Plugins - All-in-One WP Migration and Backup - Stable (latest release) - en to ro translation catalogue (269 entries)

en: "Restore" functionality is available in a <a href="https://servmask.com/products/unlimited-extension" target="_blank">paid extension</a>.<br />You could also download the backup and then use "Import from file".
ro: "Restaurarea" funcționalității este disponibilă în <a href="https://servmask.com/products/unlimited-extension" target="_blank">extensia plătită</a>.<br />Poți să descarci copia de siguranță și apoi să folosești "Import din fișier".

en: %s ago
ro: acum %s

en: %s is not the latest version. You must update the plugin before you can use it.
ro: %s nu este ultima versiune. Trebuie să actualizezi modulul înainte de a-l putea folosi.

en: (click to expand)
ro: (dă clic pentru a extinde)

en: 2GB+
ro: peste 2 GO

en: <a href="#" class="ai1wm-button-green ai1wm-emphasize ai1wm-direct-download" title="%s" download="%s"><span>Download %s</span><em>Size: %s</em></a>
ro: <a href="#" class="ai1wm-button-green ai1wm-emphasize ai1wm-direct-download" title="%s" download="%s"><span>Descarcă %s</span><em>Dimensiune: %s</em></a>

en: <a href="%s" class="ai1wm-button-green ai1wm-emphasize ai1wm-button-download" title="%s" download="%s"><span>Download %s</span><em>Size: %s</em></a>
ro: <a href="%s" class="ai1wm-button-green ai1wm-emphasize ai1wm-button-download" title="%s" download="%s"><span>Descărcare %s</span><em>Mărime: %s</em></a>

en: <a href="https://help.servmask.com/2018/10/27/how-to-increase-maximum-upload-file-size-in-wordpress/" target="_blank">How-to: Increase maximum upload file size</a> or
ro: <a href="https://help.servmask.com/2018/10/27/how-to-increase-maximum-upload-file-size-in-wordpress/" target="_blank">Cum să: Mărești dimensiunea maximă a fișierelor încărcate</a> sau

en: <a href="https://servmask.com/products/unlimited-extension" target="_blank">Get unlimited</a>
ro: <a href="https://servmask.com/products/unlimited-extension" target="_blank">Treci pe nelimitat</a>

en: <another-text>
ro: <alt-text>

en: <h3>Site could not be exported</h3><p>Please make sure that storage directory <strong>%s</strong> has read and write permissions.</p><p><a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Technical details</a></p>
ro: <h3>Site-ul nu poate fi exportat</h3><p>Te rog asigură-te că directorul de stocare <strong>%s</strong> are permisiuni de citire și scriere.</p><p><a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Detalii tehnice</a></p>

en: <h3>Site could not be imported</h3><p>Please make sure that storage directory <strong>%s</strong> has read and write permissions.</p><p><a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Technical details</a></p>
ro: <h3>Site-ul nu poate fi importat</h3><p>Te rog asigură-te că directorul de stocare <strong>%s</strong> are permisiuni de citire și scriere.</p><p><a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Detalii tehnice</a></p>

en: <h3>Site could not be restored</h3><p>Please make sure that storage directory <strong>%s</strong> has read and write permissions.</p><p><a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Technical details</a></p>
ro: <h3>Site-ul nu poate fi restaurat</h3><p>Te rog asigură-te că directorul de stocare <strong>%s</strong> are permisiuni de citire și scriere.</p><p><a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Detalii tehnice</a></p>

en: <i class="ai1wm-import-info">Your backup is from a PHP %s but the site that you are importing to is PHP %s. This could cause the import to fail. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/migrate-wordpress-from-php-5-to-php-7/" target="_blank">Technical details</a></i>
ro: <i class="ai1wm-import-info">Copia ta de siguranță este făcută cu PHP %s dar site-ul pe care îl imporți rulează cu PHP %s. Acest lucru ar putea duce la eșuarea importului. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/migrate-wordpress-from-php-5-to-php-7/" target="_blank">Detalii tehnice</a></i>

en: <strong>%s</strong> is not the latest version. You must <a href="%s">update the plugin</a> before you can use it. <br />
ro: <strong>%s</strong> nu e ultima versiune. Trebuie să <a href="%s">actualizezi modulul</a> înainte de-al putea utiliza. <br />

en: A PHP extension stopped the file upload.
ro: O extensie PHP a oprit încărcarea fișierului.

en: A password is required
ro: Parola este obligatorie

en: Activating mu-plugins...
ro: Activare module multi...

en: Add
ro: Adaugă

en: Advanced options
ro: Opțiuni avansate

en: All-in-One WP Migration Command
ro: Comandă All-in-One WP Migration

en: All-in-One WP Migration is not able to create <strong>%s</strong> file. Try to change permissions of the parent folder or send us an email at <a href="mailto:support@servmask.com">support@servmask.com</a> for assistance.
ro: Modulul All-in-One WP Migration nu poate crea fișierul <strong>%s</strong>. Încearcă să schimbi permisiunile dosarului părinte sau trimite-ne un email la <a href="mailto:support@servmask.com">support@servmask.com</a> pentru asistență.

en: All-in-One WP Migration is not able to create <strong>%s</strong> folder. You will need to create this folder and grant it read/write/execute permissions (0777) for the All-in-One WP Migration plugin to function properly.
ro: All-in-One WP Migration nu poate crea dosarul <strong>%s</strong>. Va trebui să creezi acest dosar și să- dai permisiunile de citire/scriere/execuție (0777) pentru ca modulul All-in-One WP Migration să funcționeze corespunzător.

en: All-in-One WP Migration: Your current profile role does not have Export/Import capabilities enabled. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/how-to-add-import-and-export-capabilities-to-wordpress-users/" target="_blank">Technical details</a>
ro: All-in-One WP Migration: Rolul profilului tău curent nu are validate funcționalitățile de Export/Import. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/how-to-add-import-and-export-capabilities-to-wordpress-users/" target="_blank">Detalii tehnice</a>

en: Archiving %d content files...<br />%d%% complete
ro: Arhivare %d fișiere de conținut... <br />%d%% gata

en: Archiving %d media files...<br />%d%% complete
ro: Arhivare %d fișiere media... <br />%d%% gata

en: Archiving %d plugin files...<br />%d%% complete
ro: Arhivez %d fișiere de module...<br />Am finalizat %d%%

en: Archiving %d theme files...<br />%d%% complete
ro: Arhivez %d fișiere de teme...<br />Am finalizat %d%%

en: Archiving configuration file...<br />%d%% complete
ro: Arhivare fișier de configurare...<br />%d%% terminată

en: Archiving database...<br />%d%% complete
ro: Se arhivează baza de date...<br />%d%% terminată

en: Are you sure you want to delete this file?
ro: Sigur vrei să ștergi acest fișier?

en: At least <strong>one WordPress</strong> site should be presented in the archive.
ro: În arhivă ar trebui să existe cel puțin <strong>un site WordPress</strong>.

en: Backup Scheduler
ro: Programator copie de siguranță

en: Backup is encrypted. Please provide decryption password:
ro: Copia de siguranță este criptată. Te rog să furnizezi parola pentru decriptare:

en: Backup scheduler
ro: Programator copie de siguranță

en: Backups
ro: Copii de siguranță

en: Benefit from the robustness of Google Drive. Schedule your backups to be saved directly to your Google Drive account. Simple, secure, and integrated into a platform you already use.
ro: Beneficiază de robustețea Google Drive. Programează-ți copiile de siguranță pentru a fi salvate direct în contul tău Google Drive. Simplu, sigur și integrat într-o platformă pe care o utilizezi deja.

en: Cancel
ro: Anulează

en: Check for updates
ro: Caută actualizări

en: Checking extensions compatibility...
ro: Verificarea compatibilității extensiilor...

en: Click to set a label for this backup
ro: Dă clic pentru a seta o etichetă pentru această copie de siguranță

en: Close
ro: Închide

en: Contact Support
ro: Contactează suportul

en: Continue
ro: Continuă

en: Create backup
ro: Creează copie de siguranță

en: Creating an empty archive...
ro: Creez o arhivă goală...

en: Date
ro: Dată

en: Delete
ro: Șterge

en: Discard
ro: Respinge

en: Do <strong>not</strong> export database (sql)
ro: <strong>Nu</strong> exporți baza de date (sql)

en: Do <strong>not</strong> export media library (files)
ro: <strong>Nu</strong> exporți biblioteca media (fișiere)

en: Do <strong>not</strong> export must-use plugins (files)
ro: <strong>Nu</strong> exporta modulele de-utilizat (fișierele)

en: Do <strong>not</strong> export plugins (files)
ro: <strong>Nu</strong> exporți module (fișiere)

en: Do <strong>not</strong> export post revisions
ro: <strong>Nu</strong> exporți revizii la articole

en: Do <strong>not</strong> export spam comments
ro: <strong>Nu</strong> exporți comentarii spam

en: Do <strong>not</strong> export themes (files)
ro: <strong>Nu</strong> exporți teme (fișiere)

en: Do <strong>not</strong> replace email domain (sql)
ro: <strong>Nu</strong> înlocui domeniul de email (sql)

en: Don't have a Purchase ID? You can find your Purchase ID
ro: Nu ai un ID al cumpărăturii? Poți găsi ID-ul cumpărăturii tale

en: Done activating mu-plugins.
ro: Activare module multi terminată.

en: Done archiving configuration file.
ro: Arhivarea fișierului de configurare s-a terminat.

en: Done archiving database.
ro: Am terminat arhivarea bazei de date.

en: Done creating an empty archive.
ro: Am terminat crearea unei arhive goale.

en: Done exporting database.
ro: Am terminat exportul bazei de date.

en: Done getting WordPress permalinks settings.
ro: Am finalizat preluarea setărilor pentru legăturile permanente din WordPress.

en: Done preparing blogs.
ro: Am terminat pregătirea blogurilor.

en: Done preparing configuration file.
ro: Pregătirea fișierului de configurare s-a terminat.

en: Done preparing options.
ro: Am terminat pregătirea opțiunilor.

en: Done preparing users.
ro: Am terminat pregătirea utilizatorilor.

en: Done restoring database.
ro: Restaurarea bazei de date terminată.

en: Done retrieving a list of WordPress content files.
ro: Lista fișierelor de conținut WordPress a fost făcută.

en: Done retrieving a list of WordPress database tables.
ro: Am finalizat recuperarea listei cu tabele bazei de date WordPress.

en: Done retrieving a list of WordPress media files.
ro: Lista fișierelor media WordPress a fost făcută.

en: Done retrieving a list of WordPress plugin files.
ro: Am finalizat recuperarea listei cu fișiere modulelor WordPress.

en: Done retrieving a list of WordPress theme files.
ro: Am finalizat recuperarea listei cu fișiere temelor WordPress.

en: Done retrieving a list of all WordPress files.
ro: Am terminat de preluat o listă cu toate fișierele WordPress.

en: Done unpacking archive.
ro: Am terminat decomprimarea arhivei.

en: Done validating the decryption password.
ro: Am terminat validarea parolei pentru decriptare.

en: Download
ro: Descarcă

en: Downloading is not possible because backups directory is not accessible.
ro: Descărcarea nu este posibilă deoarece directorul copii de siguranță nu este accesibil.

en: Drag & Drop a backup to import it
ro: Trage și plasează o copie de siguranță pentru a o importa

en: Dropbox Storage
ro: Stocare Dropbox

en: Enable this feature
ro: Activează această funcționalitate

en: Enjoy the flexibility of FTP storage. Direct your scheduled backups to your own FTP server. You'll have full control over your data, providing you with a versatile and private storage solution.
ro: Bucură-te de flexibilitatea stocării FTP. Direcționează-ți copiile de siguranță programate către propriul tău server FTP. Vei avea control deplin asupra datelor tale, oferindu-ți o soluție de stocare versatilă și privată.

en: Enter a password
ro: Introdu o parolă

en: Enter your Purchase ID
ro: Introdu ID-ul cumpărăturii

en: Enter your email address..
ro: Introdu adresa ta de email...

en: Error
ro: Eroare

en: Error while downloading file
ro: Eroare în timpul descărcării fișierului

en: Error while reading backup content
ro: Eroare în timpul citirii conținutului copiei de siguranță

en: Error: %s
ro: Eroare: %s

en: Experience Full Functionality with Premium!
ro: Experimentează pe deplin funcționalitatea cu Premium!

en: Export
ro: Exportă

en: Export Site
ro: Exportă site

en: Export To
ro: Exportă la

en: Exporting database...<br />%d%% complete<br />%s records saved
ro: Export baza de date... <br />Procent de finalizare %d%%<br />%s de înregistrări salvate

en: FTP Storage
ro: Stocare FTP

en: Failed to write file to disk.
ro: Scrierea fișierului pe disc a eșuat.

en: Feedback type is not valid.
ro: Tipul de impresie este invalid.

en: File
ro: Fișier

en: Find
ro: Găsește

en: Finish
ro: Gata

en: Get multisite
ro: Treci pe multisite

en: Get unlimited
ro: Treci pe nelimitat

en: Getting WordPress permalinks settings...
ro: Preiau setările legăturilor permanente din WordPress...

en: Google Drive Storage
ro: Stocare Google Drive

en: Harness the power of OneDrive for your backups. Set up your scheduled backups to be saved directly in your OneDrive. It's secure, integrated with your Microsoft account, and keeps your data readily accessible.
ro: Valorifică puterea OneDrive pentru copiile tale de siguranță. Configurează-ți copiile de siguranță programate pentru a fi salvate direct în OneDrive. Este sigur, integrat cu contul tău Microsoft și îți păstrează datele ușor accesibile.

en: How may we help you?
ro: Cum te putem ajuta?

en: How-to: Increase maximum upload file size
ro: Cum să: Mărești dimensiunea maximă a fișierelor încărcate

en: I agree that by filling in the contact form with my data, I authorize All-in-One WP Migration to use my <strong>email</strong> to reply to my requests for information. <a href="https://www.iubenda.com/privacy-policy/946881" target="_blank">Privacy policy</a>
ro: Sunt de acord că, prin completarea formularului de contact cu datele mele, autorizez All-in-One WP Migration să folosească <strong>emailul</strong> meu pentru a răspunde cererilor mele de informare. <a href="https://www.iubenda.com/privacy-policy/946881" target="_blank">Politica de confidențialitate</a>

en: I have enough disk space
ro: Am suficient spațiu pe disc

en: I have ideas to improve this plugin
ro: Am idei ca să îmbunătățesc acest modul

en: I need help with this plugin
ro: Am nevoie de ajutor cu acest modul

en: Import
ro: Importă

en: Import From
ro: Importă din

en: Import Site
ro: Importă site

en: Importing an encrypted backup is not supported on this server. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/unable-to-encrypt-and-decrypt-backups/" target="_blank">Technical details</a>
ro: Importarea unei copii de siguranță criptate nu este acceptată pe acest server. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/unable-to-encrypt-and-decrypt-backups/" target="_blank">Detalii tehnice</a>

en: In the advanced settings section you can configure more precisely the way of exporting.
ro: În secțiunea de setări avansate poți configura mai precis modul în care se exportă.

en: Leave Feedback
ro: Lasă o impresie

en: Leave plugin developers any feedback here
ro: Lasă aici un mesaj dezvoltatorilor modulului

en: Leave plugin developers any feedback here..
ro: Lasă-le dezvoltatorilor modulului orice impresie aici...

en: Leverage the simplicity of Dropbox for your backup needs. Direct your scheduled backups to be stored in Dropbox. It's secure, straightforward, and keeps your backups at your fingertips.
ro: Profită de simplitatea Dropbox pentru nevoile tale în ceea ce privește copiile de siguranță. Direcționează-ți copiile de siguranță programate să fie stocate în Dropbox. Este sigur, simplu și îți păstrează copiile de siguranță la îndemână.

en: List
ro: Listă

en: List the content of the backup
ro: Afișează conținutul copiei de siguranță

en: Manage your storage effectively with our flexible retention settings. Decide how many backups you want to keep at a time. Old backups are automatically cleared, keeping your storage neat and efficient.
ro: Gestionează-ți spațiul de stocare în mod eficient cu setările noastre flexibile de păstrare. Decide câte copii de siguranță vrei să păstrezi simultan. Copiile de rezervă vechi sunt șterse automat, păstrând stocarea ordonată și eficientă.

en: Maximum upload file size: <strong>%s</strong>.
ro: Dimensiune maximă fișier pentru încărcare: <strong>%s</strong>.

en: Migration tool for all your blog data. Import or Export your blog content with a single click.
ro: Unealtă de migrare pentru toate datele blogului tău. Importă sau exportă conținutul blogului cu un singur clic.

en: Missing a temporary folder.
ro: Lipsește un dosar temporar.

en: Missing error key in upload file.
ro: Lipsă cheie eroare în fișierul încărcat.

en: Missing tmp_name in upload file.
ro: Lipsă tmp_name în fișierul încărcat.

en: Missing upload file.
ro: Lipsește fișierul de încărcat.

en: Monthly
ro: Lunar

en: More
ro: Mai mult

en: More Storage Providers
ro: Mai mulți furnizori de stocare

en: Multisite Schedules
ro: Programări multi-site

en: Name
ro: Nume

en: Never worry about forgetting to back up your site again. Choose from various scheduling options, from daily to monthly, and we'll automate the rest. Backups happen like clockwork, giving you peace of mind and a solid safety net
ro: Nu îți face griji că uiți din nou să faci o copie de siguranță a site-ului tău. Alege dintre diverse opțiuni de programare, de la zilnic la lunar, iar noi vom automatiza restul. Copiile de siguranță se întâmplă ca un ceas elvețian, oferindu-ți liniște sufletească și o plasă de siguranță solidă

en: Notification Settings
ro: Setări notificări

en: Notification settings
ro: Setări notificări

en: Once the file is successfully downloaded on your computer, you can import it to any of your WordPress sites.
ro: Odată ce fișierul este descărcat cu succes pe calculatorul tău, poți să-l imporți în oricare alt site WordPress de-al tău.

en: OneDrive Storage
ro: Stocare OneDrive

en: Out of disk space. Unable to write to: %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/out-of-disk-space/" target="_blank">Technical details</a>
ro: Spațiu pe disc depășit. Nu pot scrie în: %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/out-of-disk-space/" target="_blank">Detalii tehnice</a>

en: Password-protect and encrypt backups
ro: Protejează cu parolă și criptează copiile de siguranță

en: Please accept feedback term conditions.
ro: Te rog să accepți termenii în care se pot trimite impresiile.

en: Please do not close this browser window or your import will fail
ro: Te rog nu închide această fereastră de navigator altfel importul va eșua

en: Please enter a password to import the file
ro: Te rog să introduci o parolă pentru a importa fișierul

en: Please enter comments in the text area.
ro: Te rog introdu comentariile în zona de text.

en: Please make sure that your file was exported using <strong>All-in-One WP Migration</strong> plugin. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-backup-file/" target="_blank">Technical details</a>
ro: Te rog asigură-te că fișierele tale au fost exportate cu modulul <strong>All-in-One WP Migration</strong>. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-backup-file/" target="_blank">Detalii tehnice</a>

en: Please wait, stopping the export...
ro: Te rog așteaptă, opresc exportul...

en: Please wait, stopping the import...
ro: Te rog așteaptă, opresc importul...

en: Preparing blogs...
ro: Pregătesc blogurile...

en: Preparing configuration file...
ro: Pregătire fișier de configurare...

en: Preparing options...
ro: Pregătesc opțiunile...

en: Preparing to export...
ro: Pregătire pentru export...

en: Preparing to import...
ro: Pregătire pentru import...

en: Preparing users...
ro: Pregătesc utilizatorii...

en: Press "Export" button and the site archive file will pop up in your browser.
ro: Apasă butonul „Export” și arhiva site-ului îți va apărea în navigator.

en: Proceed
ro: Execută

en: Protect this backup with a password
ro: Protejează această copie de siguranță cu o parolă

en: Purchase ID
ro: ID cumpărtură

en: Quick hints
ro: Sugestii rapide

en: Reading...
ro: Citesc...

en: Refreshing backup list...
ro: Reîmprospătare listă copie de siguranță...

en: Renaming exported file...
ro: Redenumesc fișierul exportat...

en: Repeat the password
ro: Repetă parola

en: Replace with
ro: Înlocuiește cu

en: Restore
ro: Restaurează

en: Restoring %d files...<br />%d%% complete
ro: Restaurez %d fișiere...<br />%d%% gata

en: Restoring a backup is available via Unlimited extension. <a href="https://servmask.com/products/unlimited-extension" target="_blank">Get it here</a>
ro: Restaurarea unei copii de siguranță se face vi extensia Unlimited. <a href="https://servmask.com/products/unlimited-extension" target="_blank">I-ao de aici</a>

en: Restoring database...<br />%d%% complete
ro: Se restaurează bază de date...<br />%d%% terminată

en: Retention Settings
ro: Setări retenție

en: Retention settings
ro: Setări retenție

en: Retrieving a list of WordPress content files...
ro: Completare listă cu fișiere de conținut WordPress...

en: Retrieving a list of WordPress database tables...
ro: Recuperez lista cu tabele bazei de date WordPress...

en: Retrieving a list of WordPress media files...
ro: Completare listă cu fișiere media WordPress...

en: Retrieving a list of WordPress plugin files...
ro: Recuperez lista cu fișierele modulelor WordPress...

en: Retrieving a list of WordPress theme files...
ro: Recuperez lista cu fișierele temelor WordPress...

en: Retrieving a list of all WordPress files...
ro: Preiau o listă cu toate fișierele WordPress...

en: Save
ro: Salvează

en: Schedules
ro: Programări

en: Send
ro: Trimite

en: Show backup content
ro: Arată conținutul copiei de siguranță

en: Size
ro: Dimensiune

en: Something went wrong: %s
ro: Ceva n-a mers bine: %s

en: Star
ro: Stea

en: Stay informed, not overwhelmed. Tailor your notification preferences to get updates that matter to you. Whether it's the status of each backup, or just critical alerts, control what you want to be notified about.
ro: Rămâi informat, nu copleșit. Personalizează-ți preferințele de notificare pentru a primi actualizări care contează pentru tine. Fie că este vorba de starea fiecărei copii de siguranță sau doar de alerte critice, controlează despre ce vrei să primești notificări.

en: Stop export
ro: Oprire export

en: Stop import
ro: Oprire import

en: Submit
ro: Trimite

en: Tailor your backup schedules to fit the complexity of your WordPress Multisite. Choose to export the entire network or only a selection of subsites according to your requirements. Effortless management for even the most intricate site networks.
ro: Personalizează-ți programările de copii de siguranță pentru a se potrivi complexității multi-site-ului tău WordPress. Alege să exporți întreaga rețea sau doar o selecție de sub-site-uri în funcție de cerințele tale. Gestionare fără efort chiar și pentru cele mai complicate rețele de site.

en: Thanks for submitting your feedback!
ro: Îți mulțumim pentru trimiterea părerilor tale!

en: Thanks for submitting your request!
ro: Îți mulțumim pentru trimiterea cererii tale!

en: The archive file is corrupted. Follow <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/corrupted-archive/" target="_blank">this article</a> to resolve the problem.
ro: Fișierul arhivat e corupt. Urmărește <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/corrupted-archive/" target="_blank">acest articol</a> pentru a rezolva problema.

en: The archive should contain <strong>Single WordPress</strong> site! Please revisit your export settings.
ro: Arhiva ar trebui să conțină un <strong>singur site WordPress</strong>! Te rog să revezi setările tale de export.

en: The backup is encrypted
ro: Copia de siguranță este criptată

en: The decryption password is not valid.
ro: Parola pentru decriptare nu este validă.

en: The file is too large for this server.
ro: Fișierul este prea mare pentru acest server.

en: The file that you are trying to import is over the maximum upload file size limit of <strong>%s</strong>.<br />You can remove this restriction by purchasing our <a href="https://servmask.com/products/unlimited-extension" target="_blank">Unlimited Extension</a>.
ro: Fișierul ce încerci să-l imporți depășește dimensiunea maximă pentru fișierele încărcate <strong>%s</strong>.<br />Poți înlătura această restricție cumpărând de la noi <a href="https://servmask.com/products/unlimited-extension" target="_blank">Extensia Unlimited</a>.

en: The file type that you have tried to import is not compatible with this plugin. Please ensure that your file is a <strong>.wpress</strong> file that was created with the All-in-One WP migration plugin. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-backup-file/" target="_blank">Technical details</a>
ro: Tipul de fișier pe care ai încercat să-l imporți nu este compatibil cu acest modul. Te rog asigură-te că fișierul tău este de tipul <strong>.wpress</strong> și a fost creat cu modulul All-in-One WP Migration. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-backup-file/" target="_blank">Detalii tehnice</a>

en: The file type that you have tried to upload is not compatible with this plugin. Please ensure that your file is a <strong>.wpress</strong> file that was created with the All-in-One WP migration plugin. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-backup-file/" target="_blank">Technical details</a>
ro: Tipul de fișier pe care ai încercat să-l încarci nu este compatibil cu acest modul. Te rog asigură-te că fișierul tău este de tipul <strong>.wpress</strong> și a fost creat cu modulul All-in-One WP Migration. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-backup-file/" target="_blank">Detalii tehnice</a>

en: The import process will overwrite your website including the database, media, plugins, and themes. Are you sure to proceed?
ro: Procesul de import va suprascrie site-ul tău inclusiv baza de date, media, module și teme. Sigur vrei să continui?

en: The import process will overwrite your website including the database, media, plugins, and themes. Please ensure that you have a backup of your data before proceeding to the next step.
ro: Procesul de import va suprascrie site-ul tău web inclusiv baza de date, media, module și teme. Te rog asigură-te că ai o copie de siguranță a datelor tale înainte de a trece la următorul pas.

en: The passwords do not match
ro: Parolele nu sunt identice

en: There are no backups available at this time, why not create a new one?
ro: În prezent nu este disponibilă nicio copie de siguranță, de ce nu creezi una?

en: There is an update available. To update, you must enter your
ro: Există o actualizare disponibilă. Pentru actualizare, trebuie introdus un

en: There is not enough space available on the disk.<br />Free up %s of disk space.
ro: Nu există suficient spațiu disponibil pe disc.<br />Eliberează %s din spațiul de pe disc.

en: This screen allows you to export database, media files, themes and plugins as one zipped file.
ro: Acest ecran îți permite să exporți baza de date, fișierele media, temele și modulele ca un singur fișier comprimat.

en: To choose a file please go inside the link and click on the browse button.
ro: Pentru a alege un fișier te rog intră pe legătură și dă clic pe butonul de navigare.

en: To update your plugin/extension to the latest version, please fill your Purchase ID below.
ro: Pentru a actualiza modulul la ultima versiune, te rog completează mai jos ID-ul cumpărăturii tale.

en: Translate
ro: Tradu

en: Unable to authenticate the secret key. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-secret-key/" target="_blank">Technical details</a>
ro: Nu pot autentifica cheia secretă. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-secret-key/" target="_blank">Detalii tehnice</a>

en: Unable to check decryption password. Refresh the page and try again
ro: Nu se poate verifica parola de decriptare. Actualizează pagina și încearcă din nou

en: Unable to confirm the import. Refresh the page and try again
ro: Nu pot confirma importul. Reîmprospătează pagina și încearcă din nou

en: Unable to decrypt data.
ro: Nu se pot decripta datele.

en: Unable to encrypt data.
ro: Nu se pot cripta datele.

en: Unable to export
ro: Nu pot exporta

en: Unable to export. Error code: %s. %s
ro: Nu pot să fac exportul. Cod eroare: %s. %s

en: Unable to export: %s
ro: Nu pot exporta: %s

en: Unable to generate random bytes.
ro: Nu se pot genera octeți aleatori.

en: Unable to get current pointer position of %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/php-32bit/" target="_blank">Technical details</a>
ro: Nu pot afla poziția curentă din %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/php-32bit/" target="_blank">Detalii tehnice</a>

en: Unable to import
ro: Nu pot importa

en: Unable to import <strong>WordPress Network</strong> into WordPress <strong>Single</strong> site.
ro: Nu pot importa <strong>o rețea de site-uri WordPress</strong> pe un site <strong>WordPress singular</strong>.

en: Unable to import. Error code: %s. %s
ro: Nu pot importa. Cod eroare: %s. %s

en: Unable to import: %s
ro: Nu pot importa: %s

en: Unable to list backup content
ro: Nu pot lista conținutul copiei de siguranță

en: Unable to locate archive path. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-archive-path/" target="_blank">Technical details</a>
ro: Nu pot localiza calea pentru arhiva de siguranță. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-archive-path/" target="_blank">Detalii tehnice</a>

en: Unable to locate storage path. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-storage-path/" target="_blank">Technical details</a>
ro: Nu pot localiza calea pentru stocare. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-storage-path/" target="_blank">Detalii tehnice</a>

en: Unable to obtain cipher length.
ro: Nu se poate obține lungimea cifrului.

en: Unable to open %s with mode %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Technical details</a>
ro: Nu pot deschide %s în modul %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Detalii tehnice</a>

en: Unable to prepare blogs on import. Refresh the page and try again
ro: Nu pot pregăti blogurile pentru import. Reîmprospătează pagina și încearcă din nou

en: Unable to read file: %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Technical details</a>
ro: Nu pot citi fișierul: %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Detalii tehnice</a>

en: Unable to run the export. Refresh the page and try again
ro: Nu pot rula exportul. Reîmprospătează pagina și încearcă din nou

en: Unable to seek to offset %d on %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/php-32bit/" target="_blank">Technical details</a>
ro: Nu pot găsi poziția relativă de %d în %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/php-32bit/" target="_blank">Detalii tehnice</a>

en: Unable to start the export. Refresh the page and try again
ro: Nu pot începe exportul. Reîmprospătează pagina și încearcă din nou

en: Unable to start the import. Refresh the page and try again
ro: Nu pot începe importul. Reîmprospătează pagina și încearcă din nou

en: Unable to stop the export. Refresh the page and try again
ro: Nu pot opri exportul. Reîmprospătează pagina și încearcă din nou

en: Unable to stop the import. Refresh the page and try again
ro: Nu pot opri importul. Reîmprospătează pagina și încearcă din nou

en: Unable to upload the file because %s
ro: Nu pot încărca fișierul deoarece %s

en: Unable to write to: %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Technical details</a>
ro: Nu pot scrie în: %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Detalii tehnice</a>

en: Unpacking archive...<br />%d%% complete
ro: Decomprim arhiva...<br />%d%% finalizat

en: Unrecognized error %s during upload.
ro: Eroare nerecunoscută %s în timpul încărcării.

en: Upgrade to Premium
ro: Actualizează la Premium

en: We've got you covered with an array of supported storage providers. Whether you prefer Box, Amazon S3, WebDav or something else, you can choose the one that fits your needs best. Secure your backups exactly where you want them.
ro: Îți oferim o gamă largă de furnizori de stocare acceptați. Indiferent dacă preferi Box, Amazon S3, WebDav sau altceva, îl poți alege pe cel care se potrivește cel mai bine nevoilor tale. Asigură-ți copiile de siguranță exact acolo unde le vrei.

en: Weekly
ro: Săptămânal

en: WordPress Multisite is supported via our All-in-One WP Migration Multisite Extension. You can get a copy of it here
ro: WordPress multi-site este suportat via extensia noastră All-in-One WP Migration Multisite. Poți să descarci o copie a ei de aici

en: You are about to stop exporting your website, are you sure?
ro: Ești pe cale să oprești exportul site-ului tău, sigur dorești asta?

en: You are about to stop importing your website, are you sure?
ro: Ești pe cale să oprești importul site-ului tău web, sigur vrei asta?

en: You can then use the import functionality provided by this plugin to import the zipped file onto any other WordPress sites that you have administrator access to.
ro: Apoi poți folosi funcționalitatea de import a acestui modul pentru a importa fișierul comprimat în orice alt site WordPress la care ai acces ca administrator.

en: You have %d backup | You have %d backups
ro[0]: Ai o copie de siguranță
ro[1]: Ai %d copii de siguranță
ro[2]: Ai %d de copii de siguranță

en: You have %d backups
ro: Ai %d copii de sigurață

en: Your PHP is 32-bit. In order to import your file, please change your PHP version to 64-bit and try again. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/php-32bit/" target="_blank">Technical details</a>
ro: PHP-ul tău e pe 32 de biți. Pentru a importa fișierul tău, te rog schimbă versiunea ta de PHP la una pe 64 de biți și încearcă din nou. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/php-32bit/" target="_blank">Detalii tehnice</a>

en: Your archive file name contains invalid characters. It cannot contain: < > : " | ? * \0. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-archive-name/" target="_blank">Technical details</a>
ro: Numele fișierului tău arhivă are caractere care nu sunt valide. Nu trebuie să conțină: < > : " | ? * \0. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-archive-name/" target="_blank">Detalii tehnice</a>

en: Your backup is from a PHP %s but the site that you are importing to is PHP %s. This could cause the import to fail. Technical details: https://help.servmask.com/knowledgebase/migrate-wordpress-from-php-5-to-php-7/
ro: Copia de siguranță este făcută cu PHP %s, dar site-ul pe care îl imporți rulează cu PHP %s. Acest lucru ar putea duce la eșuarea importului. Detalii tehnice: https://help.servmask.com/knowledgebase/migrate-wordpress-from-php-5-to-php-7/

en: Your email is not valid.
ro: Emailul tău nu este valid.

en: Your file exceeds the maximum upload size for this site: <strong>%s</strong><br />%s%s
ro: Fișierele tale depășesc limita maximă de încărcare pentru acest site: <strong>%s</strong><br />%s%s

en: Your purchase ID is invalid, please <a href="mailto:support@servmask.com">contact us</a>
ro: ID-ul cumpărăturii tale e invalid, te rog <a href="mailto:support@servmask.com">contactează-ne</a>

en: Your site has been imported successfully!
ro: Site-ul tău a fost importat cu succes!

en: Your storage directory name contains invalid characters. It cannot contain: < > : " | ? * \0. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-storage-name/" target="_blank">Technical details</a>
ro: Numele directorului tău pentru stocare are caractere care nu sunt valide. Nu trebuie să conțină: < > : " | ? * \0. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-storage-name/" target="_blank">Detalii tehnice</a>

en: here
ro: aici

en: in the database
ro: în baza de date

en: or
ro: sau

en: » <a class="ai1wm-no-underline" href="%s" target="_blank">Save permalinks structure</a>. (opens a new window)<br />
ro: » <a class="ai1wm-no-underline" href="%s" target="_blank">Salvează structura legăturilor permanente</a>. (se deschide într-o fereastră nouă)<br />

en: » <a class="ai1wm-no-underline" href="%s" target="_blank">Save permalinks structure</a>. (opens a new window)<br />» <a class="ai1wm-no-underline" href="https://oxygenbuilder.com/documentation/other/importing-exporting/#resigning" target="_blank">Re-sign Oxygen Builder shortcodes</a>. (opens a new window)<br />» <a class="ai1wm-no-underline" href="https://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/all-in-one-wp-migration?rate=5#postform" target="_blank">Optionally, review the plugin</a>. (opens a new window)
ro: » <a class="ai1wm-no-underline" href="%s" target="_blank">Salvează structura legăturilor permanente</a> (se deschide într-o fereastră nouă).<br />» <a class="ai1wm-no-underline" href="https://oxygenbuilder.com/documentation/other/importing-exporting/#resigning" target="_blank">Resemnează scurtcodurile Oxygen Builder</a> (se deschide într-o fereastră nouă).<br />» <a class="ai1wm-no-underline" href="https://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/all-in-one-wp-migration?rate=5#postform" target="_blank">Opțional, recenzează modulul</a> (se deschide într-o fereastră nouă).

en: » <a class="ai1wm-no-underline" href="%s" target="_blank">Save permalinks structure</a>. (opens a new window)<br />» <a class="ai1wm-no-underline" href="https://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/all-in-one-wp-migration?rate=5#postform" target="_blank">Optionally, review the plugin</a>. (opens a new window)
ro: » <a class="ai1wm-no-underline" href="%s" target="_blank">Salvează structura legăturilor permanente</a> (se deschide într-o fereastră nouă).<br />» <a class="ai1wm-no-underline" href="https://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/all-in-one-wp-migration?rate=5#postform" target="_blank">Opțional, recenzează modulul</a> (se deschide într-o fereastră nouă).

en: » <a class="ai1wm-no-underline" href="https://oxygenbuilder.com/documentation/other/importing-exporting/#resigning" target="_blank">Re-sign Oxygen Builder shortcodes</a>. (opens a new window)<br />
ro: » <a class="ai1wm-no-underline" href="https://oxygenbuilder.com/documentation/other/importing-exporting/#resigning" target="_blank">Rescrie scurtcodurile Oxygen Builder</a>. (deschide o fereastră nouă)<br />

en: » <a class="ai1wm-no-underline" href="https://theme-fusion.com/documentation/avada/installation-maintenance/important-update-information/#clear-caches" target="_blank">Reset Avada Fusion Builder cache</a>. (opens a new window)<br />
ro: » <a class="ai1wm-no-underline" href="https://theme-fusion.com/documentation/avada/installation-maintenance/important-update-information/#clear-caches" target="_blank">Resetează cache-ul Avada Fusion Builder</a>. (deschide o fereastră nouă)<br />

en: » <a class="ai1wm-no-underline" href="https://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/all-in-one-wp-migration?rate=5#postform" target="_blank">Optionally, review the plugin</a>. (opens a new window)
ro: » <a class="ai1wm-no-underline" href="https://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/all-in-one-wp-migration?rate=5#postform" target="_blank">Opțional, lasă o recenzie pentru modul</a>. (deschide o fereastră nouă)

en: » Permalinks are set to default. <a class="ai1wm-no-underline" href="https://help.servmask.com/knowledgebase/permalinks-are-set-to-default/" target="_blank">Why?</a> (opens a new window)<br />
ro: » Legăturile permanente sunt setate la valoarea implicită. <a class="ai1wm-no-underline" href="https://help.servmask.com/knowledgebase/permalinks-are-set-to-default/" target="_blank">De ce?</a> (se deschide într-o fereastră nouă)<br />

en: » Permalinks are set to default. <a class="ai1wm-no-underline" href="https://help.servmask.com/knowledgebase/permalinks-are-set-to-default/" target="_blank">Why?</a> (opens a new window)<br />» <a class="ai1wm-no-underline" href="https://oxygenbuilder.com/documentation/other/importing-exporting/#resigning" target="_blank">Re-sign Oxygen Builder shortcodes</a>. (opens a new window)<br />» <a class="ai1wm-no-underline" href="https://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/all-in-one-wp-migration?rate=5#postform" target="_blank">Optionally, review the plugin</a>. (opens a new window)
ro: » Legăturile permanente sunt setate pe implicit. <a class="ai1wm-no-underline" href="https://help.servmask.com/knowledgebase/permalinks-are-set-to-default/" target="_blank">De ce?</a> (deschide o nouă fereastră)<br />» <a class="ai1wm-no-underline" href="https://oxygenbuilder.com/documentation/other/importing-exporting/#resigning" target="_blank">Re-asignează scurt-codurile Oxygen Builder</a>. (deschide o nouă fereastră)<br />» <a class="ai1wm-no-underline" href="https://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/all-in-one-wp-migration?rate=5#postform" target="_blank">Opțional, fă o recenzie modulului</a>. (deschide o nouă fereastră)

en: » Permalinks are set to default. <a class="ai1wm-no-underline" href="https://help.servmask.com/knowledgebase/permalinks-are-set-to-default/" target="_blank">Why?</a> (opens a new window)<br />» <a class="ai1wm-no-underline" href="https://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/all-in-one-wp-migration?rate=5#postform" target="_blank">Optionally, review the plugin</a>. (opens a new window)
ro: » Legăturile permanente sunt setate pe implicit. <a class="ai1wm-no-underline" href="https://help.servmask.com/knowledgebase/permalinks-are-set-to-default/" target="_blank">De ce?</a> (deschide o nouă fereastră)<br />» <a class="ai1wm-no-underline" href="https://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/all-in-one-wp-migration?rate=5#postform" target="_blank">Opțional, fă o recenzie modulului</a>. (deschide o nouă fereastră)
