Plugins - Really Simple SSL - Stable (latest release) - en to fi translation catalogue (552 entries)

en:  Please note that you can always save and finish the wizard later, use our %sdocumentation%s for additional information or log a %ssupport ticket%s if you need our assistance.
fi: Huomaa, että voit aina tallentaa ja suorittaa ohjatun toiminnon myöhemmin, Lue %sdokumentaatiosta%s saadaksesi lisätietoja tai jätä %stukipyyntö%s, jos tarvitset apuamme.

en: %s has been installed!
fi: %s on asennettu!

en: %s is a singleton class and you cannot create a second instance.
fi: %s on yksittäinen luokka, etkä voi luoda toista esiintymää.

en: (Unknown)
fi: (tuntematon)

en: (unknown)
fi: (tuntematon)

en: .htaccess does not exist
fi: .htaccess-tiedostoa ei ole olemassa

en: .htaccess in uploads not writable
fi: .htaccess uploads kansiossa ei ole kirjoitettavissa

en: .htaccess not writable
fi: .htaccess ei ole kirjoitettavissa

en: .htaccess redirect.
fi: .htaccess uudelleenohjaus.

en: 301 .htaccess redirect
fi: 301 .htaccess uudelleenohjaus

en: 301 .htaccess redirect is not enabled.
fi: 301 .htaccess-uudelleenohjaus ei ole käytössä.

en: 301 PHP redirect
fi: 301 PHP uudelleenohjaus

en: 301 SSL redirect enabled
fi: 301 SSL-uudelleenohjaus käytössä

en: 301 redirect to https set: .htaccess redirect.
fi: 301-uudelleenohjaus https:ään asetettu: .htaccess-uudelleenohjaus.

en: A definition of a site url or home url was detected in your wp-config.php, but the file is not writable.
fi: Tiedostossa wp-config.php havaittiin site url- tai home url-määritelmä, mutta tiedostoa ei voi kirjoittaa.

en: A firewall rule was enabled, but /the wp-content/ folder is not writable.
fi: Palomuurisääntö otettiin käyttöön, mutta /wp-content/-kansiota ei voi kirjoittaa.

en: A firewall rule was enabled, but the wp-config.php is not writable.
fi: Palomuurisääntö otettiin käyttöön, mutta wp-config.php ei ole kirjoitettavissa.

en: A networkwide SSL activation process has been started, but has not been completed. Please go to the SSL settings page to complete the process.
fi: Koko verkon kattava SSL-aktivointiprosessi on käynnistetty, mutta sitä ei ole saatu päätökseen. Siirry SSL-asetussivulle saadaksesi prosessin päätökseen.

en: Able to create destination folder
fi: Kykenee luomaan kohdekansion

en: About Cross Origin Policies
fi: Tietoja Cross Origin -periaatteista

en: About HTTP Strict Transport Security
fi: Tietoja HTTP Strict Transport Security -suojauksesta

en: About Hardening
fi: Tietoja Hardeningista

en: About Recommended Security Headers
fi: Tietoja suositelluista tietoturvaotsikoista

en: About the Content Security Policy
fi: Tietoja sisällön turvallisuuspolitiikasta

en: About the Mixed Content Scan
fi: Tietoja sekasisällön skannauksesta

en: About the Permission Policy
fi: Tietoja lupakäytännöstä

en: According to our information, your hosting provider does not allow any kind of SSL installation, other then their own paid certificate. For an alternative hosting provider with SSL, see this %sarticle%s.
fi: Tietojemme mukaan palveluntarjoajasi ei salli minkäänlaista SSL-asennusta, paitsi oman maksullisen varmenteensa. Katso tästä %sartikkelista%s vaihtoehtoinen SSL-palveluntarjoaja.

en: According to our information, your hosting provider supplies your account with an SSL certificate by default. Please contact your %shosting support%s if this is not the case.
fi: Tietojemme mukaan isännöintipalveluntarjoajasi toimittaa tilillesi oletuksena SSL-varmenteen. Ota yhteyttä %shostaus-tukeen%s, jos näin ei ole.

en: Action
fi: Toiminta

en: Activate
fi: Aktivoi

en: Activate SSL
fi: Aktivoi SSL

en: Activate SSL per site or install a wildcard certificate to fix this.
fi: Aktivoi SSL sivustokohtaisesti tai asenna jokerimerkkivarmenne korjataksesi tämän.

en: Activate networkwide to fix this.
fi: Aktivoi koko verkko tämän korjaamiseksi.

en: Activate our plugin %s
fi: Aktivoi lisäosamme %s

en: Activating plugin...
fi: Aktivoidaan lisäosaa...

en: Add additional domains which can embed your website, if needed. Comma seperated.
fi: Lisää tarvittaessa muita verkkotunnuksia, joihin voit upottaa verkkosivustosi. Pilkulla erotettuna.

en: Add the following lines of code to your wp-config.php.
fi: Lisää seuraavat koodirivit tiedostoon wp-config.php.

en: Advanced Hardening
fi: Kehittynyt kovettaminen

en: After completing the installation, you can continue to the next step to complete your configuration.
fi: Kun asennus on valmis, voit jatkaa seuraavaan vaiheeseen määritysten viimeistelemiseksi.

en: After completing the installation, you can let Really Simple SSL automatically configure your site for SSL by using the 'Activate SSL' button.
fi: Kun olet saanut asennuksen valmiiksi, voit antaa Really Simple SSL:n konfiguroida sivustosi automaattisesti SSL:ää varten käyttämällä "Aktivoi SSL" -painiketta.

en: Alias domain check is not relevant for a subdomain
fi: Alias-verkkotunnuksen tarkistus ei ole olennainen aliverkkotunnukselle

en: Allow
fi: Salli

en: Allow your domain to be embedded
fi: Salli verkkotunnuksen upottaminen

en: Almost ready to migrate to SSL!
fi: Melkein valmis siirtymään SSL:ään!

en: An Error Occurred:
fi: Tapahtui virhe:

en: An SSL certificate has been detected
fi: SSL-varmenne on havaittu

en: An SSL certificate was detected on your site.
fi: Sivustollasi havaittiin SSL-varmenne.

en: An error occurred, please try again.
fi: Tapahtui virhe, yritä uudelleen.

en: An option that requires the .htaccess file in the uploads directory is enabled, but the file is not writable.
fi: Vaihtoehto, joka vaatii .htaccess-tiedoston uploads-hakemistossa, on käytössä, mutta tiedosto ei ole kirjoitettavissa.

en: An option that requires the .htaccess file is enabled, but the file does not exist.
fi: .htaccess-tiedostoa vaativa vaihtoehto on käytössä, mutta tiedostoa ei ole olemassa.

en: An option that requires the .htaccess file is enabled, but the file is not writable.
fi: .htaccess-tiedostoa vaativa vaihtoehto on käytössä, mutta tiedosto ei ole kirjoitettavissa.

en: Anyone can register an account on your site. Consider disabling this option in the WordPress general settings.
fi: Kuka tahansa voi rekisteröidä tilin sivustollesi. Harkitse tämän vaihtoehdon poistamista käytöstä WordPressin yleisissä asetuksissa.

en: Are you sure?
fi: Oletko varma?

en: As your order will be regenerated, you'll need to update your DNS text records.
fi: Koska tilauksesi luodaan uudelleen, sinun on päivitettävä DNS-tekstitietueesi.

en: Attempting to install certificate using AutoSSL...
fi: Yritetään asentaa varmennetta AutoSSL:n avulla...

en: Attempting to install certificate...
fi: Yritetään asentaa varmenne...

en: Attempting to set DNS txt record...
fi: Yritetään asettaa DNS txt -tietue...

en: Authorization not completed yet.
fi: Valtuutusta ei ole vielä suoritettu.

en: Automatic certificate detection is not possible on your server.
fi: Automaattinen varmenteen tunnistus ei ole mahdollista palvelimellasi.

en: Automatic renewal of your certificate was not possible. The SSL certificate should be %srenewed%s manually.
fi: Varmenteen automaattinen uusiminen ei ollut mahdollista. SSL-varmenne tulee %suusia%s manuaalisesti.

en: Basic SSL configuration finished! Improve your score with %sReally Simple SSL Pro%s.
fi: SSL-perusasetukset valmiit! Paranna pisteitäsi %sReally Simple SSL Prolla%s.

en: Because the $_SERVER["HTTPS"] variable is not set, your website may experience redirect loops.
fi: Koska muuttujaa $_SERVER["HTTPS"] ei ole asetettu, verkkosivustollasi saattaa esiintyä uudelleenohjaussilmukoita.

en: Before you migrate, please check for:
fi: Ennen siirtoa, tarkista seuraavat asiat:

en: Below you will find the instructions for different hosting environments and configurations. If you start the process with the necessary instructions and credentials the next view steps will be done in no time.
fi: Alta löydät ohjeet erilaisille hosting-ympäristöille ja kokoonpanoille. Jos aloitat prosessin tarvittavilla ohjeilla ja valtuustiedoilla, seuraavat näkymävaiheet suoritetaan hetkessä.

en: Black Friday sale! Get 40% Off Really Simple SSL Pro
fi: Black Friday -ale! Saat 40 %:n alennuksen Really Simple SSL Prosta

en: Block code execution in uploads directory
fi: Estää koodin suorittamisen uploads-hakemistossa

en: Block user registration when login name equals display name
fi: Käyttäjän rekisteröinnin estäminen, kun kirjautumisnimi on sama kuin näyttönimi

en: Block user registrations when login and display name are the same
fi: Estää käyttäjän rekisteröinnit, kun käyttäjätunnus ja näyttönimi ovat samat.

en: Browser features are plentiful, but most are not needed on your website.
fi: Selainominaisuuksia on runsaasti, mutta suurinta osaa niistä ei tarvita verkkosivustollasi.

en: Browsing directories is blocked
fi: Hakemistojen selaaminen on estetty

en: Browsing directories is possible
fi: Hakemistojen selaaminen on mahdollista

en: Bundle not available yet...
fi: Pakettia ei vielä saatavilla...

en: By selecting your hosting provider we can tell you if your hosting provider already supports free SSL, and/or where you can activate it.
fi: Valitsemalla isännöintipalveluntarjoajasi voimme kertoa, tukeeko palveluntarjoajasi jo ilmaista SSL:ää ja/tai missä voit aktivoida sen.

en: CPanel host
fi: CPanel-hostaus

en: CPanel password
fi: CPanelin salasana

en: CPanel recognized. Possibly the certificate can be installed automatically.
fi: CPanel tunnistettu. Varmenne voidaan mahdollisesti asentaa automaattisesti.

en: CPanel username
fi: CPanel-käyttäjätunnus

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Certificate already generated. It was renewed if required.
fi: Varmenne on jo luotu. Se uusittiin tarvittaessa.

en: Challenge directory not writable.
fi: Haastehakemistoa ei voi kirjoittaa.

en: Change debug.log file location
fi: Vaihda debug.log-tiedoston sijaintia

en: Changed debug.log location to:
fi: Vaihdettu debug.login sijainti seuraavasti:

en: Check again
fi: Tarkista uudelleen

en: Check manually
fi: Tarkista manuaalisesti

en: Check out Really Simple SSL Pro
fi: Tutustu Really Simple SSL Pro

en: Check your %slicense%s.
fi: Tarkista %slisenssisi%s.

en: Checking SSL certificate...
fi: Tarkistetaan SSL-varmennetta...

en: Checking alias domain...
fi: Tarkistetaan aliasverkkotunnusta...

en: Checking certs directory...
fi: Tarkistetaan sertifikaattihakemistoa...

en: Checking challenge directory reachable over http...
fi: Tarkistetaan http:n kautta tavoitettavaa haastehakemistoa...

en: Checking challenge directory...
fi: Tarkistetaan haastehakemistoa...

en: Checking for subdomain setup...
fi: Tarkistetaan aliverkkotunnuksen asetuksia...

en: Checking for website configuration...
fi: Tarkistetaan verkkosivuston asetuksia...

en: Checking host...
fi: Tarkistetaan isäntää...

en: Checking if CURL is available...
fi: Tarkistetaan, onko CURL saatavilla...

en: Checking if Terms & Conditions are accepted...
fi: Tarkistetaan, hyväksytäänkö käyttöehdot...

en: Checking if plugin folder exists...
fi: Tarkistetaan, onko plugin-kansio olemassa...

en: Checking key directory...
fi: Tarkistetaan avainhakemistoa...

en: Checking permissions...
fi: Tarkistetaan käyttöoikeuksia...

en: Checking server software...
fi: Tarkistetaan palvelinohjelmistoa...

en: CloudWays API key
fi: CloudWaysin API-avain

en: CloudWays api key
fi: CloudWays-API avain

en: CloudWays user email
fi: CloudWays-käyttäjän sähköposti

en: Code execution is allowed in the public 'Uploads' folder.
fi: Koodin suoritus on sallittu julkisessa 'Uploads'-kansiossa.

en: Code execution is not restricted
fi: Koodin suorittamista ei ole rajoitettu

en: Code execution is restricted
fi: Koodin suorittamista on rajoitettu

en: Completed
fi: Valmis

en: Configure your Cookie Notice, Cookie Consent and Cookie Policy with our Wizard and Cookie Scan. Supports GDPR, DSGVO, TTDSG, LGPD, POPIA, RGPD, CCPA and PIPEDA.
fi: Määritä evästeilmoitus, evästesuostumus ja evästekäytäntö ohjatun toiminnon ja evästetarkistuksen avulla. Tukee GDPR:ää, DSGVO:ta, TTDSG:tä, LGPD:tä, POPIA:ta, RGPD:tä, CCPA:ta ja PIPEDA:ta.

en: Configured for HTTP challenge
fi: Määritetty HTTP-haastetta varten

en: Congratulations!
fi: Onnittelut!

en: Content Security Policy
fi: Sisällön turvallisuuspolitiikka

en: Content Security Policy intro
fi: Sisällön turvallisuuspolitiikan esittely

en: Continue to renew.
fi: Jatka uusimista.

en: Copyright warning!
fi: Tekijänoikeusvaroitus!

en: Could not automatically add TXT record. Please proceed manually, following the steps below.
fi: TXT-tietuetta ei voitu lisätä automaattisesti. Jatka manuaalisesti seuraamalla alla olevia ohjeita.

en: Could not copy code execution test file.
fi: Koodin suoritustestitiedostoa ei voitu kopioida.

en: Could not create test folder and file.
fi: Testikansiota ja -tiedostoa ei voitu luoda.

en: Could not find code execution test file.
fi: Koodin suoritustestitiedostoa ei löytynyt.

en: Could not reach challenge directory over %s.
fi: Haastehakemistoon %s ei saada yhteyttä.

en: Could not retrieve server list
fi: Palvelinluetteloa ei voitu noutaa

en: Could not test certificate
fi: Sertifikaattia ei voitu testata

en: Could not test certificate.
fi: Sertifikaattia ei voitu testata.

en: Could not verify TXT record for domain %s
fi: Verkkotunnuksen %s TXT-tietuetta ei voitu vahvistaa

en: Could not verify alias domain.
fi: Alias-verkkotunnusta ei voitu vahvistaa.

en: Count
fi: Laske

en: Creating account...
fi: Luodaan tiliä...

en: Cross Origin Policy
fi: Cross Origin -politiikka

en: DNS Verification
fi: DNS-vahvistus

en: DNS records were not verified yet. Please complete the previous step.
fi: DNS-tietueita ei ole vielä vahvistettu. Suorita edellinen vaihe.

en: DNS verification
fi: DNS-varmennus

en: Dashboard
fi: Ohjausnäkymä

en: Deactivate, and revert to http. This will remove all changes by the plugin.
fi: Poista käytöstä ja palauta http. Tämä poistaa kaikki laajennuksen tekemät muutokset.

en: Deactivate, but stay on SSL.
fi: Poista käytöstä, mutta pysy SSL:ssä.

en: Deactivate, keep https
fi: Poista käytöstä, säilytä https

en: Deactivate, revert to http
fi: Poista käytöstä, palauta http

en: Deactivating the plugin while keeping SSL will do the following:
fi: Laajennuksen deaktivointi SSL:n säilyttämisen jälkeen toimii seuraavasti:

en: Debug log is now public
fi: Vianmääritysloki on nyt julkinen

en: Debug log not publicly accessible
fi: Vianmääritysloki ei ole julkisesti saatavilla

en: Debugging
fi: Vianmääritys

en: Debugging with Really Simple SSL
fi: Vianmääritys Really Simple SSL:llä

en: Delete
fi: Poista

en: Delete all data on plugin deletion
fi: Poista kaikki tiedot, kun plugin poistetaan

en: Depending on your hosting provider, %smanual installation%s may be required.
fi: Palveluntarjoajastasi riippuen %smanuaalinen asennus%s saattaa olla tarpeen.

en: Description
fi: Kuvaus

en: Destination folder already exists
fi: Kohdekansio on jo olemassa

en: Details
fi: Yksityiskohdat

en: Detected status of your setup.
fi: Asetusten tila havaittu.

en: Direct Admin URL
fi: Suora ylläpitäjän URL-osoite

en: DirectAdmin host
fi: DirectAdmin-isäntä

en: DirectAdmin password
fi: DirectAdmin salasana

en: DirectAdmin recognized. Possibly the certificate can be installed automatically.
fi: DirectAdmin tunnisti. Varmenne voidaan mahdollisesti asentaa automaattisesti.

en: DirectAdmin username
fi: DirectAdmin käyttäjätunnus

en: Directive
fi: Direktiivi

en: Directories
fi: Hakemistot

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: Disable "anyone can register"
fi: Poista käytöstä "kuka tahansa voi rekisteröityä"

en: Disable HTTP methods
fi: HTTP-menetelmien poistaminen käytöstä

en: Disable OCSP Stapling
fi: Poista OCSP-nidonta käytöstä

en: Disable OCSP stapling
fi: Poista OCSP-nitominen käytöstä

en: Disable XML-RPC
fi: Poista XML-RPC käytöstä

en: Disable application passwords
fi: Sovellusten salasanojen poistaminen käytöstä

en: Disable application passwords.
fi: Poista sovellusten salasanat käytöstä.

en: Disable directory browsing
fi: Hakemiston selauksen poistaminen käytöstä

en: Disable directory indexing
fi: Hakemistojen indeksoinnin poistaminen käytöstä

en: Disable the built-in file editors
fi: Poista sisäänrakennetut tiedostoeditorit käytöstä

en: Disable user enumeration
fi: Käyttäjien luetteloinnin poistaminen käytöstä

en: Dismiss
fi: Hylkää

en: Dismiss all notices
fi: Hylkää kaikki ilmoitukset

en: Do not allow users with admin username
fi: Älä salli käyttäjiä, joilla on admin-käyttäjätunnus

en: Do you want to store these credentials for renewal purposes?
fi: Haluatko tallentaa nämä valtakirjat uusimista varten?

en: Documentation
fi: Ohjeistus

en: Domain
fi: Verkkotunnus

en: Don't show again
fi: Älä näytä uudelleen

en: Download
fi: Lataa

en: Due to a recent update by WP Engine, we have changed your settings automatically to adapt.
fi: WP Enginen äskettäisen päivityksen vuoksi olemme muuttaneet asetuksiasi automaattisesti mukautumaan.

en: Email address
fi: Sähköpostiosoite

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Enable 301 .htaccess redirect
fi: Ota käyttöön 301 .htaccess -uudelleenohjaus

en: Enable 301 redirect
fi: Ota 301-uudelleenohjaus käyttöön

en: Enable Permissions Policy
fi: Ota käyttöoikeuskäytäntö käyttöön

en: Enable a .htaccess redirect or PHP redirect in the settings to create a 301 redirect.
fi: Ota .htaccess-uudelleenohjaus tai PHP-uudelleenohjaus käyttöön asetuksissa 301-uudelleenohjauksen luomiseksi.

en: Enable recommended hardening features in Really Simple SSL
fi: Ota käyttöön suositellut suojausominaisuudet Really Simple SSL:ssä.

en: Enabling auto renew...
fi: Otetaan automaattinen uusiminen käyttöön...

en: Error code %s
fi: Virhekoodi %s

en: Error code %s.
fi: Virhekoodi %s.

en: Error enabling auto renew for Let's Encrypt
fi: Virhe otettaessa käyttöön Let's Encryptin automaattinen uusiminen

en: Error occurred when retrieving the webpage.
fi: Verkkosivua haettaessa tapahtui virhe.

en: Errors were reported during installation
fi: Asennuksen aikana ilmoitettiin virheistä

en: Errors were reported during installation.
fi: Asennuksen aikana ilmoitettiin virheistä.

en: Failed retrieving access token
fi: Käyttöoikeustunnuksen haku epäonnistui

en: Failed to activate plugin
fi: Lisäosan aktivointi epäonnistui

en: Failed to gather package information
fi: Pakettitietojen kerääminen epäonnistui

en: Failed to install plugin
fi: Lisäosan asennus epäonnistui

en: Feature
fi: Ominaisuus

en: File editing
fi: Tiedoston muokkaus

en: File editing is disabled
fi: Tiedoston muokkaus on poistettu käytöstä

en: File editing is enabled
fi: Tiedoston muokkaus on käytössä

en: File missing. Please retry the previous steps.
fi: Tiedosto puuttuu. Yritä uudelleen edellisiä vaiheita.

en: Files not created yet...
fi: Tiedostoja ei ole vielä luotu...

en: Firewall
fi: Palomuuri

en: Fix
fi: Korjaus

en: For more information, please read this %sarticle%s
fi: Saat lisätietoja lukemalla tämän %sartikkelin%s

en: Frame Ancestors
fi: Kehyksen esivanhemmat

en: General
fi: Yleistä

en: General Settings
fi: Yleiset asetukset

en: General settings
fi: Yleiset asetukset

en: Generating SSL certificate...
fi: Luodaan SSL-varmennetta...

en: Generation
fi: Generointi

en: Get Advanced Hardening with %sReally Simple SSL Pro%s
fi: Hanki edistynyt suojaus %sReally Simple SSL Pro%s:lla

en: Get Cross Origin Policy Headers with %sReally Simple SSL Pro%s
fi: Hanki Cross Origin Policy -otsikot %sReally Simple SSL Pro%s:lla

en: Get Frame Ancestors with %sReally Simple SSL Pro%s
fi: Hae kehyksen esivanhemmat %sReally Simple SSL Pro%s:n avulla

en: Get HTTP Strict Transport Security with %sReally Simple SSL Pro%s
fi: Hanki HTTP Strict Transport Security %sReally Simple SSL Pro%s:lla

en: Get Premium Support with %sReally Simple SSL Pro%s
fi: Hanki Premium-tuki %sReally Simple SSL Pro%s:n kanssa

en: Get Recommended Security Headers with %sReally Simple SSL Pro%s
fi: Hanki suositellut suojausotsikot %sReally Simple SSL Pro%s:n avulla

en: Get Source Directives with %sReally Simple SSL Pro%s
fi: Hanki lähdekoodin direktiivit %sReally Simple SSL Pro%s kanssa

en: Get Upgrade Insecure Requests with %sReally Simple SSL Pro%s
fi: Hanki päivitys epävarmoihin pyyntöihin %sReally Simple SSL Pro%s:n avulla

en: Get XML-RPC with %sReally Simple SSL Pro%s
fi: Hanki XML-RPC %sReally Simple SSL Pro%s:lla

en: Get detailed insights into visitors' behaviour with Burst Statistics, the privacy-friendly analytics dashboard from Really Simple Plugins.
fi: Saat yksityiskohtaista tietoa kävijöiden käyttäytymisestä Burst Statisticsin avulla, joka on Really Simple Pluginsin tietosuojaystävällinen analytiikkataulu.

en: Get the Mixed Content Scan with %sReally Simple SSL Pro%s
fi: Hanki sekoitetun sisällön skannaus %sReally Simple SSL Pro%s:n avulla

en: Get the Permissions Policy with %sReally Simple SSL Pro%s
fi: Hanki käyttöoikeuskäytäntö %sReally Simple SSL Pro%s:n avulla

en: Go to activation
fi: Siirry aktivointiin

en: Go to installation
fi: Siirry asennukseen

en: Hardening
fi: Kovettaminen

en: Hardening features are enabled!
fi: Karkaisuominaisuudet on otettu käyttöön!

en: Hardening features limit the possibility of potential weaknesses and vulnerabilities which can be misused.
fi: Karkaisuominaisuudet rajoittavat mahdollisten heikkouksien ja haavoittuvuuksien mahdollisuutta, joita voidaan käyttää väärin.

en: Hi, Really Simple SSL has kept your site secure for a month now, awesome! If you have a moment, please consider leaving a review on WordPress.org to spread the word. We greatly appreciate it! If you have any questions or feedback, leave us a %smessage%s.
fi: Hei, Really Simple SSL on pitänyt sivustosi suojattuna nyt kuukauden ajan, mahtavaa! Jos sinulla on hetki aikaa, harkitse arvostelun kirjoittamista WordPress.org-sivustolle levittääksesi sanaa. Arvostamme sitä suuresti! Jos sinulla on kysyttävää tai palautetta, jätä meille %sviesti%s.

en: Hi, Really Simple SSL has kept your site secure for some time now, awesome! If you have a moment, please consider leaving a review on WordPress.org to spread the word. We greatly appreciate it! If you have any questions or feedback, leave us a %smessage%s.
fi: Hei, Really Simple SSL on pitänyt sivustosi suojattuna jo jonkin aikaa, mahtavaa! Jos sinulla on hetki aikaa, harkitse arvostelun kirjoittamista WordPress.org-sivustolle levittääksesi sanaa. Arvostamme sitä suuresti! Jos sinulla on kysyttävää tai palautetta, jätä meille %sviesti%s.

en: Hide WP version
fi: Piilota WP-versio

en: Hide your WordPress version
fi: Piilota WordPress-versio

en: Hosting Provider
fi: Hosting-palveluntarjoaja

en: Hosting provider
fi: Hosting-palveluntarjoaja

en: Http references in your .css and .js files: change any http:// into https://
fi: Http-viittaukset .css- ja .js-tiedostoissasi: muuta mikä tahansa http:// muotoon https://

en: HttpOnly Secure cookies have been set automatically!
fi: HttpOnly Suojatut evästeet on asetettu automaattisesti!

en: HttpOnly Secure cookies not set.
fi: HttpOnly Suojattuja evästeitä ei ole asetettu.

en: I agree to the Terms & Conditions from Let's Encrypt.
fi: Hyväksyn Let's Encryptin käyttöehdot.

en: I don't know, or not listed, proceed with installation
fi: En tiedä tai sitä ei ole luettelossa, jatka asennusta

en: If this is not the case, don't add this alias to your certificate.
fi: Jos näin ei ole, älä lisää tätä aliasta varmenteeseesi.

en: If this option is set to true, the mixed content fixer will fire on the init hook instead of the template_redirect hook. Only use this option when you experience problems with the mixed content fixer.
fi: Jos tämän vaihtoehdon arvoksi asetetaan true, sekoitetun sisällön korjaaja käynnistyy init-koukussa template_redirect-koukun sijasta. Käytä tätä vaihtoehtoa vain, jos sinulla on ongelmia sekoitetun sisällön korjaajan kanssa.

en: If you entered your DNS records before, they need to be changed.
fi: Jos syötit DNS-tietueet aiemmin, ne on muutettava.

en: If your hosting provider auto-renews your certificate, no action is required. Alternatively, you have the option to generate an SSL certificate with Really Simple SSL.
fi: Jos palveluntarjoajasi uusii varmenteen automaattisesti, sinun ei tarvitse tehdä mitään. Vaihtoehtoisesti sinulla on mahdollisuus luoda SSL-varmenne Really Simple SSL:llä.

en: If your hosting provider is not listed, and there's an SSL activation/installation link, please let us %sknow%s.
fi: Jos palveluntarjoajaasi ei ole luettelossa ja siellä on SSL-aktivointi-/asennuslinkki, anna meidän %stietää%s se.

en: Images, stylesheets or scripts from a domain without an SSL certificate: remove them or move to your own server.
fi: Kuvat, tyylisivut tai komentosarjat verkkotunnuksesta ilman SSL-varmennetta: poista ne tai siirrä omalle palvelimellesi.

en: Import and insert file
fi: Tuo ja lisää tiedosto

en: Improve security - Upgrade
fi: Paranna turvallisuutta - Päivitä

en: Improve security with Really Simple SSL Pro.
fi: Paranna turvallisuutta Really Simple SSL Pro -palvelun avulla.

en: Include alias
fi: Sisällytä alias

en: Install
fi: Asenna

en: Install %sManually%s.
fi: Asenna %sManuaalisesti%s.

en: Install SSL certificate
fi: Asenna SSL-sertifikaatti

en: Installation
fi: Asennus

en: Installation failed.
fi: Asennus epäonnistui.

en: Installation finished
fi: Asennus valmis

en: Installed
fi: Asennettu

en: Installing
fi: Asennetaan

en: Installing SSL certificate using PLESK API...
fi: Asennetaan SSL-varmennetta PLESK API:lla...

en: Installing SSL certificate...
fi: Asennetaan SSL-varmennetta...

en: Installing plugin...
fi: Asennetaan lisäosa...

en: Instructions
fi: Ohjeet

en: Intro HSTS
fi: Johdanto HSTS:ään

en: Invalid license.
fi: Virheellinen lisenssiavain.

en: Invalid login details.
fi: Virheelliset kirjautumistiedot.

en: It is currently possible to create an administrator user with the same login and display name.
fi: Tällä hetkellä on mahdollista luoda järjestelmänvalvojan käyttäjä, jolla on sama käyttäjätunnus ja näyttönimi.

en: It is not possible to install Let's Encrypt on a localhost environment.
fi: Let's Encryptia ei voi asentaa localhost-ympäristöön.

en: It is not possible to install Let's Encrypt on a subfolder configuration.
fi: Let's Encryptia ei voi asentaa alikansiokokoonpanoon.

en: It is not possible to install Let's Encrypt on a subsite. Please go to the main site of your website.
fi: Let's Encryptia ei voi asentaa alisivustolle. Mene verkkosivustosi pääsivustolle.

en: Learn more about security headers
fi: Lue lisää suojausotsikoista

en: Leave a review
fi: Jätä arvostelu

en: Letʼs Encrypt is a free, automated and open certificate authority brought to you by the nonprofit Internet Security Research Group (ISRG).
fi: Letʼs Encrypt on voittoa tavoittelemattoman Internet Security Research Groupin (ISRG) tarjoama ilmainen, automaattinen ja avoin varmenneviranomainen.

en: Leveraging your SSL certificate with HSTS is a staple for every website. Force your website over SSL, mitigating risks of malicious counterfeit websites in your name.
fi: SSL-varmenteen hyödyntäminen HSTS:n avulla on jokaisen verkkosivuston perusedellytys. Pakota verkkosivustosi SSL:n kautta, jolloin nimelläsi toimivien haitallisten väärennettyjen verkkosivustojen riskit pienenevät.

en: License invalid
fi: Lisenssi ei ole voimassa

en: License valid
fi: Lisenssi voimassa

en: Location
fi: Sijainti

en: Login credentials incorrect
fi: Kirjautumistiedot ovat virheelliset

en: Login status
fi: Sisäänkirjautumisen tila

en: Maybe later
fi: Ehkä myöhemmin

en: Method
fi: Menettelytapa

en: Missing license.
fi: Puuttuva lisenssi.

en: Mixed Content Scan
fi: Sekoitettu sisällön skannaus

en: Mixed content fixer
fi: Sekasisällön korjaaja

en: Mixed content fixer - init hook
fi: Sekoitetun sisällön korjaaja - init-koukku

en: Mixed content fixer not enabled. Enable the option to fix mixed content on your site.
fi: Sekasisällön korjaustoiminto ei ole käytössä. Ota käyttöön vaihtoehto korjataksesi sekalaista sisältöä sivustossasi.

en: Mixed content fixer was successfully detected on the front-end.
fi: Sekasisällön korjaustyökalu tunnistettiin käyttöliittymästä onnistuneesti.

en: Mixed content in %s
fi: Sekoitettu sisältö %s

en: Mixed content in CSS/JS file from other domain
fi: Sekoitettu sisältö CSS/JS-tiedostossa toisesta verkkotunnuksesta peräisin olevassa CSS/JS-tiedostossa

en: Mixed content in PHP file in %s
fi: Sekoitettu sisältö PHP-tiedostossa %s

en: Mixed content in post:
fi: Sekoitettu sisältö

en: Mixed content in the postmeta table
fi: Sekoitettu sisältö postmeta-taulukossa

en: More info
fi: Lisätietoja

en: No 301 redirect is set. Enable the WordPress 301 redirect in the settings to get a 301 permanent redirect.
fi: 301-uudelleenohjausta ei ole asetettu. Ota WordPress 301 -uudelleenohjaus käyttöön asetuksissa saadaksesi pysyvän 301-uudelleenohjauksen.

en: No 301 redirect to SSL enabled.
fi: Ei 301-uudelleenohjausta SSL:ään.

en: No SSL certificate has been detected.
fi: SSL-varmennetta ei ole havaittu.

en: No SSL detected
fi: SSL:ää ei havaittu

en: No SSL detected.
fi: SSL:ää ei havaittu.

en: No SSL detected. Use the retry button to check again.
fi: SSL:ää ei havaittu. Käytä uudelleen-painiketta tarkistaaksesi uudelleen.

en: No recommended redirect rules detected.
fi: Suositeltuja uudelleenohjaussääntöjä ei havaittu.

en: No redirect
fi: Ei uudelleenohjausta

en: No subdomain setup detected.
fi: Aliverkkotunnuksen asetuksia ei havaittu.

en: No valid list of domains.
fi: Ei kelvollista verkkotunnusluetteloa.

en: Not all recommended security headers are installed
fi: Kaikkia suositeltuja suojausotsikoita ei ole asennettu

en: Not recognized server.
fi: Palvelinta ei tunnistettu.

en: Now have a look at our new features.
fi: Tutustu nyt uusiin ominaisuuksiimme.

en: OCSP not supported, the certificate will be generated without OCSP.
fi: OCSP:tä ei tueta, varmenne luodaan ilman OCSP:tä.

en: OCSP stapling is configured as enabled by default. You can disable this option if this is not supported by your hosting provider.
fi: OCSP-nidonta on oletusarvoisesti määritetty käyttöön. Voit poistaa tämän vaihtoehdon käytöstä, jos hosting-palveluntarjoajasi ei tue sitä.

en: Off
fi: Pois

en: One click SSL optimization
fi: SSL-optimointi yhdellä napsautuksella

en: One day (for testing only)
fi: Yksi päivä (vain testausta varten)

en: One of the most powerful features, and therefore the most complex are the Cross-Origin headers that can isolate your website so any data leaks are minimized.
fi: Yksi tehokkaimmista ominaisuuksista ja siksi myös monimutkaisimmista ovat Cross-Origin -otsikot, jotka voivat eristää verkkosivustosi, jotta tietovuodot voidaan minimoida.

en: One year
fi: Yksi vuosi

en: Open
fi: Avoin

en: Options
fi: Asetukset

en: Or set your wp-config.php to writable and reload this page.
fi: Tai aseta wp-config.php kirjoitettavaksi ja lataa tämä sivu uudelleen.

en: Order ID mismatch, regenerate order.
fi: Tilaustunnus ei täsmää, luo tilaus uudelleen.

en: Order successfully created.
fi: Tilaus luotu onnistuneesti.

en: Order successfully retrieved.
fi: Tilaus noudettu onnistuneesti.

en: Other Plugins
fi: Muut lisäosat

en: Package information retrieved
fi: Haetut pakettitiedot

en: Permission denied.
fi: Lupa evätty.

en: Permissions Policy
fi: Lupakäytäntö

en: Please activate it manually on your hosting dashboard.
fi: Aktivoi se manuaalisesti hosting-hallintapaneelissasi.

en: Please activate it on your dashboard %smanually%s
fi: Aktivoi se hallintapaneelissasi %smanuaalisesti%s

en: Please add the following lines to your .htaccess, or set it to writable:
fi: Lisää seuraavat rivit .htaccess-tiedostoosi tai aseta se kirjoitettavaksi:

en: Please change your email address %shere%s and try again.
fi: Vaihda sähköpostiosoitteesi %stästä%s ja yritä uudelleen.

en: Please check if the non www version of your site also points to this website.
fi: Tarkista, viittaako myös sivustosi muu kuin www-versio tälle sivustolle.

en: Please check if the www version of your site also points to this website.
fi: Tarkista, viittaako myös sivustosi www-versio tälle verkkosivustolle.

en: Please complete %smanually%s
fi: Täytä %smanuaalisesti%s

en: Please complete manually in your hosting dashboard.
fi: Täytä manuaalisesti hosting-hallintapaneelissasi.

en: Please complete the following step(s) first: %s
fi: Suorita ensin seuraavat vaiheet: %s

en: Please create a folder 'rsssl' in the uploads directory, with 644 permissions.
fi: Luo uploads hakemistoon kansio "rsssl", jolla on 644 käyttöoikeutta.

en: Please double check your DNS txt record.
fi: Tarkista DNS-txt-tietueesi.

en: Please read this %sarticle%s.
fi: Lue tämä %sartikkeli%s.

en: Please refresh the SSL status if a certificate has been installed recently.
fi: Päivitä SSL-tila, jos varmenne on asennettu äskettäin.

en: Please set the wp-config.php to writable until the rule has been written.
fi: Aseta wp-config.php kirjoitettavaksi, kunnes sääntö on kirjoitettu.

en: Please set the wp-content folder to writable:
fi: Aseta wp-content-kansio kirjoitettavaksi:

en: Plesk admin URL
fi: Plesk admin URL-osoite

en: Plesk password
fi: Plesk salasana

en: Plesk recognized. Possibly the certificate can be installed automatically.
fi: Plesk tunnusti. Varmenne voidaan mahdollisesti asentaa automaattisesti.

en: Plesk username
fi: Plesk käyttäjätunnus

en: Plesk username and password
fi: Pleskin käyttäjätunnus ja salasana

en: Plugin activated
fi: Plugin aktivoitu

en: Plugin already installed!
fi: Liitännäinen on jo asennettu!

en: Plugin installed
fi: Lisäosa asennettu

en: Premium Support
fi: Premium asiakastuki

en: Premium support
fi: Korkealuokkainen tukipalvelu

en: Prevent code execution in the public 'Uploads' folder
fi: Estää koodin suorittamisen julkisessa 'Uploads' -kansiossa

en: Prevent exposed login feedback
fi: Estä altistunut kirjautumispalaute

en: Prevent login error leakage
fi: Estää kirjautumisvirheiden vuotamisen

en: Prevent user enumeration
fi: Käyttäjien luetteloinnin estäminen

en: Progress
fi: Edistyminen

en: Re-check
fi: Tarkista uudelleen

en: Read more about security concerns with debug display enabled
fi: Lue lisää tietoturvaongelmista, kun virheenkorjausnäyttö on käytössä

en: Really Simple SSL and Really Simple SSL add-ons do not process any personal identifiable information, so the GDPR does not apply to these plugins or usage of these plugins on your website. You can find our privacy policy <a href="%s" target="_blank">here</a>.
fi: Really Simple SSL- ja Really Simple SSL -lisäosat eivät käsittele mitään henkilökohtaisia tunnistetietoja, joten GDPR ei koske näitä laajennuksia tai näiden laajennusten käyttöä verkkosivustollasi. Löydät tietosuojakäytäntömme <a href="%s" target="_blank">täältä</a>.

en: Really Simple SSL automatically detects your settings and configures your website to run over HTTPS. To keep it lightweight, we kept the options to a minimum. Your website will move to SSL with one click.
fi: Really Simple SSL tunnistaa asetuksesi automaattisesti ja määrittää verkkosivustosi toimimaan HTTPS:n kautta. Jotta se pysyisi kevyenä, pidimme vaihtoehdot minimissä. Verkkosivustosi siirtyy SSL:ään yhdellä napsautuksella.

en: Really Simple SSL cannot be activated. The plugin requires PHP 7.2 or higher
fi: Really Simple SSL:ää ei voi aktivoida. Lisäosa vaatii PHP 7.2:n tai uudemman version.

en: Really Simple SSL detected an SSL certificate, but has not been configured to enforce SSL.
fi: Really Simple SSL havaitsi SSL-varmenteen, mutta sitä ei ole määritetty pakottamaan SSL:ää.

en: Really Simple SSL has received no response from the webpage.
fi: Really Simple SSL ei ole saanut vastausta verkkosivulta.

en: Really Simple SSL is installed, but no valid SSL certificate is detected.
fi: Really Simple SSL on asennettu, mutta kelvollista SSL-sertifikaattia ei havaita.

en: Recommended Security Headers
fi: Suositellut tietoturvaotsikot

en: Recommended Security Headers
fi: Suositellut tietoturvaotsikot

en: Recommended by Really Simple Plugins
fi: Suositellut Really Simple Plugins

en: Recommended security headers enabled.
fi: Suositellut suojausotsikot käytössä.

en: Recommended security headers installed
fi: Suositellut suojausotsikot asennettu

en: Redirect method
fi: Uudelleenohjauksen menetelmä

en: Redirects all requests over HTTP to HTTPS using a PHP 301 redirect. Enable if the .htaccess redirect cannot be used, for example on NGINX servers.
fi: Uudelleenohjaa kaikki pyynnöt HTTP:n kautta HTTPS:ään käyttämällä PHP 301 -uudelleenohjausta. Ota käyttöön, jos .htaccess-uudelleenohjausta ei voida käyttää, esimerkiksi NGINX-palvelimilla.

en: Remember to change your URLs in external services like Google Analytics, Search Console and others. This should prevent any data loss resulting from the switch to https.
fi: Muista muuttaa URL-osoitteesi ulkoisissa palveluissa, kuten Google Analyticsissa ja Search Consolessa. Tämän pitäisi estää https-verkkoon siirtymisestä johtuva tietojen häviäminen.

en: Remove from public location with Really Simple SSL
fi: Poista julkisesta sijainnista Really Simple SSL:n avulla

en: Rename and randomize your database prefix
fi: Nimeä uudelleen ja satunnaista tietokannan etuliite

en: Renew certificate
fi: Uudistaa todistuksen

en: Renew installation
fi: Asennuksen uusiminen

en: Retrieving Cloudways server data...
fi: Haetaan Cloudways-palvelintietoja...

en: Retrieving DNS verification token...
fi: Haetaan DNS-vahvistustunnusta...

en: Retrieving package information...
fi: Pakettitietojen hakeminen...

en: Retry
fi: Yritä uudelleen

en: SSL Status Test
fi: SSL-tilatesti

en: SSL activation in progress
fi: SSL-aktivointi käynnissä

en: SSL certificate should be generated and installed.
fi: SSL-sertifikaatti tulee luoda ja asentaa.

en: SSL certificate will expire on %s.
fi: SSL-varmenne vanhenee %s.

en: SSL configuration finished!
fi: SSL-määritys valmis!

en: SSL has been activated
fi: SSL on aktivoitu

en: SSL is enabled networkwide.
fi: SSL on aktivoitu networkwide.

en: SSL is enabled on your site.
fi: SSL on käytössä sivustollasi.

en: SSL is not enabled on your network
fi: SSL ei ole käytössä verkossa

en: SSL is not enabled yet.
fi: SSL ei ole vielä käytössä.

en: SSL is not enabled.
fi: SSL ei ole käytössä.

en: SSL is not yet enabled on this site.
fi: SSL ei ole vielä käytössä tällä sivustolla.

en: SSL is now activated. Check if your website is secure by following this article.
fi: SSL on nyt aktivoitu. Tarkista tämän artikkelin avulla, onko verkkosivustosi turvallinen.

en: SSL settings
fi: SSL-asetukset

en: SSL successfully installed on %s
fi: SSL asennettu onnistuneesti kohteeseen %s

en: Searching for link to SSL installation page on your server...
fi: Haetaan linkkiä palvelimesi SSL-asennussivulle...

en: Security
fi: Tietoturva

en: Security Headers Test
fi: Security Headers Testi

en: See which recommended security headers are not present on your website.
fi: Katso, mitä suositeltuja tietoturvaotsikoita sivustossasi ei ole.

en: Self (Default)
fi: Itse (oletus)

en: Self-hosted and privacy-friendly analytics tool.
fi: Itse isännöity ja yksityisyyden suojaan sopiva analytiikkatyökalu.

en: Serve encrypted and authenticated responses
fi: Salattujen ja todennettujen vastausten tarjoaminen

en: Set permissions to 644 to enable SSL generation.
fi: Aseta käyttöoikeudet arvoon 644 ottaaksesi käyttöön SSL-luonnin.

en: Set your wp-config.php to writable and reload this page.
fi: Aseta wp-config.php-tiedosto kirjoitettavaksi ja lataa tämä sivu uudelleen.

en: Settings
fi: Asetukset

en: Source
fi: Lähde

en: Source Directives
fi: Lähdeohjeet

en: Status
fi: Tila

en: Stop editing the .htaccess file
fi: Lopeta .htaccess-tiedoston muokkaaminen

en: Store for renewal purposes. If not stored, renewal may need to be done manually.
fi: Säilytä uusimista varten. Jos sitä ei tallenneta, uusiminen on ehkä tehtävä manuaalisesti.

en: Successfully added TXT record.
fi: TXT-tietueen lisäys onnistui.

en: Successfully generated certificate.
fi: Varmenteen luominen onnistui.

en: Successfully installed Let's Encrypt
fi: Let's Encrypt on asennettu onnistuneesti

en: Successfully installed SSL
fi: SSL:n asennus onnistui

en: Successfully retrieved account
fi: Tili haettu onnistuneesti

en: Successfully retrieved server id and app id
fi: Palvelintunnus(ID) ja sovellustunnus(app id) haettu onnistuneesti

en: Successfully verified DNS records
fi: DNS-tietueet tarkistettu onnistuneesti

en: Successfully verified alias domain.
fi: Alias-verkkotunnus on vahvistettu.

en: Support
fi: Tuki

en: System Status
fi: Järjestelmän tila

en: System status
fi: Järjestelmän tila

en: Terms & Conditions are accepted.
fi: Ehdot hyväksyttiin.

en: Terms & Conditions.
fi: Ehdot ja edellytykset.

en: Terms and Conditions
fi: Käyttöehdot

en: Test not found.
fi: Testiä ei löydy.

en: Thanks for updating to Really Simple SSL 6.0! Check out our new features on the settings page.
fi: Kiitos, että päivität Really Simple SSL 6.0:aan! Tutustu uusiin ominaisuuksiimme asetussivulla.

en: Thanks for updating!
fi: Kiitos päivityksestä!

en: The 'force-deactivate.php' file has to be renamed to .txt. Otherwise your ssl can be deactivated by anyone on the internet.
fi: Force-deactivate.php-tiedosto on nimettävä uudelleen muotoon .txt. Muuten kuka tahansa Internetin käyttäjä voi poistaa ssl:n käytöstä.

en: The .htaccess redirect rules selected by this plugin failed in the test. Set manually or dismiss to leave on PHP redirect.
fi: Tämän laajennuksen valitsemat .htaccess-uudelleenohjaussäännöt epäonnistuivat testissä. Aseta manuaalisesti tai jätä PHP-uudelleenohjaus päälle.

en: The .htaccess redirect will remain active
fi: .htaccess-uudelleenohjaus pysyy aktiivisena

en: The 301 .htaccess redirect is the fastest and most reliable redirect option.
fi: 301 .htaccess -uudelleenohjaus on nopein ja luotettavin uudelleenohjausvaihtoehto.

en: The DNS response for %s was %s, while it should be %s.
fi: DNS-vastaus kohteelle %s oli %s, mutta sen pitäisi olla %s.

en: The Hosting Panel software was not recognized. Depending on your hosting provider, the generated certificate may need to be installed manually.
fi: Hosting Panel -ohjelmistoa ei tunnistettu. Palveluntarjoajastasi riippuen luotu varmenne on ehkä asennettava manuaalisesti.

en: The PHP function CURL has successfully been detected.
fi: PHP-funktio CURL on havaittu onnistuneesti.

en: The PHP function CURL is not available on your server, which is required. Please contact your hosting provider.
fi: PHP-toiminto CURL ei ole käytettävissä palvelimellasi, mikä on pakollinen. Ota yhteyttä hosting palveluntarjoajaasi.

en: The Really Simple SSL plugin folder in the /wp-content/plugins/ directory has been renamed to %s. This might cause issues when deactivating, or with premium add-ons. To fix this you can rename the Really Simple SSL folder back to the default %s.
fi: /wp-content/plugins/-hakemiston Really Simple SSL -laajennuskansio on nimetty uudelleen osoitteeksi %s. Tämä saattaa aiheuttaa ongelmia poistettaessa käytöstä tai käytettäessä premium-lisäosia. Voit korjata tämän nimeämällä Really Simple SSL -kansion takaisin oletusarvoksi %s.

en: The SSL certificate has been renewed, and requires manual %sinstallation%s in your hosting dashboard.
fi: SSL-sertifikaatti on uusittu, ja se vaatii manuaalisen %sasennuksen%s hosting hallintapaneelissasi.

en: The Terms & Conditions were not accepted. Please accept in the general settings.
fi: Käyttöehtoja ei hyväksytty. Hyväksy yleisissä asetuksissa.

en: The URL you use to access your DirectAdmin dashboard. Ends on :2222.
fi: URL-osoite, jolla käytät DirectAdmin-hallintapaneelia. Päättyy :2222.

en: The URL you use to access your Plesk dashboard. Ends on :8443.
fi: URL-osoite, jolla käytät Plesk-hallintapaneelia. Päättyy :8443.

en: The URL you use to access your cPanel dashboard. Ends on :2083.
fi: URL-osoite, jolla käytät cPanel-hallintapaneelia. Päättyy: 2083.

en: The WordPress 301 redirect will stop working
fi: WordPress 301 -uudelleenohjaus lakkaa toimimasta

en: The automatic installation of your certificate has failed. Please check your credentials, and retry the %sinstallation%s.
fi: Varmenteen automaattinen asennus epäonnistui. Tarkista kirjautumistietosi ja yritä %sasennusta%s uudelleen.

en: The built-in file editors are accessible to others.
fi: Sisäänrakennetut tiedostoeditorit ovat muiden käytettävissä.

en: The certificate generation was rate limited for 10 minutes because the authorization failed.
fi: Varmenteen luontia rajoitettiin 10 minuutiksi, koska valtuutus epäonnistui.

en: The certificate installation was rate limited. Please try again later.
fi: Varmenteen asennusta oli rajoitettu. Yritä uudelleen myöhemmin.

en: The certs directory is not created yet.
fi: Sertifikaattihakemistoa ei ole vielä luotu.

en: The certs directory was successfully created.
fi: Sertifikaattihakemiston luominen onnistui.

en: The challenge directory is not created yet.
fi: Haastehakemistoa ei ole vielä luotu.

en: The challenge directory was successfully created.
fi: Haastehakemisto luotiin onnistuneesti.

en: The code to block code execution in the uploads folder cannot be added automatically on nginx. Add the following code to your nginx.conf file:
fi: Koodia, jolla estetään koodin suoritus uploads-kansiossa, ei voi lisätä automaattisesti nginxissä. Lisää seuraava koodi nginx.conf-tiedostoon:

en: The content security policy has many options, so we always recommend starting in ‘learning mode’ to see what files and scripts are loaded.
fi: Sisällön suojauskäytännössä on monia vaihtoehtoja, joten suosittelemme aina aloittamaan "oppimistilassa", jotta näet, mitä tiedostoja ja skriptejä ladataan.

en: The email address was not set. Please set the email address
fi: Sähköpostiosoitetta ei asetettu. Aseta sähköpostiosoite

en: The extensive mixed content scan will list all current and future issues and provide a fix, or instructions to fix manually.
fi: Laajassa sekoitetun sisällön tarkistuksessa luetellaan kaikki nykyiset ja tulevat ongelmat ja annetaan korjaus tai ohjeet manuaaliseen korjaukseen.

en: The following directories do not have the necessary writing permissions.
fi: Seuraavilla hakemistoilla ei ole tarvittavia kirjoitusoikeuksia.

en: The following information is attached when you send this form: license key, scan results, your domain, .htaccess file, debug log and a list of active plugins.
fi: Seuraavat tiedot liitetään, kun lähetät tämän lomakkeen: lisenssiavain, skannaustulokset, verkkotunnuksesi, .htaccess-tiedosto, vianmääritysloki ja luettelo aktiivisista lisäosista.

en: The key directory is not created yet.
fi: Avainhakemistoa ei ole vielä luotu.

en: The key directory was successfully created.
fi: Avainhakemiston luominen onnistui.

en: The mixed content fixer could not be detected due to a cURL error: %s. cURL errors are often caused by an outdated version of PHP or cURL and don't affect the front-end of your site. Contact your hosting provider for a fix.
fi: Sekasisällön korjaustyökalua ei voitu havaita cURL-virheen vuoksi: %s. cURL-virheet johtuvat usein vanhentuneesta PHP- tai cURL-versiosta, eivätkä ne vaikuta sivustosi käyttöliittymään. Ota yhteyttä isännöintipalveluntarjoajaasi korjausta varten.

en: The mixed content fixer is active, but was not detected on the frontpage.
fi: Sekasisällön korjausohjelma on aktiivinen, mutta sitä ei havaittu etusivulla.

en: The mixed content fixer will stop working
fi: Sekasisällön korjausohjelma lakkaa toimimasta

en: The non-www version of your site does not point to this website. This is recommended, as it will allow you to add it to the certificate as well.
fi: Sivustosi ei-www-versio ei osoita tälle verkkosivustolle. Tämä on suositeltavaa, koska sen avulla voit myös lisätä sen varmenteeseen.

en: The order is invalid, possibly due to too many failed authorization attempts. Please start at the previous step.
fi: Tilaus on virheellinen, mahdollisesti liian monen epäonnistuneen valtuutusyrityksen vuoksi. Aloita edellisestä vaiheesta.

en: The recommended security headers are detected on your site.
fi: Suositellut suojausotsikot on havaittu sivustossasi.

en: The required directories have the necessary writing permissions.
fi: Tarvittavilla hakemistoilla on tarvittavat kirjoitusoikeudet.

en: The system is not ready for the DNS verification yet. Please run the wizard again.
fi: Järjestelmä ei ole vielä valmis DNS-vahvistukseen. Suorita ohjattu toiminto uudelleen.

en: The system is not ready for the installation yet. Please run the wizard again.
fi: Järjestelmä ei ole vielä valmis asennusta varten. Suorita ohjattu toiminto uudelleen.

en: The used domain for your email address is not allowed.
fi: Sähköpostiosoitteesi käyttämä verkkotunnus ei ole sallittu.

en: The value, WP_DEBUG_DISPLAY, has either been enabled by WP_DEBUG or added to your configuration file. This will make errors display on the front end of your site.
fi: Arvo WP_DEBUG_DISPLAY on joko otettu käyttöön WP_DEBUG-ohjelmalla tai lisätty asetustiedostoosi. Tämä saa virheet näkymään sivustosi etupäässä.

en: The value, WP_DEBUG_LOG, has been added to this website’s configuration file. This means any errors on the site will be written to a file which is potentially available to all users.
fi: Arvo WP_DEBUG_LOG on lisätty tämän verkkosivuston asetustiedostoon. Tämä tarkoittaa, että kaikki sivuston virheet kirjoitetaan tiedostoon, joka on mahdollisesti kaikkien käyttäjien saatavilla.

en: The wp-config.php file is not writable, and needs to be edited. Please set this file to writable.
fi: Tiedosto wp-config.php ei ole kirjoitettavissa, ja sitä on muokattava. Aseta tämä tiedosto kirjoitettavaksi.

en: The www version of your site does not point to this website. This is recommended, as it will allow you to add it to the certificate as well.
fi: Sivustosi www-versio ei osoita tälle sivustolle. Tämä on suositeltavaa, koska sen avulla voit myös lisätä sen varmenteeseen.

en: These security headers are the fundamental security measures to protect your website visitors while visiting your website.
fi: Nämä tietoturvaotsikot ovat perustavanlaatuisia turvatoimia, joilla suojataan verkkosivuston kävijöitä verkkosivustollasi vieraillessa.

en: They might be misused if you don’t actively tell the browser to disable these features.
fi: Niitä saatetaan käyttää väärin, jos et aktiivisesti pyydä selainta poistamaan näitä ominaisuuksia käytöstä.

en: This appears to be an invalid license key for this plugin.
fi: Tämä näyttää olevan virheellinen lisenssiavain tälle laajennukselle.

en: This email address is used to create a Let's Encrypt account. This is also where you will receive renewal notifications.
fi: Tätä sähköpostiosoitetta käytetään Let's Encrypt -tilin luomiseen. Tähän osoitteeseen saat myös ilmoitukset uusimisesta.

en: This is a multisite configuration with subdomains, which requires a wildcard certificate. Wildcard certificates are part of the %spremium%s plan.
fi: Tämä on usean sivuston kokoonpano, jossa on aliverkkotunnuksia ja joka vaatii jokerimerkkivarmenteen. Jokerimerkkivarmenteet ovat osa %spremium%s-pakettia.

en: This leads to issues when activating SSL networkwide since subdomains will be forced over SSL as well while they don't have a valid certificate.
fi: Tämä johtaa ongelmiin aktivoitaessa SSL:ää verkon laajuisesti, koska myös aliverkkotunnukset pakotetaan käyttämään SSL:ää, vaikka niillä ei ole voimassa olevaa varmennetta.

en: This will include both the www. and non-www. version of your domain.
fi: Tämä sisältää sekä www. ja ei-www. verkkotunnuksesi versio.

en: Tips & Tricks
fi: Vinkkejä ja niksejä

en: To deactivate the plugin correctly, please select if you want to:
fi: Poistaaksesi laajennuksen käytöstä oikein, valitse, jos haluat:

en: To ensure all traffic passes through SSL, please enable a 301 redirect.
fi: Ota 301-uudelleenohjaus käyttöön varmistaaksesi, että kaikki liikenne kulkee SSL:n kautta.

en: To prevent attackers from identifying the renamed administrator, activate the 'Disable User Enumeration' setting.
fi: Jos haluat estää hyökkääjiä tunnistamasta uudelleennimettyä järjestelmänvalvojaa, ota käyttöön Poista käyttäjäluettelointi käytöstä -asetus.

en: To safely enable SSL on your server configuration, you should add the following line of code to your wp-config.php.
fi: Jos haluat turvallisesti ottaa SSL:n käyttöön palvelinkonfiguraatiossasi, sinun on lisättävä seuraava koodirivi wp-config.php-tiedostoosi.

en: To set the httponly secure cookie settings, your wp-config.php has to be edited, but the file is not writable.
fi: Jotta voit määrittää httponly-suojatun evästeen asetukset, wp-config.php-tiedostoa on muokattava, mutta tiedostoa ei voi kirjoittaa.

en: Token not generated. Please complete the previous step.
fi: Tunnusta ei luotu. Suorita edellinen vaihe.

en: Token not received yet.
fi: Tunnusta ei ole vielä saatu.

en: Token successfully retrieved.
fi: Tunnus on haettu onnistuneesti.

en: Trying to create directory in root of website.
fi: Yritetään luoda hakemistoa verkkosivuston juureen.

en: Two years (required for preload)
fi: Kaksi vuotta (vaaditaan esikuormitusta varten)

en: Type
fi: Tyyppi

en: Unable to connect to cPanel
fi: Yhteyden muodostaminen cPaneliin ei onnistu

en: Update Really Simple SSL Pro: the plugin needs to be updated to the latest version to be compatible.
fi: Päivitä Really Simple SSL Pro: lisäosa on päivitettävä uusimpaan versioon, jotta se on yhteensopiva.

en: Upgrade
fi: Päivitä

en: Upgrade Insecure Requests
fi: Epävarmojen pyyntöjen päivittäminen

en: Uploads folder not writable.
fi: Uploads-kansiota ei voi kirjoittaa.

en: User Enumeration
fi: Käyttäjän luettelo

en: User enumeration is possible
fi: Käyttäjien luettelointi on mahdollista

en: User enumeration is restricted
fi: Käyttäjien luettelointi on rajoitettu

en: User registration is not restricted
fi: Käyttäjien rekisteröintiä ei ole rajoitettu

en: User registration is restricted
fi: Käyttäjien rekisteröinti on rajoitettu

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Username 'Admin' is allowed
fi: Käyttäjätunnus 'Admin' on sallittu

en: Username 'Admin' is not allowed
fi: Käyttäjätunnus 'Admin' ei ole sallittu

en: Username 'admin' has been changed to %s
fi: Käyttäjätunnus 'admin' on muutettu muotoon %s

en: Validating license...
fi: Lisenssin vahvistaminen...

en: View settings page
fi: Näytä asetukset -sivu

en: Visit Dashboard
fi: Vieraile ohjausnäkymässä

en: Visit the plugins overview or %srenew your license%s.
fi: Käy lisäosien yleiskatsauksessa tai %suudista lisenssi%s.

en: Want to know more about our features and plugins?
fi: Haluatko tietää lisää ominaisuuksistamme ja lisäosistamme?

en: Warning
fi: Varoitus

en: We have detected administrator roles where the login and display names are the same.
fi: Olemme havainneet järjestelmänvalvojan rooleja, joissa kirjautumis- ja näyttönimet ovat samat.

en: We have detected the %s plugin on your website.
fi: Olemme havainneet %s-laajennuksen verkkosivustoltasi.

en: We have not detected any known hosting limitations.
fi: Emme ole havainneet mitään tunnettuja hosting-rajoituksia.

en: We have tried to make our Wizard as simple and fast as possible. Although these questions are all necessary, if there’s any way you think we can improve the plugin, please let us %sknow%s!
fi: Olemme yrittäneet tehdä ohjatusta toiminnosta mahdollisimman yksinkertaisen ja nopean. Vaikka nämä kysymykset ovat kaikki välttämättömiä, kerro %smeille%s, jos uskot, että voimme parantaa laajennusta!

en: Widget area
fi: Vimpainalue

en: Widget with mixed content
fi: Widget sekoitetulla sisällöllä

en: WordPress 301 redirect enabled. We recommend to enable a 301 .htaccess redirect.
fi: WordPress 301 -uudelleenohjaus käytössä. Suosittelemme ottamaan käyttöön 301 .htaccess -uudelleenohjauksen.

en: You already have a valid SSL certificate.
fi: Sinulla on jo voimassa oleva SSL-varmenne.

en: You already have free SSL on your hosting environment.
fi: Sinulla on jo ilmainen SSL hosting ympäristössäsi.

en: You are using the Really Simple SSL Shell Exec add on, but of a version not compatible with Really Simple SSL 6.0 and onwards.
fi: Käytät Really Simple SSL Shell Exec -lisäosaa, mutta sen versio ei ole yhteensopiva Really Simple SSL 6.0:n ja sitä uudempien versioiden kanssa.

en: You can also let the automatic scan of the pro version handle this for you, and get premium support, increased security with HSTS and more!
fi: Voit myös antaa pro-version automaattisen tarkistuksen hoitaa tämän puolestasi ja saada premium-tuen, parannetun suojauksen HSTS:n avulla ja paljon muuta!

en: You can find your Plesk username and password in %s
fi: Löydät Plesk-käyttäjätunnuksesi ja salasanasi osoitteesta %s

en: You can find your api key %shere%s (make sure you're logged in with your main account).
fi: Löydät API-avaimesi %stästä%s (varmista, että olet kirjautunut sisään päätilillesi).

en: You can follow these %sinstructions%s.
fi: Voit seurata näitä %sohjeita%s.

en: You have set a 301 redirect to SSL. This is important for SEO purposes
fi: Olet asettanut 301-uudelleenohjauksen SSL:ään. Tämä on tärkeää SEO-tarkoituksiin

en: You have the Really Simple SSL Let's Encrypt beta add-on activated. This functionality has now been integrated in core, so you can deactivate the add-on.
fi: Really Simple SSL Let's Encrypt -beta-lisäosa on aktivoitu. Tämä toiminto on nyt integroitu ytimeen, joten voit poistaa lisäosan käytöstä.

en: You may need to login in again.
fi: Sinun on ehkä kirjauduttava sisään uudelleen.

en: You run a Multisite installation with subdomains, but your site doesn't have a wildcard certificate.
fi: Käytät Multisite-asennusta aliverkkotunnuksilla, mutta sivustollasi ei ole jokerimerkkivarmennetta.

en: You run a Multisite installation with subfolders, which prevents this plugin from fixing your missing server variable in the wp-config.php.
fi: Käytät Multisite-asennusta alikansioineen, mikä estää tätä laajennusta korjaamasta puuttuvaa palvelinmuuttujaasi tiedostossa wp-config.php.

en: You should have the www domain pointed to the same website as the non-www domain.
fi: Sinun tulee osoittaa www-verkkotunnus samalle verkkosivustolle kuin ei-www-verkkotunnus.

en: You still have %s task open. | You still have %s tasks open.
fi[0]: Sinulla on edelleen %s-tehtävä auki.
fi[1]: Sinulla on vielä %s tehtävää avoinna.

en: Your Key and Certificate directories are not properly protected.
fi: Avain- ja varmennehakemistojasi ei ole suojattu kunnolla.

en: Your SSL certificate will expire soon.
fi: SSL-sertifikaattisi vanhenee pian.

en: Your WordPress version is visible to others.
fi: WordPress-versiosi näkyy muille.

en: Your certificate will be renewed and installed automatically.
fi: Varmenne uusitaan ja asennetaan automaattisesti.

en: Your certificate will expire on %s.
fi: Varmenteesi vanhenee %s.

en: Your certificate will expire on %s. You can renew it %shere%s.
fi: Varmenteesi vanhenee %s. Voit uusia sen %stäällä%s.

en: Your database prefix is renamed and randomized. Awesome!
fi: Tietokannan etuliite nimetään uudelleen ja satunnaistetaan. Mahtavaa!

en: Your database prefix is set to the default 'wp_'.
fi: Tietokantasi etuliite on asetettu oletusarvoiseksi 'wp_'.

en: Your domain meets the requirements for Let's Encrypt.
fi: Verkkotunnuksesi täyttää Let's Encryptin vaatimukset.

en: Your hosting environment does not allow automatic SSL installation.
fi: Hosting-ympäristösi ei salli automaattista SSL-asennusta.

en: Your license is not active for this URL.
fi: Lisenssiavaimesi ei ole käytössä tälle url-osoitteelle.

en: Your license key expired on %s.
fi: Lisenssiavaimesi vanhentui %s.

en: Your license key has been disabled.
fi: Lisenssiavain on poistettu käytöstä.

en: Your license key has reached its activation limit.
fi: Lisenssiavaimesi aktivointiraja on saavutettu.

en: Your server provides shell functionality, which offers additional methods to install SSL. If installing SSL using the default methods is not possible, you can install the shell add on.
fi: Palvelimesi tarjoaa shell-toiminnon, joka tarjoaa lisämenetelmiä SSL:n asentamiseen. Jos SSL:n asentaminen oletusmenetelmillä ei ole mahdollista, voit asentaa komentotulkkilisäyksen.

en: Your site address will remain https://
fi: Sivustosi osoite säilyy https://

en: Your site is set to display errors on your website
fi: Sivustosi on asetettu näyttämään virheet verkkosivustollasi

en: Your site is vulnerable to user enumeration attacks.
fi: Sivustosi on haavoittuvainen käyttäjäluettelohyökkäyksille.

en: Your site logs information to a public debugging file.
fi: Sivustosi kirjaa tietoja julkiseen virheenkorjaustiedostoon.

en: Your site registered a user with the name 'admin'.
fi: Sivustosi on rekisteröinyt käyttäjän nimellä 'admin'.

en: Your site uses Divi. This can require some additional steps before getting the secure lock.
fi: Sivustosi käyttää Divia. Tämä voi vaatia joitain lisätoimenpiteitä ennen suojatun lukon saamista.

en: Your site uses Elementor. This can require some additional steps before getting the secure lock.
fi: Sivustosi käyttää Elementoria. Tämä voi vaatia joitain lisätoimenpiteitä ennen suojatun lukon saamista.

en: Your website does not send all recommended security headers.
fi: Sivustosi ei lähetä kaikkia suositeltuja suojausotsakkeita.

en: Your website's ip address is blocked. Please add your domain's ip address to the security policy in CPanel
fi: Sivustosi ip-osoite on estetty. Lisää verkkotunnuksesi ip-osoite CPanelin suojauskäytäntöön

en: Your wp-config.php has to be edited, but is not writable.
fi: Tiedostoa wp-config.php on muokattava, mutta se ei ole kirjoitettavissa.

en: forbidden - number in author name not allowed =
fi: kielletty - numero tekijän nimessä ei sallittu =

en: no response
fi: ei vastausta

en: recommended
fi: suositeltava
