Plugins - XML Sitemap Generator for Google - Stable (latest release) - en to ro translation catalogue (128 entries)

en: Settings
ro: Setări

en: Categories
ro: Categorii

en: Monthly
ro: Lunar

en: Archives
ro: Arhive

en: Learn more
ro: Află mai multe

en: Priority
ro: Prioritate

en: Change Frequency
ro: Schimbă frecvența

en: Homepage
ro: Prima pagină

en: Posts
ro: Articole

en: Custom taxonomies
ro: Taxonomii personalizate

en: Support
ro: Suport

en: Daily
ro: Zilnic

en: Never
ro: Niciodată

en: Weekly
ro: Săptămânal

en: Plugin Homepage
ro: Prima pagină a modulului

en: Basic Options
ro: Opțiuni de bază

en: Yearly
ro: Anual

en: Hide this notice
ro: Ascunde această observație

en: Use default
ro: Folosește implicit

en: Note
ro: Notă

en: Report a Bug
ro: Raportează o eroare

en: Hourly
ro: Pe oră

en: Comment Average
ro: Medie comentarii

en: Uses the average comment count to calculate the priority
ro: Folosește numărul mediu de comentarii pentru a calcula prioritatea

en: Configuration updated
ro: Configurare actualizată

en: Error while saving options
ro: Eroare în timpul salvării opțiunilor

en: Pages saved
ro: Pagini salvate

en: Error while saving pages
ro: Eroare în timpul salvării paginilor

en: The default configuration was restored.
ro: Configurarea implicită a fost restaurată.

en: The old files could NOT be deleted. Please use an FTP program and delete them by yourself.
ro: Fișierele vechi NU au putut fi șterse. Te rog folosește un program FTP și șterge-le singur.

en: The old files were successfully deleted.
ro: Fișierele vechi au fost șterse cu succes.

en: Ping was executed, please see below for the result.
ro: Ping-ul a fost executat, te rog vezi mai jos rezultatul.

en: Thank you very much for your donation. You help me to continue support and development of this plugin and other free software!
ro: Îți mulțumesc foarte mult pentru donație. Mă ajuți să asigur suport în continuare și dezvoltare pentru acest modul și alt program gratuit!

en: Don't show this anymore
ro: Nu mai arăta asta

en: About this Plugin:
ro: Despre acest modul:

en: Suggest a Feature
ro: Sugerează o funcționalitate

en: No thanks, please don't bug me anymore!
ro: Nu, mulțumesc, te rog nu mă mai deranja!

en: Sure, but I already did!
ro: Sigur, dar deja am făcut-o!

en: Search engines haven't been notified yet
ro: Motoarele de căutare nu au fost încă notificate

note: translators: %s: search term
en: Result of the last ping, started on %date%.
ro: Rezultatul ultimului ping, a început la %date%.

en: No support topics available or an error occurred while fetching them.
ro: Nu există subiecte suport disponibile sau a apărut o eroare la preluarea lor.

en: Support Topics have been disabled. Enable them to see useful information regarding this plugin. No Ads or Spam!
ro: Subiectele suport au fost dezactivate. Activează-le pentru a vedea informații utile cu privire la acest modul. Fără publicitate sau spam!

en: %s was <b>successfully notified</b> about changes.
ro: %s a fost <b>notificat cu succes</b> cu privire la modificări.

en: It took %time% seconds to notify %name%, maybe you want to disable this feature to reduce the building time.
ro: A durat %time% secunde pentru notificarea %name%, poate vrei să dezactivezi această funcționalitate pentru a reduce timpul de construcție.

en: Webserver Configuration
ro: Configurare server web

en: Advanced options:
ro: Opțiuni avansate:

en: in seconds, e.g. '60' or '0' for unlimited
ro: în secunde, de exemplu: „60” sau „0” pentru nelimitat

en: Include a XSLT stylesheet:
ro: Include o foaie de stiluri XSLT:

en: Full or relative URL to your .xsl file
ro: URL complet sau relativ la fișierul tău .xsl

en: (The required PHP XSL Module is not installed)
ro: (Extensia XSL necesară pentru PHP nu este instalată)

en: Additional Pages
ro: Pagini suplimentare

en: Add new page
ro: Adaugă pagină nouă

en: Post Priority
ro: Prioritate articol

en: Please select how the priority of each post should be calculated:
ro: Te rog selectează cum ar trebui să fie calculată prioritatea fiecărui articol:

en: No pages defined.
ro: Nu există pagini definite.

en: URL to the page
ro: URL la pagină

en: Enter the URL to the page. Examples: http://www.foo.com/index.html or www.foo.com/home
ro: Introdu URL-ul paginii. Exemple: http://www.foo.com/index.html sau www.foo.com/home

en: Choose the priority of the page relative to the other pages. For example, your homepage might have a higher priority than your imprint.
ro: Alege prioritatea paginii în raport cu celelalte pagini. De exemplu, prima ta pagină poate avea o prioritate mai mare decât numele editorului.

en: Last Changed
ro: Ultima modificare

en: Enter the date of the last change as YYYY-MM-DD (2005-12-31 for example) (optional).
ro: Introdu data ultimei modificări în formatul YYYY-MM-DD (de exemplu: 2005-12-31) (opțional).

en: Do not use automatic priority calculation
ro: Nu folosi calcul automat al priorității

en: WordPress standard content
ro: Conținut standard WordPress

en: Include homepage
ro: Include prima pagină

en: Include posts
ro: Include articole

en: Include static pages
ro: Include pagini statice

en: Include categories
ro: Include categorii

en: Include archives
ro: Include arhive

en: Include tag pages
ro: Include pagini etichetă

note: translators: %s: search term
en: Include taxonomy pages for %s
ro: Include pagini taxonomie pentru %s

note: translators: %s: search term
en: Include custom post type %s
ro: Include tip de articol personalizat %s

en: Further options
ro: Opțiuni suplimentare

en: Static pages
ro: Pagini statice

en: Include the last modification time.
ro: Include ultima oră de modificare.

en: Excluded Items
ro: Elemente excluse

en: Excluded categories
ro: Categorii excluse

en: Exclude posts
ro: Exclude articole

en: Exclude the following posts or pages:
ro: Exclude următoarele articole sau pagini:

en: List of IDs, separated by comma
ro: Listă de ID-uri, separate prin virgulă

en: The current archive of this month (Should be the same like your homepage)
ro: Arhiva actuală a acestei luni (ar trebui să fie la fel ca și prima ta pagină)

en: Older archives (Changes only if you edit an old post)
ro: Arhive mai vechi (numai modificări, dacă editezi un articol vechi)

en: Tag pages
ro: Pagini etichetă

en: Author pages
ro: Pagini autor

en: Priorities
ro: Priorități

en: Posts (If auto calculation is disabled)
ro: Articole (dacă calcul automat este dezactivat)

en: Minimum post priority (Even if auto calculation is enabled)
ro: Prioritate minimă articol (chiar dacă calcul automat este activat)

en: Uses the number of comments of the post to calculate the priority
ro: Folosește numărul de comentarii ale articolului pentru a calcula prioritatea

en: Try to increase the memory limit to:
ro: Încearcă să crești limita de memorie la:

en: Try to increase the execution time limit to:
ro: Încearcă să crești limita timpului de execuție la:

en: Include author pages
ro: Include pagini autor

en: Child posts won't be excluded automatically!
ro: Articolele copil nu vor fi excluse în mod automat!

en: Always
ro: Întotdeauna

en: Disable
ro: Dezactivează

en: Update options
ro: Actualizează opțiunile

en: Enable
ro: Activează

en: FAQ
ro: Întrebări frecvente

en: Custom post types
ro: Tipuri de articol personalizat

en: Reset options
ro: Resetează opțiunile

en: Comment Count
ro: Număr de comentarii

en: Your PHP version is too old for XML Sitemaps.
ro: Versiunea ta PHP este prea veche pentru hărți site XML.

en: Your WordPress version is too old for XML Sitemaps.
ro: Versiunea ta WordPress este prea veche pentru hărți site XML.

en: This is highly recommended and helps the search engines to know when your content has changed. This option affects <i>all</i> sitemap entries.
ro: Acest lucru este recomandat cu prisosință și ajută motoarele de căutare să știe când conținutul tău s-a schimbat. Această opțiune afectează <i>toate</i> intrările hărții site.

en: Sitemap Content
ro: Conținut hartă site

en: Include sitemap in HTML format
ro: Include hartă site în format HTML

en: Override the base URL of the sitemap:
ro: Contramandează URL-ul de bază al hărții site:

en: Disable this option if you get garbled content or encoding errors in your sitemap.
ro: Dezactivează această opțiune dacă obții conținut trunchiat sau erori de codificare în harta site.

en: Try to automatically compress the sitemap if the requesting client supports it.
ro: Încercă să comprimi automat harta site dacă clientul solicitant acceptă.

en: Add sitemap URL to the virtual robots.txt file.
ro: Adaugă URL hartă site la fișierul robots.txt virtual.

en: Since you are using Nginx as your web-server, please configure the following rewrite rules in case you get 404 Not Found errors for your sitemap:
ro: Întrucât folosești Nginx ca server web, te rog configurează următoarele reguli de rescriere în cazul în care obții erori 404 Negăsită pentru harta ta site:

note: translators: %s: search term
en: If you encounter any problems with your sitemap you can use the <a href="%d">debug function</a> to get more information.
ro: Dacă întâmpini probleme cu harta ta site, poți folosi <a href="%d">funcția depanare</a> pentru a obține mai multe informații.

en: Official Sitemaps FAQ
ro: Întrebări oficiale frecvente despre hărți site

en: Sitemaps Protocol
ro: Protocol hărți site

en: Sitemap Resources:
ro: Resurse hartă site:

en: The plugin is notifying the selected search engines about your main sitemap and all sub-sitemaps. This might take a minute or two.
ro: Modulul notifică motoarele de căutare selectate despre harta site principală și toate sub-hărțile site. Acest lucru ar putea dura un minut sau două.

en: Notify Search Engines about all sitemaps
ro: Notifică motoarele de căutare despre toate hărțile site

en: XML-Sitemap
ro: XML-Hartă site

en: XML-Sitemap Generator
ro: XML-Generator hartă site

en: All posts will have the same priority which is defined in &quot;Priorities&quot;
ro: Toate articolele vor avea aceeași prioritate care este definită în „Priorități”

en: Recent Support Topics / News
ro: Subiecte suport recente/noutăți

en: All done!
ro: Totul este gata!

note: translators: %s: search term
en: Thanks for using this plugin! You've installed this plugin some time ago. If it works and your are satisfied, why not <a href='%1$s'>rate it</a>. and <a href='%2$s'>recommend it</a> to others? :-)
ro: Îți mulțumim că folosești acest modul! Ai instalat acest modul mai demult. Dacă funcționează și ești mulțumit, de ce nu-l <a href='%1$s'>evaluezi</a> și nu-l <a href='%2$s'>recomanzi</a> altora? :-)

note: translators: %s: search term
en: There is still a sitemap.xml or sitemap.xml.gz file in your site directory. Please delete them as no static files are used anymore or <a href='%s'>try to delete them automatically</a>.
ro: Încă există un fișier sitemap.xml sau sitemap.xml.gz în directorul site-ului tău. Te rog șterge-le ca să nu mai fie folosite deloc fișiere statice sau <a href='%s'>încercă să le ștergeți automat</a>.

en: Notify Google about updates of your site
ro: Notifică Google despre actualizările pe site-ul tău

en: The virtual robots.txt generated by WordPress is used. A real robots.txt file must NOT exist in the site directory!
ro: Este folosit robots.txt virtual generat de WordPress. NU trebuie să existe un fișier robots.txt real în directorul site-ului!

en: Change Frequencies
ro: Schimbă frecvențele

en: Use this if your site is in a sub-directory, but you want the sitemap be located in the root. Requires .htaccess modification.
ro: Folosește acest lucru dacă site-ul tău este într-un sub-director, dar vrei ca hărțile site să fie localizate în rădăcină. Necesită modificarea .htaccess.

note: translators: %s: search term
en: The URL to your sitemap index file is: <a href='%1$s'>%2$s</a>.
ro: URL-ul fișierului index hărți site este: <a href='%1$s'>%2$s</a>.

en: Unfortunately this release of Google XML Sitemaps requires at least WordPress %4$s. You are using WordPress %2$s, which is out-dated and insecure. Please upgrade or go to <a href='%1$s'>active plugins</a> and deactivate the Google XML Sitemaps plugin to hide this message. You can download an older version of this plugin from the <a href='%3$s'>plugin website</a>.
ro: Din păcate, această versiune a Google XML Sitemaps necesită cel puțin WordPress %4$s. Tu folosești WordPress %2$s, care este depășit și nesigur. Te rog actualizează sau mergi la <a href='%1$s'>module active</a> și dezactivează modulul Google XML Sitemaps pentru a ascunde acest mesaj. Poți să descarci o versiune mai veche a acestui modul de pe <a href='%3$s'>site-ul web al modulului</a>.

en: Unfortunately this release of Google XML Sitemaps requires at least PHP %4$s. You are using PHP %2$s, which is out-dated and insecure. Please ask your web host to update your PHP installation or go to <a href='%1$s'>active plugins</a> and deactivate the Google XML Sitemaps plugin to hide this message. You can download an older version of this plugin from the <a href='%3$s'>plugin website</a>.
ro: Din păcate, această versiune Hărți site XML pentru Google necesită cel puțin PHP %4$s. Tu folosești PHP %2$s, care este depășit și nesigur. Te rog să ceri serviciului tău de găzduire să actualizeze instalarea PHP sau mergi la <a href='%1$s'>module active</a> și dezactivează modulul Google XML Sitemaps pentru a ascunde acest mesaj. Poți să descarci o versiune mai veche a acestui modul de pe <a href='%3$s'>site-ul web al modulului</a>.
