a domain without an SSL certificate: remove them or move to your own server.
sv_SE: Bilder, formatmallar eller skript från en domän utan ett SSL-certifikat: ta bort dem eller flytta till din egen server.

en: Http references in your .css and .js files: change any http:// into https://
sv_SE: HTTP-referenser i dina .css- och .js-filer: ändra alla http:// till https://

en: Almost ready to migrate to SSL!
sv_SE: Nästan redo att flytta till SSL!

en: %s is a singleton class and you cannot create a second instance.
sv_SE: %s är en singulär klass som inte tillåter att en andra instans skapas.

en: Mixed content fixer was successfully detected on the front-end.
sv_SE: Korrigeringsrutinen för blandat innehåll har upptäckts på webbplatsens publika del.

en: Documentation
sv_SE: Dokumentation

en: Stop editing the .htaccess file
sv_SE: Sluta redigera .htaccess-filen

en: An SSL certificate was detected on your site.
sv_SE: Ett SSL-certifikat upptäcktes på din webbplats.

en: No SSL detected.
sv_SE: Inget SSL upptäckt.

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Mixed content fixer
sv_SE: Korrigeringsrutin för blandat innehåll

en: SSL settings
sv_SE: SSL-inställningar

en: Activate networkwide to fix this.
sv_SE: Aktivera för hela nätverket för att korrigera detta.

en: Because the $_SERVER["HTTPS"] variable is not set, your website may experience redirect loops.
sv_SE: Din webbplats kan ha problem med omdirigerings-loopar p.g.a. att variabeln $_SERVER["HTTPS"] inte ges något värde.

en: You run a Multisite installation with subfolders, which prevents this plugin from fixing your missing server variable in the wp-config.php.
sv_SE: Du har en nätverksinstallation med underkataloger, vilket gör att detta tillägg inte kan korrigera den saknade servervariabeln i wp-config.php.

en: Check again
sv_SE: Kontrollera igen
