Plugins - Elementor Page Builder - Stable (latest release) - en to bg translation catalogue (1032 entries)

en: %1$s ago (%2$s)
bg: преди %1$s (%2$s)

en: %d row affected. | %d rows affected.
bg[0]: %d засегнат ред.
bg[1]: %d засегнати реда.

en: %s Database update process is running in the background.
bg: %s Процесът по актуализиране на базата данни се извършва във фонов режим.

en: %s Images Selected
bg: %s избрани изображения

en: %s Settings
bg: Настройки на %s

en: %s The database update process is now complete. Thank you for updating to the latest version!
bg: %s Процесът по актуализиране на базата данни завърши. Благодарим ви, че направихте актуализация до най-последната версия!

en: %s Your site database needs to be updated to the latest version.
bg: %s Базата данни на сайта ви тряба да се актуализират до най-новата версия.

en: %s are disabled
bg: деактивирани са %s

en: %s has taken over and is currently editing. Do you want to take over this page editing?
bg: Потребителят %s е поел страницата и в момента я редактира. Искате ли вие да поемете редактирането на страницата?

en: &#8592; Back to WordPress Editor
bg: &#8592; Връщане в WordPress

en: (more&hellip;)
bg: (още&hellip;)

en: (no title)
bg: (неозаглавено)

en: (opens in a new window)
bg: (отваря се в нов прозорец)

en: <a href="%s" target="_blank">Click here</a> to troubleshoot
bg: <a href="%s" target="_blank">Щракнете тук</a> за откриване и отстраняване на проблеми

en: <strong>Important:</strong> It is strongly recommended that you <a target="_blank" href="%s">backup your database</a> before using Replace URL.
bg: <strong>Важно:</strong> Съветваме ви да направите <a target="_blank" href="%s">резервно копие на базата данни</a>, преди да използвате функцията за смяна на URL адреса.

en: About Elementor
bg: За Elementor

en: Absolute
bg: Абсолютно

en: Accent
bg: Акцент

en: Accent Text
bg: Акцентен текст

en: Access 1,500+ amazing Font Awesome 5 icons and enjoy faster performance and design flexibility.
bg: С достъп до над 1500 икони от Font Awesome 5 ще се възползвате от по-добра скорост на зареждане и по-голяма гъвкавост на дизайна.

en: Access denied.
bg: Достъпът е отказан.

en: Accordion
bg: Акордеон

en: Accordion #1
bg: Акордеон № 1

en: Accordion #2
bg: Акордеон № 2

en: Accordion Content
bg: Съдържание на акордеона

en: Accordion Items
bg: Елементи на акордеона

en: Accordion Title
bg: Заглавие на акордеона

en: Action not found.
bg: Не е открито действие.

en: Actions
bg: Действия

en: Active Color
bg: Активен цвят

en: Active Icon
bg: Активна икона

en: Add %s
bg: Добавяне на %s

en: Add Element
bg: Добавяне на елемент

en: Add Images
bg: Добавяне на изображения

en: Add Item
bg: Добавяне на елемент

en: Add New %s
bg: Добавяне на %s

en: Add New Column
bg: Добавяне на нова колона

en: Add New Section
bg: Добавяне на нова секция

en: Add Template
bg: Добавяне на шаблон

en: Add Your Custom Fonts
bg: Добавяне на ваши потребителски шрифтове

en: Add Your Custom Icons
bg: Добавяне на потребителски икони

en: Add Your Heading Text Here
bg: Добавете тук текста на заглавието

en: Add nofollow
bg: Добавяне на nofollow

en: Add templates and reuse them across your website. Easily export and import them to any other project, for an optimized workflow.
bg: Добавяйте шаблони и ги използвайте повторно навсякъде из уеб сайта. Можете лесно да ги експортирате и импортирате в друг проект, за да оптимизирате работата си.

en: Add your custom class WITHOUT the dot. e.g: my-class
bg: Добавете свой собствен клас, но БЕЗ точката, напр. my-class

en: Add your custom id WITHOUT the Pound key. e.g: my-id
bg: Добавете свой собствен id, но БЕЗ #, напр. my-id

en: Added
bg: Добавено

en: Additional Options
bg: Допълнителни опции

en: Advanced
bg: Разширени

en: After
bg: След

en: Alert
bg: Съобщение

en: Alignment
bg: Подравняване

en: All
bg: Всички

en: All Content
bg: Цялото съдържание

en: All Icons
bg: Всички икони

en: Amount
bg: Степен

en: An error occurred
bg: Възникна грешка

en: Anchor
bg: Котва

en: Animation Delay
bg: Забавяне на анимацията

en: Animation Duration
bg: Продължителност на анимацията

en: Animation Speed
bg: Скорост на анимацията

en: Any Video
bg: Някакво видео

en: Apply
bg: Прилагане

en: Are you sure you want to delete this template?
bg: Наистина ли искате да изтриете този шаблон?

en: Are you sure you want to reinstall previous version?
bg: Сигурни ли сте, че искате да преинсталирате предишната версия?

en: Are you sure you want to remove this %s?
bg: Сигурни ли сте, че искате да премахнете %s?

en: Are you sure you want to reset this gallery?
bg: Сигурни ли сте, че искате да нулирате тази галерия?

en: Arrows
bg: Стрелки

en: Arrows and Dots
bg: Стрелки и точки

en: Artwork
bg: Изображение

en: As a beta tester, you’ll receive an update that includes a testing version of Elementor and its content directly to your Email
bg: Като бета тестер ще получавате актуализация, включваща тестова версия на Elementor и съдържанието ѝ, директно в електронната си поща.

en: Ascending order
bg: Възходящ ред

en: Aside
bg: Отстрани

en: Aspect Ratio
bg: Пропорции

en: Attachment Caption
bg: Кратко описание на прикачения файл

en: Attachment Page
bg: Страница на прикачения файл

en: Attention: Importing may override previous settings.
bg: Внимание: Импортирането може да замени предишните настройки.

en: Attention: We are going to DELETE ALL CONTENT from this page. Are you sure you want to do that?
bg: Внимание: От тази страница ще бъде ИЗТРИТО ЦЯЛОТО СЪДЪРЖАНИЕ. Сигурни ли сте, че искате точно това?

en: Autoplay
bg: Автоматично възпроизвеждане

en: Autoplay Speed
bg: Скорост на автомат. възпроизвеждане

en: Autosave
bg: Автоматично запазване

en: Back to Library
bg: Обратно към библиотеката

en: Back to WordPress Editor
bg: Назад към редактора на WordPress

en: Back to default
bg: Назад към настройката по подразбиране

en: Background
bg: Фон

en: Background Color
bg: Цвят на фона

[ctx: Background Control]
en: Angle
bg: Ъгъл

[ctx: Background Control]
en: Attachment
bg: С прикрепяне

[ctx: Background Control]
en: Auto
bg: Автоматично

[ctx: Background Control]
en: Background Color
bg: Цвят на фона

[ctx: Background Control]
en: Background Fallback
bg: Резервен фон

[ctx: Background Control]
en: Background Image
bg: Фоново изображение

[ctx: Background Control]
en: Background Type
bg: Тип на фона

[ctx: Background Control]
en: Bottom Center
bg: Долу в центъра

[ctx: Background Control]
en: Bottom Left
bg: Долу вляво

[ctx: Background Control]
en: Bottom Right
bg: Долу вдясно

[ctx: Background Control]
en: Center Center
bg: Централно в центъра

[ctx: Background Control]
en: Center Left
bg: Централно вляво

[ctx: Background Control]
en: Center Right
bg: Централно вдясно

[ctx: Background Control]
en: Classic
bg: Класически

[ctx: Background Control]
en: Color
bg: Цвят

[ctx: Background Control]
en: Contain
bg: Поместване

[ctx: Background Control]
en: Cover
bg: Припокриване

[ctx: Background Control]
en: Custom
bg: Персонализирано

[ctx: Background Control]
en: Default
bg: По подразбиране

[ctx: Background Control]
en: Fixed
bg: Фиксиран

[ctx: Background Control]
en: Gradient
bg: Градиентен

[ctx: Background Control]
en: Image
bg: Изображение

[ctx: Background Control]
en: Images
bg: Изображения

[ctx: Background Control]
en: Linear
bg: Линеен

[ctx: Background Control]
en: Location
bg: Положение

[ctx: Background Control]
en: No-repeat
bg: Без повтаряне

[ctx: Background Control]
en: Position
bg: Позиция

[ctx: Background Control]
en: Radial
bg: Радиален

[ctx: Background Control]
en: Repeat
bg: С повтаряне

[ctx: Background Control]
en: Repeat-x
bg: Повтаряне по хоризонтала

[ctx: Background Control]
en: Repeat-y
bg: Повтаряне по вертикала

[ctx: Background Control]
en: Scroll
bg: С превъртане

[ctx: Background Control]
en: Second Color
bg: Вторичен цвят

[ctx: Background Control]
en: Size
bg: Размер

[ctx: Background Control]
en: Slideshow
bg: Слайдшоу

[ctx: Background Control]
en: Top Center
bg: Горе в центъра

[ctx: Background Control]
en: Top Left
bg: Горе вляво

[ctx: Background Control]
en: Top Right
bg: Горе вдясно

[ctx: Background Control]
en: Type
bg: Тип

[ctx: Background Control]
en: Video
bg: Видео

[ctx: Background Control]
en: Video Link
bg: Връзка към видео

[ctx: Background Control]
en: Width
bg: Ширина

[ctx: Background Control]
en: X Position
bg: Хоризонтално

[ctx: Background Control]
en: Y Position
bg: Вертикално

en: Background Overlay
bg: Наслагване върху фона

en: Basic
bg: Базови

en: Basic Gallery
bg: Основна галерия

en: Become a Beta Tester
bg: Станете бета-тестер

en: Become a Pro user to upload unlimited font icon folders to your website.
bg: Преминете на версия Pro, за да може да качвате на сайта неограничен брой папки с икони.

en: Before
bg: Преди

en: Before you enable SVG upload, note that SVG files include a security risk. Elementor does run a process to remove possible malicious code, but there is still risk involved when using such files.
bg: Преди да активирате функцията за качване на SVG файлове, трябва да знаете, че те представляват риск за сигурността. Elementor прави проверка за евентуален зловреден код, но въпреки това все още има риск при използването на SVG файлове.

en: Beta Tester
bg: Бета-тестер

en: Blend Mode
bg: Режим на смесване

en: Blocks
bg: Блокове

en: Blog
bg: Блог

en: Blur
bg: Замъгляване

en: Body Style
bg: Стил на тялото

en: Body Text
bg: Основен текст

en: Border
bg: Рамка

en: Border Color
bg: Цвят на рамката

[ctx: Border Control]
en: Border Type
bg: Тип на рамката

[ctx: Border Control]
en: Color
bg: Цвят

[ctx: Border Control]
en: Dashed
bg: Прекъсната линия

[ctx: Border Control]
en: Dotted
bg: Точкова линия

[ctx: Border Control]
en: Double
bg: Двойна линия

[ctx: Border Control]
en: Groove
bg: Вдлъбнатина

[ctx: Border Control]
en: Solid
bg: Непрекъсната линия

[ctx: Border Control]
en: Width
bg: Ширина

en: Border Radius
bg: Закръгляне на ъглите

en: Border Width
bg: Ширина на рамката

en: Bottom
bg: Долу

[ctx: Box Shadow Control]
en: Box Shadow
bg: Сянка на обекта

[ctx: Box Shadow Control]
en: Inset
bg: Вътрешна

[ctx: Box Shadow Control]
en: Outline
bg: Външна

[ctx: Box Shadow Control]
en: Position
bg: Позиция

en: Boxed
bg: С ограничена ширина

en: Bring to Front
bg: На преден план

en: Button
bg: Бутон

en: Button ID
bg: ИД на бутон

en: Buy Button
bg: Бутон за купуване

en: By
bg: от

en: By clicking Sign Up, you agree to Elementor's <a href="%1$s">Terms of Service</a> and <a href="%2$s">Privacy Policy</a>
bg: С щракването си върху „Регистрация“ вие приемате <a href="%1$s">Общите условия</a> и <a href="%2$s">Декларацията за поверителност</a> на Elementor.

en: By upgrading, whenever you edit a page containing a Font Awesome 4 icon, Elementor will convert it to the new Font Awesome 5 icon.
bg: След надстройката когато редактирате страница, съдържаща икона от Font Awesome 4, Elementor ще я конвертира в съответната ѝ икона от Font Awesome 5.

en: CSS Classes
bg: CSS класове

en: CSS Print Method
bg: Метод за генериране на CSS

en: Can't Edit?
bg: Не можете да редактирате ли?

en: Cancel
bg: Отмяна

en: Cannot enable Safe Mode
bg: Не може да се активира безопасният режим

en: Caption
bg: Надпис

en: Category
bg: Категория

en: Center
bg: Централно

en: Checking this box will disable Elementor's Default Colors, and make Elementor inherit the colors from your theme.
bg: Поставянето на отметка в това поле ще деактивира цветовете по подразбиране на Elementor и ще му позволи да наследи цветовете от темата.

en: Checking this box will disable Elementor's Default Fonts, and make Elementor inherit the fonts from your theme.
bg: Поставянето на отметка в това поле ще деактивира шрифтовете по подразбиране на Elementor и ще му позволи да наследи шрифтовете от темата.

en: Choose File
bg: Избиране на файл

en: Choose Image
bg: Изберете изображение

en: Choose Mode
bg: Изберете режим

en: Choose Sidebar
bg: Изберете стран. лента

en: Choose Template
bg: Изберете шаблон

en: Choose Template Type
bg: Изберете тип на шаблона

en: Choose Video
bg: Изберете видео

en: Choose an Elementor template JSON file or a .zip archive of Elementor templates, and add them to the list of templates available in your library.
bg: Изберете шаблон за Elementor във формат JSON или .zip архив с шаблони за Elementor и ги добавете към останалите в библиотеката.

en: Choose between Coming Soon mode (returning HTTP 200 code) or Maintenance Mode (returning HTTP 503 code).
bg: Изберете между режим „Очаквайте скоро“ (връщащ HTTP код 200) или „Режим на поддръжка“ (връщащ HTTP код 503).

en: Circle
bg: Кръгла

en: Clear
bg: Изчисти

en: Clear Log
bg: Изчистване на дневника

en: Click here
bg: Щракнете тук

en: Close
bg: Затваряне

en: Color
bg: Цвят

en: Color Palette
bg: Цветова палитра

en: Color Palettes
bg: Цветови палитри

en: Colors
bg: Цветове

en: Column
bg: Колона

en: Column Position
bg: Позиция на колоната

en: Column Width
bg: Ширина на колоната

en: Columns
bg: Колонки

en: Columns Gap
bg: Отстояние между колоните

en: Coming Soon
bg: Очаквайте скоро

en: Coming Soon returns HTTP 200 code, meaning the site is ready to be indexed.
bg: Режимът „Очаквайте скоро“ връща код HTTP 200, което означава, че сайтът е готов за индексиране.

en: Comments
bg: Коментари

en: Congrats!
bg: Поздравления!

en: Connect
bg: Свързване

en: Connected Successfully.
bg: Свързването е успешно.

en: Connection Lost
bg: Няма връзка

en: Content
bg: Съдържание

en: Content Position
bg: Позиция на съдържанието

en: Content Width
bg: Ширина на съдържанието

en: Continue
bg: Продължаване

en: Continue reading
bg: Продължаване с четенето

en: Continue reading %s
bg: Продължаване с четенето %s

en: Controls Color
bg: Цвят на контролите

en: Cool Number
bg: Готини неща

en: Copy
bg: Копиране

en: Copy & Paste Info
bg: Копиране и поставяне на информацията

en: Copy All Content
bg: Копиране на цялото съдържание

en: Copy Style
bg: Копиране на стила

en: Counter
bg: Брояч

en: Create
bg: Създаване

en: Create New Page
bg: Създаване на нова страница

en: Create New Post
bg: Създаване на нова публикация

en: Create Template
bg: Създаване на шаблон

en: Create Your First %s
bg: Създайте първия си %s

en: Create Your First Page
bg: Създайте първата си страница

en: Create Your First Post
bg: Създайте първата си публикация

en: Created By
bg: Създадени от

en: Creation Date
bg: Дата на създаване

en: Current
bg: Актуални

en: Current Version
bg: Текуща версия

en: Current Video Channel
bg: Текущ видео канал

en: Custom
bg: Персонализиране

en: Custom CSS
bg: Потребителски CSS

en: Custom CSS lets you add CSS code to any widget, and see it render live right in the editor.
bg: Потребителският CSS ви позволява да добавяте CSS код към всеки модул и да преглеждате резултата направо в редактора.

en: Custom Caption
bg: Персонализирано кратко описание

en: Custom Fonts
bg: Потребителски шрифтове

en: Custom Fonts allows you to add your self-hosted fonts and use them on your Elementor projects to create a unique brand language.
bg: Потребителските шрифтове ви позволяват да добавяте локални шрифтове и да ги използвате в проектите си в Elementor, за да подчертавате уникалния стил на бранда.

en: Custom Icons
bg: Потребителски икони

en: Custom Positioning
bg: Персонализирано позициониране

en: Custom URL
bg: Потребителски URL адрес

en: Custom Width
bg: Персонализирана ширина

en: Custom positioning is not considered best practice for responsive web design and should not be used too frequently.
bg: Персонализираното позициониране не е най-добра практика за адаптивен уеб дизайн и не трябва да се прекалява с използването му.

en: Customizer
bg: Персонализатор

en: Danger
bg: Опасност

en: Dashboard
bg: Табло

[ctx: Dashboard Overview Widget Recently Date]
en: M jS
bg: d.m.Y

en: Dashboard Settings
bg: Настройки за таблото

en: Dashed
bg: Прекъсната линия

en: Debug Bar
bg: Панел за грешки

en: Debug Bar adds an admin bar menu that lists all the templates that are used on a page that is being displayed.
bg: Панелът за грешки добавя меню в административната лента, включващо всичките шаблони, които са използвани на показваната страница.

en: Default
bg: По подразбиране

en: Default Colors
bg: Цветове по подразбиране

en: Default Fonts
bg: Шрифтове по подразбиране

en: Default Generic Fonts
bg: Стандартни шрифтове по подразбиране

en: Default Page Template from your theme
bg: Шаблон по подразбиране от темата ви

en: Default Preview
bg: Стандартен изглед

en: Delete
bg: Изтриване

en: Delete %s
bg: Изтриване на %s

en: Delete All Content
bg: Изтриване на цялото съдържание

en: Delete Template
bg: Изтриване на шаблона

en: Deprecated
bg: Не се използва

en: Descending order
bg: Низходящ ред

en: Description
bg: Описание

en: Desktop
bg: Компютър

en: Direction
bg: Посока

en: Disable
bg: Деактивиране

en: Disable Default Colors
bg: Деактивиране на цветовете по подразбиране

en: Disable Default Fonts
bg: Деактивиране на шрифтовете по подразбиране

en: Disable Safe Mode
bg: Деактивиране на безопасния режим

en: Disabled
bg: Деактивирано

en: Discard
bg: Отмяна

en: Disconnect
bg: Прекъсване на връзката

en: Disconnected Successfully.
bg: Връзката е прекъсната успешно.

en: Dismiss
bg: Прекратяване

en: Dismiss Button
bg: Бутон за затваряне

en: Dismiss alert
bg: Съобщение със затваряне

en: Display
bg: Показване

en: Display Percentage
bg: Показване на процентите

en: Divider
bg: Разделител

en: Do you want to also import the document settings of the template?
bg: Искате ли да импортирате настройките на документа в шаблона?

en: Docs & FAQs
bg: Документация и ЧЗВ

en: Document
bg: Документ

en: Document not found.
bg: Документът не е намерен.

en: Documentation
bg: Документация

en: Don't Show Again
bg: Да не се показва повече

en: Dots
bg: Точки

en: Dotted
bg: Точкова линия

en: Double
bg: Двойна линия

en: Download Button
bg: Бутон за изтегляне

en: Download System Info
bg: Изтегляне на данни за системата

en: Draft saved on %1$s by %2$s
bg: Чернова, запазена на %1$s от %2$s

en: Drag & Drop
bg: Плъзнете и пуснете тук

en: Drag & drop your .JSON or .zip template file
bg: плъзнете и пуснете файл с шаблон във формат JSON или .zip

en: Drag widget here
bg: Плъзнете модула тук

en: Drop Cap
bg: Голяма начална буква

en: Duplicate
bg: Дублиране

en: Duplicate %s
bg: Дублиране на %s

en: Duration
bg: Продължителност

en: Dynamic
bg: Динамичен

en: Easy Navigation is Here!
bg: Вече има и лесна навигация!

en: Edit
bg: Редактиране

en: Edit %s
bg: Редактиране на %s

en: Edit Draft
bg: Редактиране на черновата

en: Edit Published
bg: Редактиране на публикуваната

en: Edit Template
bg: Редактиране на шаблона

en: Edit with Elementor
bg: Редактиране в Elementor

en: Edited
bg: Редактирано

en: Editing Handles
bg: Контроли за редактиране

en: Editing Started
bg: Начало на редактирането

en: Editor successfully loaded?
bg: Редакторът зарежда ли се безпроблемно?

en: Effect
bg: Ефект

en: Elementor %s
bg: Elementor – %s

en: Elementor 2.5 introduces key changes to the layout using CSS Flexbox. Your existing pages might have been affected, please review your page before publishing.
bg: С Elementor 2.5 се въвеждат ключови промени в оформлението с използването на CSS Flexbox. Това може да е засегнало съществуващите ви страници. Моля, прегледайте страницата, преди да я публикувате.

en: Elementor Data Updater
bg: Актуализатор на данните на Elementor

en: Elementor Debugger
bg: Модул за откриване на грешки в Elementor

en: Elementor Library automatically updates on a daily basis. You can also manually update it by clicking on the sync button.
bg: Библиотеката на Elementor автоматично се обновява всеки ден, но можете да я обновите и ръчно, като щракнете върху бутона за синхронизиране.

en: Elementor Overview
bg: Накратко от Elementor

en: Elementor lets you hide the page title. This works for themes that have "h1.entry-title" selector. If your theme's selector is different, please enter it above.
bg: Elementor ви позволява да скривате заглавието на страницата. Това действа при темите, които имат селектор за заглавието „h1.entry-title“. Ако селекторът в темата ви е друг, въведете него.

en: Elementor requires PHP version %s+, plugin is currently NOT RUNNING.
bg: Elementor изисква версия на PHP %s или по-нова. В момента разширението НЕ Е АКТИВНО.

en: Elementor requires WordPress version %s+. Because you are using an earlier version, the plugin is currently NOT RUNNING.
bg: Elementor изисква версия на WordPress %s или по-нова. Тъй като използвате по-стара версия, в момента разширението НЕ Е АКТИВНО.

en: Elementor v2.6 includes an upgrade from Font Awesome 4 to 5. In order to continue using icons, be sure to click "Upgrade".
bg: Elementor v2.6 включва надстройка от Font Awesome v4 до v5. За да продължите да използвате иконите, не забравяйте да щракнете върху „Надстройка“.

en: Elementor will try to sanitize the SVG files, removing potential malicious code and scripts.
bg: Elementor ще се опита да изчисти SVG файловете, като премахне потенциално зловреден код и скриптове.

en: Elementor's New Icon Library
bg: Новата библиотека на Elementor с икони

en: Elements
bg: Модули

en: Empty
bg: Празно

en: Enable
bg: Активиране

en: Enable SVG Uploads
bg: Активиране на качването на SVG

en: Enable Safe Mode
bg: Активиране на безопасен режим

en: End
bg: В края

en: End Time
bg: Крайно време

en: Ending Number
bg: Крайна цифра

en: Enjoyed %1$s? Please leave us a %2$s rating. We really appreciate your support!
bg: Харесва ли ви %1$s? Моля, дайте ни оценка %2$s. Благодарим ви за подкрепата!

en: Enter Template Name
bg: Въведете име на шаблона

en: Enter parent element selector to which stretched sections will fit to (e.g. #primary / .wrapper / main etc). Leave blank to fit to page width.
bg: Въведете селектор на родителския модул, към който да се напасват разтегнатите секции (напр. #primary / .wrapper / main и т.н.).  Оставете празно за напасване според ширината на страницата.

en: Enter template name (optional)
bg: Въведете име на шаблона (по избор)

en: Enter your URL
bg: Въведете ваш URL

en: Enter your code
bg: Въведете кода

en: Enter your description
bg: Въведете описанието

en: Enter your image caption
bg: Въведете надпис на изображението

en: Enter your old and new URLs for your WordPress installation, to update all Elementor data (Relevant for domain transfers or move to 'HTTPS').
bg: Въведете стария и новия URL адрес на вашата инсталация на WordPress, за да можете да обновите всички данни на Elementor (при смяна на домейна или преминаване към протокол HTTPS).

en: Enter your shortcode
bg: Въведете краткия код

en: Enter your title
bg: Въведете заглавието

en: Entrance Animation
bg: Анимация при появяване

en: Error occurred, The version selected is invalid. Try selecting different version.
bg: Възникна грешка. Избраната версия е невалидна. Изберете друга версия.

en: Every %d Minutes
bg: На всеки %d минути

en: Every %d minutes
bg: На всеки %d минути

en: Excerpt
bg: Откъс

en: Exclude Roles
bg: Изключване на ролите

en: Exit To Dashboard
bg: Изход към таблото

en: Experiencing an issue with Elementor version %s? Rollback to a previous version before the issue appeared.
bg: Имате някакъв проблем с версия %s на Elementor? Върнете се към предишна версия, с която не сте имали проблем.

en: Export
bg: Експортиране

en: Export Template
bg: Експортиране на шаблон

en: Extended
bg: Разширени

en: External File
bg: Външен файл

en: External URL
bg: Външен URL

en: Extra Large
bg: Много голям

en: Extra Small
bg: Много малък

en: Fade
bg: Избледняване

en: Fallback
bg: Резервно изображение

en: Fast
bg: Бързо

en: Favorite
bg: Предпочитано

en: Featured Image
bg: Основно изображение

en: File Path: %s
bg: Път до файла: %s

[ctx: Filter Control]
en: Blur
bg: Замъгляване

[ctx: Filter Control]
en: Brightness
bg: Яркост

[ctx: Filter Control]
en: CSS Filters
bg: CSS филтри

[ctx: Filter Control]
en: Contrast
bg: Контраст

[ctx: Filter Control]
en: Hue
bg: Нюанс

[ctx: Filter Control]
en: Saturation
bg: Наситеност

en: Finder
bg: Търсене

en: Fit To Screen
bg: Побиране в екрана

en: Fixed
bg: Фиксирано

en: Flip
bg: Преобръщане

en: Font Awesome - Brands
bg: Font Awesome – брандове

en: Font Awesome - Regular
bg: Font Awesome – стандартни

en: Font Awesome - Solid
bg: Font Awesome – Solid

en: Font Awesome 4 support script (shim.js) is a script that makes sure all previously selected Font Awesome 4 icons are displayed correctly while using Font Awesome 5 library.
bg: Поддържащият скрипт на Font Awesome 4 (shim.js) представлява код, който осигурява правилното изобразяване на всички досега избрани икони от Font Awesome 4 при използване на библиотеката на Font Awesome 5.

en: Font Awesome 5 Migration
bg: Мигриране към Font Awesome 5

en: Font Awesome Upgrade
bg: Надстройка на Font Awesome

en: For Example: About
bg: Например: За сайта

en: For troubleshooting server configuration conflicts.
bg: За отстраняването на конфликти със сървърни конфигурации.

en: Form
bg: Формуляр

en: Framed
bg: Обрамчване

en: Full Width
bg: По цялата ширина

en: Future
bg: Бъдеще

en: Gap
bg: Отстояние

en: General
bg: Общи

en: General Settings
bg: Общи настройки

en: Get Beta Updates
bg: Получаване на бета версии

en: Get Help
bg: Получаване на помощ

en: Get Popup Builder
bg: Вземете конструктора на изскачащи модули

en: Get Pro
bg: Купете Pro

en: Get Theme Builder
bg: Вземете конструктора на теми

en: Get more with Elementor Pro
bg: Получете повече с Elementor Pro

en: Get the Full Guide
bg: Вижте пълното ръководство

en: Getting Started
bg: Първи стъпки

en: Global
bg: Глобални

en: Global Settings
bg: Глобални настройки

en: Go Back
bg: Връщане назад

en: Go Pro
bg: Преминете на Pro

en: Go To
bg: Към

en: Google Early Access
bg: Ранен достъп – Google

en: Google Maps
bg: Google Карти

en: Got It
bg: Разбрах

en: HTML Code
bg: HTML код

en: HTML Tag
bg: HTML етикет

en: Happy To Help
bg: Искате ли да помогнете?

en: Have a look
bg: Преглеждане

en: Haven’t Saved Templates Yet?
bg: Още ли не сте запазили свои собствени шаблони?

en: Having problems loading Elementor? Please enable Safe Mode to troubleshoot.
bg: Имате ли проблеми със зареждането на Elementor? Активирайте безопасния режим, за да можете да откриете и отстраните грешките.

en: Heading
bg: Заглавие

en: Heading Color
bg: Цвят на заглавието

en: Height
bg: Височина

en: Help
bg: Помощ

en: Hidden
bg: Скрито

en: Hide
bg: Скрий

en: Hide Notification
bg: Скриване на известието

en: Hide On Desktop
bg: Да се скрива за компютри

en: Hide On Mobile
bg: Да се скрива за телефони

en: Hide On Tablet
bg: Да се скрива за таблети

en: Hide Panel
bg: Скриване на панела

en: Hide Title
bg: Скриване на заглавието

en: History
bg: Хронология

en: Homepage
bg: Начална страница

en: Horizontal
bg: Хоризонтално

en: Horizontal Align
bg: Хоризонтално подравняване

en: Horizontal Orientation
bg: Хоризонтално ориентиране

en: Hover
bg: При посочване

en: Hover Animation
bg: Анимация при посочване

en: Hurray! The upgrade process to Font Awesome 5 was completed successfully.
bg: Ура! Надстройката до v.5 на Font Awesome завърши успешно.

en: Hurray! Your %s is live.
bg: Ура! „%s“ е онлайн.

en: I acknowledge that some changes may affect my website and that this action cannot be undone.
bg: потвърждавам, че някои от промените може да се отразят на сайта и че с това действие не може да бъде върнато назад.

en: I am a description. Click the edit button to change this text.
bg: Това е описание. Щракнете върху бутона „Редактиране“, за да промените този текст.

en: I couldn't get the plugin to work
bg: Разширението не работи

en: I found a better plugin
bg: Попаднах на по-добро разширение

en: I have Elementor Pro
bg: Имам Elementor Pro

en: I no longer need the plugin
bg: Това разширение вече не ми е необходимо

en: I understand that by upgrading to Font Awesome 5,
bg: Разбирам добре, че с надстройката до Font Awesome 5

en: Icon
bg: Икона

en: Icon Box
bg: Икона с текст

en: Icon Hover
bg: Икона при посочване

en: Icon Library
bg: Библиотека с икони

en: Icon List
bg: Списък с икони

en: Icon Position
bg: Позиция на иконата

en: Icon Spacing
bg: Отстъп от иконата

en: If you have a moment, please share why you are deactivating Elementor:
bg: Няма да ви бавим! Само споделете с нас защо деактивирате Elementor:

en: Image
bg: Изображение

en: Image Box
bg: Изображение с текст

en: Image Carousel
bg: Въртележка с изображения

en: Image Gallery
bg: Галерия

en: Image Lightbox
bg: Lightbox за изображението

en: Image Overlay
bg: Насложено изображение

en: Image Position
bg: Позиция на изображението

en: Image Size
bg: Размер на изображението

[ctx: Image Size Control]
en: Custom
bg: Персонализиране

[ctx: Image Size Control]
en: Full
bg: Пълно

[ctx: Image Size Control]
en: Image Dimension
bg: Размери на изображението

[ctx: Image Size Control]
en: Image Size
bg: Размер на изображението

en: Image Spacing
bg: Отстъп от изображението

en: Image Stretch
bg: Разтягане на изображението

en: Images
bg: Изображения

en: Import Document Settings
bg: Импортиране на настройки на документ

en: Import Now
bg: Импортиране

en: Import Template
bg: Импортиране на шаблон

en: Import Template to Your Library
bg: Импортиране на шаблон в библиотеката ви

en: Import Templates
bg: Импортиране на шаблони

en: Improve Elementor
bg: Подобрете Elementor

en: In
bg: Начало

en: Infinite Loop
bg: Непрекъснат цикъл

en: Info
bg: Информация

en: Inline
bg: Редов

en: Inner Section
bg: Вътрешна секция

en: Inner Text
bg: Вътрешен текст

en: Insert
bg: Вмъкване

en: Insert Media
bg: Вмъкване на мултимедия

en: Inside
bg: Отвътре

en: Integrations
bg: Интеграции

en: Internal Embedding
bg: Вътрешно вграждане

en: Intro Byline
bg: Име

en: Intro Portrait
bg: Снимка

en: Intro Title
bg: Длъжност

en: Invalid Data: The Template ID cannot be the same as the currently edited template. Please choose a different one.
bg: Невалидни данни: Идентификаторът на шаблона не може да бъде същия като на редактирания в момента шаблон. Изберете друг.

en: Invalid SVG Format, file not uploaded for security reasons
bg: Невалиден SVG формат. Файлът не е качен поради съображения за сигурност

en: Invert
bg: Инвертиране

en: It has been replaced by <strong>%1$s</strong>.
bg: Заменен е от <strong>%1$s</strong>.

en: It looks like the post revision feature is unavailable in your website.
bg: Изглежда функцията за запазване на редакциите не е налична в сайта ви.

en: It's a temporary deactivation
bg: Това е временно деактивиране

en: Justified
bg: Двустранно

en: Keep Editing
bg: Продължаване с редактирането

en: Ken Burns Effect
bg: Ефект на Кен Бърнс

en: Keyboard Shortcuts
bg: Клавишни комбинации

en: Knowledge Base
bg: База знания

en: Large
bg: Голям

en: Last edited on %1$s by %2$s
bg: Последна редакция на %1$s от %2$s

en: Layout
bg: Оформление

en: Lazy Load
bg: Бавно зареждане

en: Learn More
bg: Научете повече

en: Learn more about <a target="_blank" href="%s">WordPress revisions</a>
bg: Научете повече за <a target="_blank" href="%s">редакциите при WordPress</a>

en: Learn more.
bg: Научете повече.

en: Left
bg: Ляво

en: Left Border Width
bg: Ширина на лявата рамка

en: Library
bg: Библиотека

en: Like Button
bg: Бутон за харесване

en: Line
bg: Линия

en: Link
bg: Връзка

en: Link Color
bg: Цвят на връзката

en: Link Hover Color
bg: Цвят на връзката при посочване

en: Link Options
bg: Опции на връзката

en: Link values together
bg: Свързване на стойностите

en: List
bg: Списък

en: List Item
bg: Списъчен елемент

en: List Item #1
bg: Списъчен елемент № 1

en: List Item #2
bg: Списъчен елемент № 2

en: List Item #3
bg: Списъчен елемент № 3

en: Load Font Awesome 4 Support
bg: Зареждане на поддръжката на Font Awesome 4

en: Loading
bg: Зареждане

en: Local
bg: Локални

en: Location
bg: Местоположение

en: Logged In
bg: Влезлите в системата

en: Logo
bg: Лого

en: London Eye, London, United Kingdom
bg: Храм-паметник Александър Невски, София, България

en: Loop
bg: Циклично

en: Love using Elementor? <a href="%s">Learn how you can build better sites with Elementor Pro.</a>
bg: Харесвате ли Elementor? <a href="%s">Научете се как да създавате по-хубави  сайтове с Elementor Pro.</a>

en: Maintenance
bg: Поддръжка

en: Maintenance Mode
bg: Режим на поддръжка

en: Maintenance Mode ON
bg: Режим на поддръжка – ВКЛЮЧЕН

en: Maintenance Mode returns HTTP 503 code, so search engines know to come back a short time later. It is not recommended to use this mode for more than a couple of days.
bg: Режимът „Поддръжка“ връща код HTTP 503, указващ на  търсачките да се върнат след известно време. Не е препоръчително да се използва този режим повече от няколко дни.

en: Manage What Your Users Can Edit In Elementor
bg: Вие определяте това, което потребителите да могат да редактират с Elementor

en: Map
bg: Карта

en: Margin
bg: Външен отстъп

en: Max Width
bg: Макс. ширина

en: Media File
bg: Мултимедиен файл

en: Medium
bg: Среден

en: Meet Our Custom CSS
bg: Запознайте се с нашия потребителски CSS

en: Meet Our Global Widget
bg: Запознайте се с нашия глобален модул

en: Meet Right Click
bg: Представяме ви дясното щракване

en: Menu
bg: Меню

en: Menu Anchor
bg: Котва за меню

en: Menus
bg: Менюта

en: Middle
bg: По средата

en: Min Height
bg: Мин. височина

en: Minimum Height
bg: Минимална височина

en: Mobile
bg: Телефон

en: Mobile Breakpoint
bg: Превключване в изглед на моб. телефон

en: Modest Branding
bg: Минимално брандиране

en: More Palettes
bg: Още палитри

en: More actions
bg: Още действия

en: Motion Effects
bg: Анимирани ефекти

en: Moved
bg: Преместено

en: Mute
bg: Без звук

en: My Favorites
bg: Моите предпочитани

en: My Libraries
bg: Моите библиотеки

en: My Skill
bg: Моите умения

en: My Templates
bg: Моите шаблони

en: Name
bg: Име

en: Name your template
bg: Дайте име на шаблона

en: Narrow
bg: Тясна

en: Navigation
bg: Навигация

en: Navigation Width
bg: Ширина на навигацията

en: Navigator
bg: Навигатор

en: Need Help
bg: Потърсете помощ

en: New
bg: Нови

en: New Template
bg: Нов шаблон

en: News & Updates
bg: Новини и обновления

en: Next
bg: Напред

en: No
bg: Не

en: No Favorite Templates
bg: Няма предпочитани шаблони

en: No Gap
bg: Без отстояние

en: No History Yet
bg: Все още няма хронология на действията

en: No Images Selected
bg: Не са избрани изображения

en: No Results Found
bg: Не са открити резултати

en: No Revisions Saved Yet
bg: Все още няма запазени редакции

en: No access to editor
bg: Без достъп до редактора

en: No header, no footer, just Elementor
bg: Няма шапка, няма долна част – само Elementor

en: No sidebars were found
bg: Не са открити странични ленти

en: No thanks
bg: Нет, благодаря

en: None
bg: Няма

en: Normal
bg: Нормален

en: Not Supported
bg: Не се поддържа

en: Not working? You can set a different selector for the title in the <a href="%s" target="_blank">Settings page</a>.
bg: Не работи ли? Може да зададете друг селектор за заглавието от <a href="%s" target="_blank">страницата за настройки</a>.

en: Note that %1$s will be completely removed once %2$s %3$s is released.
bg: %1$s ще бъде напълно премахнат след пускането на %2$s %3$s.

en: Note: Attachment Fixed works only on desktop.
bg: Бележка: Функцията за фиксиран прикачен файл работи само на настолни компютри.

en: Note: The ID link ONLY accepts these chars: %s
bg: Бележка: За ID връзката може да се използват САМО следните знаци: %s

en: Note: The following colors won't work if Default Colors are enabled.
bg: Забележка: Следните цветове няма да работят, ако е активирана опцията „Цветове по подразбиране“.

en: Note: This widget only affects themes that use `%s` in archive pages.
bg: Забележка: Този модул работи само при темите, които използват „%s“ в архивните страници.

en: Now you can access all editing actions using right click.
bg: Вече чрез дясно щракване имате достъп до действията за редактиране.

en: Number
bg: Цифра

en: Number Prefix
bg: Преди цифрата

en: Number Suffix
bg: След цифрата

en: Off
bg: Изкл.

en: Official Color
bg: Официален цвят

en: Offset
bg: Отместване

en: On
bg: Вкл.

en: Once you fill your page with content, this window will give you an overview display of all the page elements. This way, you can easily move around any section, column, or widget.
bg: След като попълните страницата си със съдържание, в този прозорец ще се показват всички елементи на страницата. По този начин можете лесно да местите която и да е секция, колона или модул.

en: Once you start working, you'll be able to redo / undo any action you make in the editor.
bg: След като започнете да работите, ще можете да повторите/отмените всяко едно действие, което извършвате от редактора.

en: Opacity
bg: Непрозрачност

en: Open all image links in a lightbox popup window. The lightbox will automatically work on any link that leads to an image file.
bg: Всички връзки към изображения да се отварят в изскачащ прозорец — Lightbox. Lightbox ще работи автоматично за всяка връзка, водеща към файл с изображение.

en: Open in new window
bg: Отваряне в нов прозорец

en: Order By
bg: Подреждане по

en: Other
bg: Друго

en: Out
bg: Край

en: Outline
bg: Контур

en: Outside
bg: Отвън

en: Overflow
bg: Преливане

en: Padding
bg: Вътрешен отстъп

en: Page
bg: Страница

en: Page Layout
bg: Оформление на страницата

[ctx: Page Template]
en: Elementor Canvas
bg: Шаблон на Elementor – празен

[ctx: Page Template]
en: Elementor Full Width
bg: Шаблон на Elementor – по цялата ширина

en: Page Title Selector
bg: Селектор за заглавието на страницата

en: Pages
bg: Страници

en: Paste
bg: Поставяне

en: Paste Style
bg: Поставяне на стила

en: Paste URL or type
bg: Поставете или въведете URL

en: Pause on Hover
bg: Пауза при посочване

en: Percentage
bg: Проценти

en: Play Counts
bg: Брой на гледанията

en: Play Icon
bg: Икона за пускане

en: Play On Mobile
bg: Изпълнение в мобилна версия

en: Play Once
bg: Единично възпроизвеждане

en: Play Video
bg: Пускане на видеото

en: Player Controls
bg: Контроли на плейъра

en: Please Note: We do not recommend updating to a beta version on production sites.
bg: Обърнете внимание: Не препоръчваме да обновявате до бета версии официално пуснати сайтове.

en: Please make sure the ID is unique and not used elsewhere on the page this form is displayed. This field allows <code>A-z 0-9</code> & underscore chars without spaces.
bg: Уверете се, че идентификаторът (ИД) е уникален и не се използва на друго място в страницата, където се намира този формуляр. В полето могат да се използват знаците <code>A-z 0-9</code> и долна черта, но без интервали.

en: Please make sure your search is spelled correctly or try a different words.
bg: Проверете за правописни грешки или просто опитайте с други ключови думи.

en: Please note that the upgrade process may cause some of the previously used Font Awesome 4 icons to look a bit different due to minor design changes made by Font Awesome.
bg: Обърнете внимание, че при надстройката някои от преди това използваните икони от Font Awesome 4 може да изглеждат малко по-различно заради промени в дизайна им.

en: Please note that you are switching to WordPress default editor. Your current layout, design and content might break.
bg: Обърнете внимание, че превключвате редактора по подразбиране на WordPress. Възможно е да се получи разстройване на настоящето оформление, дизайн и съдържание.

en: Please note!
bg: Внимание!

en: Please note! Allowing uploads of any files (SVG included) is a potential security risk.
bg: Внимание! Качването на файлове (вкл. SVG) представлява потенциален риск за сигурността.

en: Please note! We couldn't deactivate all of your plugins on Safe Mode. Please <a href="%s" target="_blank">read more</a> about this issue.
bg: Обърнете внимание, че в безопасния режим не успяхме да деактивираме всичките ви разширения. Моля, <a href="%s" target="_blank">прочетете повече</a> за този проблем.

en: Please note: All unsaved changes will be lost.
bg: Обърнете внимание: Всички незапазени промени ще бъдат загубани.

en: Please share the reason
bg: Моля, споделете причината

en: Please share which plugin
bg: Моля, посочете кое разширение

en: Plugins
bg: Разширения

en: Plus
bg: Плюс

en: Popular
bg: Популярни

en: Popup Builder lets you take advantage of all the amazing features in Elementor, so you can build beautiful & highly converting popups. Go pro and start designing your popups today.
bg: Конструкторът на изскачащи модули ви предоставя възможност да се възползвате от всички удивителни функции на Elementor за създаване на красиви изскачащи модули за всякакви маркетингови цели. Преминете към Pro версията и още днес започнете с дизайна им.

en: Popups
bg: Изскачащи модули

en: Position
bg: Позиция

en: Post
bg: Публикация

en: Post Types
bg: Типове публикации

en: Post not found.
bg: Не е открита публикация.

en: Poster
bg: Публикуващ

en: Preview
bg: Преглед

en: Preview Changes
bg: Преглед на промените

en: Preview for %s
bg: Преглед за %s

en: Previous
bg: Назад

en: Primary
bg: Основен

en: Primary Color
bg: Основен цвят

en: Primary Headline
bg: Основно заглавие

en: Privacy Mode
bg: Режим на поверителност

en: Proceed Anyway
bg: Продължаване

en: Progress Bar
bg: Лента за резултат

en: Publish
bg: Публикуване

en: Published
bg: Публикувана

en: Quick Feedback
bg: Бързи отзив

en: Quit
bg: Прекъсване

en: Random
bg: Случайно

en: Rating
bg: Оценка

en: Rating Scale
bg: Скала за оценка

en: Read More
bg: Прочетете повече

en: Read More Text
bg: Текст за „Прочетете повече“

en: Recently Edited
bg: Наскоро редактирани

en: Redo
bg: Връщане

en: Regenerate CSS
bg: Регенериране на CSS

en: Regenerate Files
bg: Регенериране на файлове

en: Reinstall
bg: Преинсталиране

en: Reload Page
bg: Презареждане на страницата

en: Remote
bg: Онлайн

en: Remove
bg: Премахване

en: Removed
bg: Премахнато

en: Replace URL
bg: Смяна на URL адреса

en: Reset
bg: Нулиране

en: Reset Gallery
bg: Нулиране на галерията

en: Reset Style
bg: Нулиране на стила

en: Responsive
bg: Адаптивност

en: Responsive Mode
bg: Режим на адаптивност

en: Restore
bg: Възстановяване

en: Restore Auto Saved Data
bg: Възстановяване на автоматично запазените данни

en: Reverse Columns
bg: Размяна на колоните

en: Revision
bg: Редакция

en: Revision History
bg: Хронология на редакциите

en: Revision history lets you save your previous versions of your work, and restore them any time.
bg: Хронологията на редакциите ви позволява да запазвате предишните версии от работата си и да ги възстановите, когато ви е необходимо.

en: Revisions
bg: Редакции

en: Right
bg: Дясно

en: Role Excluded
bg: Ролята е изключена

en: Role Manager
bg: Управление на роли

en: Roles
bg: Роли

en: Rollback Version
bg: Версия за връщане

en: Rollback to Previous Version
bg: Връщане към предишна версия

en: Rotate
bg: Завъртане

en: Rounded
bg: Закръглена

en: SVG file is not allowed for security reasons
bg: Не се допуска SVG файл поради съображения за сигурност

en: Safe Mode
bg: Безопасен режим

en: Safe Mode ON
bg: Безопасен режим – вкл.

en: Safe Mode allows you to troubleshoot issues by only loading the editor, without loading the theme or any other plugin.
bg: Безопасният режим ви позволява да откривате и отстранявате проблемите, като затова се зарежда само редакторът, но без да се зарежда темата или друго разширение.

en: Save
bg: Запазване

en: Save Draft
bg: Запазване на черновата

en: Save Options
bg: Опции за запазване

en: Save Your %s to Library
bg: Запазване на %s в библиотеката

en: Save as Template
bg: Запазване като шаблон

en: Save as a Global
bg: Запазване като глобален

en: Saved
bg: Запазено

en: Saved Templates
bg: Запазени шаблони

en: Saving has been disabled until you’re reconnected.
bg: Функцията за запазване е деактивирана, докато не възобновите връзката.

en: Search
bg: Търсене

en: Search Templates:
bg: Търсене на шаблони:

en: Search Widget...
bg: Търсене на модул...

en: Search Widget:
bg: Търсене на модул:

en: Secondary
bg: Вторичен

en: Secondary Color
bg: Вторичен цвят

en: Secondary Headline
bg: Вторично заглавие

en: Section
bg: Секция

en: Select
bg: Избиране

en: Select File
bg: Изберете файл

en: Select Icon
bg: Изберете икона

en: Select one or go ahead and <a target="_blank" href="%s">create one</a> now.
bg: Изберете някой или <a target="_blank" href="%s">създайте шаблон</a> още сега.

en: Select the type of template you want to work on
bg: Изберете типа шаблон, с който искате да работите

en: Select your Structure
bg: Изберете структура

en: Self Hosted
bg: на собствения сървър

en: Separator
bg: Разделител

en: Server Error
bg: Грешка в сървъра

en: Set how many slides are scrolled per swipe.
bg: Задайте колко слайда да се превъртат с едно плъзгане.

en: Set your entire website as MAINTENANCE MODE, meaning the site is offline temporarily for maintenance, or set it as COMING SOON mode, meaning the site is offline until it is ready to be launched.
bg: Активирайте режима на поддръжка, за да укажете, че целият сайт е временно недостъпен с цел техническо обслужване, или задайте режим „Очаквайте скоро“, за да укажете, че сайтът е недостъпен за по-дълго време, докато не стане готов за пускане.

en: Sets the breakpoint between desktop and tablet devices. Below this breakpoint tablet layout will appear (Default: %dpx).
bg: Задава стойността за превключване между изглед за настолен компютър и таблет. Под тази стойност се активира изгледът за таблет (по подразбиране: %d px).

en: Sets the breakpoint between tablet and mobile devices. Below this breakpoint mobile layout will appear (Default: %dpx).
bg: Задава стойността за превключване между изглед за таблет и мобилен телефон. Под тази стойност се активира изгледът за мобилен телефон (по подразбиране: %d px).

en: Sets the default space between widgets (Default: 20)
bg: Задава стандартното разстояние между модулите (по подразбиране: 20)

en: Sets the default width of the content area (Default: 1140)
bg: Задава стандартната ширина на областта за съдържанието (по подразбиране: 1140)

en: Settings
bg: Настройки

en: Shape
bg: Форма

en: Shape Divider
bg: Разделител с форма

[ctx: Shapes]
en: Arrow
bg: Стрелка

[ctx: Shapes]
en: Book
bg: Книга

[ctx: Shapes]
en: Clouds
bg: Облаци

[ctx: Shapes]
en: Curve
bg: Крива

[ctx: Shapes]
en: Curve Asymmetrical
bg: Асиметрична крива

[ctx: Shapes]
en: Drops
bg: Капки

[ctx: Shapes]
en: Fan Opacity
bg: Ветрилна прозрачност

[ctx: Shapes]
en: Mountains
bg: Планини

[ctx: Shapes]
en: Pyramids
bg: Пирамиди

[ctx: Shapes]
en: Split
bg: Разделяне

[ctx: Shapes]
en: Tilt
bg: Наклон

[ctx: Shapes]
en: Tilt Opacity
bg: Наклонена прозрачност

[ctx: Shapes]
en: Triangle
bg: Триъгълник

[ctx: Shapes]
en: Triangle Asymmetrical
bg: Триъгълник, асиметричен

[ctx: Shapes]
en: Waves
bg: Вълни

[ctx: Shapes]
en: Waves Brush
bg: Вълниста четка

[ctx: Shapes]
en: Waves Pattern
bg: Вълнист мотив

[ctx: Shapes]
en: Zigzag
bg: Зигзаг

en: Share Button
bg: Бутон за споделяне

en: Shortcode
bg: Кратък код

en: Show
bg: Покажи

en: Show / Hide Panel
bg: Показване/скриване на панела

en: Show Panel
bg: Показване на панела

en: Sidebar
bg: Странична лента

en: Sign Up
bg: Регистрация

en: Single
bg: Единични

en: Site
bg: Сайт

en: Size
bg: Размер

en: Skin
bg: Стил

en: Skip
bg: Пропускане

en: Skip & Deactivate
bg: Пропускане и деактивиране

en: Slide
bg: Плъзгане

en: Slides to Scroll
bg: Слайдове за превъртане

en: Slides to Show
bg: Слайдове за показване

en: Slow
bg: Бавно

en: Small
bg: Малък

en: Social Icons
bg: Икони на социални мрежи

en: Solid
bg: Непрекъсната линия

en: Some of your theme files are missing.
bg: Някои от файловете на темата ви липсват.

en: Something went wrong.
bg: Нещо се обърка.

en: Soon
bg: Скоро

en: Sorry, the content area was not found in your page.
bg: Не може да бъде открита областта със съдържанието в страницата ви.

en: Source
bg: Източник

en: Space
bg: Разстояние

en: Space Around
bg: Разстояние около елементите

en: Space Between
bg: Разстояние между модулите

en: Space Between Widgets
bg: Разстояние между модулите

en: Space Evenly
bg: Равномерно разпределяне

en: Spacer
bg: Празно място

en: Spacing
bg: Разредка

en: Specify a start time (in seconds)
bg: Укажете начално време (в сек.)

en: Specify an end time (in seconds)
bg: Укажете крайно време (в сек.)

en: Spread
bg: Разпростиране

en: Square
bg: Квадратна

en: Stacked
bg: Натрупване

en: Star Rating
bg: Оценка със звезди

en: Stars
bg: Звезди

en: Start
bg: В началото

en: Start Time
bg: Начално време

en: Start designing your page and you'll be able to see the entire revision history here.
bg: Започнете с дизайна на страницата и тук ще може да видите цялата хронология на промените.

en: Starting Number
bg: Начална цифра

en: Status
bg: Състояние

en: Stay tuned! More awesome templates coming real soon.
bg: Бъдете нащрек! Очаквайте още страхотни шаблони съвсем скоро.

en: Still experiencing issues?
bg: Все още ли имате проблеми?

en: Stretch
bg: Разтегнато

en: Stretch Section
bg: Разтягане на страницата

en: Stretch the section to the full width of the page using JS.
bg: Разтягане на секцията до пълната ширина на страницата с помощта на JS.

en: Stretched Section Fit To
bg: Разтегнатата секция да се напасва към модула

en: Structure
bg: Структура

en: Style
bg: Стил

en: Style Pasted
bg: Стилът е поставен

en: Style Reset
bg: Нулиране на стила

en: Styles set in Elementor are saved in CSS files in the uploads folder. Recreate those files, according to the most recent settings.
bg: Зададените в Elementor стиловете се записват в CSS файлове в папка uploads. Регенерирайте тези файлове в съответствие с последните настройки.

en: Submit
bg: Изпращане

en: Submit & Deactivate
bg: Изпращане и деактивиране

en: Success
bg: Успех

en: Suggested Videos
bg: Препоръчвани видео клипове

en: Super Admin
bg: Суперадминистратор

en: Sure! I'd love to help
bg: Разбира се, че искам да помогна.

en: Switch Editor Loader Method
bg: Превключване на метода за зареждане на редактора

en: Switch to Revisions tab for older versions
bg: Отворете раздел „Редакции“, за да видите по-старите версии

en: Sync Library
bg: Синхронизиране на библиотеката

en: System
bg: Системни

en: System Info
bg: Данни за системата

[ctx: System Info]
en: If you want to modify the source code of your theme, we recommend using a <a href="%s">child theme</a>.
bg: Ако искате да промените изходния код на темата ви, препоръчваме ви да използвате <a href="%s">дъщерна тема</a>.

[ctx: System Info]
en: We recommend setting memory to at least %1$s. For more information, read about <a href="%2$s">how to Increase memory allocated to PHP</a>.
bg: Препоръчваме ви да зададете минимум %1$s за паметта на PHP. За повече информация прочетете <a href="%2$s">как се увеличава паметта за PHP</a>.

[ctx: System Info]
en: We recommend to use php 5.4 or higher
bg: Препоръчваме ви да използвате PHP 5.4 или по-нова версия

en: Tab #1
bg: Раздел № 1

en: Tab #2
bg: Раздел № 2

en: Tab Content
bg: Съдържание на раздела

en: Tab Title
bg: Заглавие на раздела

en: Tablet
bg: Таблет

en: Tablet Breakpoint
bg: Превключване в изглед на таблет

en: Tabs
bg: Раздели

en: Tabs Items
bg: Елементи на раздела

en: Take Over
bg: Поемане

en: Template
bg: Шаблон

en: Template Library
bg: Библиотека с шаблони

[ctx: Template Library]
en: Add New
bg: Добавяне на нов

[ctx: Template Library]
en: Add New Template
bg: Добавяне на нов шаблон

[ctx: Template Library]
en: All Categories
bg: Всички категории

[ctx: Template Library]
en: All Templates
bg: Всички шаблони

[ctx: Template Library]
en: Categories
bg: Категории

[ctx: Template Library]
en: Category
bg: Категория

[ctx: Template Library]
en: Edit Template
bg: Редактиране на шаблона

[ctx: Template Library]
en: Filter by category
bg: Филтриране по категория

[ctx: Template Library]
en: My Templates
bg: Моите шаблони

[ctx: Template Library]
en: New Template
bg: Нов шаблон

[ctx: Template Library]
en: No Templates found
bg: Не са открити шаблони

[ctx: Template Library]
en: No Templates found in Trash
bg: Не са открити шаблони в кошчето

[ctx: Template Library]
en: Saved Templates
bg: Запазени шаблони

[ctx: Template Library]
en: Search Template
bg: Търсене на шаблон

[ctx: Template Library]
en: Template
bg: Шаблон

[ctx: Template Library]
en: Templates
bg: Шаблони

[ctx: Template Library]
en: Type
bg: Тип

[ctx: Template Library]
en: View Template
bg: Преглед на шаблона

en: Template not exist.
bg: Шаблонът не съществува.

en: Templates Help You <span>Work Efficiently</span>
bg: С помощта на шаблоните ще <span>работите по-ефективно</span>

en: Testimonial
bg: Отзиви

en: Text
bg: Текст

en: Text Align
bg: Подравняване на текста

en: Text Color
bg: Цвят на текста

en: Text Editor
bg: Текст

en: Text Indent
bg: Текстов отстъп

[ctx: Text Shadow Control]
en: Shadow
bg: Сянка

[ctx: Text Shadow Control]
en: Text Shadow
bg: Сянка на текста

en: The <strong>%1$s</strong> widget has been deprecated since %2$s %3$s.
bg: Модулът <strong>%1$s</strong> вече не се използва след %2$s %3$s.

en: The ID of Menu Anchor.
bg: Идентификаторът на котвата за менюто.

en: The `from` and `to` URL's must be different
bg: URL адресите „from“ и „to“ трябва да са различни.

en: The `from` and `to` URL's must be valid URL's
bg: URL адресите за „from“ и „to“ трябва да са във валиден формат.

en: The following error(s) occurred while processing the request:
bg: При обработка на заявката възникнаха следните грешки:

en: The issue was probably caused by one of your plugins or theme.
bg: Проблемът вероятно се дължи на някое от инсталираните разширения или тема.

en: The list of fonts used if the chosen font is not available.
bg: Списък с шрифтовете, които да се използват, ако избраният не е наличен.

en: The most advanced frontend drag & drop page builder. Create high-end, pixel perfect websites at record speeds. Any theme, any page, any design.
bg: Най-модерният визуален конструктор за уеб страници. Създавайте висококачествени уеб сайтове за рекордно кратко време и перфектни до последния пиксел. Всяка тема, всяка страница, всеки дизайн.

en: The preview could not be loaded
bg: Предварителният преглед не може да бъде зареден

en: The server does not have ImageMagick or GD installed and/or enabled! Any of these libraries are required for WordPress to be able to resize images. Please contact your server administrator to enable this before continuing.
bg: На сървъра не е инсталирана и/или активирана библиотеката ImageMagick или GD! WordPress се нуждае от някоя от тях, за да може да преоразмерява изображения. Помолете системния администратор да ги активира, преди да продължите.

en: The uploaded %s file is not supported. Please upload a valid SVG file
bg: Каченият файл %s не се поддържа. Качете валиден SVG файл.

en: Theme Builder
bg: Конструктор на теми

en: Theme Builder is the industry leading all-in-one solution that lets you customize every part of your WordPress theme visually: Header, Footer, Single, Archive & WooCommerce.
bg: Конструкторът на теми е цялостно решение, което ви предоставя възможността визуално да персонализирате всяка част от темата ви в WordPress – шапката, долната част, единичните публикации, архивите, както  и WooCommerce.

en: Theme Templates
bg: Шаблони за тема

en: Themes
bg: Теми

en: There is a new version of Elementor Page Builder available. <a href="%1$s" class="thickbox open-plugin-details-modal" aria-label="%2$s">View version %3$s details</a> or <a href="%4$s" class="update-link" aria-label="%5$s">update now</a>.
bg: Излязла е нова версия на Elementor. <a href="%1$s" class="thickbox open-plugin-details-modal" aria-label="%2$s">Вижте новото във версия %3$s</a> или <a href="%4$s" class="update-link" aria-label="%5$s">обновете още сега</a>.

en: There is an autosave of this post that is more recent than the version below. You can restore the saved data fron the Revisions panel
bg: За тази публикация има автоматично запазена редакция, която е по-нова от версията по-долу. Можете да възстановите запазените данни от панела с редакциите

en: This ID will be the CSS ID you will have to use in your own page, Without #.
bg: Този ID може да се използва като CSS ID на страницата ви, но без #.

en: This action is not reversible and cannot be undone by rolling back to previous versions.
bg: Това действие е необратимо и предишното състояние не може да бъде върнато с връщане към предишни версии.

en: This cover image will replace the background video in case that the video could not be loaded.
bg: Това изображение ще замени фоновото видео, ако то не може да се зареди.

en: This feature is only available on Elementor Pro.
bg: Тази функция е налична само с Elementor Pro.

en: This is an Alert
bg: Това е съобщение

en: This is just a draft. Play around and when you're done - click update.
bg: Това е само чернова. Експериментирайте и, когато сте готови, щракнете върху „Обновяване“.

en: This is the heading
bg: Това е заглавието

en: This is where your templates should be. Design it. Save it. Reuse it.
bg: Това е тяхното място. Създайте ги, запазете ги и ги използвайте многократно.

en: This tag has no settings.
bg: Този етикет няма настройки.

en: This template includes the header, full-width content and footer
bg: Този шаблон включва шапка, съдържание по цялата ширина и долна част

en: Thousand Separator
bg: Разделител за хиляди

en: Timeout
bg: Изтичане на времето

en: Title
bg: Заглавие

en: Title & Description
bg: Заглавие и описание

en: Title HTML Tag
bg: HTML етикет на заглавието

en: Title Style
bg: Стил на заглавието

en: To enable maintenance mode you have to set a template for the maintenance mode page.
bg: За да активирате режима на поддръжка, трябва да зададете шаблон на страницата за този режим.

en: Toggle
bg: Хармоника

en: Toggle #1
bg: Хармоника № 1

en: Toggle #2
bg: Хармоника № 2

en: Toggle Content
bg: Съдържание на хармониката

en: Toggle Items
bg: Елементи на хармониката

en: Toggle Title
bg: Заглавие на хармониката

en: Token Expired.
bg: Тоукънът е изтекъл.

en: Tools
bg: Инструменти

en: Top
bg: Горе

en: Transition
bg: Превод

en: Transition Duration
bg: Продължителност на прехода

en: Trend
bg: Актуални

en: Type
bg: Тип

en: Type Here
bg: Въведете тук

en: Type to find anything in Elementor
bg: Въведете нещо, за да го откриете в Elementor

en: Typography
bg: Типография

[ctx: Typography Control]
en: Capitalize
bg: С първи главни букви

[ctx: Typography Control]
en: Decoration
bg: Декорация

[ctx: Typography Control]
en: Family
bg: Шрифт

[ctx: Typography Control]
en: Italic
bg: Курсив

[ctx: Typography Control]
en: Letter Spacing
bg: Разредка

[ctx: Typography Control]
en: Line Through
bg: Линия по средата

[ctx: Typography Control]
en: Line-Height
bg: Височина на реда

[ctx: Typography Control]
en: Lowercase
bg: С малки букви

[ctx: Typography Control]
en: None
bg: Няма

[ctx: Typography Control]
en: Normal
bg: Нормален

[ctx: Typography Control]
en: Oblique
bg: Наклонен

[ctx: Typography Control]
en: Overline
bg: Линия отгоре

[ctx: Typography Control]
en: Size
bg: Размер

[ctx: Typography Control]
en: Style
bg: Стил

[ctx: Typography Control]
en: Transform
bg: Преобразуване

[ctx: Typography Control]
en: Typography
bg: Типография

[ctx: Typography Control]
en: Underline
bg: Линия отдолу

[ctx: Typography Control]
en: Uppercase
bg: С главни букви

[ctx: Typography Control]
en: Weight
bg: Наситеност

en: UI Color
bg: Цвят на бутона

en: UI Hover Color
bg: Цвят на бутона при посочване

en: Undo
bg: Отменяне

en: Unknown Error
bg: Неизвестна грешка

en: Unknown Value
bg: Неизвестна стойност

en: Unlinked values
bg: Несвързани стойности

en: Unmarked Color
bg: Немаркиран цвят

en: Unmarked Style
bg: Немаркиран стил

en: Update
bg: Обновяване

en: Update Elementor Now
bg: Обновете Elementor още сега

en: Update Notification
bg: Известие за обновления

en: Update Now
bg: Обновяване още сега

en: Update Site Address (URL)
bg: Обновяване на URL адреса на сайта

en: Update changes to page
bg: Обновяване на промените по страницата

en: Upgrade To Font Awesome 5
bg: Надстройка до Font Awesome 5

en: Upload
bg: Качване

en: Upload SVG
bg: Качване на SVG

en: Use external CSS files for all generated stylesheets. Choose this setting for better performance (recommended).
bg: Използване на външни CSS файлове за всички генерирани листове със стилове. Тази настройка се използва за по-добра производителност (препоръчва се).

en: Use internal CSS that is embedded in the head of the page. For troubleshooting server configuration conflicts and managing development environments.
bg: Използване на вътрешен CSS, вграден в областта head на страницата. Тази настройка се използва при отстраняването на конфликти със сървърни конфигурации и управлението на развойните среди.

en: Use templates to create the different pieces of your site, and reuse them with one click whenever needed.
bg: Можете да използвате шаблоните, за да изградите по-бързо отделните елементи на сайта, както и да ги използвате отново, когато ви потрябват – и то само с едно щракване.

en: Username
bg: Потребителско име

en: Users
bg: Потребители

en: Version Control
bg: Управление на версиите

en: Vertical
bg: Вертикално

en: Vertical Align
bg: Вертикално подравняване

en: Vertical Alignment
bg: Вертикално подравняване

en: Vertical Orientation
bg: Вертикално ориентиране

en: Video
bg: Видео

en: Video Info
bg: Информация за видеото

en: Video Options
bg: Опции на видеото

en: Video Tutorials
bg: Видеоуроци

en: View
bg: Изглед

en: View All Revisions
bg: Преглед на всички редакции

en: View Elementor Documentation
bg: Прегледайте с документацията на Elementor

en: View Elementor Video Tutorials
bg: Гледайте видеоуроци за Elementor

en: View Elementor version %s details
bg: Преглед на данните за версия %s на Elementor

en: View Page
bg: Преглед на страницата

en: Visibility
bg: Видимост

en: Visual Player
bg: Визуален плейър

en: Wait! Don't deactivate Elementor. You have to activate both Elementor and Elementor Pro in order for the plugin to work.
bg: Почакайте! Не деактивирайте Elementor. Трябва да активирате както Elementor, така и Elementor Pro, за да може да работи разширението.

en: Want to give access only to content?
bg: Искате ли да дадете достъп само до съдържанието?

en: Want to learn more about the Elementor library?
bg: Искате ли да научите повече за библиотеката на Elementor?

en: Warning
bg: Предупреждение

en: Warning: Please backup your database before making the rollback.
bg: Предупреждение: Не забравяйте да направите резервно копие на базата данни, преди да се върнете към предишната версия.

en: We recommend you only enable this feature if you understand the security risks involved.
bg: Препоръчваме ви да активирате тази функция само ако сте наясно с евентуалния риск.

en: We recommend you watch this 2 minute getting started video, and then try the editor yourself by dragging and dropping elements to create your first page.
bg: Препоръчваме ви да отделите 2 минути, за да изгледате този въвеждащ видео клип и после сами да изпробвате редактора, като плъзгате и пускате желаните модули, за да създадете първата си страница.

en: We're sorry, but something went wrong. Click on 'Learn more' and follow each of the steps to quickly solve it.
bg: За съжаление нещо се обърка. Щракнете върху „Научете повече“ и преминете през всички стъпки, за да разрешите бързо проблема.

en: Web Designer
bg: Уеб дизайн

en: Weight
bg: Наситеност

en: Welcome to Elementor
bg: Добре дошли в Elementor!

en: When you turn on privacy mode, YouTube won't store information about visitors on your website unless they play the video.
bg: При активиране на режима на поверителност YouTube няма да запазва данни за посетителите на сайта ви, ако не пуснат видеото.

en: Who Can Access
bg: Кой има достъп

en: Wide
bg: Широка

en: Wider
bg: Най-широк

en: Widgets Panel
bg: Панел с модули

en: Widgets Space
bg: Разстояние между модулите

en: Width
bg: Ширина

en: With this feature, you can save a widget as global, then add it to multiple areas. All areas will be editable from one single place.
bg: С помощта на тази функция можете да запишете даден модул като глобален и после да го добавяте в различни области. Така всичките тези области ще могат да се редактират от едно единствено място.

en: XL
bg: Много голям

en: XXL
bg: Супер голям

en: Yes
bg: Да

en: You can copy the below info as simple text with Ctrl+C / Ctrl+V:
bg: Можете да копирате информацията по-долу като обикновен текст  клавишните комбинации Ctrl+C / Ctrl+V:

en: You can crop the original image size to any custom size. You can also set a single value for height or width in order to keep the original size ratio.
bg: Можете да промените първоначалния размер на изображението до желан от вас потребителски размер. Можете също така да зададете отделна стойност за височината или ширината, за да запазите пропорциите на оригиналното изображение.

en: You can customize the lightbox design by going to: Top-left hamburger icon > Global Settings > Lightbox.
bg: Можете да персонализирате дизайна на lightbox оттук: щракнете върху иконата на „хамбургера“ горе вляво > Глобални  настройки> Lightbox.

en: You can enable it from the <a href="%s" target="_blank">Elementor settings page</a>.
bg: Можете да я активирате от <a href="%s" target="_blank">страницата с настройки на Elementor</a>.

en: You can mark any pre-designed template as a favorite.
bg: Можете да отбележите всеки от готовите шаблони като предпочитан.

en: You created over 10 pages with Elementor. Great job! If you can spare a minute, please help us by leaving a five star review on WordPress.org.
bg: Създадохте вече над 10 страници с Elementor. Браво! Молим ви, отделете минутка, за да ни поставите оценка с 5 звезди в WordPress.org.

en: You don't have permissions to download this file
bg: Нямате права за изтегляне на този файл

en: You must call 'the_content' function in the current template, in order for Elementor to work on this page.
bg: Трябва да извикате функцията „the_content“ в настоящия шаблон, за да може да работи Elementor на тази страница.

en: YouTube/Vimeo link, or link to video file (mp4 is recommended).
bg: Връзка към YouTube/Vimeo или към видео файл (препоръчително mp4).

en: Your Email
bg: Вашия имейл

en: Your browser isn't compatible
bg: Браузърът ви не е съвместим

en: Your browser isn't compatible with all of Elementor's editing features. We recommend you switch to another browser like Chrome or Firefox.
bg: Браузърът ви не е съвместим с всички функции за редактиране в Elementor. Препоръчваме ви да превключите на друг браузър, като напр. Chrome или Firefox.

en: Your designs will be available for export and reuse on any page or website
bg: Дизайните ви ще са налични за експортиране и повторно използване на всяка страница или уеб сайт

en: Your session has expired. Please reload the page to continue editing.
bg: Сесията е изтекла. Презаредете страницата, за да продължите с редактирането.

en: Your site's .htaccess file appears to be missing.
bg: Липсва файлът .htaccess на сайта ви.

en: Z-Index
bg: Z-индекс

en: Zoom
bg: Мащабиране

en: e.g. Web Designer
bg: напр. уеб дизайнер

en: or
bg: или

[ctx: revision date format]
en: M j @ H:i
bg: d.m.Y в H:i

[ctx: revision date format]
en: M j, H:i
bg: d.m.Y в H:i

[ctx: shapes]
en: Arrows
bg: Стрелки

[ctx: shapes]
en: Curly
bg: Къдрици

[ctx: shapes]
en: Curved
bg: Огъване

[ctx: shapes]
en: Dots
bg: Точки

[ctx: shapes]
en: Fir Tree
bg: Елха

[ctx: shapes]
en: Half Rounds
bg: Полукръгове

[ctx: shapes]
en: Leaves
bg: Листа

[ctx: shapes]
en: Multiple
bg: Умножаване

[ctx: shapes]
en: Parallelogram
bg: Успоредник

[ctx: shapes]
en: Pluses
bg: Плюс

[ctx: shapes]
en: Rectangles
bg: Правоъгълници

[ctx: shapes]
en: Rhombus
bg: Ромб

[ctx: shapes]
en: Slashes
bg: Резкѝ

[ctx: shapes]
en: Squared
bg: Квадратен

[ctx: shapes]
en: Squares
bg: Квадрати

[ctx: shapes]
en: Stripes
bg: Ивици

[ctx: shapes]
en: Trees
bg: Дървета

[ctx: shapes]
en: Tribal
bg: Родов

[ctx: shapes]
en: Wavy
bg: Вълнообразно

[ctx: shapes]
en: X
bg: Х

[ctx: shapes]
en: Zigzag
bg: Зигзаг
