Plugins - All in One SEO – Best WordPress SEO Plugin – Easily Improve SEO Rankin - en to fi translation catalogue (232 entries)

en: (no title)
fi: (ei otsikkoa)

en: About Us
fi: Meistä

en: Activate
fi: Aktivoi

en: Activated
fi: Aktivoitu

en: Active Plugins
fi: Aktiiviset lisäosat

en: Active Theme
fi: Aktiivinen teema

en: Activity
fi: Toiminta

en: Actor
fi: Näyttelijä

en: Ad free (no banner adverts)
fi: Ilman mainoksia (ei bannerimainoksia)

en: Add Link
fi: Lisää linkki

en: Add Rule
fi: Lisää sääntö

en: Add URL
fi: Lisää verkko-osoite/URL

en: Additional Domains
fi: Lisäverkkotunnukset

en: Additional Pages
fi: Lisäsivut

en: Advanced Settings
fi: Yleiset asetukset

en: Album
fi: Albumi

en: All in One SEO Team
fi: All in One SEO tiimi

en: Allow
fi: Salli

en: Allows you to specify the maximum number of posts in a sitemap (up to 50,000).
fi: Voit asettaa sivustokartan artikkelien suurimman määrän (50 000 asti).

en: Analyze
fi: Analysoi

en: Analyze this page
fi: Analysoi tätä sivua

en: Anonymize IP Addresses
fi: Anonyymoi IP-osoitteet

en: Archive
fi: Arkisto

en: Are you enjoying %1$s?
fi: Nautitko %1$s?

en: Article
fi: Artikkeli

en: Article Section
fi: Artikkelin jakso

en: Article Tags
fi: Artikkelin avainsanat

en: Athlete
fi: Urheilija

en: Author
fi: Kirjailija

en: Author Pages
fi: Kirjoittajan sivut

en: Autogenerate Descriptions
fi: Automaattisesti luodut kuvaukset

en: Automatically Generate Article Tags
fi: Luo artikkelien avainsanat automaattisesti

en: Bad Bot Blocker
fi: Haitallisten bottien estäminen

en: Band
fi: Bändi

en: Bar
fi: Baari

en: Billing Support
fi: Laskutustuki

en: Block Bad Bots using HTTP
fi: Estä haitalliset botit käyttäen HTTP:tä

en: Block Referral Spam using HTTP
fi: Estä Referral -roskaposti käyttäen HTTP:tä

en: Blocked bot with IP %1$s -- matched referer %2$s found in blocklist.
fi: Estetty botti IP %1$s:llä - vastaava viittaaja %2$s löytyy estolistasta.

en: Blocked bot with IP %1$s -- matched user agent %2$s found in blocklist.
fi: Estetty robotti IP %1$s:llä - vastaava käyttäjäagentti %2$s, joka löytyy estoluettelosta.

en: Blog
fi: Blogi

en: Book
fi: Kirja

en: CSS Validator
fi: CSS validaattori

en: Cafe
fi: Kahvila

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Category
fi: Kategoria

en: Cause
fi: Aate

en: Check Google Cache
fi: Tarkista Google-välimuisti

en: Check links to this URL
fi: Tarkista linkit tähän URL-osoitteeseen

en: Check this if you want your categories for a given post used as the Meta Keywords for this post (in addition to any keywords you specify on the Edit Post screen).
fi: Valitse tämä, jos haluat, että tietyn artikkelin kategorioita käytetään meta-avainsanoina tälle artikkelille (Muokkaa artikkelia -ruudulla määriteltyjen avainsanojen lisäksi).

en: Check this if you want your tags for a given post used as the Meta Keywords for this post (in addition to any keywords you specify on the Edit Post screen).
fi: Valitse tämä, jos haluat, että tietyn artikkelin tageja käytetään meta-avainsanoina tälle artikkelille (Muokkaa artikkelia -ruudulla määriteltyjen avainsanojen lisäksi).

en: City
fi: Kaupunki/postitoimipaikka

en: Company
fi: Yritys

en: Complete Support
fi: Täydellinen tuki

en: Country
fi: Valtio

en: Custom Image
fi: Oma kuvake

en: Customer Support
fi: Asiakaspalvelu

en: Description
fi: Kuvaus

en: Description Format
fi: Kuvauksen muoto

en: Director
fi: Ohjaaja

en: Directory Path
fi: Hakemistopolku

en: Disabled
fi: Kopioi alkuperäisestä

en: Disallow
fi: Hylkää

en: Dismiss
fi: Hylkää

en: Display Advertiser Tracking
fi: Näyttömainonnan seuranta

en: Display Settings
fi: Näyttöasetukset

en: Documentation
fi: Ohjeistus

en: Drink
fi: Juoma

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit .htaccess
fi: Muokkaa .htaccess

en: Edit SEO
fi: Muokkaa hakukoneoptimointia

en: Enable Sitemap Indexes
fi: Ota käyttöön sivustokarttahakemistot

en: Enable this option to look for videos in custom fields as well.
fi: Ota tämä vaihtoehto käyttöön etsiessäsi videoita myös mukautetuista kentistä.

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Enhanced Ecommerce
fi: Parannettu verkkokauppa

en: Enhanced Link Attribution
fi: Parannettu linkkiominaisuus

en: Episode
fi: Jakso

en: Exclude Images
fi: Sulje kuvat pois

en: Export Settings
fi: Asetusten vienti

en: Facebook Admin ID
fi: Facebook Admin tunnus/ID

en: Facebook Debugger
fi: Facebook virheidenkorjaus

en: Feature Manager
fi: Toimintojen hallinta

en: Featured Image
fi: Artikkelikuva

en: First Available Image
fi: Ensimmäinen saatavilla oleva kuva

en: Food
fi: Ruoka

en: Front Page
fi: Etusivu

en: Game
fi: Peli

en: General Settings
fi: Yleiset asetukset

en: Generated by
fi: Luonut

en: Get Started
fi: Aloita

en: Getting started? Read the Beginners Guide
fi: Vasta aloittelemassa? Lue Aloittelijan Opas

en: Give feedback
fi: Anna palautetta

en: Give us a 5-star rating!
fi: Anna meille 5 tähden arvostelu!

en: Google Analytics ID
fi: Google Analytics tunnus

en: Google Page Speed Test
fi: Google Page Speed testi

en: Google Structured Data Test
fi: Google-jäsennelty datatesti

en: HTML Validator
fi: HTML validaattori

en: Home Page Settings
fi: Etusivun asetukset

en: Home URL
fi: Etusivun verkko-osoite

en: Hotel
fi: Hotelli

en: I already did
fi: Olen jo tehnyt

en: Image
fi: Kuva

en: Image SEO
fi: Kuvan hakukoneoptimointi/SEO

en: Import
fi: Tuonti

en: Inactive Plugins
fi: Passiiviset lisäosat

en: Include Author Archives in your sitemap.
fi: Sisällytä tekijäarkistot sivustokarttaan.

en: Include Custom Fields
fi: Sisällytä mukautetut kentät

en: Include Date Archives in your sitemap.
fi: Sisällytä päivämääräarkistot sivustokarttaan.

en: Install Plugin
fi: Asenna lisäosa

en: Landmark
fi: Maamerkki

en: Last Modified
fi: Viimeksi muokattu

en: License Key
fi: Lisenssiavain

en: Limited Support
fi: Rajoitettu tuki

en: Link has been inserted.
fi: Linkki on lisätty.

en: Mobile-Friendly Test
fi: Mobiiliystävällinen testi

en: Movie
fi: Elokuva

en: Musician
fi: Muusikko

en: N/A
fi: Ei tietoa/-saatavilla

en: No
fi: Ei

en: No Pagination for Canonical URLs
fi: Ei sivutusta kanonisille URL-osoitteille

en: No results found.
fi: Ei tuloksia.

en: No thanks
fi: Ei kiitos

en: Nope, maybe later
fi: Ei, ehkä myöhemmin

en: Not Available
fi: Ei saatavilla

en: Not Installed
fi: Ei asennettu

en: Not Really...
fi: Ei oikeastaan...

en: Not set
fi: Ei asetettu

en: Object Type
fi: Objektilaji

en: Off
fi: Pois käytöstä

en: Ok, you deserve it
fi: Ok, ansaitset sen

en: On
fi: Päällä

en: Operating System
fi: Käyttöjärjestelmä

en: Organization
fi: Organisaatio

en: Organization Name
fi: Organisaation nimi

en: Organize sitemap entries into distinct files in your sitemap. We recommend you enable this setting if your sitemap contains more than 1,000 URLs.
fi: Järjestä sivustokartan merkinnät erillisiksi tiedostoiksi sivustokarttassasi. Suosittelemme ottamaan tämän asetuksen käyttöön, jos sivustokarttasi sisältää yli 1 000 URL-osoitetta.

en: Our goal is to take the pain out of optimizing your website for search engines.
fi: Tavoitteenamme on poistaa ongelmia optimoimalla verkkosivustosi hakukoneille.

en: Over the years, we found that most other WordPress SEO plugins were bloated, buggy, slow, and very hard to use. So we designed our plugin as an easy and powerful tool.
fi: Vuosien varrella havaitsimme, että suurin osa muista WordPress SEO -lisäosista on paisunut, viallinen, hidas ja erittäin vaikea käyttää. Joten suunnittelimme tämän helpoksi ja tehokkaaksi työkaluksi.

en: PHP Max Post Size
fi: PHP Post-siirron suurin koko

en: PHP Max Upload Size
fi: PHP palvelimelle siirrettävän tiedoston suurin koko

en: PHP Memory Limit
fi: PHP-muistirajoitus

en: PHP Version
fi: PHP:n versio

en: Page
fi: Sivu

en: Page URL
fi: Sivun verkko-osoite/URL

en: Paged Format
fi: Sivustetun muoto

en: Performance
fi: Suorituskyky

en: Person
fi: Henkilö

en: Person or Organization
fi: Henkilö tai organisaatio

en: Phone Number
fi: Puhelinnumero

en: Pinterest Rich Pins Validator
fi:  Pinterest Rich Pins validaattori

en: Pinterest Site Verification
fi: Pinterest-sivuston varmennus

en: Please wait...
fi: Odota, ole hyvä...

en: Plugin installed & activated.
fi: Lisäosa on asennettu ja aktivoitu

en: Politician
fi: Poliitikko

en: Post Author Image
fi: Artikkelin kirjoittajan kuva

en: Post Types
fi: Sisältötyypit

en: Posts
fi: Postaukset

en: Priority Support
fi: Ensisijainen tuki

en: Product
fi: Tuote

en: Profile
fi: Profiili

en: Public Figure
fi: Julkisuuden henkilö

en: Referer Blocklist
fi: Lähdesivujen estolista

en: Reservations
fi: Varaukset

en: Restaurant
fi: Ravintola

en: Rule
fi: Sääntö

en: SEO
fi: Hakukoneoptimointi/SEO

en: SEO Settings
fi: SEO-asetukset

en: SEO for Categories, Tags and Custom Taxonomies
fi: Kategorioiden, tunnisteiden ja mukautettujen taksonomioiden hakukoneoptimointi

en: Sales
fi: Myynti

en: Save
fi: Tallenna

en: Scan Now
fi: Skannaa nyt

en: Schema Rich Snippets
fi: Skeema tärkeät katkelmat

en: Schema Settings
fi: Schema asetukset

en: School
fi: Koulu

en: Search Engine Optimization (SEO)
fi: Hakukoneoptimointi (SEO)

en: Search Engine Visibility
fi: Hakukoneen näkyvyys

en: Select which Post Types appear in your sitemap.
fi: Valitse mitkä sisältötyypit näkyvät sivustokartassa.

en: Server
fi: Palvelin

en: Show Twitter Author
fi: Näytä Twitter-kirjoittaja

en: Site Language
fi: Sivuston kieli

en: Site Name
fi: Sivuston nimi

en: Site Title
fi: Sivuston otsikko

en: Site URL
fi: Sivuston verkko-osoite

en: Social Meta (Open Graph Markup)
fi: Sosiaalinen metatieto (Open Graph Markup)

en: Social Settings
fi: Sosiaaliset asetukset

en: Song
fi: Laulu

en: Sport
fi: Urheilu

en: Sports League
fi: Urheiluliiga

en: Sports Team
fi: Urheilujoukkue

en: Submit
fi: Lähetä

en: Suggest a Feature
fi: Ehdota ominaisuutta

en: Summary
fi: Yhteenveto

en: Support
fi: Tuki

en: Support & Docs
fi: Tuki ja asiakirjat

en: System Status
fi: Järjestelmän tila.

en: TV Show
fi: TV-ohjelma

en: Taxonomies
fi: Luokittelut

en: Technical Support
fi: Tekninen tuki

en: That's awesome! Could you please do me a BIG favor and give it a 5-star rating on WordPress to help us spread the word and boost our motivation?
fi: Se on mahtavaa! Voisitko tehdä minulle suuren palvelun ja antaa sille 5 tähden arvosanan WordPressissä auttaaksemme meitä levittämään sanaa ja lisäämään motivaatiota?

en: This option allows you to toggle the use of Meta Keywords throughout the whole of the site.
fi: Tässä voit vaihtaa meta-avainsanojen käytön tilaa koko sivustolla.

en: This sitemap contains
fi: Tämä sivustokartta sisältää

en: This sitemap index contains
fi: Tämä sivustokarttahakemisto sisältää

en: Title
fi: Otsikko

en: Track Blocked Bots
fi: Seuraa estettyjä botteja

en: Track Multiple Domains
fi: Seuraa useita verkkotunnuksia

en: Track Outbound Links
fi: Seuraa lähteviä linkkejä

en: Tracking Domain
fi: Verkkotunnuksen seuranta

en: Twitter Card Type
fi: Twitter Card -laji

en: URLs
fi: URL:t

en: University
fi: Yliopisto

en: Update
fi: Päivittää

en: Update Options
fi: Päivitä asetukset

en: Upgrade
fi: Päivitä

en: Upgrade to Pro
fi: Päivitä Pro-versioon

en: Use Custom Blocklists
fi: Käytä mukautettuja estolistoja

en: User Agent
fi: Selain

en: User Agent Blocklist
fi: Selainten estolista

en: Version
fi: Versio

en: Video Sitemap
fi: Video -sivustokartta

en: View the Changelog
fi: Katso muutosloki

en: Watch video tutorials
fi: Katso video-oppaat

en: We're sorry to hear you aren't enjoying %1$s. We would love a chance to improve. Could you take a minute and let us know what we can do better?
fi: Harmi jos et nauttinut %1$s:sta. Haluaisimme mahdollisuuden parantaa. Voisitko käyttää hetken ja kertoa meille, mitä voimme tehdä paremmin?

en: Website
fi: Sivusto

en: Welcome to %1$s, the original SEO plugin for WordPress. At %2$s, we build software that helps you rank your website in search results and gain organic traffic.
fi: Tervetuloa WordPressin alkuperäiseen SEO-lisäosa %1$s. %2$s:lla rakennamme ohjelmistoa, joka auttaa sijoittamaan verkkosivustosi hakutuloksissa ja saamaan orgaanista liikennettä.

en: WooCommerce Integration
fi: WooCommerce Integraatio

en: XML Sitemap
fi: XML-sivustokartta

en: Yes
fi: Kyllä

en: Yes I love it
fi: Tykkään

en: Yup, we know a thing or two about building awesome products that customers love.
fi: Jep, tiedämme 2 tai 2 asiasiota, mahtavista tuotteieta rakentamisesta ja asiakkaat rakastavat sitä.

en: dynamically
fi: dynaamisesti

en: sitemaps
fi: sivukartat

en: this is an XML Sitemap, meant to be consumed by search engines like Google or Bing.
fi: tämä on XML-sivustokartta, joka on tarkoitettu käytettäväksi hakukoneille, kuten Google tai Bing.

en: year
fi: vuosi
