Plugins - All in One SEO - Stable (latest release) - en to nb_NO translation catalogue (246 entries)

en: (no title)
nb_NO: (ingen tittel)

en: About
nb_NO: Om

en: About Us
nb_NO: Om oss

en: Access our Premium Support
nb_NO: Få tilgang til vår premium brukerstøtte

en: Activate
nb_NO: Aktiver

en: Activated
nb_NO: Aktivert

en: Active Plugins
nb_NO: Aktive utvidelser

en: Active Theme
nb_NO: Aktivt tema

en: Activity
nb_NO: Aktivitet

en: Actor
nb_NO: Skuespiller

en: Ad free (no banner adverts)
nb_NO: Reklamefri (ingen bannerannonser)

en: Add Link
nb_NO: Legg ti lenke

en: Add Rule
nb_NO: Legg til regel

en: Add URL
nb_NO: Legg tIl URL

en: Additional Domains
nb_NO: Tilleggsdomener

en: Additional Pages
nb_NO: Tilleggsider

en: Advanced Google Analytics tracking
nb_NO: Avansert sporing med Google Analytics

en: Advanced Settings
nb_NO: Avanserte innstillinger

en: All in One SEO
nb_NO: Alt-i-ett SEO

en: All in One SEO Team
nb_NO: All in One SEO-teamet

en: Allow
nb_NO: Tillat

en: Allows you to specify the maximum number of posts in a sitemap (up to 50,000).
nb_NO: Lar deg spesifisere maksimalt antall innlegg per sidekart (opp til 50,000).

en: Analyze
nb_NO: Analyser

en: Analyze this page
nb_NO: Analyser denne siden

en: Anonymize IP Addresses
nb_NO: Anonymiser IP-adresser

en: Archive
nb_NO: Arkiv

en: Archive Pages
nb_NO: Arkivsider

en: Are you enjoying %1$s?
nb_NO: Har du glede av %1$s?

en: Article
nb_NO: Artikkel

en: Article Section
nb_NO: Artikkelseksjon

en: Article Tags
nb_NO: Artikkel-tagger

en: Athlete
nb_NO: Atlet

en: Author
nb_NO: Forfatter

en: Author Archives
nb_NO: Forfatterarkiv

en: Author Pages
nb_NO: Forfattersider

en: Autogenerate Descriptions
nb_NO: Autogenerer beskrivelser

en: Automatically Generate Article Tags
nb_NO: Generer artikkel-tagger automatisk.

en: Bad Bot Blocker
nb_NO: Dårlig bot blokker

en: Bill Payment
nb_NO: Betaling av regning

en: Billing Support
nb_NO: Støtte for betaling

en: Block Bad Bots using HTTP
nb_NO: Blokker Bad Bots ved hjelp av HTTP

en: Block Referral Spam using HTTP
nb_NO: Blokker Referral Spam ved hjelp av HTTP

en: Blocked bot with IP %1$s -- matched referer %2$s found in blocklist.
nb_NO: Blokkert robot med IP %1$s samsvarte med referent %2$s funnet i blokkeringslisten.

en: Blocked bot with IP %1$s -- matched user agent %2$s found in blocklist.
nb_NO: Blokkert robot med IP %1$s -- samsvarte med brukeragent %2$s funnet i blokkeringslisten.

en: Blog
nb_NO: Blogg

en: Book
nb_NO: Bok

en: CSS Validator
nb_NO: CSS-validator

en: Cafe
nb_NO: Kafe

en: Cancel
nb_NO: Kanseller

en: Categories
nb_NO: Kategorier

en: Category
nb_NO: Kategori

en: Cause
nb_NO: Årsak

en: Check Google Cache
nb_NO: Sjekk Google hurtigbuffer

en: Check links to this URL
nb_NO: Sjekk lenker til denne URL

en: Check this if you want your categories for a given post used as the Meta Keywords for this post (in addition to any keywords you specify on the Edit Post screen).
nb_NO: Kryss av her hvis du ønsker at dine kateorier for et gitt innlegg brukes som Meta Nøkkelord for dette innlegget (i tillegg til andre nøkkelord du spesifiserer på Endre Innleggs skjermen).

en: Check this if you want your tags for a given post used as the Meta Keywords for this post (in addition to any keywords you specify on the Edit Post screen).
nb_NO: Kryss av her hvis du ønsker merker for et gitt innlegg brukes som Meta Nøkkelord for dette innlegget (i tillegg til andre nøkkelord du spesifiserer på Endre Innleggs skjermen).

en: City
nb_NO: By

en: Click here
nb_NO: Klikk her

en: Company
nb_NO: Firma

en: Complete Support
nb_NO: Full brukerstøtte

en: Country
nb_NO: Land

en: Credit Card Support
nb_NO: Støtte for kredittkort

en: Custom Image
nb_NO: Tilpasset bilde

en: Customer Support
nb_NO: Kundestøtte

en: Date Archives
nb_NO: Datoarkiver

en: Description
nb_NO: Beskrivelse

en: Description Format
nb_NO: Beskrivelsesformat:

en: Director
nb_NO: Regissør

en: Directory Path
nb_NO: Direktivvei

en: Disabled
nb_NO: Deaktivert

en: Disallow
nb_NO: Ikke tillat

en: Dismiss
nb_NO: Avvis

en: Display Advertiser Tracking
nb_NO: Vis reklamesporing

en: Display Settings
nb_NO: Visningsinnstillinger

en: Documentation
nb_NO: Dokumentasjon

en: Drink
nb_NO: Drikk

en: Edit
nb_NO: Rediger

en: Edit SEO
nb_NO: Rediger SEO

en: Emergency
nb_NO: Nødsfall

en: Enable Sitemap Indexes
nb_NO: Tillat sidekartindekser

en: Enable this option to look for videos in custom fields as well.
nb_NO: Aktiver dette alternativet for også å se etter videoer i tilpassede felter.

en: Enabled
nb_NO: Aktivert

en: Enhanced Ecommerce
nb_NO: Forsterk e-handel

en: Enhanced Link Attribution
nb_NO: Forsterk lenketilordning

en: Exclude Images
nb_NO: Utelat bilder

en: Export Settings
nb_NO: Eksportinnstillinger

en: Facebook Admin ID
nb_NO: Facebook Admin-ID

en: Facebook App ID
nb_NO: Facebook App-ID

en: Facebook Debugger
nb_NO: Facebook feilsøking

en: Feature Manager
nb_NO: Funksjonsinnstillinger

en: Featured Image
nb_NO: Aktuelt bilde

en: First Available Image
nb_NO: Første tilgjengelige bilde

en: Food
nb_NO: Mat

en: Game
nb_NO: Spill

en: General Settings
nb_NO: Generelle innstillinger

en: Generated by
nb_NO: Generert av

en: Get Started
nb_NO: Kom i gang

en: Getting started? Read the Beginners Guide
nb_NO: Er du nybegynner? les nybegynnermanualen

en: Give feedback
nb_NO: Gi tilbakemelding

en: Give us a 5-star rating!
nb_NO: Gi oss en 5-stjerners vurdering!

en: Go to Plugins
nb_NO: Gå til utvidelser

en: Go to Settings > General
nb_NO: Gå til Innstillinger > Generelt

en: Go to Settings > Reading
nb_NO: Gå til innstillinger for lesing

en: Google Analytics ID
nb_NO: Google Analytics-ID

en: Google Page Speed Test
nb_NO: Google Page Speed-test

en: Google Structured Data Test
nb_NO: Google Structured Data-test

en: Greater control over display settings
nb_NO: Større kontroll med visnigsinnstillinger

en: HTML Validator
nb_NO: HTML-validator

en: Home Page Settings
nb_NO: Hjemmesideinnstillinger

en: Home URL
nb_NO: Hjemme-URL

en: Hotel
nb_NO: Hotell

en: I already did
nb_NO: Jeg har alt gjort det

en: Image
nb_NO: Bilde

en: Image SEO
nb_NO: SEO bilder

en: Import
nb_NO: Importer

en: Inactive Plugins
nb_NO: Inaktive utvidelser

en: Include Author Archives in your sitemap.
nb_NO: inkluder forfatterarkiver i ditt sidekart.

en: Include Custom Fields
nb_NO: Inkluder tilpassede felter

en: Include Date Archives in your sitemap.
nb_NO: Inkluder dataarkiver i ditt sidekart.

en: Install Plugin
nb_NO: Installer utvidelse

en: Landmark
nb_NO: Landemerke

en: Last Modified
nb_NO: Sist modifisert

en: License Key
nb_NO: Lisensnøkkel

en: Limited Support
nb_NO: Begrenset brukerstøtte

en: Link has been inserted.
nb_NO: Lenken er satt inn.

en: LinkedIn Post Inspector
nb_NO: Innleggsinspektør for LinkedIn

en: Local Business SEO
nb_NO: SEO for lokal virksomhet

en: Mobile-Friendly Test
nb_NO: Mobilvennlighetstest

en: Movie
nb_NO: Film

en: Multisite
nb_NO: Nettstedsnettverk

en: Musician
nb_NO: Musiker

en: News Sitemap
nb_NO: Nettkart for nyheter

en: No
nb_NO: Nei

en: No Pagination for Canonical URLs
nb_NO: Ingen sideinndeling for kanoniske URL-er

en: No results found.
nb_NO: Ingen resultater funnet.

en: No thanks
nb_NO: Nei takk

en: Noindexed content
nb_NO: Ikke indeksert innhold

en: Nope, maybe later
nb_NO: Nei, kanskje senere

en: Not Available
nb_NO: Ikke tilgjengelig

en: Not Installed
nb_NO: Ikke installert

en: Not Really...
nb_NO: Ikke egentlig...

en: Not set
nb_NO: Ikke satt

en: Notifications
nb_NO: Varsler

en: Object Type
nb_NO: Objekttype

en: Off
nb_NO: av

en: Ok, you deserve it
nb_NO: Ok, du fortjener det

en: On
nb_NO: på

en: Operating System
nb_NO: Operativsystem

en: Organization
nb_NO: Organisasjon

en: Organization Name
nb_NO: Orginasjonsnavn

en: Our goal is to take the pain out of optimizing your website for search engines.
nb_NO: Vårt mål er å fjerne vanskelighetene med å optimalisere ditt nettsted for søkemotorer.

en: PHP Max Post Size
nb_NO: PHP Max innleggsstørrelse

en: PHP Max Upload Size
nb_NO: PHP Max opplastingsstørrelse

en: PHP Memory Limit
nb_NO: PHP Minnegrense

en: PHP Version
nb_NO: PHP-versjon

en: Package Tracking
nb_NO: Pakkesporing

en: Page URL
nb_NO: Side-URL

en: Paged Format
nb_NO: Sideinndeltingsformat

en: Paginated Content
nb_NO: Sideinndelt innhold

en: Performance
nb_NO: Ytelse

en: Person or Organization
nb_NO: Person eller organisasjon

en: Phone Number
nb_NO: Telefonnummer

en: Pinterest Rich Pins Validator
nb_NO: Pinterest Rich Pins-validator

en: Pinterest Site Verification
nb_NO: Nettstedsverifisering for Pinterest

en: Please wait...
nb_NO: Venligst vent...

en: Plugin installed & activated.
nb_NO: Utvidelse installert og aktivert.

en: Politician
nb_NO: Politiker

en: Post Author Image
nb_NO: Innlegg forfatterbilde

en: Post Types
nb_NO: Innleggstyper

en: Priority Support
nb_NO: Prioritert brukerstøtte

en: Product
nb_NO: Produkt

en: Profile
nb_NO: Profil

en: Public Figure
nb_NO: Offentlig person

en: RSS Content Settings
nb_NO: Innstillinger for RSS-innhold

en: RSS Sitemap
nb_NO: RSS-nettstedskart

en: Referer Blocklist
nb_NO: Refferent Blokkeringslister

en: Reservations
nb_NO: Reservasjoner

en: Roadside Assistance
nb_NO: Assistanse på veien

en: Rule
nb_NO: Regel

en: SEO News
nb_NO: SEO-nyheter

en: SEO Settings
nb_NO: SEO-innstillinger

en: SEO for Categories, Tags and Custom Taxonomies
nb_NO: SEO for kategorier, stikkord og tilpassede taksonomier

en: Sales
nb_NO: Salg

en: Save
nb_NO: Lagre

en: Schema Rich Snippets
nb_NO: Rike skjema-snutter

en: Schema Settings
nb_NO: Skjemainnstillinger

en: School
nb_NO: Skole

en: Search Engine Optimization (SEO)
nb_NO: Søkemotoroptimalisering (SEO)

en: Search Engine Visibility
nb_NO: Synlighet for søkemotorer

en: Search Page
nb_NO: Søkeside

en: Select which Post Types appear in your sitemap.
nb_NO: Velg hvilke innlegstyper som vises i ditt sidekart.

en: Show Twitter Author
nb_NO: Vis Twitterforfatter

en: Site Language
nb_NO: Språk for nettstedet

en: Site Name
nb_NO: Nettstedsnavn

en: Site Title
nb_NO: Tittel for netstedet

en: Site URL
nb_NO: Nettsteds-URL

en: Social Meta (Open Graph Markup)
nb_NO: Sosial meta (Open Graph-markup)

en: Social Meta for Categories, Tags and Custom Taxonomies
nb_NO: Sosial meta for kategorier, stikkord og egendefinerte aksonomier

en: Social Settings
nb_NO: Sosialinnstilinger

en: Song
nb_NO: Sang

en: Sports League
nb_NO: Sportsliga

en: Sports Team
nb_NO: Sportslag

en: Submit
nb_NO: Send

en: Suggest a Feature
nb_NO: Foreslå en funksjon

en: Summary
nb_NO: Oppsummering

en: Support
nb_NO: Støtte

en: System Status
nb_NO: Systemstatus

en: TV Show
nb_NO: Tv-serie

en: Taxonomies
nb_NO: Taksonomier

en: Technical Support
nb_NO: Teknisk brukerstøtte

en: That's awesome! Could you please do me a BIG favor and give it a 5-star rating on WordPress to help us spread the word and boost our motivation?
nb_NO: Det er fantastisk. Kunne du være snill gjøre meg en stor tjeneste og gi den 5-sjerners vurdering på WordPress for å hjelpe oss spre budskapet og øke vår motivasjon?

en: This displays an SEO News widget on the dashboard.
nb_NO: Dette viser widgeten SEO-nyheter på kontrollpanelet.

en: This option allows you to toggle the use of Meta Keywords throughout the whole of the site.
nb_NO: Dette alternativet tillater at du veksler mellom bruk av Meta Nøkkelord gjenom hele siden.

en: This sitemap contains
nb_NO: Dette nettkartet inneholder

en: This sitemap index contains
nb_NO: Denne nettkartoversikten inneholder

en: Title
nb_NO: Tittel

en: Track Blocked Bots
nb_NO: Spor blokkerte bots

en: Track Multiple Domains
nb_NO: Spor flere domener

en: Track Outbound Links
nb_NO: Spor utgående lenker

en: Tracking Domain
nb_NO: Sporingsdomene

en: Twitter Card Type
nb_NO: Type Twitter-kort

en: URLs
nb_NO: URLer

en: University
nb_NO: Universitet

en: Update
nb_NO: Oppdater

en: Upgrade to Pro
nb_NO: Oppgrader til Pro

en: Use Custom Blocklists
nb_NO: Bruk egendefinerte blokkeringslister

en: User Agent
nb_NO: Brukeragent

en: User Agent Blocklist
nb_NO: Brukeragent blokkeringslister

en: Version
nb_NO: Versjon

en: Video SEO Module
nb_NO: Video SEO-modul

en: Video Sitemap
nb_NO: Video Sidekart

en: View the Changelog
nb_NO: Se Changelog

en: Watch video tutorials
nb_NO: Se videoopplæring

en: We're sorry to hear you aren't enjoying %1$s. We would love a chance to improve. Could you take a minute and let us know what we can do better?
nb_NO: Vi er lei oss for å høre at du ikke har glede av %1$s. Vi vil gjerne få en sjanse til å forbedre oss. Kunne du tatt deg tid til å la oss få vite hva vi kan gjøre bedre?

en: Website
nb_NO: Nettsted

en: WooCommerce Integration
nb_NO: WooCommerce-integrasjon

en: XML Sitemap
nb_NO: XML-nettstedskart

en: Yes
nb_NO: Ja

en: Yes I love it
nb_NO: Ja, jeg liker den

en: Your Organization Name and Logo are set
nb_NO: Ditt organisasjonsnavn og loge er satt

en: Your Person Name and/or Image are blank
nb_NO: Ditt personnavn og/eller bilde er tomt

en: Your Site Title and Tagline are set
nb_NO: Din nettstedstittel og slagord er satt

en: Your site appears in search results
nb_NO: Ditt nettsted er synlig i søkeresultater

en: dynamically
nb_NO: dynamisk

en: sitemaps
nb_NO: nettstedskart

en: this is an XML Sitemap, meant to be consumed by search engines like Google or Bing.
nb_NO: dette er et XML-nettkart, ment for å brukes av søkemotorer som Google og Bing.
