Plugins - All in One SEO – Best WordPress SEO Plugin – Easily Improve SEO Rankin - en to bg translation catalogue (1404 entries)

en: The first name of the post author.
bg: Първото име на автора на публикацията.

en: The display name of the post author.
bg: Показваното име на автора на публикацията.

note: Translators: 1 - The plugin name ("All in One SEO"), 2 - Same as previous, 3 - Same as previous.
en: Your site already has %1$s Pro activated. If you want to switch to %2$s Lite, please first go to Plugins > Installed Plugins and deactivate %1$s. Then, you can activate %3$s Lite.
bg: Вашият сайт вече има активиран %1$s Pro. Ако искате да преминете към %2$s Lite, моля, първо отидете на Плъгини> Инсталирани Плъгини и деактивирайте %1$s. След това можете да активирате %3$s Lite.

en: Heads up!
bg: Внимание!

note: Translators: 1 - Opening HTML bold tag, 2 - Closing HTML bold tag, 3 - The plugin name ("All in One SEO"), 4 - Opening HTML link tag, 5 - Closing HTML link tag.
en: %1$sNote:%2$s Support for PHP 5.4 will be discontinued in 2021. After this, if no further action is taken, %3$s functionality will be disabled. %4$sRead more for additional information.%5$s
bg: %1$s Забележка: %2$s Поддръжката за PHP 5.4 ще бъде прекратена през 2021 г. След това, ако не се предприемат допълнителни действия, функцията %3$s ще бъде деактивирана. %4$s Прочетете повече за допълнителна информация. %5$s

note: Translators: 1 - Opening HTML bold tag, 2 - Closing HTML bold tag, 3 - Opening HTML link tag, 4 - Closing HTML link tag.
en: Your site is running an %1$soutdated version%2$s of PHP that is no longer supported and may cause issues with %3$s. Please contact your web hosting provider to update your PHP version or switch to a %4$srecommended WordPress hosting company%5$s.
bg: Вашият сайт работи с %1$s остаряла версия%2$s на PHP, която вече не се поддържа и може да причини проблеми с %3$s. Моля, свържете се с вашия доставчик на уеб хостинг, за да актуализирате вашата PHP версия или преминете към %4$s препоръчана хостинг компания от WordPress %5$s.

note: Translators: 1 - Opening HTML bold tag, 2 - Closing HTML bold tag, 3 - The plugin name ("All in One SEO"), 4 - Opening HTML link tag, 5 - Closing HTML link tag.
en: %1$sNote:%2$s %3$s plugin is disabled on your site until you fix the issue. %4$sRead more for additional information.%5$s
bg: %1$sЗабележка:%2$s Приставката %3$s е деактивирана на вашия сайт, докато не отстраните проблема. %4$s Прочетете повече за допълнителна информация %5$s

note: Translators: 1 - Opening HTML bold tag, 2 - Closing HTML bold tag, 3 - Opening HTML link tag, 4 - Closing HTML link tag.
en: Your site is running an %1$sinsecure version%2$s of PHP that is no longer supported. Please contact your web hosting provider to update your PHP version or switch to a %3$srecommended WordPress hosting company%4$s.
bg: Вашият сайт работи с %1$s несигурна версия %2$s на PHP, която вече не се поддържа. Моля, свържете се с вашия доставчик на уеб хостинг, за да актуализирате вашата PHP версия или да преминете към %3$s препоръчана WordPress хостинг компания %4$s.

en: Sample Taxonomy Name Value
bg: Примерна таксономия Име Стойност

en: Sample Custom Field Value
bg: Примерна стойност на персонализирано поле

en: Example search string
bg: Примерен низ за търсене

en: Sample author biography
bg: Примерна биография на автора

en: Sample Archive Title
bg: Примерно заглавие на архива

en: Sample taxonomy description
bg: Примерно описание на таксономията

en: Sample Taxonomy Title
bg: Примерно заглавие на таксономията

en: An example of content from your page/post.
bg: Пример за съдържание на вашата страница/публикация.

en: Sample excerpt from a page/post.
bg: Примерен откъс от страница/публикация.

en: Sample Post
bg: Примерна публикация

en: Sample caption for media.
bg: Примерен надпис за медия.

en: A sample alt tag for your image
bg: Примерен alt етикет за вашето изображение

en: The meta description for the current page/post.
bg: Мета описанието за текущата страница / публикация.

en: The name of the first term of a given taxonomy that is assigned to the current page/post.
bg: Името на първия член на дадена таксономия, който е присвоен на текущата страница/публикация.

en: Taxonomy Name
bg: Име на таксономия

en: The term the user is searching for.
bg: Терминът, който потребителят търси.

en: Search Term
bg: Дума за търсене

en: A custom field from the current page/post.
bg: Потребителско поле от текущата страница/публикация.

en: Custom Field
bg:  Потребителско поле

en: The tagline for your site, set in the general settings.
bg: Слоганът за вашия сайт, зададен в общите настройки.

en: Tagline
bg: Заглавие

en: The description for your site.
bg: Описанието на вашия сайт.

en: Site link (link as text).
bg: Връзка към сайта (връзка като текст).

en: Site Link (Alt)
bg: Връзка към сайта (Alt)

en: Site link (name as text).
bg: Връзка към сайта (име като текст).

en: Site Link
bg: Връзка към сайта

en: The separator defined in the search appearance settings.
bg: Разделителят, дефиниран в настройките за външен вид при търсене.

note: Translators: 1 - The post type single name. Translators: 1 - The type of page (Post, Page, Category, Tag, etc.).
en: The original title of the current post.
bg: Оригиналното заглавие на текущата публикация.

note: Translators: 1 - The type of page (Post, Page, Category, Tag, etc.).
en: Post link (link as text).
bg: Връзка на публикацията (връзка като текст).

note: Translators: 1 - The type of page (Post, Page, Category, Tag, etc.).
en: Post link (name as text).
bg: Връзка на публикацията (име като текст).

note: Translators: 1 - The singular name of the post type.
en: The year when the page/post was published, localized.
bg: Годината, в която страницата/публикацията е публикувана, локализирана.

note: Translators: 1 - The singular name of the post type.
en: %1$s Year
bg: %1$s Година

note: Translators: 1 - The singular name of the post type.
en: The month when the page/post was published, localized.
bg: Месецът, когато страницата/публикацията е публикувана, локализиран.

note: Translators: 1 - The singular name of the post type.
en: %1$s Month
bg: %1$s Месец

note: Translators: 1 - The singular name of the post type.
en: The day of the month when the page/post was published, localized.
bg: Денят от месеца, когато страницата/публикацията е публикувана, локализиран.

note: Translators: 1 - The singular name of the post type.
en: %1$s Day
bg: %1$s Ден

note: Translators: 1 - The singular name of the post type.
en: The date when the page/post was published, localized.
bg: Датата на публикуване на страницата/публикацията, локализирана.

note: Translators: 1 - The singular name of the post type.
en: %1$s Date
bg: %1$s Дата

en: The date of the current archive, localized.
bg: Датата на текущия архив, локализирана.

en: Archive Date
bg: Дата на архивиране

note: Translators: 1 - The singular name of the post type.
en: The content of your page/post.
bg: Съдържанието на вашата страница/публикация.

note: Translators: 1 - The singular name of the post type.
en: %1$s Content
bg: %1$s Съдържание

note: Translators: 1 - The singular name of the post type.
en: The excerpt defined on your page/post.
bg: Извадката, дефинирана за вашата страница/публикация.

note: Translators: 1 - The singular name of the post type.
en: %1$s Excerpt
bg: %1$s Извадка

en: The current year, localized.
bg: Текущата година, локализирана.

en: Current Year
bg: Текуща Година

en: The current month, localized.
bg: Текущият месец, локализиран.

en: Current Month
bg: Текущ Месец

en: The current day of the month, localized.
bg: Текущият ден от месеца, локализиран.

en: Current Day
bg: Текущ Ден

en: The current date, localized.
bg: Текущата дата, локализирана.

en: Current Date
bg: Текуща Дата

en: The page number for the current paginated page.
bg: Номерът на текущата странична страница.

en: Page Number
bg: Номер на страницата

en: The permalink for the current page/post.
bg: Постоянната връзка за текущата страница/публикация.

en: Permalink
bg: Постоянна връзка

note: Translators: 1 - The type of page (Post, Page, Category, Tag, etc.).
en: Current or first category link (link as text).
bg: Текуща или първа категория връзка (връзка като текст).

note: Translators: 1 - The type of page (Post, Page, Category, Tag, etc.).
en: %1$s Link (Alt)
bg: %1$s връзка (Alt)

note: Translators: 1 - The type of page (Post, Page, Category, Tag, etc.).
en: Current or first category link (name as text).
bg: Текуща или първа категория връзка (име като текст).

note: Translators: 1 - The type of page (Post, Page, Category, Tag, etc.).
en: %1$s Link
bg: %1$s Връзка

note: Translators: 1 - The singular name of the current taxonomy.
en: Current or first category description.
bg: Настоящо или първа категория описание.

note: Translators: 1 - The singular name of the current taxonomy.
en: %1$s Description
bg: %1$s Описание

note: Translators: 1 - The type of page (Post, Page, Category, Tag, etc.).
en: Current or first category title.
bg: Заглавие на настоящата или първата категория.

en: Archive Title
bg: Заглавие на архива

en: Author Last Name
bg: Фамилно име на автора

en: Author First Name
bg: Име на автора

en: statically
bg: статично

en: Delete Static Files
bg: Изтриване на статични файлове

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO"), 2 - Same as previous.
en: %1$s has detected static sitemap files in the root folder of your WordPress installation.
    				As long as these files are present, %2$s is not able to dynamically generate your sitemap.
bg: %1$s е открил статични файлове на картата на сайта в основната папка на вашата инсталация на WordPress. Докато тези файлове присъстват, %2$s не е в състояние да генерира динамично вашата карта на сайта.

en: Static sitemap files detected
bg: Открити са статични файлове на картата на сайта

en: Archives for
bg: Архиви за

en: Author Name
bg: Име на автора

en: The biography of the author.
bg: Биографията на автора.

en: Author Biography
bg: Биография на автора

en: Author archive link (link as text).
bg: Връзка към архив на автора (връзка като текст).

en: Author Link (Alt)
bg: Връзка за автор (Alt)

en: Author archive link (name as text).
bg: Връзка към архив на автора (име като текст).

en: Author Link
bg: Автор Връзка

en: Caption for the current media file.
bg: Надпис за текущия медиен файл.

en: Media Caption
bg: Надпис на Медията

en: Image Alt Tag
bg: Alt етикет на изображението

en: Attachments
bg: Прикачени файлове

note: Translators: 1 - The phone number.
en: We were unable to import the phone number that you previously entered for your Knowledge Graph schema markup.
    					As it needs to be internationally formatted, please enter it (%1$s) with the country code, e.g. +1 (555) 555-1234.
bg: Не успяхме да импортираме телефонния номер, който преди това сте въвели за маркирането на схемата на Графика на знания. Тъй като трябва да бъде международно форматиран, моля, въведете го (%1$s) с кода на държавата, напр. +1 (555) 555-1234.

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO").
en: You selected to install the free MonsterInsights Analytics plugin during the setup of %1$s, but there was an issue during installation. Click below to manually install.
bg: Избрахте да инсталирате безплатната приставка MonsterInsights Analytics по време на настройката на %1$s, но имаше проблем по време на инсталацията.

en: Install MonsterInsights
bg: Инсталирайте MonsterInsights

en: Try Again
bg: Опитайте отново

en: Unfortunately, there was an error importing your SEO plugin settings. This could be due to an incompatibility in the version installed. Make sure you are on the latest version of the plugin and try again.
bg: За съжаление, възникна грешка при импортирането на настройките на вашата приставка за SEO. Това може да се дължи на несъвместимост в инсталираната версия. Уверете се, че използвате най-новата версия на приставката и опитайте отново.

en: SEO Plugin Import Failed
bg: Неуспешен импорт на приставка за SEO

en: An error occurred while trying to write to the .htaccess file. Please try again later.
bg: Възникна грешка при опит за запис във файла .htaccess. Моля, опитайте отново по-късно.

note: Translators: 1 - The phone number.
en: The phone number that you previously entered for your Knowledge Graph schema markup is invalid. As it needs to be internationally formatted, please enter it (%1$s) again with the country code, e.g. +1 (555) 555-1234.
bg: Телефонният номер, който по-рано сте въвели за маркирането на вашата схема на знанието, е невалиден. Тъй като трябва да бъде международно форматиран, моля, въведете го отново (%1$s) с кода на държавата, напр. +1 (555) 555-1234.

en: Unable to send debug email, please check your email send settings and try again.
bg: Не може да се изпрати имейл за отстраняване на грешките, моля, проверете настройките за изпращане на имейли и опитайте отново.

note: Translators: 1 - The plugin name ("All in One SEO"), 2 - The Site URL.
en: %1$s Debug Info from %2$s
bg: %1$s Информация за отстраняване на грешки от %2$s

en: There was an error deleting the physical robots.txt file.
bg: При изтриването на физическия файл robots.txt възникна грешка.

en: There was an error importing the physical robots.txt file.
bg: Възникна грешка при импортирането на физическия файл robots.txt.

en: Deactivation failed. Please check permissions and try again.
bg: Деактивирането не бе успешно. Моля, проверете разрешенията и опитайте отново.

en: Installation failed. Please check permissions and try again.
bg: Неуспешно инсталиране. Моля, проверете разрешенията и опитайте отново.

en: Post ID is missing.
bg: Идентификационният номер на публикацията липсва.

en: No post ID was provided.
bg: Не е представен идентификационен номер за публикацията.

en: Invalid Phone Number for Knowledge Graph
bg: Невалиден телефонен номер за графика на знанието

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO"), 2 - Same as previous.
en: %1$s has detected that you have one or more custom fields with spaces in their name.
    								In order for %2$s to correctly parse these custom fields, their names cannot contain any spaces.
bg: %1$s установи, че имате едно или повече персонализирани полета с интервали в името им. За да може %2$s правилно да анализира тези потребителски полета, имената им не могат да съдържат интервали.

note: Translators: 1 - Opening HTML link tag, 2 - Closing HTML link tag.
en: You can find more information about XML Sitemaps at %1$ssitemaps.org%2$s.
bg: Можете да намерите повече информация за XML карти на сайта на %1$ssitemaps.org%2$s.

en: Your entire site is set to globally nofollow content.
bg: Целият ви сайт е настроен на глобално nofollow съдържание.

en: Your entire site is set to globally noindex content.
bg: Целият ви сайт е настроен да съдържа глобално noindex съдържание.

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO").
en: %1$s is updated to the latest version
bg: %1$s е актуализиран до последната версия

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO").
en: %1$s needs to be updated
bg: %1$s трябва да бъде актуализиран

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO").
en: %1$s Settings
bg: %1$s Настройки

note: Translators: 1 - The date the article was published on.
en: Published on %1$s.
bg: Публикувано на %1$s.

en: Custom field names with spaces detected
bg: Персонализирани имена на полета с открити интервали

note: Translators: 1 - The estimated reading time.
en: %1$s minute | %1$s minutes
bg[0]: %1$s минута
bg[1]: %1$s минути

en: Est. reading time
bg: Прогн. време за четене

en: Written by
bg: Написано от

en: (Invalid IP)
bg: (Невалиден IP)

en: Physical Robots.txt File Detected
bg: Открит е Файл Physical Robots.txt

en: needs update
bg: необходимо е обновяване

en: Not Set
bg: Не е Зададено

en: MySQL SQL Mode
bg: SQL режим на MySQL

en: unknown
bg: неизвестен

en: Web Server
bg: Уеб Сървър

en: Constants
bg: Константи

en: Base URL:
bg: Основен Адрес:

en: Base Directory:
bg: Основна Директория:

en: Url:
bg: Адрес:

en: Path:
bg: Път:

en: Upload Directory Info
bg: Качете Информация за Директорията

en: Hidden
bg: Скрит

en: Visible
bg: Видим

en: Front Page Info
bg: Информация за Началната Страница

en: User Count
bg: Брой Потребители

en: Permalink Structure
bg: Структура на постоянната връзка

en: User Language
bg: Език на Потребителя

en: Latest version:
bg: Последна Версия:

note: Translators: 1 - The plugin name ("All in One SEO").
en: This notice will automatically disappear as soon as the migration has completed. Meanwhile, everything should continue to work as expected.
bg: Това известие автоматично ще изчезне веднага щом миграцията приключи. Междувременно всичко трябва да продължи да работи според очакванията.

note: Translators: 1 - The plugin name ("All in One SEO").
en: %1$s is currently upgrading your database and migrating your SEO data in the background.
bg: В момента, %1$s надгражда вашата база данни и мигрира вашите SEO данни на заден план.

note: Translators: 1 - The plugin name ("AIOSEO).
en: %1$s V3->V4 Migration In Progress
bg: %1$s V3-> V4 Миграция в ход

note: Translators: The plugin name ("All in One SEO").
en: CEO of %1$s
bg: Главен изпълнителен директор на %1$s

en: Deprecated Filters Detected
bg: Открити остарели филтри

note: Translators: 1 - The plugin name ("All in One SEO").
en: This notice will automatically disappear as soon as the import has completed. Meanwhile, everything should continue to work as expected.
bg: Това известие автоматично ще изчезне веднага щом импортирането приключи. Междувременно всичко трябва да продължи да работи според очакванията.

note: Translators: 1 - The plugin name ("All in One SEO").
en: %1$s is importing your existing SEO data in the background.
bg: %1$s импортира вашите съществуващи SEO данни на заден план.

en: SEO Meta Import In Progress
bg: SEO Мета в процес на изпълнение

note: Translators: 1 - The short plugin name ("AIOSEO").
en: %1$s Score
bg: %1$s резултат

note: Translators: 1 - The short plugin name ("AIOSEO").
en: %1$s Details
bg: %1$s Детайли

note: Translators: 1 - The plugin name ("All in One SEO"), - 2 - This placeholder will be replaced with star icons, - 3 - "WordPress.org" - 4 - The plugin name ("All in One SEO").
en: Please rate %1$s %2$s on %3$s to help us spread the word. Thank you!
bg: Моля, оценете %1$s %2$s на %3$s, за да ни помогнете да разпространим думата. Благодаря ви!

note: Translators: 1 - HTML whitespace character, 2 - Opening HTML code tag, 3 - Closing HTML code tag.
en: %1$sAdd %2$srel="UGC"%3$s to link
bg: %1$sAdd %2$srel="UGC"%3$s за връзка

note: Translators: 1 - HTML whitespace character, 2 - Opening HTML code tag, 3 - Closing HTML code tag.
en: %1$sAdd %2$srel="sponsored"%3$s to link
bg: %1$sAdd %2$srel="sponsored"%3$s за връзка

note: Translators: 1 - HTML whitespace character, 2 - Opening HTML code tag, 3 - Closing HTML code tag.
en: %1$sAdd %2$srel="nofollow"%3$s to link
bg: %1$sAdd %2$srel="nofollow"%3$s за връзка

note: Translators: 1 - The plugin name ("All in One SEO").
en: %1$s &rsaquo; Onboarding Wizard
bg: %1$s &rsaquo; Съветник за включване

en: Go to Schema Settings
bg: Отидете на Настройки на схемата

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO").
en: %1$s Schema Markup
bg: %1$s Маркиране на схема

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO").
en: %1$s Plugin Update
bg: %1$s Обновяване на разширението

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO").
en: %1$s Site Info
bg: %1$s Информация за сайта

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO").
en: %1$s Site Public
bg: %1$s Обществен сайт

en: Plugin is missing required dependencies. Please contact support for more information.
bg: В разширението липсват необходимите зависимости. Моля, свържете се с екипа за поддръжка за повече информация

en: Conflicting Plugins Detected
bg: Открити са конфликтни разширения

en: Search Engines Blocked
bg: Блокирани търсачки

en: Fix Now
bg: Поправете сега

note: Translators: 1 - Focus Keyphrase or Keyphrase.
en: %1$s is too long. Try to make it shorter.
bg: %1$s е твърде дълго. Опитайте се да го направите по-кратък.

note: Translators: 1 - Focus Keyphrase or Keyphrase.
en: %1$s is slightly long. Try to make it shorter.
bg: %1$s е малко дълъг. Опитайте се да го направите по-кратък.

note: Translators: 1 - Focus Keyphrase or Keyphrase.
en: No %1$s was set. Set a %1$s in order to calculate your SEO score.
bg: Не е зададено %1$s. Задайте %1$s, за да изчислите вашия SEO резултат.

note: Translators: 1 - Focus Keyphrase or Keyphrase.
en: %1$s length
bg: %1$s дължина

en: The content is below the minimum of words. Add more content.
bg: Съдържанието е под минимума брой думи. Добавете още съдържание.

en: This is far below the recommended minimum of words.
bg: Това е далеч под препоръчителния минимум за думи.

en: The content length is ok. Good job!
bg: Дължината на съдържанието е ок. Добра работа!

note: Translators: 1 - Focus Keyphrase or Keyphrase.
en: Your %1$s does not appear in the first paragraph. Make sure the topic is clear immediately.
bg: Вашият %1$s не се появява в първия абзац. Уверете се, че темата е ясна веднага.

note: Translators: 1 - Focus Keyphrase or Keyphrase.
en: Your %1$s appears in the first paragraph. Well done!
bg: Вашият %1$s се появява в първия абзац. Много добре!

en: No content added yet.
bg: Все още няма добавено съдържание.

note: Translators: 1 - Focus Keyphrase or Keyphrase.
en: %1$s in introduction
bg: %1$s във въведението

note: Translators: 1 - Focus Keyphrase or Keyphrase.
en: %1$s not found in meta description.
bg: %1$s не е намерен в мета описанието.

note: Translators: 1 - Focus Keyphrase or Keyphrase.
en: %1$s found in meta description.
bg: %1$s е намерен в мета описанието.

note: Translators: 1 - Focus Keyphrase or Keyphrase.
en: %1$s in meta description
bg: %1$s в мета описанието

en: Add Additional Keyphrases
bg: Добавете допълнителни ключови фрази

en: Add Focus Keyphrase
bg: Добавете ключова фраза за фокус

en: Default (Set under Social Networks)
bg: По подразбиране (Задайте под Социални мрежи)

en: Twitter Description
bg: Twitter Описание

en: Preview & Edit
bg: Преглед и редактиране

en: Here you can view and edit the thumbnail, title and description that will be displayed when your site is shared on social media. Click on the button below to view and edit the preview.
bg: Тук можете да видите и редактирате миниатюрата, заглавието и описанието, които ще се показват, когато сайтът ви е споделен в социалните медии.

en: Readability
bg: Четливост

en: Additional Keyphrases
bg: Допълнителни ключови фрази

en: Focus Keyphrase
bg: Ключова фраза за фокус

en: Cornerstone content should be the most important and extensive articles on your site.
bg: Основното съдържание трябва да бъде от най-важните и обширни статии във вашия сайт.

en: Pillar Content
bg: Съдържание на стълба

en: Edit Snippet
bg: Редактиране на фрагмент

en: Snippet Preview content here.
bg: Преглед на съдържанието на фрагмента тук.

en: Snippet Preview
bg: Преглед на фрагмент

en: General
bg: Общи

en: Enter a URL to change the default Canonical URL
bg: Въведете URL, за да промените стандартния каноничен URL по подразбиране

en: Robots Setting
bg: Настройка на роботи

note: Translators: 1 - "WooCommerce".
en: Advanced %1$s Support
bg: Разширена поддръжка %1$s

en: The Pro version installed correctly, but it needs to be activated from the Plugins page inside your WordPress admin.
bg: Версията Pro е инсталирана правилно, но трябва да бъде активирана от страницата Плъгини във вашия администратор на WordPress.

en: You are not licensed.
bg: Вие не сте лицензирани.

note: Translators: 1 - The marketing site anchor name ("aioseo.com").
en: Could not install upgrade. Please download from %1$s and install manually.
bg: Не може да се инсталира надстройка. Моля, изтеглете от %1$s и инсталирайте ръчно.

en: Pro version is already installed.
bg: Pro версията вече е инсталирана.

en: Please enter your license key to connect.
bg: Моля, въведете вашия лицензен ключ, за да се свържете.

en: You are not allowed to install plugins.
bg: Нямате право да инсталирате приставки.

note: Translators: 1 - The plugin name ("All in One SEO").
en: %1$s &rsaquo; Connect
bg: %1$s &rsaquo; Свързване

en: Keyphrase
bg: Ключова фраза

en: Focus keyphrase
bg: Ключова фраза за фокус

en: Your H2 and H3 subheadings reflects the topic of your copy. Good job!
bg: Вашите подзаглавия H2 и H3 отразяват темата на вашето копие. Добра работа!

en: Your H2 or H3 subheading reflects the topic of your copy. Good job!
bg: Вашето подзаглавие H2 или H3 отразява темата на вашето копие. Добра работа!

en: More than 75% of your H2 and H3 subheadings reflect the topic of your copy. That's too much. Don't over-optimize!
bg: Повече от 75% от вашите подзаглавия H2 и H3 отразяват темата на вашето копие. Това е прекалено. Не оптимизирайте прекалено много!

en: Use more focus keyphrases in your H2 and H3 subheadings!
bg: Използвайте повече ключови фрази за фокус във вашите подзаглавия H2 и H3!

note: Translators: 1 - Focus Keyphrase or Keyphrase.
en: %1$s not found in image alt attribute(s). Add an image with your %1$s as alt text.
bg: %1$s не е намерен в alt атрибутите на изображението. Добавете изображение с вашия %1$s като alt текст.

note: Translators: 1 - Focus Keyphrase or Keyphrase.
en: %1$s in image alt attributes
bg: %1$s в alt атрибутите на изображението

note: Translators: 1 - Focus Keyphrase or Keyphrase.
en: %1$s found in image alt attribute(s).
bg: %1$s е намерено в alt атрибутите на изображението.

note: Translators: 1 - Number of the sentences, 2 - Number of words, 3 - Recommended maximum of words.
en: %1$s of the sentences contain more than %2$s words, which is more than the recommended maximum of %3$s. Try to shorten the sentences.
bg: %1$s от изреченията съдържат повече от %2$s думи, което е повече от препоръчителния максимум от %3$s. Опитайте се да съкратите изреченията.

en: Sentence length is looking great!
bg: Дължината на изреченията изглежда страхотно!

en: Meta description Length
bg: Дължина на мета описанието

en: The meta description is over 160 characters.
bg: Мета описанието е над 160 знака.

en: No meta description has been specified. Search engines will display copy from the page instead. Make sure to write one!
bg: Не е посочено мета описание. Вместо това търсачките ще покажат копие от страницата. Не забравяйте да напишете такова!

en: Please add some content first.
bg: Моля, първо добавете съдържание.

en: Title Length
bg: Дължина на заглавието

en: The title is over 60 characters.
bg: Заглавието е над 60 знака.

en: The title is too short.
bg: Заглавието е твърде кратко.

en: Please add a title first.
bg: Моля, първо добавете заглавие.

en: You are not using any subheadings, but your text is short enough and probably doesn't need them.
bg: Не използвате никакви подзаглавия, но текстът ви е достатъчно кратък и вероятно не се нуждае от тях.

en: Great job!
bg: Браво!

note: Translators: 1 - Expand to the number of text sections not separated by subheadings, 2 - expands to the recommended number of words following a subheading.
en: %1$d section of your text is longer than %2$d words and is not separated by any subheadings. Add subheadings to improve readability.
bg: %1$d раздел на вашия текст е по-дълъг от %2$d думи и не е отделен от подзаглавия. Добавете подзаглавия, за да подобрите четливостта.

en: There is enough variety in your sentences. That's great!
bg: В изреченията ви има достатъчно разнообразие. Това е страхотно!

en: Consecutive sentences
bg: Последователни изречения

note: Translators: 1 - Number of sentences.
en: The text contains %1$d consecutive sentences starting with the same word. Try to mix things up!
bg: Текстът съдържа %1$d последователни изречения, започващи със същата дума. Опитайте се да миксирате съдържанието.

en: You are using short paragraphs.
bg: Използвате кратки параграфи.

en: At least one paragraph is long. Consider using short paragraphs.
bg: Поне един абзац е дълъг. Помислете за използването на кратки параграфи.

en: You're using enough active voice. That's great!
bg: Използвате достатъчно активен глас. Това е страхотно!

note: Translators: 1 - Flesch Reading Result Number, 2 - Read difficulty string, 3 - Note string.
en: The copy scores %1$s in the test, which is considered %2$s to read. %3$s
bg: Копието дава резултат %1$s в теста, който се счита за %2$s за четене. %3$s

note: Translators: 1 - Flesch Reading Result Number, 2 - Read difficulty string.
en: The copy scores %1$s in the test, which is considered %2$s to read.
bg: Копието дава резултат %1$s в теста, което се счита за %2$s за четене.

en: very easy
bg: много лесно

en: Good job!
bg: Добра работа!

en: Well done!
bg: Добра работа!

en: Transition words
bg: Преходни думи

en: Great! You are linking to external resources.
bg: Страхотно! Вие свързвате с външни ресурси.

en: You are linking to other resources on your website which is great.
bg: Вие свързвате с други ресурси на вашия уебсайт, което е страхотно.

note: Translators: 1 - "Google Tag Manager account".
en: Get your Google Tag Manager ID in your %1$s.
bg: Вземете своя идентификатор на Google Tag Manager във вашия %1$s.

en: Google Tag Manager Container ID
bg: Идентификатор на контейнера на Google Tag Manager

en: Twitter Image
bg: Twitter изображение

en: Use Data from Facebook Tab
bg: Използвайте данни от раздела Facebook

en: Twitter Preview
bg: Twitter Изглед

en: Default Object Type (Set in Social Networks)
bg: Вид обект по подразбиране (зададен в социалните мрежи)

en: Minimum size: 200px x 200px, ideal ratio 1.91:1, 5MB max. (eg: 1640px x 856px or 3280px x 1712px for retina screens)
bg: Минимален размер: 200px x 200px, идеално съотношение 1.91: 1, 5MB макс. (например: 1640px x 856px или 3280px x 1712px за ретинови екрани)

en: Facebook Description
bg: Facebook Описание

en: Facebook Title
bg: Заглавие на Facebook

en: Facebook Image
bg: Facebook Картинка

en: Video URL
bg: URL на видеоклипа

en: Custom Field Name
bg: Име на персонализираното поле

en: Image Source
bg: Източник на изображението

en: Facebook Preview
bg: Facebook Изглед

en: Modal Content
bg: Модално съдържание

en: Social
bg: Социални

en: Preview Snippet Editor
bg: Преглед на редактор на фрагменти

en: You are not using any subheadings, although your text is rather long. Try and add some subheadings.
bg: Не използвате никакви подзаглавия, въпреки че текстът ви е доста дълъг. Опитайте и добавете някои подзаглавия.

en: Subheading distribution
bg: Разпределение на подзаглавия

en: You are not using rich media like images or videos.
bg: Не използвате мултимедия като изображения или видеоклипове

en: No title has been specified. Make sure to write one!
bg: Не е посочено заглавие. Не забравяйте да напишете такова.

en: No outbound links were found. Link out to external resources.
bg: Не бяха намерени изходящи връзки. Направете връзка към външни ресурси.

en: External links
bg: Външни връзки

en: We couldn't find any internal links in your content. Add internal links in your content.
bg: Не можахме да намерим вътрешни връзки във вашето съдържание. Добавете вътрешни връзки в съдържанието си.

en: Internal links
bg: Вътрешни връзки

en: The meta description is too short.
bg: Мета описанието е твърде кратко.

en: Meta description length
bg: Дължина на мета описанието

note: Translators: 1 - A link to our documentation, 2 - HTML line break tag.
en: This enables tracking outbound links with Google Analytics.%1$s%2$s
bg: Това позволява проследяване на изходящи връзки с Google Analytics. %1$s%2$s

note: Translators: 1 - A link to our documentation, 2 - HTML line break tag.
en: This enables Advanced Google Analytics options.%1$s%2$s
bg: Това дава възможност за разширени опции на Google Analytics. %1$s%2$s

en: Enable Advanced Analytics Options
bg: Активиране на опциите за разширени анализи

note: Translators: 1 - "Google Analytics account".
en: Google Analytics account
bg: Профил в Google Analytics

note: Translators: 1 - "Google Analytics account".
en: Get your Google Analytics ID in your %1$s.
bg: Вземете своя идентификатор на Google Analytics във вашия %1$s.

note: Translators: 1 - "Pinterest account".
en: Pinterest account
bg: Пинтерест акаунт

note: Translators: 1 - "Pinterest account".
en: Get your Pinterest verification code in your %1$s.
bg: Вземете своя код за потвърждение на Пинтерест във вашия %1$s.

note: Translators: 1 - "Baidu Webmaster Tools".
en: Get your Baidu verification code in %1$s.
bg: Вземете кода си за потвърждение Baidu след %1$s.

en: Baidu Verification Code
bg: Код за проверка на Baidu

note: Translators: 1 - "Yandex Webmaster Tools".
en: Get your Yandex verification code in %1$s.
bg: Вземете своя код за потвърждение на Yandex след %1$s.

en: Yandex Verification Code
bg: Yandex Код за верификация

note: Translators: 1 - "Bing Webmaster Tools".
en: Get your Bing verification code in %1$s.
bg: Вземете своя код за проверка на Bing след %1$s.

en: Bing Verification Code
bg: Bing Код за верификация

note: Translators: 1 - "Google Search Console".
en: Get your Google verification code in %1$s.
bg: Вземете кода си за потвърждение от Google след %1$s.

en: Google Verification Code
bg: Google Код за верификация

note: Translators: 1 - Opening HTML bold tag, 2 - Closing HTML bold tag.
en: We recommend using the %1$sFree MonsterInsights%2$s plugin to get the most out of Google Analytics.
bg: Препоръчваме да използвате приставката %1$sFree MonsterInsights%2$s, за да извлечете максимума от Google Analytics.

en: Success!
bg: Успех!

en: Webmaster Tools Verification
bg: Инструменти за уеб администратори

note: Translators: 1 - "<head></head>".
en: The code above will be added between the %1$s tags on every page on your website.
bg: Кодът по-горе ще бъде добавен между маркерите %1$s на всяка страница на вашия уебсайт.

en: Miscellaneous Verification
bg: Разни проверки

en: Add content after each post in your site feed.
bg: Добавете съдържание след всяка публикация във вашата емисия на сайта.

en: Add content before each post in your site feed.
bg: Добавете съдържание преди всяка публикация в емисията на вашия сайт.

en: RSS After Content
bg: RSS след съдържание

en: RSS Before Content
bg: RSS Преди съдържание

en: Open Your RSS Feed
bg: Отворете вашата RSS емисия

en: Learn more
bg: Научете повече

en: This feature is used to automatically add content to your site's RSS feed. More specifically, it allows you to add links back to your blog and your blog posts so scrapers will automatically add these links too. This helps search engines identify you as the original source of the content.
bg: Тази функция се използва за автоматично добавяне на съдържание към RSS емисията на вашия сайт. По-конкретно, тя ви позволява да добавяте връзки към вашия блог и публикациите в блога, така че скреперите автоматично ще добавят и тези връзки. Това помага на търсачките да ви идентифицират като първоизточник на съдържанието. Щракнете, за да добавите подробности
    Автоматично добавяйте съдържание към RSS емисията на вашия сайт.

en: Automatically add content to your site's RSS feed.
bg: Автоматично добавяйте съдържание към RSS емисията на вашия сайт.

note: Translators: 1 - Plugin Short Name ("AIOSEO").
en: Check this if you would like to remove ALL %1$s data upon plugin deletion. All settings and SEO data will be unrecoverable.
bg: Отметнете това, ако искате да премахнете ВСИЧКИ %1$s данни при изтриване на разширението. Всички настройки и SEO данни няма да могат да бъдат възстановени.

note: Translators: 1 - Plugin Short Name ("AIOSEO").
en: Uninstall %1$s
bg: Деинсталирайте %1$s

note: Translators: 1 - Plugin Short Name ("AIOSEO").
en: Select which Taxonomies you want to use the %1$s columns with.
bg: Изберете с кои таксономии искате да използвате колоните %1$s

en: Taxonomy Columns
bg: Таксономични колони

note: Translators: 1 - The plugin name ("All in One SEO"), 2 - "Learn more".
en: The Dashboard Widget feature is only available for licensed %1$s users. %2$s
bg: Функцията на приспособлението за табло е достъпна само за лицензирани потребители на %1$s %2$s

note: Translators: 1 - The plugin name ("All in One SEO"), 2 - "Learn more".
en: This Admin Bar feature is only available for licensed %1$s users. %2$s
bg: Тази функция на Admin Bar е достъпна само за лицензирани потребители на %1$s. %2$s

en: You will need to manually update everything.
bg: Ще трябва да актуализирате всичко ръчно.

en: You are getting bugfixes and security updates, but not major features.
bg: Получавате корекции на грешки и актуализации на защитата, но не и основни функции.

en: Minor Only
bg: Само незначителни

en: You are getting the latest features, bugfixes, and security updates as they are released.
bg: Получавате най-новите функции, корекции на грешки и актуализации на защитата, когато бъдат пуснати.

en: All (recommended)
bg: Всички (препоръчително)

en: Automatic Updates
bg: Автоматични актуализации

en: This allows you to hide plugin announcements and update details.
bg: Това ви позволява да скриете съобщенията за приставки и да актуализирате подробности.

en: Announcements
bg: Съобщения

en: Dashboard Widget
bg: Приспособление на таблото за управление

note: Translators: 1 - Plugin Short Name ("AIOSEO").
en: This adds %1$s to the admin toolbar for easy access to your SEO settings.
bg: Това добавя %1$s към администраторската лента с инструменти за лесен достъп до вашите SEO настройки.

en: Admin Bar Menu
bg: Меню на админа

en: Usage Tracking
bg: Проследяване на използването

en: Post Type Columns
bg: Колони тип публикация

en: archive
bg: архив

en: Sample short description for your product.
bg: Примерно кратко описание за вашия продукт.

en: Preview
bg: Визуализация

en: Hide
bg: Скриване

en: Show
bg: Покажи

en: Websites
bg: Уебсайтове

en: Products & Entertainment
bg: Продукти и забавления

en: Places
bg: Места

en: People
bg: Хора

en: Organizations
bg: Организации

en: Groups
bg: Групи

en: Businesses
bg: Бизнеси

en: Activities
bg: Дейности

en: Advanced Rich Snippets + Schema Markups
bg: Разширени богати фрагменти + маркиране на схеми

en: Smart Redirects + 404 Detection
bg: Интелигентни пренасочвания + 404 откриване

en: Submit articles to Google News that were published in the last 48 hours.
bg: Изпращайте статии до Google Новини, публикувани през последните 48 часа.

en: Generate an XML Sitemap specifically for video content on your site.
bg: Генерирайте XML карта на сайта специално за видео съдържание на вашия сайт.

en: Tell Google about your business for display as a Knowledge Graph card or business carousel.
bg: Кажете на Google за вашия бизнес за показването като карта с графика на знанието или бизнес въртележка.

en: Globally control Title and Alt attributes for attachment pages and images that are embedded in your content.
bg: Глобално контролирайте атрибутите Заглавие и Alt за страници с прикачени файлове и изображения, които са вградени във вашето съдържание.

en: Get the #1 analytics plugin to see how people find and use your website. Simply put, see stats that matter.
bg: Вземете най-исканото разширение за анализ, за да видите как хората намират и използват вашия уебсайт. Просто казано, вижте статистиката, която има значение.

en: Get all the right tools to make sure your website shows up in Google Search.
bg: Вземете всички подходящи инструменти, за да сте сигурни, че вашият уебсайт се показва в Google Търсене.

en: Optimized Search Appearance
bg: Оптимизиран външен вид за търсене

en: Sitemaps are a list of all your content that search engines use when they crawl your site.
bg: Картата на сайта е списък на цялото ви съдържание, което търсачките използват, когато обхождат сайта ви.

en: Manually Enter Type
bg: Въведете ръчно Тип

en: Breadcrumb Templates
bg: Breadcrumb шаблони

en: Category Name
bg: Име на категорията

en: search key word goes here
bg: ключова дума за търсене отива тук

en: Article Title
bg: Заглавие на статия

en: Subcategory
bg: Подкатегория

en: Current Item
bg: Текущ елемент

en: 404 Error Format
bg: 404 Формат за грешка

en: Search Result Format
bg: Формат на резултата от търсене

en: Archive Format
bg: Архивен формат

en: Breadcrumb Prefix
bg: Префикс на Breadcrumb

en: Homepage Link
bg: Връзка към начална страница

en: Breadcrumb Settings
bg: Настройки на Breadcrumb

en: PHP Code
bg: PHP код

en: Gutenberg Block
bg: Блок на Гутенберг

en: Shortcode
bg: Кратък код

en: Enable Breadcrumbs
bg: Активиране на Breadcrumbs

en: Enable our TruSEO score to help you optimize your content for maximum traffic.
bg: Активирайте нашия рейтинг на TruSEO, за да ви помогне да оптимизирате съдържанието си за максимален трафик.

en: TruSEO Score & Content
bg: Резултат и съдържание на TruSEO

note: Translators: 1 - The plugin name ("All in One SEO")
en: Use our configuration wizard to properly set up %1$s with your WordPress website.
bg: Използвайте нашия съветник за конфигуриране, за да настроите правилно %1$s с вашия уеб сайт на WordPress.

en: Setup Wizard
bg: Съветник за настройка

en: License
bg: Лиценз

note: Translators: This refers to the homepage of the site.
en: Home
bg: Начало

en: Separator
bg: Разделител

en: A short description for your product.
bg: Кратко описание на вашия продукт.

en: Product Short Description
bg: Кратко описание на продукта

en: Enter a custom field name...
bg: Въведете име на потребителското поле...

en: Search for an item...
bg: Търсене на елемент...

note: Translators: 1 - An example URL (e.g. https://aioseo.com/example).
en: Enter a page URL, e.g. %1$s
bg: Въведете URL на страница, напр. %1$s

en: Add New
bg: Добавяне на ново

en: Edit Your Meta Description
bg: Редактирайте своето мета описание

en: The description should stimulate reader interest and get them to click on the article. Think of it as a mini-advertisement for your content.
bg: Описанието трябва да стимулира интереса на читателите и да ги накара да кликнат върху статията. Помислете за това като за мини реклама за вашето съдържание.

en: Write a meta description for your page. Use your target keywords (in a natural way) and write with human readers in mind. Summarize the content - describe the topics your article discusses.
bg: Напишете мета описание за вашата страница. Използвайте целевите си ключови думи (по естествен начин) и пишете с мисъл за читателите. Обобщете съдържанието - опишете темите, които обсъждате в статията си.

note: Translators: 1 - The length of the meta description as a number.
en: Your meta description is set and is %1$d characters long.
bg: Вашето мета описание е зададено и е с дължина %1$d знака.

note: Translators: 1 - The length of the meta description as a number.
en: Your meta description is %1$d characters long, which is too long.
bg: Вашето мета описание е с дължина %1$d знака, което е твърде дълго.

note: Translators: 1 - The length of the meta description as a number.
en: Your meta description is only %1$d characters long, which is too short.
bg: Вашето мета описание е с дължина само %1$d знака, което е твърде кратко.

en: No meta description was found for your page.
bg: Не е намерено мета описание за вашата страница.

en: If you aren't using an SSL certificate for your site that means you are losing a lot of potential traffic. We recommend getting an SSL certificate installed immediately.
bg: Губите много потенциален трафик, ако не използвате SSL сертификат за вашия сайт. Препоръчваме незабавно да инсталирате SSL сертификат.

en: Your site is using a secure transfer protocol (https).
bg: Вашият сайт използва защитен протокол за прехвърляне (https).

en: Your site is not using a secure transfer protocol (https).
bg: Вашият сайт не използва протокол за защитен трансфер (https).

en: Google Safe browsing shows warnings and alerts to users if they visit a suspicious website. If you are flagged by Google Safe Browsing, you should take immediate steps to fix that.
bg: Безопасното сърфиране в Google показва предупреждения и сигнали на потребителите, ако посетят подозрителен уебсайт. Ако сте маркирани от Google Safe Browsing, трябва да предприемете незабавни стъпки, за да поправите това.

en: Google has not flagged your site for malware!
bg: Google не е сигнализирал вашия сайт като злонамерен софтуер!

en: It looks like your site has been added to one of Google's malwares lists.
bg: Изглежда вашият сайт е добавен към един от списъците на Google за злонамерени програми.

en: Alternatively, you can create an empty index.php file and save it in every directory on your site. That's an approach that WordPress uses and it works well.
bg: Като алтернатива можете да създадете празен файл index.php и да го запазите във всяка директория на вашия сайт. Това е подход, който WordPress използва и работи добре.

en: Fortunately, every popular web server has options to prevent directory listings. They'll show a "403 forbidden" message instead.
bg: За щастие всеки популярен уеб сървър има опции за предотвратяване на списъци с директории. Вместо това ще покажат съобщение „403 Забранено“.

en: Directory Listing seems to be disabled on your server.
bg: Списъкът с директории изглежда е деактивиран на вашия сървър.

en: Edit Your Page Title
bg: Редактирайте заглавието на вашата страница

en: Directory Listing seems to be enabled on your server.
bg: Списъкът с директории изглежда е активиран на вашия сървър.

en: It's a great idea to try and hide the theme you have visible. From time to time vulnerabilities are found in themes and if your site is not updated in a timely fashion, outdated plugins and themes can be exploited.
bg: Страхотна идея е да опитате да скриете видимата тема. От време на време в темите се откриват уязвимости и ако сайтът ви не се актуализира своевременно, могат да бъдат използвани остарели плъгини и теми.

en: Upgrade Your Plan
bg: Надстройте плана си

en: Click to Copy
bg: Щракнете за копиране

en: Type
bg: Тип

en: Writing compelling titles is both a science and an art. There are automated tools that can analyze your title against known metrics for readability and click-worthiness. You also need to understand the psychology of your target audience.
bg: Писането на убедителни заглавия е едновременно наука и изкуство. Има автоматизирани инструменти, които могат да анализират заглавието ви спрямо известни показатели за четливост и годност за кликване. Също така трябва да разберете психологията на вашата целева аудитория.

en: Ensure your page's title includes your target keywords, and design it to encourage users to click.
bg: Уверете се, че заглавието на вашата страница включва вашите целеви ключови думи и го проектирайте така, че да насърчите потребителите да кликват.

en: Your theme is not visible!
bg: Темата ви не се вижда!

note: Translators: 1 - The name of the theme.
en: Anyone can see that you are using the %1$s theme.
bg: Всеки може да види, че използвате темата %1$s.

en: It's a great idea to try and hide the plugins you have visible. From time to time vulnerabilities are found in plugins and if your site is not updated in a timely fashion, outdated plugins and themes can be exploited.
bg: Страхотна идея е да опитате да скриете видимите приставки. От време на време уязвимости се откриват в приставките и ако сайтът ви не се актуализира своевременно, остарелите приставки и теми могат да бъдат използвани.

en: You have no visible plugins!
bg: Нямате видими приставки!

en: Plugins from your website are publicly visible.
bg: Приставките от вашия уебсайт са публично видими.

en: You can get an even greater boost in speed with a content delivery network service. These services host a copy of your content on multiple servers spread out across the globe. A user's request is handled by the edge server that's closest to their physical location, so the content arrives incredibly fast.
bg: Можете да получите още по-голямо ускорение в скоростта с мрежова услуга за доставка на съдържание. Тези услуги хостват копие на вашето съдържание на множество сървъри, разпространени по целия свят. Искането на потребителя се обработва от крайния сървър, който е най-близо до физическото му местоположение, така че съдържанието пристига изключително бързо.

en: If you want to continue to improve your response time, the simplest and fastest fix is to use a caching plugin. Caching plugins keep a cached version of each page on your site. Instead of building the page from scratch, the server will send the cached copy.
bg: Ако искате да продължите да подобрявате времето за реакция, най-простото и бързо решение е да използвате приставка за кеширане. Приставките за кеширане поддържат кеширана версия на всяка страница на вашия сайт. Вместо да изгражда страницата от нулата, сървърът ще изпрати кешираното копие.

en: Your response time is under 0.2 seconds.
bg: Времето за отговор е под 0,2 секунди.

note: Translators: 1 - The total number of page requests.
en: The response time of your page is %1$f seconds. It is recommended to keep it equal to or below 0.2 seconds.
bg: Времето за реакция на вашата страница е %1$f секунди. Препоръчително е да го поддържате равно или по-малко от 0,2 секунди.

en: Removing white space can also have an impact on your HTML page's size. White space characters like carriage returns and tabs are ignored by the browser, but they make the markup easier for developers to read. So you should always strip them from your templates or themes before you use them in a production environment.
bg: Премахването на празно пространство също може да окаже влияние върху размера на вашата HTML страница. Пространствени символи, като карета за връщане и раздели, се игнорират от браузъра, но улесняват четенето на маркировката за разработчиците. Така че винаги трябва да ги премахвате от вашите шаблони или теми, преди да ги използвате в производствена среда.

en: You can reduce CSS repetition with HTML class and ID attributes. Often the same rules will be repeated across many page elements, embedded in each tag's "style" attribute. You can extract them into a single "style" tag and use classes and ID's to target each element.
bg: Можете да намалите повторението на CSS с атрибути на HTML клас и ID. Често едни и същи правила ще се повтарят в много елементи на страницата, вградени в атрибута "стил" на всеки таг. Можете да ги извлечете в един таг „стил“ и да използвате класове и идентификатори за насочване на всеки елемент.

en: Sometimes inline CSS is a culprit. A little inline CSS can help your page render faster. Too much will bloat the HTML file and increase the page loading time.
bg: Понякога вграденият CSS е нож с две остриета. Малко вграден CSS може да помогне на вашата страница да се изобразява по-бързо. Твърде много ще раздуе HTML файла и ще увеличи времето за зареждане на страницата.

en: In order to reduce page size, remove any unnecessary tags from your markup. This includes developer comments, which are invisible to your users - search engines ignore the text in comments, too.
bg: За да намалите размера на страницата, премахнете всички ненужни маркери от вашата маркировка. Това включва коментари за разработчици, които са невидими за вашите потребители - търсачките също игнорират текста в коментарите.

en: This is under the average of 33 Kb.
bg: Това е под средното ниво от 33 Kb.

en: This is over our recommendation of 50 Kb.
bg: Това е над нашата препоръка от 50 Kb

note: Translators: 1 - The total number of page requests.
en: The size of the HTML document is %1$d Kb.
bg: Размерът на HTML документа е %1$d Kb.

note: Translators: 1 - The length of the SEO title as a number.
en: Your SEO title is set and is %1$d characters long.
bg: SEO заглавието ви е зададено и е с дължина %1$d знака.

en: Try to replace embedded objects with HTML5 alternatives.
bg: Опитайте се да замените вградените обекти с алтернативи на HTML5.

en: Images:
bg: Картинки:

en: More than 20 requests can result in slow page loading.
bg: Повече от 20 заявки могат да доведат до бавно зареждане на страницата.

note: Translators: 1 - The total number of page requests.
en: Your page makes %1$d requests.
bg: Вашата страница отправя %1$d заявки.

en: There are server-side tools (including WordPress plugins) to automatically minify CSS files.
bg: Има инструменти от страна на сървъра (включително приставки за WordPress) за автоматично минимизиране на CSS файлове.

en: We recommend tracking down where the un-minified CSS files come from.
bg: Препоръчваме да проследите откъде идват неминимизираните CSS файлове.

en: CSS files appear in many places, including frameworks (like Bootstrap), themes and templates, and third-party plugins.
bg: CSS файловете се появяват на много места, включително рамки (като Bootstrap), теми и шаблони и приставки на трети страни.

en: All CSS files appear to be minified.
bg: Всички CSS файлове изглеждат минимизирани.

en: Some CSS files don't seem to be minified.
bg: Всички CSS файлове изглеждар минимизирани.

en: There are server-side tools (including WordPress plugins) to automatically minify JavaScript files.
bg: Има инструменти от страна на сървъра (включително плъгини за WordPress) за автоматично минимизиране на JavaScript файлове.

en: We recommend tracking down where the un-minified JavaScript files come from
bg: Препоръчваме да проследите откъде идват неминимизираните JavaScript файлове

en: JavaScript files appear in many places, including frameworks (like Bootstrap), themes and templates, and third-party plugins.
bg: JavaScript файловете се появяват на много места, включително рамки (като Bootstrap), теми, шаблони и приставки на трети страни.

en: All Javascript files appear to be minified.
bg: Всички файлове на Javascript изглеждат минимизирани.

en: Some Javascript files don't seem to be minified.
bg: Изглежда, че някои Javascript файлове не са минимизирани.

en: Alternatively, you can use a CMS plugin to simplify the process - it's a more user-friendly option. WordPress has a host of caching plugins, and most of them give you options to control the caching headers.
bg: Като алтернатива можете да използвате CMS плъгин, за да опростите процеса - това е по-лесната за ползване опция. WordPress има множество кеширащи плъгини и повечето ви дават опции за управление на кеширащите заглавия.

en: If you use the Apache or NGINX web servers, you can edit the configuration files to set the "expires" header for all image files. For Apache, you can also use a ".htaccess" file to change the settings for each folder.
bg: Ако използвате уеб сървърите Apache или NGINX, можете да редактирате конфигурационните файлове, за да зададете заглавката "изтича" за всички файлове с изображения. За Apache можете също да използвате файл ".htaccess", за да промените настройките за всяка папка.

en: Your server is using "expires" headers for your images.
bg: Вашият сървър използва заглавки „изтече“ за вашите изображения.

note: Translators: 1 - The length of the SEO title as a number.
en: Your SEO title is %1$d characters long, which is too long.
bg: SEO заглавието ви е с дължина %1$d знака, което е твърде дълго.

en: Your server is not using "expires" headers for your images.
bg: Вашият сървър не използва заглавки „изтече“ за вашите изображения.

en: Edit Your Page
bg: Редактиране на вашата страница

note: Translators: 1 - The Plugin short name ("AIOSEO").
en: %1$s makes it extremely easy to add highly relevant Schema.org markup to your site. It has a simple graphical interface, so you don't have to get your hands dirty with complex HTML markup.
bg: %1$s прави изключително лесно добавянето на изключително подходяща маркировка на Schema.org към вашия сайт. Той има опростен графичен интерфейс, така че не е нужно да си цапате ръцете със сложна HTML маркировка.

en: We found Schema.org data on your page.
bg: Намерихме данни на Schema.org на вашата страница.

en: No Schema.org data was found on your page.
bg: На вашата страница не са намерени данни на Schema.org.

note: Translators: 1 - The Plugin short name ("AIOSEO").
en: %1$s provides a simple but powerful interface to craft your Open Graph data. You get immediate feedback with an interactive preview, and you don't have to mess around with raw HTML markup.
bg: %1$s предоставя прост, но мощен интерфейс за създаване на вашите Open Graph данни. Получавате незабавна обратна връзка с интерактивен предварителен преглед и не е нужно да се забърквате със сурови HTML маркировки.

note: Translators: 1 - The Plugin short name ("AIOSEO").
en: Insert a customized Open Graph meta tag for each important page on your site. The standard is very well documented - you can learn more from Facebook's developer pages.
bg: Поставете персонализиран мета таг Open Graph за всяка важна страница на вашия сайт. Стандартът е много добре документиран - можете да научите повече от страниците за разработчици на Facebook.

en: All the required Open Graph meta tags have been found.
bg: Намерени са всички необходими мета тагове на Open Graph.

en: Duplicate Open Graph meta tags were found.
bg: Намерени са дублиращи се мета маркери на Open Graph.

en: Some Open Graph meta tags are missing.
bg: Липсват някои мета тагове на Open Graph.

note: Translators: 1 - The Plugin short name ("AIOSEO").
en: %1$s has a full suite of tools to manage the robots.txt file, along with other related technologies, like XML Sitemaps.
bg: %1$s разполага с пълен набор от инструменти за управление на файла robots.txt, заедно с други свързани технологии като XML карти на сайта.

note: Translators: 1 - The Plugin short name ("AIOSEO").
en: You can manually create a robots.txt file and upload it to your site's web root. A simpler option is to use a plugin for your CMS platform.
bg: Можете ръчно да създадете файл robots.txt и да го качите в уеб корена на вашия сайт. По-простият вариант е да използвате приставка за вашата CMS платформа.

note: Translators: 1 - The Plugin short name ("AIOSEO").
en: Make sure that you only block parts you don't want to be indexed.
bg: Уверете се, че блокирате само части, които не искате да бъдат индексирани.

note: Translators: 1 - The length of the SEO title as a number.
en: Your SEO title is only %1$d characters long, which is too short.
bg: SEO заглавието ви е само %1$d знака, което е твърде кратко.

en: Your site has a robots.txt file.
bg: Вашият сайт има файл robots.txt.

en: Your site has a robots.txt file which includes one or more "disallow" directives.
bg: Вашият сайт има файл robots.txt, който включва една или повече директиви „Disallow“.

en: Your robots.txt file is missing or unavailable.
bg: Вашият файл robots.txt липсва или е недостъпен.

en: We couldn't find an SEO Title.
bg: Не можахме да намерим SEO заглавие.

en: You should use HTTP redirections (301 permanant redirects) to pass PageRank from the "wrong" URLs to the standard (canonical) ones. That way, your content will still benefit from backlinks if someone makes a mistake and uses the wrong URL.
bg: Трябва да използвате HTTP пренасочвания (301 трайно пренасочване), за да предадете PageRank от „грешните“ URL адреси към стандартните (канонични). По този начин съдържанието ви все още ще се възползва от препратки, ако някой направи грешка и използва грешен URL адрес.

en: Decide whether you want your site's URLs to include a "www", or if you prefer a plain domain name. There are marketing pros and cons for each choice, but neither one is better or worse for SEO purposes - as long as you're consistent.
bg: Решете дали искате URL адресите на вашия сайт да включват "www" или предпочитате обикновено име на домейн. Има маркетингови плюсове и минуси за всеки избор, но нито един не е по-добър или по-лош за целите на SEO - стига да сте последователни.

en: Both the www and non-www versions of your URL are redirected to the same site.
bg: Както www, така и не www версии на вашия URL се пренасочват към един и същ сайт.

en: The www and non-www versions of your URL are not redirected to the same site.
bg: Версиите на вашия URL, както и не на www не се пренасочват към същия сайт.

en: Only ever use noindex meta tag or header on pages you want to keep out of the reach of search engines!
bg: Винаги използвайте noindex мета маркер или заглавка на страниците, които искате да държите далеч от обсега на търсачките!

en: Your page does not contain any noindex header or meta tag.
bg: Вашата страница не съдържа заглавка или мета тагове noindex.

en: Your page contains a noindex header or meta tag.
bg: Вашата страница съдържа noindex заглавка или мета маркер.

en: If you've republished an article from another source (such as another site or a different section of your own site) then you need to pick which URL is the "correct" one and use that!
bg: Ако сте препубликували статия от друг източник (например друг сайт или различна секция на собствения си сайт), тогава трябва да изберете кой URL адрес е „правилният“ и да го използвате!

en: Every page on your site should have a <link> tag with a 'rel="canonical"' attribute. The link tag should go inside the page's head tag, and it should contain the page's "correct" URL.
bg: Всяка страница на вашия сайт трябва да има маркер <link> с атрибут 'rel = "canonical"'. Тагът на връзката трябва да влиза вътре в маркера на главата на страницата и трябва да съдържа „правилния“ URL адрес на страницата.

en: Your page is using the canonical link tag.
bg: Вашата страница използва каноничен маркер за връзка.

en: No canonical link tag found on your page.
bg: На страницата ви не е намерен каноничен маркер за връзка.

en: Ideally, the links should be highly relevant to the subject you're writing about. It's impossible to cover every aspect of a subject on a single page, but your readers may be fascinated by some detail you barely touch on. If you link to a resource where they can learn more, they'll be grateful. What's more, you'll be rewarded with higher rankings!
bg: В идеалния случай връзките трябва да са от голямо значение за темата, за която пишете. Невъзможно е да се обхване всеки аспект на обект на една страница, но вашите читатели може да бъдат очаровани от някои детайли, които едва докосвате. Ако свържете към ресурс, където могат да научат повече, те ще бъдат благодарни. Нещо повече, ще бъдете възнаградени с по-високи класирания!

en: Add links to external resources that are useful for your readers. Make sure you link to high-quality sites - Google penalizes pages that link to "spammy" sites (ones that break the Google webmaster guidelines).
bg: Добавете връзки към външни ресурси, които са полезни за вашите читатели. Уверете се, че правите връзка към висококачествени сайтове - Google санкционира страници, които водят към „нежелани“ сайтове (тези, които нарушават указанията на Google за уеб администратори).

en: External:
bg: Външни:

en: Internal:
bg: Вътрешен:

en: Your page has a correct number of internal and external links.
bg: Вашата страница има правилен брой вътрешни и външни връзки.

en: The ratio of internal links to external links is uneven.
bg: Съотношението на вътрешните връзки към външните връзки е неравномерно.

en: Too few internal links on your page.
bg: Има твърде малко вътрешни връзки на вашата страница.

en: No internal links were found on your page.
bg: На вашата страница не са намерени вътрешни връзки.

en: Make sure every image has an alt tag, and add useful descriptions to each image. Add your keywords or synonyms - but do it in a natural way.
bg: Уверете се, че всяко изображение има alt таг, и добавете полезни описания към всяко изображение. Добавете ключовите си думи или синоними - но го направете по естествен начин.

en: All images on your page have alt attributes.
bg: Всички изображения на страницата ви имат атрибути alt.

en: Some images on your page have no alt attribute.
bg: Някои изображения на вашата страница нямат атрибут alt.

en: Don't try to force keywords into sub-headings if they feel unnatural. It will send the wrong message to your readers, possibly driving them away.
bg: Не се опитвайте да насилвате ключови думи в подзаглавия, ако са неестествени. Това ще изпрати грешно съобщение до вашите читатели, евентуално ще ги прогони.

en: It should be easy to include your main and supporting keywords in the H2 tags - after all, these keywords describe your content! If it's hard to work the keywords into your subheadings, it could be a sign that the keywords aren't closely related to your content.
bg: Трябва да е лесно да включите основните си и поддържащи ключови думи в H2 таговете - в края на краищата тези ключови думи описват вашето съдържание! Ако е трудно да включите ключовите думи в подзаглавията си, това може да е знак, че ключовите думи не са тясно свързани със съдържанието ви.

en: Also, try to include synonyms and relevant terminology in H2 tag text. Search engines are pretty smart - they know which words usually occur together in each niche.
bg: Също така, опитайте се да включите синоними и съответната терминология в текста на H2 тагове. Търсачките са доста умни - те знаят кои думи обикновено се срещат заедно във всяка ниша.

en: Make sure you have a good balance of H2 tags to plain text in your content. Break the content down into logical sections, and use headings to introduce each new topic.
bg: Уверете се, че имате добър баланс на H2 тагове за обикновен текст във вашето съдържание. Разделете съдържанието на логически раздели и използвайте Headings, за да въведете всяка нова тема.

en: H2 tags were found on your page.
bg: На вашата страница бяха намерени H2 тагове.

en: No H2 tags were found on your page.
bg: На вашата страница не са намерени H2 тагове.

en: You should write as if your readers are selfish people with short attention spans (because that describes a large percentage of the world's population). Readers visit websites for selfish reasons - they're not there to make you happy.
bg: Трябва да пишете така, сякаш вашите читатели са егоистични хора с кратък период на внимание (защото това описва голям процент от световното население). Читателите посещават уебсайтове по егоистични причини - те не са там, за да ви зарадват.

en: A good headline stimulates reader interest and offers a compelling reason to read your content. It promises a believable benefit.
bg: Доброто заглавие стимулира интереса на читателите и предлага убедителна причина да прочетете съдържанието си. Обещава правдоподобна полза.

en: Because your headline plays a large role in reader engagement, it's worth spending extra time perfecting it. Many top copywriters spend hours getting their headlines just right - sometimes they spend longer on the headline than the rest of the article!
bg: Тъй като вашето заглавие играе голяма роля в ангажирането на читателя, струва си да отделите допълнително време за неговото усъвършенстване. Много топ копирайтъри прекарват часове, за да получат заглавията си точно - понякога прекарват повече време върху заглавието, отколкото останалата част от статията!

en: Ensure your most important keywords appear in the H1 tag - don't force it, use them in a natural way that makes sense to human readers.
bg: Уверете се, че вашите най-важни ключови думи се появяват в маркера H1 - не го насилвайте, използвайте ги по естествен начин, който има смисъл за читателите на хората.

en: WordPress sites usually insert the page or post title as an H1 tag (although custom themes can change this behavior).
bg: Уеб сайтовете на WordPress обикновено вмъкват заглавието на страницата или публикацията като маркер H1 (въпреки че персонализираните теми могат да променят това поведение).

en: One H1 tag was found on your page.
bg: На вашата страница е намерен един маркер H1.

note: Translators: 1 - The number of H1 tags found.
en: %1$d H1 tags were found.
bg: Намерени бяха %1$d H1 тагове.

note: Translators: 1 - The number of H1 tags found.
en: For the best SEO results there should be exactly one H1 tag on each page.
bg: За най-добри резултати от SEO трябва да има точно един H1 таг на всяка страница.

en: No H1 tag was found.
bg: Не бе намерен маркер H1.

en: Edit Your Page Title & Description
bg: Редактиране на заглавието и описанието на вашата страница

en: You need to use titles and descriptions that are attractive to users and contain your keywords. Use the keywords naturally - keyword stuffing is usually detected and will result in a lower ranking. What's more, it's pretty off-putting for potential readers, who are more likely to click on an appealing link.
bg: Трябва да използвате заглавия и описания, които са привлекателни за потребителите и съдържат вашите ключови думи. Използвайте ключовите думи естествено - пълненето на ключови думи обикновено се открива и ще доведе до по-ниско класиране. Нещо повече, това е доста неприятно за потенциалните читатели, които са по-склонни да кликнат върху привлекателна връзка.

en: One or more keywords were found in the title and description of your page.
bg: В заглавието и описанието на вашата страница бяха намерени една или повече ключови думи.

en: Both the page title and meta description are missing keywords.
bg: Както в заглавието на страницата, така и в мета описанието липсват ключови думи.

en: No keywords were found in your meta description.
bg: Не са намерени ключови думи в мета описанието ви.

en: No keywords were found in the page title.
bg: Не са намерени ключови думи в заглавието на страницата.

en: Read the Setup Guide
bg: Прочетете ръководството за настройка

en: Launch the Setup Wizard
bg: Стартирайте съветника за настройки

note: Translators: 1 - The plugin name ("All in One SEO").
en: Thank you for choosing the best WordPress SEO plugin. %1$s default settings works great out of the box. We created the setup wizard to guide you through some important configuration settings & custom-tailored SEO best practices for your site to help you improve rankings.
bg: Благодарим ви, че избрахте най-доброто разширение за WordPress SEO. Настройките по подразбиране %1$s работят отлично. Създадохме съветника за настройки, за да ви преведе през някои важни конфигурационни настройки и персонализирани най-добри практики за SEO за вашия сайт, за да ви помогне да подобрите класирането си.

en: Submit a Support Ticket
bg: Изпратете билет за помощ от екипа по поддръжка

en: Submit a ticket and our world class support team will be in touch soon.
bg: Изпратете билет и нашият екип за поддръжка от световна класа ще се свърже с Вас скоро.

en: Get Support
bg: Получаване на помощ

en: View All Documentation
bg: Преглед на цялата документация

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOEO").
en: Browse documentation, reference material, and tutorials for %1$s.
bg: Прегледайте документацията, справочния материал и уроците за %1$s.

en: View Documentation
bg: Преглед на документацията

en: Docs
bg: Документи

en: View All
bg: Вижте всички

en: Search
bg: Търсене

en: Close
bg: Затворете

en: View all tags
bg: Преглед на всички тагове

en: Click on the tags below to insert variables into your template.
bg: Кликнете върху етикетите по-долу, за да вмъкнете променливи във вашия шаблон.

en: Save Changes
bg: Запазване на промените

en: How to Get Started
bg: Как да започнем

en: Show Less
bg: Покажи по-малко

en: Show More
bg: Покажи повече

en: Custom separator:
bg: Персонализиран разделител:

en: Keywords:
bg: Ключови думи:

en: Security
bg: Сигурност

en: Advanced SEO
bg: Разширено SEO

en: No Follow Paginated
bg: Nofollow пагиниран

en: No Index Paginated
bg: Noindex пагиниран

en: Dismissed Notifications
bg: Отхвърлени известия

en: See Dismissed Notifications
bg: Вижте Отхвърлени известия

en: You have no new notifications.
bg: Нямате нови известия.

en: Great Scott! Where'd they all go?
bg: Страхотно Скот! Къде отидоха всички?

en: a few seconds ago
bg: преди няколко секунди

note: Translators: A number will be prepended to this string, e.g. "2 years ago".
en: years ago
bg: преди години

en: a year ago
bg: преди година

note: Translators: A number will be prepended to this string, e.g. "2 months ago".
en: months ago
bg: преди месеци

en: a month ago
bg: преди месец

note: Translators: A number will be prepended to this string, e.g. "2 days ago".
en: days ago
bg: преди дни

en: a day ago
bg: преди ден

note: Translators: A number will be prepended to this string, e.g. "2 minutes ago".
en: minutes ago
bg: преди минути

en: a minute ago
bg: преди минута

en: All taxonomies are set to noindex or your site does not have any taxonomies registered that are supported by this feature.
bg: Всички таксономии са настроени на noindex или на вашия сайт няма регистрирани таксономии, които се поддържат от тази функция.

en: All post types are set to noindex or your site does not have any post types registered that are supported by this feature.
bg: Всички типове публикации са настроени на noindex или на вашия сайт няма регистрирани типове публикации, които се поддържат от тази функция.

en: No taxonomies available.
bg: Няма налични таксономии.

en: No post types available.
bg: Няма налични типове публикации.

en: Slug:
bg: Кратко име:

en: Label:
bg: Етикет:

en: Read the Ultimate WordPress SEO Guide
bg: Прочетете най-пълното ръководство за WordPress SEO

note: Translators: 1 - Opening bold HTML tag. 2 - Closing bold HTML tag.
en: For best results, you should strive for %1$s70 and above%2$s.
bg: За най-добри резултати трябва да се стремите към %1$s70 и над %2$s.

note: Translators: 1 - Opening bold HTML tag. 2 - Closing bold HTML tag.
en: A very good score is between %1$s60 and 80%2$s.
bg: Много добър резултат е между %1$s60 и 80%2$s.

en: Your Overall Site Score
bg: Вашият общ резултат на сайта

en: An error occurred while analyzing your site.
bg: При анализа на вашия сайт възникна грешка.

en: Mobile Snapshot
bg: Мобилна снимка

en: Warnings
bg: Предупреждения

en: Analyzing...
bg: Анализиране...

en: No ODP
bg: Без ODP

en: No Snippet
bg: Без фрагмент

en: No Image Index
bg: Без индекс на изображения

en: No Translate
bg: Без превод

en: No Archive
bg: Без архив

en: No Follow
bg: Без Следване

en: No Index
bg: Без индекс

en: Large
bg: Голям

en: Standard
bg: Стандартно

en: Max Image Preview
bg: Максимален преглед на изображението

en: Max Video Preview
bg: Преглед на максимално видео

en: Max Snippet
bg: Максимален фрагмент

en: Robots meta:
bg: Мета роботи:

en: Your Username:
bg: Вашето потребителско име:

en: Use the same username for multiple social networks
bg: Използвайте едно и също потребителско име за множество социални мрежи

en: Your MySpace URL is invalid. Please check the format and try again.
bg: URL адресът ви в MySpace е невалиден. Моля, проверете формата и опитайте отново.

en: Your Wikipedia URL is invalid. Please check the format and try again.
bg: URL адресът ви в Уикипедия е невалиден. Моля, проверете формата и опитайте отново.

en: Your SoundCloud URL is invalid. Please check the format and try again.
bg: URL адресът ви за SoundCloud е невалиден. Моля, проверете формата и опитайте отново.

en: Your Yelp URL is invalid. Please check the format and try again.
bg: URL адресът ви за Yelp е невалиден. Моля, проверете формата и опитайте отново.

en: Your Tumblr URL is invalid. Please check the format and try again.
bg: URL адресът ви в Tumblr е невалиден. Моля, проверете формата и опитайте отново.

en: Your LinkedIn URL is invalid. Please check the format and try again.
bg: URL адресът ви в LinkedIn е невалиден. Моля, проверете формата и опитайте отново.

en: Your YouTube URL is invalid. Please check the format and try again.
bg: URL адресът ви в YouTube е невалиден. Моля, проверете формата и опитайте отново.

en: Your Pinterest URL is invalid. Please check the format and try again.
bg: URL адресът ви в Pinterest е невалиден. Моля, проверете формата и опитайте отново.

en: Price Indicator:
bg: Индикатор на цената:

en: Fax number:
bg: Номер на факса:

en: Phone number:
bg: Телефонен номер:

en: Tax ID:
bg: Данъчен номер:

en: VAT ID:
bg: ДДС номер:

note: Translators: This refers to a discount ("As a valued user you receive 50%, automatically applied at checkout!").
en: off
bg: Изключете

en: Basic SEO
bg: Основно SEO

en: Your Instagram URL is invalid. Please check the format and try again.
bg: URL адресът ви в Instagram е невалиден. Моля, проверете формата и опитайте отново.

en: Your Twitter URL is invalid. Please check the format and try again.
bg: URL адресът ви в Twitter е невалиден. Моля, проверете формата и опитайте отново.

en: Your Facebook URL is invalid. Please check the format and try again.
bg: URL адресът ви във Facebook е невалиден. Моля, проверете формата и опитайте отново.

en: Country:
bg: Държава:

en: City:
bg: Град:

en: The geographic area where a service or offered item is provided.
bg: Географската област, в която се предоставя услуга или предлаган артикул.

en: Click on the tags below to insert variables into your title.
bg: Кликнете върху етикетите по-долу, за да вмъкнете променливи в заглавието си.

en: Show in Search Results
bg: Показване в резултатите от търсенето

note: Translators: 1 - "Pro".
en: upgrading to %1$s
bg: Надстройва до %1$s

en: Free
bg: Безплатно

en: HTML Sitemap
bg: HTML карта на сайта

en: Allows you to specify the maximum number of posts for the RSS Sitemap. We recommend an amount of 50 posts.
bg: Позволява ви да посочите максималния брой публикации за RSS карта на сайта. Препоръчваме около 50 публикации.

en: Open RSS Sitemap
bg: Отворете RSS карта на сайта

en: Number of Posts
bg: Брой публикации

en: This option will generate a separate RSS Sitemap which can be submitted to Google, Bing and any other search engines that support this type of sitemap. The RSS Sitemap contains an RSS feed of the latest updates to your site content.  It is not a full sitemap of all your content.
bg: Тази опция ще генерира отделна карта на сайта в RSS, която може да бъде изпратена до Google, Bing и други търсачки, които поддържат този тип карта на сайта. Картата в RSS съдържа RSS емисия с най-новите актуализации на съдържанието на вашия сайт. Това не е пълна карта на сайта на цялото ви съдържание.

en: Custom Field Support
bg: Поддръжка на потребителското поле

note: Translators: 1 - Plugin short name ("AIOSEO"), 2 - "Pro".
en: Video Sitemaps are only available for licensed %1$s %2$s users.
bg: Видео картата на сайта са достъпни само за лицензирани %1$s %2$s потребители.

en: Upgrade to Pro and Unlock Video Sitemaps
bg: Надстройте до Pro и отключете видео карта на сайта.

en: Open Video Sitemap
bg: Отворете картата на сайта за видеоклипове

en: Exclude Pages/Posts
bg: Изключване на страници/публикации

en: Set Publication Name
bg: Задайте име на публикацията

note: Translators: 1 - Plugin short name ("AIOSEO"), 2 - "Pro".
en: News Sitemaps are only available for licensed %1$s %2$s users.
bg: Картата за новини е достъпна само за лицензирани %1$s %2$s потребители.

en: Upgrade to Pro and Unlock News Sitemaps
bg: Надстройте до Pro и отключете карта на сайта за новини

en: Open News Sitemap
bg: Отворете картата на сайта за новини

en: Select which Taxonomies appear in your sitemap. Categories and Tags are excluded by default since these do not support video embedding.
bg: Изберете кои таксономии да се показват във вашата карта на сайта. Категориите и таговете са изключени по подразбиране, тъй като те не поддържат вграждане на видео.

note: Translators: 1 - Plugin short name ("AIOSEO"), 2 - "Pro".
en: Custom Taxonomy Support is only available for licensed %1$s %2$s users.
bg: Поддръжката на персонализирана таксономия е достъпна само за лицензирани %1$s %2$s потребители.

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO"), 2 - "Pro".
en: %1$s %2$s lets you set the SEO title and description for custom taxonomies. You can also control all of the robots meta and other options just like the default category and tags taxonomies.
bg: %1$s %2$s ви позволява да зададете заглавието и описанието на SEO за персонализирани таксономии. Можете също така да контролирате всички мета роботи и други опции, точно като категорията по подразбиране и етикетите за таксономии.

en: Upgrade to Pro and Unlock Custom Taxonomies
bg: Надстройте до Pro и отключете таксономии

en: Web Page Type
bg: Тип уеб страница

en: Enable Schema Markup
bg: Активиране на схемата за маркиране

en: Go to Local SEO Settings
bg: Отидете на локални настройки за SEO

en: Google, Bing and other search engines use specific data from your schema markup to output data in their Knowledge Panels. This data is known as the Knowledge Graph. Use these settings to change how that data looks.
bg: Google, Bing и други търсачки използват конкретни данни от маркирането на вашата схема, за да извеждат данни в своите панели за знания. Тези данни са известни като Графика на знанието. Използвайте тези настройки, за да промените начина, по който изглеждат тези данни.

en: Press enter to create a keyword
bg: Натиснете enter, за да създадете ключова дума

en: Home Page
bg: Начална страница

en: Separator Character
bg: Разделител Символ

en: Title Separator
bg: Разделител на заглавието

note: Translators: 1 - Opening HTML link tag, 2 - Closing HTML link tag.
en: The home page settings below have been disabled because you are using a static home page. You can %1$sedit your home page settings%2$s directly to change the title and description.
bg: Настройките на началната страница по-долу са деактивирани, защото използвате статична начална страница. Можете да %1$s да зададете настройките на началната си страница %2$s директно, за да промените заглавието и описанието.

en: Schema Markup
bg: Маркиране на схема

en: Attachment Parent
bg: Родител на прикачения файл

en: Attachment
bg: Прикачен файл

en: Redirect Attachment URLs
bg: Пренасочване на връзките към прикачени файлове

note: Translators: 1 - Plugin short name ("AIOSEO"), 2 - "Pro".
en: Image SEO is only available for licensed %1$s %2$s users.
bg: SEO на изображението е достъпно само за лицензирани потребители на %1$s %2$s.

en: Upgrade to Pro and Unlock Image SEO
bg: Надстройте до Pro и отключете SEO за изображения

en: This feature requires one of the following plans:
bg: Тази функция изисква един от следните планове:

note: Translators: 1 - Plugin short name ("AIOSEO"), 2 - "Pro".
en: Custom Fields are only available for licensed %1$s %2$s users.
bg: Персонализираните полета са достъпни само за лицензирани %1$s %2$s потребители.

en: Upgrade to Pro and Unlock Custom Fields
bg: Надстройте до Pro и отключете персонализирани полета

note: Translators: 1 - The plugin name ("All in One SEO")
en: Show %1$s Meta Box
bg: Показване на %1$s Мета Кутия

note: Translators: 1 - The type of page (Post, Page, Category, Tag, etc.).
en: Show %1$s Thumbnail in Google Custom Search
bg: Показване на умалената картинка %1$s в Google Custom Search

en: Show Date in Google Preview
bg: Показване на дата в Google Preview

note: Translators: 1 - Plugin short name ("AIOSEO"), 2 - "Pro".
en: %1$s %2$s gives you advanced customizations for our page analysis feature, letting you add custom fields to analyze.
bg: %1$s %2$s ви дава разширени персонализации за нашата функция за анализ на страници, като ви позволява да добавяте персонализирани полета за анализ.

en: Other Options
bg: Други опции

en: Read Only
bg: Само за четене

en: Bulk Editing
bg: Групово редактиране

en: Robots Meta Settings
bg: Мета настройки на Роботите

en: Strip punctuation for alt tags
bg: Премахнете пунктуацията за alt таговете

en: Strip punctuation for titles
bg: Премахване на пунктуацията за заглавия

en: Set alt tag attributes
bg: Задаване на атрибути на alt таговете

en: Set title attributes
bg: Задаване на атрибути на заглавието

note: Translators: 1 - The post type single name. Translators: 1 - The name of a taxonomy. Translators: 1 - The type of page (Post, Page, Category, Tag, etc.).
en: %1$s Title
bg: %1$s Заглавие

en: The ExactMetrics Google Analytics for WordPress plugin helps you properly setup all the powerful Google Analytics tracking features without writing any code or hiring a developer.
bg: Приставката ExactMetrics Google Analytics за WordPress ви помага да настроите правилно всички мощни функции за проследяване на Google Analytics, без да пишете код или да наемате разработчик.

en: Deactivated
bg: Деактивирано

en: Status:
bg: Състояние:

en: Manage
bg: Управление

note: Translators: 1 - Company name ("Awesome Motive").
en: The %1$s Team
bg: Екипът на %1$s

note: Translators: 1 - The plugin name ("All in One SEO"), 2 - Company name ("Awesome Motive").
en: %1$s is brought to you by %2$s, the same team that’s behind the largest WordPress resource site, WPBeginner, the most popular lead-generation software, OptinMonster, the best WordPress analytics plugin, MonsterInsights and many more.
bg: %1$s ви се предоставя от %2$s, същия екип, който стои зад най-големия сайт с ресурси на WordPress, WPBeginner, най-популярният софтуер за генериране на контакти, OptinMonster, най-добрият плъгин за анализ на WordPress, MonsterInsights и много други.

en: Our Google News Sitemap lets you control which content you submit to Google News and only contains articles that were published in the last 48 hours. In order to submit a News Sitemap to Google, you must have added your site to Google’s Publisher Center and had it approved.
bg: Нашата карта на сайта на Google News ви позволява да контролирате кое съдържание да изпращате на Google News и съдържа само статии, публикувани през последните 48 часа. За да изпратите карта за новини до Google, трябва да сте добавили сайта си в Издателския център на Google и да го одобрите.

en: The Video Sitemap works in much the same way as the XML Sitemap module, it generates an XML Sitemap specifically for video content on your site. Search engines use this information to display rich snippet information in search results.
bg: Видео картата на сайта работи по същия начин като XML модула, като генерира XML карта на сайта специално за видео съдържание на вашия сайт. Търсачките използват тази информация за показване на богата информация за фрагменти в резултатите от търсенето.

note: Translators: 1 - A number representing the remaining notifications.
en: You have %1$s more notifications
bg: Имате още %1$s известия

en: Relaunch Setup Wizard
bg: Повторно стартиране на съветника за настройка

en: Dismiss All
bg: Отхвърляне на всички

note: Translators: 1 - "Pro", 2 - A percentage ("50%").
en: Upgrade to %1$s and Save %2$s
bg: Надстройте до %1$s и запазете %2$s

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO"), 2 - "Pro".
en: Get more features in %1$s %2$s:
bg: Получете повече функции в %1$s %2$s:

en: Manage all of your sitemap settings, including XML, Video, News and more.
bg: Управлявайте всички настройки на вашата карта на сайта, включително XML, видео, новини и други.

en: Fine-tune your site with our powerful tools including Robots.txt editor, import/export and more.
bg: Настройте вашия сайт с нашите мощни инструменти, включително редактор Robots.txt, импортиране/експортиране и други.

en: Setup Open Graph for Facebook, Twitter, etc. to show the right content / thumbnail preview.
bg: Настройте Open Graph за Facebook, Twitter и др., за да покажете правилното съдържание / визуализация на умалените картинки.

en: Improve local SEO rankings with schema for business address, open hours, contact, and more.
bg: Подобрете местните SEO класации със схема за фирмен адрес, работно време, контакт и др.

en: Check how your site scores with our SEO analyzer and compare against your competitor's site.
bg: Проверете какви резултати постига вашият сайт с нашия SEO анализатор и сравнете със сайта на вашия конкурент.

en: Configure how your website content will look in Google, Bing and other search engines.
bg: Конфигурирайте как ще изглежда съдържанието на вашия уеб сайт в Google, Bing и други търсачки.

en: Globally control the Title attribute and Alt text for images in your content. These attributes are essential for both accessibility and SEO.
bg: Глобално контролирайте атрибута Title и Alt текст за изображения във вашето съдържание. Тези атрибути са от съществено значение както за достъпност, така и за SEO.

en: Purchase License
bg: Лиценз за покупка

en: Enter License Key
bg: Въведете лицензен ключ

en: A valid license key is required in order to use our addons.
bg: За да използвате нашите добавки, е необходим валиден лицензен ключ.

en: Upgrade to Pro and Unlock All Features
bg: Надстройте до Pro и отключете всички функции

note: Translators: 1 - The plugin name ("All in One SEO").
en: Upgrade %1$s to Pro and Unlock all Features!
bg: Надстройте %1$s до Pro и отключете всички функции!

en: Search for Features...
bg: Търсене на функции ...

en: Deactivate All Features
bg: Деактивиране на всички функции

en: Activate All Features
bg: Активирайте всички функции

note: Translators: 1 - Opening link tag, 2 - Closing link tag.
en: It appears that your server is running on nginx, so the fix will most likely require adding the correct rewrite rules to our nginx configuration. %1$sCheck our documentation for more information%2$s.
bg: Изглежда, че вашият сървър работи на nginx, така че поправката най-вероятно ще изисква добавяне на правилните правила за пренаписване към нашата конфигурация на nginx. %1$s Проверете документацията ни за повече информация %2$s.

en: It looks like you are missing the proper rewrite rules for the robots.txt file.
bg: Изглежда, че ви липсват правилните правила за пренаписване на файла robots.txt.

note: Translators: 1 - The url to the main site.
en: This site is running in a sub-directory of your main site located at %1$s. Your robots.txt file should only appear in the root directory of that site.
bg: Този сайт работи в поддиректория на основния ви сайт, намиращ се на %1$s. Вашият файл robots.txt трябва да се показва само в основната директория на този сайт.

en: You can use these quicklinks to quickly access our settings pages to adjust your site's SEO settings.
bg: Можете да използвате тези бързи връзки за бърз достъп до нашите страници с настройки, за да коригирате SEO настройките на вашия сайт.

en: Quicklinks
bg: Бързи връзки

en: SEO Site Score
bg: SEO оценка на сайта

en: See all dismissed notifications.
bg: Вижте всички отхвърлени известия

en: There are no new notifications at this moment.
bg: В момента няма нови известия.

en: Import and Delete
bg: Импортиране и изтриване

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO"), 2 - The plugin short name ("AIOSEO").
en: %1$s has detected a physical robots.txt file in the root folder of your WordPress installation. We recommend removing this file as it could cause conflicts with WordPress' dynamically generated one. %2$s can import this file and delete it, or you can simply delete it.
bg: %1$s откри физически файл robots.txt в основната папка на вашата инсталация на WordPress. Препоръчваме да премахнете този файл, тъй като може да причини конфликти с динамично генерирания такъв на WordPress. %2$s може да импортира този файл и да го изтрие, или можете просто да го изтриете.

en: Open Robots.txt
bg: Отворете Robots.txt

en: Robots.txt Preview:
bg: Преглед на Robots.txt:

en: Delete Rule
bg: Изтриване на правило

en: Duplicate or invalid entries have been detected! Please check your rules and try again.
bg: Открити са дублирани или невалидни записи! Моля, проверете правилата си и опитайте отново.

en: Enable Custom Robots.txt
bg: Активиране на Custom Robots.txt

note: Translators: 1 - The plugin name ("All in One SEO").
en: Just like WordPress, %1$s generates a dynamic file so there is no static file to be found on your server.  The content of the robots.txt file is stored in your WordPress database.
bg: Подобно на WordPress, %1$s генерира динамичен файл, така че на вашия сървър няма да има статичен файл. Съдържанието на файла robots.txt се съхранява във вашата база данни на WordPress.

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO"), 2 - The plugin short name ("AIOSEO").
en: The robots.txt editor in %1$s allows you to set up a robots.txt file for your site that will override the default robots.txt file that WordPress creates. By creating a robots.txt file with %2$s you have greater control over the instructions you give web crawlers about your site.
bg: Редакторът robots.txt в %1$s ви позволява да настроите файл robots.txt за вашия сайт, който ще замени файла robots.txt по подразбиране, който WordPress създава. Чрез създаването на файл robots.txt с %2$s имате по-голям контрол върху инструкциите, които давате на уеб роботите за вашия сайт.

en: Card Type
bg: Тип карта

en: Home Page Image
bg: Изображение на началната страница

en: Minimum size: 300px x 157px, ideal ratio 2:1, 5MB max. JPG, PNG, WEBP and GIF formats only.
bg: Минимален размер: 300px x 157px, идеално съотношение 2: 1, 5MB макс. Само формати JPG, PNG, WEBP и GIF.

en: Minimum size: 144px x 144px, ideal ratio 1:1, 5MB max. JPG, PNG, WEBP and GIF formats only.
bg: Минимален размер: 144px x 144px, идеално съотношение 1:1, 5MB макс. Само формати JPG, PNG, WEBP и GIF.

note: Translators: 1 - Opening bold tag, 2 - Closing bold tag, 3 - "Pro", 4 - Opening bold tag, 5 - A percentage ("50%"), 6 - Closing bold tag.
en: %1$sBonus:%2$s You can upgrade to the %3$s plan today and %4$ssave %5$s off%6$s (discount auto-applied).
bg: %1$s Бонус: %2$s Можете да надстроите до плана %3$s днес и %4$s спестете %5$s отстъпка %6$s (отстъпката се прилага автоматично).

en: Features:
bg: Характеристики:

note: Translators: 1 - The abbreviated plugin name ("AIOSEO").
en: %1$s Lite vs. Pro
bg: %1$s Lite срещу Pro

en: Optimizing your Content Headings
bg: Оптимизиране на заглавията на съдържанието

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO Pro"), 2 - "Pro" string.
en: Installing %1$s %2$s
bg: Инсталиране нa %1$s %2$s

en: How to Control Search Results
bg: Как да контролираме резултатите от търсенето

en: Best Practices for Domains and URLs
bg: Най-добри практики за домейни и URL адреси

en: Basic Guide to Google Search Console
bg: Основно ръководство за Google Search Console

en: Basic Guide to Google Analytics
bg: Основно ръководство за Google Analytics

en: See our full documentation
bg: Вижте пълната ни документация

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO").
en: %1$s Documentation
bg: %1$s Документация

en: View all video tutorials
bg: Преглед на всички видео уроци

en: Video Tutorials
bg: Видео уроци

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO").
en: All %1$s Settings
bg: Всички настройки на %1$s

en: Clear Bad Bot Blocker Logs
bg: Изчистване на регистрите за блокиране на лоши ботове

en: Cleared
bg: Изчистено

en: Bad Bot Blocker Logs
bg: Дневници за блокиране на лоши ботове

en: Logs
bg: Дневници

en: No, I need to make a backup
bg: Не, трябва да направя резервно копие

en: Yes, I have a backup and want to reset the settings
bg: Да, имам резервно копие и искам да нулирам настройките

note: Translators: 1 - Opening bold tag. 2 - Closing bold tag.
en: This action cannot be undone. Before taking this action, we recommend that you make a %1$sfull website backup first%2$s.
bg: Това действие не може да бъде отменено. Преди да предприемете това действие, препоръчваме първо да направите %1$s пълен архив на уебсайта %2$s.

en: Are you sure you want to reset the selected settings to default?
bg: Наистина ли искате да нулирате избраните настройки по подразбиране?

en: Your settings have been reset successfully!
bg: Вашите настройки бяха нулирани успешно!

en: Select settings that you would like to reset:
bg: Изберете настройките, които искате да нулирате:

en: Select Settings
bg: Изберете Настройки

en: Reset / Restore Settings
bg: Нулиране / Възстановяване на настройките

note: Translators: 1 - Opening bold tag, 2 - Closing bold tag.
en: This allows you to edit the .htaccess file for your site.  All WordPress sites on an Apache server have a .htaccess file and we have provided you with a convenient way of editing it. Care should always be taken when editing important files from within WordPress as an incorrect change could cause WordPress to become inaccessible. %1$sBe sure to make a backup before making changes and ensure that you have FTP access to your web server and know how to access and edit files via FTP.%2$s
bg: Това ви позволява да редактирате .htaccess файла за вашия сайт. Всички сайтове на WordPress на сървър на Apache имат .htaccess файл и ние ви предоставихме удобен начин за редактиране. Винаги трябва да се внимава, когато редактирате важни файлове от WordPress, тъй като неправилната промяна може да доведе до недостъпност на WordPress. %1$s Не забравяйте да направите резервно копие, преди да правите промени и се уверете, че имате FTP достъп до вашия уеб сървър и знаете как да осъществявате достъп и редактирате файлове чрез FTP.%2$s

en: Copied!
bg: Копирано!

en: Copy to Clipboard
bg: Копиране в клипборда

en: Download System Info File
bg: Изтеглете системния информационен файл

en: System Status Info
bg: Информация за състоянието на системата

en: Pinterest Verification Code
bg: Код за потвърждение на Пинтерест

en: If you have already confirmed your website with Pinterest, you can skip the step below.
bg: Ако вече сте потвърдили своя уебсайт в Пинтерест, можете да пропуснете стъпката по-долу.

en: Learn how to get your Pinterest Verification Code
bg: Научете как да получите своя код за потвърждение в Pinterest

en: Pinterest uses Open Graph metadata just like Facebook, so be sure to keep Open Graph enabled on the Facebook tab checked if you want to optimize your site for Pinterest.
bg: Pinterest използва метаданни Open Graph точно като Facebook, така че не забравяйте да оставите активирана Open Graph в раздела Facebook, ако искате да оптимизирате вашия сайт за Pinterest.

note: Translators: 1 - The location of the log file.
en: The log for the blocked bots is located here: %1$s
bg: Дневникът на блокираните ботове се намира тук: %1$s

en: Blocked Bots Log
bg: Дневник на блокираните ботове

en: Default Term Twitter Image
bg: Термин по подразбиране за Twitter Изображение

en: Default Post Twitter Image
bg: Публикация по подразбиране изображение в Twitter

en: Summary with Large Image
bg: Резюме с голямо изображение

en: Default Card Type
bg: Тип карта по подразбиране

en: Enable Twitter Card
bg: Активиране на Twitter Карта

note: Translators: 1 - The plugin name ("All in One SEO").
en: Enable this feature if you want Twitter to display a preview card with images and a text excerpt when a link to your site is shared.
bg: Активирайте тази функция, ако искате Twitter да показва карта за предварителен преглед с изображения и текстов откъс, когато се споделя връзка към вашия сайт.

en: Twitter Card Settings
bg: Настройки на Twitter Карта

en: Smart Schema
bg: Интелигентна схемац

en: To let search engines know which profiles are associated with this site, enter them below:
bg: За да уведомите търсачките кои профили са свързани с този сайт, въведете ги по-долу:

en: Local SEO
bg: Локално SEO

en: Must-Use Plugins
bg: Приставки които трябва да се използват

en: Server Info
bg: сървъра

en: Export / Backup Settings
bg: Настройки за експортиране / архивиране

en: Select your timezone
bg: Изберете вашата часова зона

note: Translators: 1 - Opening link tag, 2 - Closing link tag.
en: Complete documentation on usage tracking is available %1$shere%2$s.
bg: Налична е пълна документация за проследяване на употребата %1$shere%2$s.

en: Purchase and Install Now
bg: Закупете и инсталирайте сега

en: I'll do it later
bg: Ще го направя по-късно

en: You won't have access to this functionality until the extensions have been purchased and installed.
bg: Няма да имате достъп до тази функционалност, докато разширенията не бъдат закупени и инсталирани.

en: An upgrade is required to unlock the following features.
bg: Необходимо е да обновите, за да отключите следните функции.

en: Would you like to purchase and install the following features now?
bg: Искате ли да закупите и инсталирате следните функции сега?

en: Yes, count me in
bg: Да, бройте ме!

note: Translators: 1 - Plugin short name ("AIOSEO").
en: Help make %1$s better for everyone
bg: Помогнете да направите %1$s по-добър за всички

en: Your email is needed so you can receive SEO recommendations. This email will also be used to connect your site with our SEO API.
bg: Имейлът ви е необходим, за да можете да получавате препоръки за SEO. Този имейл ще се използва и за свързване на вашия сайт с нашия SEO API.

en: Your Email Address
bg: Вашият имейл адрес

note: Translators: 1 - Plugin short name ("AIOSEO").
en: Get helpful suggestions from %1$s on how to optimize your website content, so you can rank higher in search results.
bg: Получавайте полезни предложения от %1$s за това как да оптимизирате съдържанието на уебсайта си, за да можете да се класирате по-високо в резултатите от търсенето.

en: Redirect attachment pages?
bg: Пренасочване на страници за прикачени файлове?

en: Do you have multiple authors?
bg: Имате ли много автори?

en: Live Site
bg: Сайт на живо

en: Under Construction
bg: В процес на изграждане

en: Is the site under construction or live (ready to be indexed)?
bg: Сайтът в процес на изграждане ли е или е на живо вече (готов ли е за индексиране)?

en: Click on the tags below to insert variables into your meta description.
bg: Кликнете върху етикетите по-долу, за да вмъкнете променливи във вашето мета описание.

en: Click on the tags below to insert variables into your site title.
bg: Кликнете върху етикетите по-долу, за да вмъкнете променливи в заглавието на вашия сайт.

en: Edit Title and Description
bg: Редактиране на заглавие и описание

en: Google Snippet Preview
bg: Преглед на Google Snippet

en: The way your site is displayed in search results is very important. Take some time to look over these settings and tweak as needed.
bg: Начинът, по който се показва вашият сайт в резултатите от търсенето, е много важен. Отделете малко време, за да прегледате тези настройки и да направите промени, ако е необходимо.

note: Translators: 1 - Opening HTML bold tag, 2 - Closing HTML bold tag.
en: By default SEO Editors have access to %1$sSEO settings for individual pages and posts.%2$s
bg: По подразбиране SEO редакторите имат достъп до %1$sSEO настройки за отделни страници и публикации. %2$s

note: Translators: 1 - Opening HTML bold tag, 2 - Closing HTML bold tag.
en: By default SEO Managers have access to %1$sSEO settings for General Settings, Redirections, and individual pages and posts.%2$s
bg: По подразбиране SEO мениджърите имат достъп до %1$s SEO настройки за общи настройки, пренасочвания и отделни страници и публикации. %2$s

note: Translators: 1 - Opening HTML bold tag, 2 - Closing HTML bold tag.
en: By default Authors have access to %1$sSEO settings for individual pages and posts that they already have permission to edit.%2$s
bg: По подразбиране Авторите имат достъп до %1$sSEO настройки за отделни страници и публикации, които вече имат разрешение да редактират. %2$s

note: Translators: 1 - Opening HTML bold tag, 2 - Closing HTML bold tag.
en: By default Admins have access to %1$sall SEO site settings%2$s
bg: По подразбиране администраторите имат достъп до %1$sall настройки на SEO сайта %2$s

note: Translators: 1 - Opening HTML bold tag, 2 - Closing HTML bold tag.
en: By default Editors have access to %1$sSEO settings for General Settings, Search Appearance and Social Networks, as well as all settings for individual pages and posts.%2$s
bg: По подразбиране редакторите имат достъп до %1$s настройки на SEO за общи настройки, външен вид на търсене и социални мрежи, както и всички настройки за отделни страници и публикации. %2$s

en: SEO Editor
bg: SEO редактор

en: SEO Manager
bg: SEO Мениджър

en: Editor
bg: Редактор

en: Administrator
bg: Администратор

en: Access Control Settings
bg: Настройки за контрол на достъпа

note: Translators: 1 - The plugin name ("All in One SEO")
en: By default, only users with an Administrator role have permission to manage %1$s within your WordPress admin area. With Access Controls, though, you can easily extend specific access permissions to other user roles.
bg: По подразбиране само потребители с администраторска роля имат разрешение да управляват %1$s в административната област на WordPress. С контролите за достъп обаче можете лесно да разширите конкретни разрешения за достъп до други потребителски роли.

en: Your license has expired.
bg: Лицензът ви е изтекъл.

en: You have not yet added a license key.
bg: Все още не сте добавили лицензен ключ.

en: Your license key is invalid.
bg: Вашият лицензен ключ е невалиден.

en: Your license has been disabled.
bg: Вашият лиценз е деактивиран.

note: Translators: 1 - A number, 2 - A number.
en: %1$s out of %2$s max recommended characters.
bg: %1$s от %2$s максимум препоръчани знака.

en: Travel Agency
bg: Туристическа Агенция

en: Tourist Information Center
bg: Туристически информационен център

en: Television Station
bg: Телевизионна станция

en: Store
bg: Магазин

en: Sports Activity Location
bg: Местоположение на спортната дейност

en: Shopping Center
bg: Търговски център

en: Self Storage
bg: Самосъхранение

en: Recycling Center
bg: Център за рециклиране

en: Real Estate Agent
bg: Агент за недвижими имоти

en: Radio Station
bg: Радиостанция

en: Medical Business
bg: Медицински бизнес

en: Lodging Business
bg: Бизнес за настаняване

en: Library
bg: Библиотека

en: Legal Service
bg: Юридическа услуга

en: Internet Cafe
bg: Интернет кафе

en: Home & Construction Business
bg: Бизнес с дом и строителство

en: Health & Beauty Business
bg: Бизнес с здраве и красота

en: Government Office
bg: Държавна служба

en: Food Establishment
bg: Заведение за хранене

en: Financial Service
bg: Финансова услуга

en: Entertainment Business
bg: Развлекателен бизнес

en: Employment Agency
bg: Агенция по заетостта

en: Emergency Service
bg: Спешна услуга

en: Dry Cleaning/Laundry
bg: Химическо чистене/ пране

en: Dentist
bg: Зъболекар

en: Childcare
bg: Грижи за деца

en: Automotive Business
bg: Автомобилен бизнес

en: Archive Organization
bg: Архивиране на организацията

note: Translators: 1 - Plugin short name ("AIOSEO"), 2 - "Pro".
en: Local SEO is only available for licensed %1$s %2$s users.
bg: Локалното SEO е достъпно само за лицензирани %1$s %2$s потребители.

en: Upgrade to Pro and Unlock Local SEO
bg: Надстройте до Pro и отключете Локалното SEO

en: Area Served
bg: Област на обслужване

en: Display Location Info
bg: Показване на информация за местоположението

en: Multiple Locations
bg: Няколко местоположения

en: Local business information may be displayed when users search for businesses on Google search or Google Maps. Google decides on a per search basis whether to display this information or not and it’s completely automated.
bg: Информацията за местния бизнес може да се показва, когато потребителите търсят бизнеси в Google search или Google Maps. Google решава на базата на търсене дали да показва тази информация или не и тя е напълно автоматизирана.

en: Payment Info
bg: Информация за плащане

en: Active Notifications
bg: Активни известия

en: New Notifications
bg: Нови известия

en: Local Business schema markup enables you to tell Google about your business, including your business name, address and phone number, opening hours and price range. This information may be displayed as a Knowledge Graph card or business carousel.
bg: Маркирането на схеми за местен бизнес ви позволява да кажете на Google за вашия бизнес, включително името на вашия бизнес, адрес и телефонен номер, работно време и ценови диапазон. Тази информация може да се покаже като карта с графика на знанието или бизнес въртележка.

en: Default Image Source (Set in Social Networks)
bg: Източник на изображение по подразбиране (зададен в социалните мрежи)

en: Attached Image
bg: Прикачено изображение

en: Default Image (Set Below)
bg: Изображение по подразбиране (Задаване отдолу)

en: Choose Image
bg: Изберете Изображение

en: Save and Continue
bg: Запазване и продължаване

en: Go Back
bg: Назад

en: Skip this Step
bg: Пропуснете тази стъпка

en: Errors
bg: Грешки

en: All Good!
bg: Всичко е наред!

en: Complete Site Audit Checklist
bg: Пълен списък за проверка на сайта

en: to see your Site Score.
bg: за да видите резултата от вашия сайт.

en: Excellent!
bg: Отлично!

en: Very Good!
bg: Много добре!

en: A valid license key is required
bg: Изисква се валиден лицензен ключ

en: to analyze a competitor site.
bg: за анализ на конкурентна страница.

en: Portfolio
bg: Портфолио

en: Corporation
bg: Корпорация

en: Small Offline Business
bg: Малък офлайн бизнес

en: Online Store
bg: Онлайн магазин

en: News Channel
bg: Канал за новини

en: Contact Page URL:
bg: URL адрес на страницата за контакт:

en: About Page URL:
bg: Всичко за URL адреса на страницата:

en: Website URL:
bg: URL адрес на уебсайт:

en: Your name or company name.
bg: Вашето име или име на фирма.

en: name
bg: име

en: Animal Shelter
bg: Приют за животни

en: Business Info
bg: Бизнес информация

note: Translators: 1 - Plugin short name ("AIOSEO"), 2 - A list of plugin names.
en: The following plugins and %1$s addons will be installed: %2$s
bg: Ще бъдат инсталирани следните разширения и %1$s добавки: %2$s

note: Translators: 1 - Plugin short name ("AIOSEO"), 2 - A list of plugin names.
en: The following %1$s addons will be installed: %2$s
bg: Ще бъдат инсталирани следните %1$s добавки: %2$s

en: Import Data and Continue
bg: Импортиране на данни и продължаване

note: Translators: 1 - Plugin short name ("AIOSEO").
en: We have detected other SEO plugins installed on your website. Select which plugins you would like to import data to %1$s.
bg: Открихме други SEO приставки, инсталирани на вашия уебсайт. Изберете от кои приставки искате да импортирате данни в %1$s.

en: Import data from your current plugins
bg: Импортиране на данни от текущите ви приставки

en: Meta Description
bg: Мета Описание

en: Enter your answer
bg: Въведете своя отговор

en: Select a category to help us narrow down the SEO options that work best for you and your site.
bg: Изберете категория, за да ни помогне да стесним SEO опциите, които работят най-добре за вас и вашия сайт.

en: Which category best describes your website?
bg: Коя категория най-добре описва вашия уебсайт?

en: We recommend setting the amount of URLs per sitemap index to 1,000 or less. The more links, the longer it will take for the sitemap to load.
bg: Препоръчваме да зададете 1000 или по-малко количество URL-ли на индекс на карта на сайта. Колкото повече връзки, толкова повече време ще отнеме за зареждане на картата на сайта.

en: Taxonomy Priority Score
bg: Приоритетна оценка на таксономията

en: Post Type Priority Score
bg: Тип публикация приоритетна оценка

en: Grouped
bg: Групирани

en: Any posts that are assigned to these terms will also be excluded from your sitemap.
bg: Всички публикации, на които са зададени тези условия, също ще бъдат изключени от вашата карта на сайта.

en: Include All Taxonomies
bg: Включете всички таксономии

en: Author Sitemap
bg: Карта на сайта на автора

en: Date Archive Sitemap
bg: Карта за архивиране на дати

en: Automatically Ping Search Engines
bg: Автоматично Пинг на Търсачките

en: Open Sitemap
bg: Отворете карта на сайта

en: Do you get a blank sitemap or 404 error?
bg: Получавате ли празна карта на сайта или грешка 404?

en: Noindexed content will not be displayed in your sitemap.
bg: Неиндексираното съдържание няма да се показва във вашата карта на сайта.

en: Links Per Sitemap
bg: Връзки на карта на сайта

en: Enable Sitemap
bg: Активиране на картата на сайта

en: Home Page Title
bg: Заглавие на началната страница

en: Export All Post Types
bg: Експортиране на всички видове публикации

en: Export All Settings
bg: Експортиране на всички настройки

note: Translators: 1 - The name of the plugin (e.g. "Yoast SEO"), 2 - The version of the plugin (e.g. "10.2.3").
en: We do not support importing from the currently installed version of %1$s (%2$s). Please upgrade to the latest version and try again.
bg: Не поддържаме импортиране от инсталираната в момента версия на %1$s (%2$s). Моля, обновете до най-новата версия и опитайте отново.

note: Translators: 1 - The name of the plugin being imported (e.g "Yoast SEO").
en: An error occurred while importing %1$s. Please try again.
bg: При импортирането на %1$s възникна грешка. Моля, опитайте отново.

note: Translators: 1 - The name of the plugin being imported (e.g "Yoast SEO").
en: %1$s was successfully imported!
bg: %1$s беше успешно импортиран!

en: Term Meta
bg: Мета за Термини

en: Post Meta
bg: Мета за Публикации

en: not installed
bg: не е инсталирано

en: All Settings
bg: Всички настройки

en: Select a plugin...
bg: Изберете разширение...

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO").
en: Choose a plugin to import SEO data directly into %1$s.
bg: Изберете разширение за импортиране на SEO данни директно в %1$s.

en: Import Settings From Other Plugins
bg: Импортиране на настройки от други разширения

en: Locations Settings
bg: Настройки за местоположения

note: Translators: 1 - Plugin short name ("AIOSEO"), 2 - "Pro".
en: Access Control is only available for licensed %1$s %2$s users.
bg: Контролът на достъпа е достъпен само за лицензирани %1$s %2$s потребители.

en: Upgrade to Pro and Unlock Access Control
bg: Надстройте до Pro и отключете контрола на достъпа

en: Granular controls per role
bg: Гранулирани контроли за роля

en: Default settings that just work
bg: Настройки по подразбиране, които просто работят

en: SEO Editor Role
bg: Роля на SEO редактора

en: SEO Manager Role
bg: Роля на SEO Manager

en: WP Roles (Editor, Author)
bg: WP Roles (редактор, автор)

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO").
en: Enter your %1$s License Key
bg: Въведете вашия %1$s лицензен ключ

note: Translators: 1 - The plugin name ("All in One SEO").
en: Already purchased? Simply enter your license key below to connect with %1$s!
bg: Вече закупен? Просто въведете лицензионния си ключ по-долу, за да се свържете с %1$s!

note: Translators: 1 - "upgrading to Pro".
en: To unlock the selected features, please %1$s and enter your license key below.
bg: За да отключите избраните функции, моля, %1$s и въведете вашия лицензен ключ по-долу.

en: To unlock the selected features, please enter your license key below.
bg: За да отключите избраните функции, моля, въведете вашия лицензен ключ по-долу.

note: Translators: 1 - "Pro".
en: upgrade to %1$s
bg: Надстройте до %1$s

note: Translators: 1 - The plugin name ("All in One SEO").
en: Choose whether %1$s should output the required schema markup that Google needs to generate a sitelinks search box.
bg: Изберете дали %1$s да извежда необходимата маркировка на схемата, която Google има за генериране на полето за търсене на връзки към сайта.

en: Enable Sitelinks Search Box
bg: Активиране на полето за търсене на връзки към сайта

en: Sitemaps
bg: Карти на сайта

en: Social Networks
bg: Социални мрежи

en: Restore
bg: Възстанови

en: Create Backup
bg: Създаване на резервно копие

en: You have no saved backups.
bg: Нямате запазени резервни копия.

en: Backup Settings
bg: Настройки за архивиране

note: Translators: 1 Date, 2 - Timestamp.
en: %1$s at %2$s
bg: %1$s при %2$s

en: Success! The backup was restored.
bg: Успех! Архивирането беше възстановено.

en: Success! The backup was deleted.
bg: Успех! Архивът беше изтрит.

en: Closed
bg: Затворено

en: Open 24h
bg: Отворено 24 часа

en: Sunday
bg: Неделя

en: Saturday
bg: Събота

en: Friday
bg: Петък

en: Thursday
bg: Четвъртък

en: Wednesday
bg: Сряда

en: Tuesday
bg: Вторник

en: Monday
bg: Понеделник

en: Select your timezone:
bg: Изберете вашата часова зона:

en: Use 24h format
bg: Използвайте 24-часов формат

en: Open 24/7
bg: Отворено 24/7

en: Text to display when 'Open 24h' setting is checked
bg: Текст за показване, когато е маркирана настройката „Отворено 24 часа“

en: Open 24h label
bg: Етикет Отворено 24-часов

en: Text to display when 'Closed' setting is checked
bg: Текст за показване, когато е маркирана настройката „Затворено“

en: Closed label
bg: Етикет Затворено

en: Labels
bg: Етикети

en: Display Opening Hours
bg: Показване на работното време

en: Opening Hours Settings
bg: Настройки на работното време

en: There was an error importing your settings. Please make sure you are uploading the correct file or it is in the proper format.
bg: При импортирането на настройките Ви възникна грешка. Моля, уверете се, че качвате правилния файл или той е в правилния формат.

en: Show Opening Hours
bg: Показване на работното време

en: Success! Your settings have been imported.
bg: Успех! Вашите настройки са импортирани.

en: A JSON or INI file is required to import settings.
bg: За импортиране на настройки е необходим JSON или INI файл.

en: Imported settings will overwrite existing settings and will not be merged.
bg: Импортираните настройки ще презапишат съществуващите настройки и няма да бъдат обединени.

en: Choose a File
bg: Изберете файл

en: Import from a JSON or INI file...
bg: Импортиране от JSON или INI файл...

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO").
en: Import / Restore %1$s Settings
bg: Импортиране/възстановяване на настройки на %1$s

en: All Items
bg: Всички елементи

en: Refresh Results
bg: Опресняване на резултатите

en: Complete SEO Checklist
bg: Пълен списък за проверка на SEO

en: Good Results
bg: Добри резултати

en: Recommended Improvements
bg: Препоръчителни подобрения

note: Translators: 1 - The plugin short name ('AIOSEO').
en: Your site is not connected. Please connect to %1$s, then try again.
bg: Вашият сайт не е свързан. Моля, свържете се с %1$s, след това опитайте отново.

en: We were unable to parse the content for this site.
bg: Не успяхме да анализираме съдържанието на този сайт.

en: The URL provided is invalid.
bg: Предоставеният URL адрес е невалиден.

en: Please enter a valid URL.
bg: Моля, въведете валиден URL адрес.

en: Perform in-depth SEO Analysis of your competitor's website.
bg: Извършете задълбочен SEO анализ на уебсайта на вашия конкурент.

en: Dynamically Generate Meta Keywords
bg: Динамично генериране на мета ключови думи

en: Use Meta Keywords
bg: Използвайте Мета ключови думи

note: Translators: 1 - The plugin short name name ("AIOSEO"), 2 - "Learn more".
en: This feature is only for licensed %1$s users. %2$s
bg: Тази функция е само за %1$s потребители. %2$s

en: Automatically Add Missing Image Alt / Title Tags
bg: Автоматично добавяне на липсващо изображение Alt / Тагове на заглавието

en: Remove Category Base Prefix
bg: Премахване на основния префикс на категорията

en: Remove Stopwords from Permalinks
bg: Премахване на стоп думи от постоянните връзки

en: Noindex Empty Category and Tag Archives
bg: Noindex Празни архиви на категории и етикети

en: Global Robots Meta
bg: Мета Глобални Роботи

en: Delete
bg: Изтриване

en: Timezone
bg: Часова зона

en: Enter Competitor URL
bg: Въведете URL на конкурента

note: Translators: 1 - Opening HTML link tag, 2 - Closing HTML link tag.
en: The home page settings below have been disabled because you are using a static home page. You can %1$sedit your home page settings%2$s directly to change the title, meta and image.
bg: Настройките на началната страница по-долу са деактивирани, защото използвате статична начална страница. Можете да %1$s зададете настройките на началната си страница %2$s директно, за да промените заглавието, мета и изображението.

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO"), 2 - Learn more link.
en: Default Taxonomy Object Types are only available for licensed %1$s users. %2$s
bg: Видовете обекти на таксономия по подразбиране са достъпни само за лицензирани %1$s потребители. %2$s

en: Default Taxonomy Object Types
bg: Типове обекти на таксономия по подразбиране

en: Default Post Type Object Types
bg: Типове обекти по подразбиране

en: Show Facebook Author
bg: Показване на автора във Фейсбук

en: How to get your Facebook Author URL
bg: Как да получите URL адреса на вашия автор във Фейсбук

en: How to get your Facebook App ID
bg: Как да получите идентификационния номер от вашата Фейсбук аппликация

en: How to get your Facebook Admin ID
bg: Как да получите вашия идентификационен номер на админа за Фейсбук

en: Will be overriden if the Facebook author URL is present in the individual User Profile.
bg: Ще бъде заменено, ако URL адресът на автора в Фейсбук присъства в индивидуалния потребителски профил.

en: The Facebook App ID of the site's app. In order to use Facebook Insights, you must add the App ID to your page. Insights lets you view analytics for traffic to your site from Facebook. Find the App ID in your App Dashboard.
bg: Facebook ID на приложението на сайта. За да използвате Facebook Insights, трябва да добавите идентификатора на приложението към вашата страница. Insights ви позволява да преглеждате анализи за трафика към вашия сайт от Facebook. Намерете идентификатора на приложението в таблото за управление на приложението.

en: Close and Exit Wizard Without Saving
bg: Съветник за затваряне и излизане без запазване

en: See all features
bg: Вижте всички функции

en: Learn more about all features
bg: Научете повече за всички функции

note: Translators: 1 - The plugin name ("All in One SEO").
en: This feature is only available for licensed %1$s %2$s users.
bg: Тази функция е достъпна само за лицензирани потребители на %1$s %2$s.

note: Translators: 1 - The current step count. 2 - The total step count.
en: Step %1$s of %2$s
bg: Стъпка %1$s от %2$s

en: Connecting...
bg: Свързване ...

en: Go back to the Dashboard
bg: Върнете се в таблото за управление

en: Let's Get Started
bg: Нека започнем

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO").
en: %1$s makes it easy to configure your site's SEO settings without the need to hire an expert. And it takes less than 10 minutes too!
bg: %1$s улеснява конфигурирането на SEO настройките на вашия сайт, без да е необходимо да наемате експерт. И това отнема по-малко от 10 минути също!

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO").
en: Welcome to the %1$s Setup Wizard!
bg: Добре дошли в съветника за настройка на %1$s!

note: Translators: 1 - "Pro".
en: Upgrade to %1$s Today
bg: Надстройте до %1$s днес

en: Upgrade to Pro to Unlock Powerful SEO Features
bg: Надстройте до Pro, за да отключите мощни SEO функции

note: Translators: 1 - Opening bold tag. 2 - Closing bold tag. 3 - Opening bold tag. 4 - Percent between 1-100. 5 - Closing bold tag.
en: %1$sBonus:%2$s You can upgrade your plan today and %3$ssave %4$s off%5$s (discount auto-applied).
bg: %1$s Бонус: %2$s Можете да надстроите плана си днес и да %3$s спестите %4$s с отстъпка %5$s (отстъпката се прилага автоматично).

en: Setup Webmaster Tools
bg: Инсталирайте Инструменти за уеб администратори

en: See Advanced Settings
bg: Вижте Разширени Настройки

note: Translators: 1 - Plugin name ("All in One SEO"), 2 - Plugin short name ("AIOSEO").
en: %1$s is the best WordPress SEO plugin. Join over 2,000,000+ Professionals who are already using %2$s to improve their website search rankings.
bg: %1$s е най-добрият SEO плъгин за WordPress. Присъединете се към над 2 000 000+ професионалисти, които вече използват %2$s, за да подобрят класацията за търсене на уебсайта си.

en: Manually Enter Person
bg: Ръчно въвеждане на човек

en: Your Social Profiles
bg: Вашите социални профили

en: Default Social Share Image
bg: Изображение по подразбиране за социално споделяне

en: Minimum size: 112px x 112px, The image must be in JPG, PNG, GIF, SVG, or WEBP format.
bg: Минимален размер: 112px x 112px, Изображението трябва да бъде във формат JPG, PNG, GIF, SVG или WEBP.

en: Logo
bg: Лого

en: Select which team or department the phone number belongs to.
bg: Изберете към кой екип или отдел принадлежи телефонният номер.

en: Contact Type
bg: Тип контакт

en: Choose a Contact Type
bg: Изберете тип контакт

en: Name
bg: Име

en: Choose whether the site represents a person or an organization.
bg: Изберете дали сайтът представлява лице или организация.

en: Choose a Person
bg: Изберете човек

en: Enter your Facebook Admin ID here. You can enter multiple Facebook Admin IDs by separating them with a comma.
bg: Въведете вашия Facebook администраторски идентификатор тук. Можете да въведете множество администраторски идентификатори на Facebook, като ги разделите със запетая.

en: Facebook Author URL
bg: URL Адрес на Фейсбук Автор

en: Remove
bg: Премахни

en: Click on the tags below to insert variables into your description.
bg: Кликнете върху етикетите по-долу, за да вмъкнете променливи във вашето описание.

en: Use the home page description
bg: Използвайте описанието на началната страница

en: Click on the tags below to insert variables into your home page title.
bg: Кликнете върху етикетите по-долу, за да вмъкнете променливи в заглавието на началната си страница.

en: Click on the tags below to insert variables into your site name.
bg: Кликнете върху етикетите по-долу, за да вмъкнете променливи в името на вашия сайт.

en: Use the home page title
bg: Използвайте заглавието на началната страница

note: Translators: 1 - The plugin name ("All in One SEO").
en: This is what your page configured with %1$s will look like when shared via Facebook. The site title and description will be automatically added.
bg: Ето как ще изглежда вашата страница, конфигурирана с %1$s, когато се споделя чрез Facebook. Заглавието и описанието на сайта ще бъдат добавени автоматично.

en: The Title of the Page or Site you are Sharing
bg: Заглавието на страницата или сайта, който споделяте

en: Minimum size: 200px x 200px, ideal ratio 1.91:1, 8MB max. (eg: 1640px x 856px or 3280px x 1712px for retina screens)
bg: Минимален размер: 200px x 200px, идеално съотношение 1,91: 1, 8MB макс. (например: 1640px x 856px или 3280px x 1712px за ретина екрани)

en: Default Term Facebook Image
bg: Термин по подразбиране Facebook Изображение

en: Default Post Facebook Image
bg: Публикация по подразбиране Facebook Изображение

en: Term Custom Field Name
bg: Име на персонализираното поле за термина

en: Post Custom Field Name
bg: Име на персонализирано поле за публикация

en: Paste your image URL or select a new image
bg: Поставете URL адреса на изображението си или изберете ново изображение

en: Upload or Select Image
bg: Качете или изберете изображение

en: Height
bg: Височина

en: Width
bg: Ширина

en: Default Term Image Source
bg: Източник на изображението за термин по подразбиране

en: Default Post Image Source
bg: Източник на изображение на публикацията по подразбиране

en: Enable Open Graph Markup
bg: Активиране на отворено маркиране на графики

en: Enable this feature if you want Facebook and other social media to display a preview with images and a text excerpt when a link to your site is shared.
bg: Активирайте тази функция, ако искате Фейсбук и други социални медии да показват визуализация с изображения и текстов откъс, когато се споделя връзка към вашия сайт.

en: General Facebook Settings
bg: Общи настройки на Фейсбук

note: Translators: 1 - Plugin short name ("AIOSEO"), 2 "Pro".
en: %1$s %2$s comes with many additional features to help take your site's SEO to the next level!
bg: %1$s %2$s идва с много допълнителни функции, които помагат за издигането на SEO на вашия сайт на следващото ниво!

en: And many more...
bg: И много други...

en: Advanced WooCommerce
bg: Разширен изглед на WooCommerce

en: Image SEO Optimization
bg: SEO оптимизация на изображения

en: Video and News Sitemaps
bg: Карта на сайта за видео и новини

en: Image Alt Tag:
bg: Картинка Alt Етикет:

en: Title:
bg: Заглавие:

en: Database Tools
bg: Инструменти за база данни

en: Import/Export
bg: Импортиране/експортиране

en: Pinterest
bg: Пинтерест

note: Translators: This refers to social media profiles.
en: Social Profiles
bg: Социални Профили

en: Archives
bg: Архиви

en: Content Types
bg: Типове съдържание

en: Global Settings
bg: Глбални Настройки

en: Success
bg: Успех

en: Smart Recommendations
bg: Интелигентни препоръки

en: Choose Features
bg: Изберете Характеристики

en: Additional Site Information
bg: Допълнителна информация за сайта

en: Welcome
bg: Заповядайте

en: Are you sure you want to leave? you have unsaved changes!
bg: Наистина ли искате да напуснете? Имате незапазени промени!

en: Access Control
bg: Контрол на достъп

en: RSS Content
bg: RSS съдържание

en: Webmaster Tools
bg: Инструменти за уеб администратори

en: General Sitemap
bg: Обща карта на сайта

en: Opening Hours
bg: Работно време

en: Locations
bg: Местоположения

en: Analyze Competitor Site
bg: Анализирайте сайта на конкурента

en: SEO Audit Checklist
bg: Контролен списък за SEO одит

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO").
en: Connect with %1$s
bg: Свържете се с %1$s

en: Lite vs. Pro
bg: Олекотена версия срещу Разширена

en: Getting Started
bg: Пригответе се да започнете

en: Title & Description
bg: Заглавие и описание

en: Advanced
bg: Разширени

en: None
bg: Няма

en: News Article
bg: Новина

en: Blog Post
bg: Блог Пост

en: Article Type
bg: Вид на статията

en: Schema Type
bg: Тип схема

en: List of custom field names to include in the SEO Page Analysis. Add one per line.
bg: Списък с имена на персонализирани полета, които да бъдат включени в анализа на SEO страница. Добавете по един на ред.

en: Custom Fields
bg: Персонализирани полета

en: Analytics
bg: Анализи

en: Search Appearance
bg: Външен вид на търсенето

en: Dashboard
bg: Табло

en: Connect
bg: Свързване

en: Paste your license key here
bg: Поставете лицензния си ключ тук

en: Your license key provides access to updates and addons.
bg: Вашият лицензен ключ предоставя достъп до актуализации и добавки.

en: Page Analysis
bg: Анализ на страница

en: Sitemap Settings
bg: Настройки на картата на сайта

en: Use Default Settings
bg: Използвай настройки по подразбиране

en: Tools
bg: Инструменти

en: SEO Analysis
bg: SEO анализ

en: default
bg: по подразбиране

en: Dynamically Generate
bg: Динамично генериране

en: You can use this section to add any URLs to your sitemap which aren’t a part of your WordPress installation. For example, if you have a contact form that you would like to be included on your sitemap you can enter the information manually.
bg: Можете да използвате този раздел, за да добавите URL адреси към вашата карта на сайта, които не са част от вашата инсталация на WordPress. Например, ако имате формуляр за контакт, който искате да бъде включен във вашата карта на сайта, можете да въведете информацията ръчно.

en: Clear
bg: Изчистване

en: Type to search...
bg: Въведете за търсене ...

en: Priority Score
bg: Приоритетна оценка

en: Exclude Posts / Pages
bg: Изключване на публикации / страници

en: Include All Post Types
bg: Включване на всички видове публикации

en: Strip Punctuation for Alt Attributes
bg: Извадете пунктуацията за Alt атрибути

en: Click on the tags below to insert variables into your alt tag attribute.
bg: Кликнете върху етикетите по-долу, за да вмъкнете променливи във вашия атрибут alt tag.

en: Alt Tag Attribute Format
bg: Формат на атрибута на Alt Tag

en: Click on the tags below to insert variables into your title attribute.
bg: Кликнете върху етикетите по-долу, за да вмъкнете променливи в атрибута на заглавието си.

en: Strip Punctuation for Title Attributes
bg: Извадете пунктуацията за атрибутите на заглавието

en: Title Attribute Format
bg: Формат на атрибута на заглавието

en: Search Page
bg: Страница за търсене

en: Date Archives
bg: Архиви на дати

en: Author Archives
bg: Авторски архиви

en: Paginated Content
bg: Пагинирано съдържание

en: Fantastic! By updating to the latest version, you have access to all the latest features, bug fixes and security improvements.
bg: Фантастично! Чрез актуализиране до най-новата версия имате достъп до всички най-нови функции, корекции на грешки и подобрения в сигурността.

en: Go to Plugins
bg: Отидете на разширения

en: Your Person Name and Image are set
bg: Вашето име и изображение са зададени

en: Your Person Name and/or Image are blank
bg: Вашето име и/или изображение са празни.

en: Your Organization Name and Logo are set
bg: Името и логото на вашата организация са зададени

en: Your Organization Name and/or Logo are blank
bg: Името на вашата организация и/или логото са празни

en: Your Site Title and Tagline are set
bg: Заглавието и подзаглавието на вашия сайт са настроени

en: Your Site Title and/or Tagline are blank
bg: Заглавието и/или подзаглавието на вашия сайт са празни

en: Your site is set to public. Search engines will index your website and it will appear in search results.
bg: Вашият сайт е настроен като обществен. Търсачките ще индексират вашия уебсайт и той ще се появи в резултатите от търсенето.

en: Your site appears in search results
bg: Вашият сайт се показва в резултатите от търсенето

en: Go to Settings > Reading
bg: Отидете в Настройки> Четене

en: Your site is set to private. This means WordPress asks search engines to exclude your website from search results.
bg: Вашият сайт е настроен като частен. Това означава, че WordPress иска от търсачките да изключат уебсайта ви от резултатите от търсенето.

en: Your site does not appear in search results
bg: Вашият сайт не се показва в резултатите от търсенето

en: Nofollowed content
bg: Nofollowed съдържание

en: Noindexed content
bg: Noindexed съдържание

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO").
en: The fields below contain important SEO information from %1$s that may effect your site.
bg: Полетата по-долу съдържат важна SEO информация от %1$s, която може да повлияе на вашия сайт.

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO").
en: An update is available for %1$s. Upgrade to the latest version to receive all the latest features, bug fixes and security improvements.
bg: Налична е актуализация за %1$s. Надстройте до най-новата версия, за да получите всички най-нови функции, поправки на грешки и подобрения в сигурността.

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO").
en: Awesome! These are required for %1$s's Person schema markup.
bg: Страхотно! Те са необходими за маркиране на схемата Човек на %1$s.

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO").
en: Your Person Name and/or Image are blank. These values are required for %1$s's Person schema markup.
bg: Вашето име и изображение са празни. Тези стойности са необходими за маркиране на схемата за човек на %1$s.

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO").
en: Awesome! These are required for %1$s's Organization schema markup.
bg: Страхотно! Те са необходими за маркиране на схемата на организацията на %1$s.

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO").
en: Your Organization Name and/or Logo are blank. These values are required for %1$s's Organization schema markup.
bg: Името и/или логото на вашата организация са празни. Тези стойности са необходими за маркиране на схемата на организацията на %1$s.

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO").
en: Great! These are required for %1$s's schema markup and are often used as fallback values for various other features.
bg: Страхотно! Те са необходими за маркиране на схемата на %1$s и често се използват като резервни стойности за различни други функции.

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO").
en: Your Site Title and/or Tagline are blank. We recommend setting both of these values as %1$s requires these for various features, including our schema markup
bg: Заглавието и/или слоганът на вашия сайт са празни. Препоръчваме да зададете двете стойности, тъй като %1$s ги изисква за различни функции, включително маркирането на нашата схема

en: Click here
bg: Щракнете тук

en: By allowing us to track usage data we can better help you because we know with which WordPress configurations, themes and plugins we should test.
bg: Позволявайки ни да проследяваме данните за използването, ние можем да ви помогнем по-добре, защото знаем с кои конфигурации, теми и приставки на WordPress трябва да тестваме.

en: RSS Content Settings
bg: Настройки на съдържанието на RSS

en: The last name of the post author.
bg: Фамилното име на автора на публикацията.

en: Learn More
bg: Научете повече

en: LinkedIn Post Inspector
bg: LinkedIn инспектор за публикации

en: Go to Settings > General
bg: Отидете в Настройки> Общи

en: Local Business SEO
bg: Местен бизнес SEO

en: Notifications
bg: Известия

en: Zip code:
bg: Пощенски код:

en: State:
bg: Област:

en: Access our Premium Support
bg: Достъп до нашата примиум поддръжка

en: RSS Sitemap
bg: RSS карта на сайта

en: News Sitemap
bg: Карта на новините

en: Not Really...
bg: Не наистина...

note: Translators: 1 - The plugin name ("All in One SEO").
en: Yes I love it
bg: Да, обичам го.

en: Not Installed
bg: Не е инсталирано

en: Description:
bg: Описание:

en: Yup, we know a thing or two about building awesome products that customers love.
bg: Да, ние знаем нещо или две за създаването на страхотни продукти, които клиентите обичат.

en: Social Meta (Open Graph Markup)
bg: Социална Мета (Отворена графика)

en: Search Engine Optimization (SEO)
bg: Оптимизация за търсачки (SEO)

en: Priority Support
bg: Приоритетна поддръжка

en: Limited Support
bg: Ограничена поддръжка

en: Complete Support
bg: Пълна поддръжка

en: Schema Rich Snippets
bg: Схеми, богати на фрагменти

en: Not Available
bg: Не е налично

en: WooCommerce Integration
bg: WooCommerce интеграция

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO"), 2 - "Pro" string.
en: Get %1$s %2$s and Unlock all the Powerful Features.
bg: Вземете %1$s %2$s и отключете всички мощни функции.

note: Translators: 1 - The plugin name ("All in One SEO").
en: Get the most out of %1$s by upgrading to Pro and unlocking all of the powerful features.
bg: Извлечете максимума от %1$s, като надстроите до Pro и отключите всички функции.

en: Link has been inserted.
bg: Връзката е вмъкната.

en: No results found.
bg: Няма намерени резултати.

en: (no title)
bg: (без заглавие)

en: Add Link
bg: Добавете връзка

en: Update
bg: Обновяване

note: Translators: 1 - The plugin name ("All in One SEO"), 2 - Same as previous.
en: Welcome to %1$s, the original SEO plugin for WordPress. At %2$s, we build software that helps you rank your website in search results and gain organic traffic.
bg: Добре дошли в %1$s, оригиналната приставка за SEO за WordPress. На %2$s изграждаме софтуер, който ви помага да класирате уебсайта си в резултатите от търсенето и да спечелите органичен трафик.

en: Activate
bg: Активиране

en: Install Plugin
bg: Инсталирайте приставката

en: Our goal is to take the pain out of optimizing your website for search engines.
bg: Нашата цел е да премахнем болката от оптимизирането на вашия уеб сайт за търсачки.

en: Over the years, we found that most other WordPress SEO plugins were bloated, buggy, slow, and very hard to use. So we designed our plugin as an easy and powerful tool.
bg: През годините установихме, че повечето други WordPress SEO плъгини са надути, бъгави, бавни и много трудни за използване. Така че ние проектирахме нашия плъгин като лесен и мощен инструмент.

note: Translators: 1 - The marketing site anchor name ("aioseo.com").
en: Plugin installed & activated.
bg: Приставката е инсталирана и активирана.

en: Give us a 5-star rating!
bg: Дайте ни 5-звезден рейтинг!

en: Mobile-Friendly Test
bg: Тест за удобство за мобилни устройства

en: Google Page Speed Test
bg: Тест за скорост на страницата в Google

en: CSS Validator
bg: CSS Валидатор

en: HTML Validator
bg: HTML Валидатор

en: Pinterest Rich Pins Validator
bg: Валидатор на важните отметки в Пинтерест

en: Facebook Debugger
bg: Отстраняване на грешки във Фейсбук

en: Google Structured Data Test
bg: Тест за структурирани данни на Google

en: Check Google Cache
bg: Проверете Google Cache

en: Check links to this URL
bg: Проверете връзките към този URL

en: Analyze this page
bg: Анализирайте тази страница

en: Activated
bg: Активирано

en: Social meta for Categories, Tags and Custom Taxonomies
bg: Социална мета за категории, тагове и персонализирани таксономии

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO").
en: Warning: %1$s has detected other active SEO or sitemap plugins. We recommend that you deactivate the following plugins to prevent any conflicts:
bg: Предупреждение: %1$s е открил други активни разширения за SEO или Картата на сайта. Препоръчваме ви да деактивирате следните разширения, за да предотвратите конфликти:

note: Translators: 1 - The plugin name ("All in One SEO").
en: You're using %1$s - no license needed. Enjoy!
bg: Използвате %1$s - не е необходим лиценз. Наслади се!

en: I already did
bg: Вече направих

en: Nope, maybe later
bg: Не, може би по-късно

note: Translators: The plugin name ("All in One SEO").
en: Ok, you deserve it
bg: Добре, заслужавате го

en: That's awesome! Could you please do me a BIG favor and give it a 5-star rating on WordPress to help us spread the word and boost our motivation?
bg: Това е страхотно! Можете ли да ни направите ГОЛЯМА услуга и да ни дадете 5-звезден рейтинг на WordPress, за да ни помогне

note: Translators: The plugin name ("All in One SEO").
en: Give feedback
bg: Дайте обратна връзка

note: Translators: The plugin name ("All in One SEO").
en: We're sorry to hear you aren't enjoying %1$s. We would love a chance to improve. Could you take a minute and let us know what we can do better?
bg: Съжаляваме, че не харесахте на %1$s. Ще се радваме да ни дадете шанс да се подобрим. Бихте ли отделили минута и ни уведомете какво можем да направим по-добре?

note: Translators: 1 - The plugin name ("All in One SEO"). Translators: 1 = The plugin short name ("AIOSEO")
en: Are you enjoying %1$s?
bg: Харесва ли ви %1$s?

note: Translators: This is an action link users can click to open a feature request.
en: Suggest a Feature
bg: Предложете функция

en: About Us
bg: За нас

en: never
bg: никога

en: yearly
bg: годишно

en: hourly
bg: на час

en: always
bg: винаги

en: Your image's alt tag attribute.
bg: Атрибут alt етикер на вашето изображение.

note: Translators: 1 - "50% off".
en: As a valued user you receive %1$s, automatically applied at checkout!
bg: Като ценен потребител получавате %1$s, автоматично приложен при плащане!

note: Translators: 1 - "Pro".
en: Upgrade to %1$s
bg: Надстройте до %1$s

note: Translators: 1 - "upgrading to Pro".
en: To unlock more features, consider %1$s.
bg: За да отключите повече функции, помислете за %1$s.

en: Ad free (no banner adverts)
bg: Без реклами (без рекламни банери)

en: Organize sitemap entries into distinct files in your sitemap. We recommend you enable this setting if your sitemap contains more than 1,000 URLs.
bg: Организирайте записите в картата на сайта в отделни файлове във вашата карта на сайта. Препоръчваме ви да активирате тази настройка, ако вашата карта на сайта съдържа повече от 1000 URL адреса.

en: Organization Name
bg: Име на организацията

en: Package Tracking
bg: Проследяване на пакети

en: Roadside Assistance
bg: Пътна помощ

en: Emergency
bg: Спешно

en: Credit Card Support
bg: Поддръжка на кредитна карта

en: Reservations
bg: Резервации

en: Sales
bg: Продажби

en: Bill Payment
bg: Плащане на фактура

en: Billing Support
bg: Поддръжка за таксуване

en: Technical Support
bg: Техническа поддръжка

en: Customer Support
bg: Клиентска поддръжка

en: Phone Number
bg: Телефонен номер

en: Bagage Tracking
bg: Проследяване на багаж

en: No thanks
bg: Не, благодаря

en: Archive
bg: Архив

en: Category
bg: Категория

en: Dismiss
bg: Отхвърляне

note: Translators: 1 - The plugin name ("All in One SEO").
en: Welcome to %1$s
bg: Добре дошли в %1$s

note: Translators: 1 - The plugin name ("All in One SEO").
en: Read the %1$s user guide
bg: Прочетете ръководството на потребителя %1$s

note: Translators: 1 - The plugin short name ("AIOSEO").
en: Warning: %1$s has detected that you are blocking access to search engines. You can change this in Settings > Reading if this was unintended.
bg: Предупреждение: %1$s установи, че блокирате достъпа до търсачките. Можете да промените това в Настройки> Четене, ако това не е било преднамерено.

en: Remind Me Later
bg: Напомни ми по-късно

note: Translators: 1 - "WooCommerce", 2 - The plugin short name ("AIOSEO").
en: We have detected you are running %1$s. Upgrade to %2$s to unlock our advanced eCommerce SEO features, including SEO for Product Categories and more.
bg: Установихме, че използвате %1$s. Надстройте до %2$s, за да отключите нашите усъвършенствани SEO функции за електронна търговия, включително SEO за продуктови категории и други.

en: Temporarily unable to load feed.
bg: Временно фийдът не може да се зареди.

en: Inactive Plugins
bg: Неактивни приставки

en: Active Plugins
bg: Активни приставки

note: Translators: 1 - The plugin name ("All in One SEO).
en: %1$s Debug Info
bg: %1$s Информация за отстраняване на грешки

note: Translators: 1 - "Baidu Webmaster Tools".
en: Baidu Webmaster Tools
bg: Baidu Инструменти за уеб администратори

note: Translators: 1 - "Yandex Webmaster Tools".
en: Yandex Webmaster Tools
bg: Yandex Инструменти за уеб администратора

en: Exclude Terms
bg: Изключи термин

en: Author Pages
bg: Страници на автора

en: Archive Pages
bg: Архивиране на страници

en: sitemaps
bg: карти на сайта

en: This sitemap index contains
bg: Този индекс на карта на сайта съдържа

en: URLs
bg: Адреси

en: This sitemap contains
bg: Тази карта на сайта съдържа

en: this is an XML Sitemap, meant to be consumed by search engines like Google or Bing.
bg: това е XML карта на сайта, предназначена да се използва от търсачки като Google или Bing.

en: Generated by
bg: Генериран от

en: Your site title.
bg: Заглавието на вашия сайт.

note: Translators: 1 - "Bing Webmaster Tools".
en: Bing Webmaster Tools
bg: Bing  Инструменти за уеб администратора

note: Translators: 1 - "Google Search Console".
en: Google Search Console
bg: Google конзола за търсене

en: Disallow
bg: Забрани

en: Allow
bg: Позволи

en: Rule
bg: Правило

en: Exclude Images
bg: Изключване на изображенията

en: Exclude Images from your sitemap.
bg: Изключете изображения от вашата карта на сайта.

en: Ensure URL Consistency
bg: Осигурете последователност на URL адресите

en: Track Facebook and Twitter
bg: Проследи Фейсбук и Туитър

en: Track Page Scrolling
bg: Превъртане на страницата за проследяване

en: Track Elements Visibility
bg: Видимост на проследяващите елементи

en: Track Media Queries
bg: Проследяване на медийни заявки

en: Track Page Visibility
bg: Проследяване на видимостта на страницата

en: Track URL Changes
bg: Проследяване на промени в URL адрес

en: Track Events
bg: Проследяване на събития

en: Track Outbound Forms
bg: Проследяване на изходящи формуляри

en: Search Engine Visibility
bg: Видимост на Търсачката

en: Site Language
bg: Език на Сайта

en: Site Title
bg: Заглавие на сайта

en: SEO for Categories, Tags and Custom Taxonomies
bg: SEO за категории, етикети и персонализирани таксономии

en: Advanced support for e-commerce
bg: Разширена поддръжка за електронна търговия

en: Email address:
bg: Имейл адрес:

en: This displays an SEO News widget on the dashboard.
bg: Това показва джаджа със SEO новини на таблото.

en: SEO News
bg: SEO новини

en: Get Started
bg: Първи стъпки

en: Upgrade
bg: Обновяване

en: Analyze
bg: Анализиране

en: Block Bad Bots using HTTP
bg: Блокирайте лоши ботове, използвайки HTTP

en: Block Referral Spam using HTTP
bg: Блокирайте спам с реферали, използвайки HTTP

en: Use Custom Blocklists
bg: Използвай персонализиран блоклист

note: Translators: This is an action link users can click to purchase a license for All in One SEO Pro.
en: Upgrade to Pro
bg: Ъпгрейд до Pro

note: Translators: This is an action link users can click to open our general documentation page.
en: Documentation
bg: Документация

note: Translators: This is an action link users can click to open the General Settings menu.
en: SEO Settings
bg: Настройки за оптимизация

en: License Key
bg: Лицензен ключ

en: Facebook Admin ID
bg: Фейсбук Admin ID

en: Page URL
bg: Линк към страницата

en: Last Modified
bg: Последно променено

en: dynamically
bg: динамично

en: Post Types
bg: Типове публикации

en: Taxonomies
bg: Таксономии

en: Enable Sitemap Indexes
bg: Включи индексирането на картата на сайта

en: Additional Pages
bg: Допълнителни страници

en: Add URL
bg: Добави линк

en: Frequency
bg: Честота

en: Priority
bg: Приоритет

en: monthly
bg: месечно

en: weekly
bg: седмично

en: Cancel
bg: Отмяна

en: Add Rule
bg: Добави правило

en: Active Theme
bg: Активна тема

en: Allows you to specify the maximum number of posts in a sitemap (up to 50,000).
bg: Позволява Ви да изберете максималния номер публикации в карта на сайта (до 50000).

en: Select which Post Types appear in your sitemap.
bg: Изберете кои типове публикации да се появяват в картата на сайта.

en: Edit
bg: Редактирай

en: Save
bg: Запази

en: Please wait...
bg: Моля, изчакайте...

en: Import
bg: Импортирай

en: Export Settings
bg: Настройки за експортиране

en: School
bg: Училище

en: University
bg: Университет

en: Actor
bg: Актьор

en: Athlete
bg: Атлет

en: Author
bg: Автор

en: Director
bg: Директор

en: Activity
bg: Дейност

en: Sport
bg: Спорт

en: Site Name
bg: Име на сайта

en: Automatically Generate Article Tags
bg: Автоматично генерирай тагове

en: System Status
bg: Системен статус

en: Not set
bg: Не е нагласено

en: On
bg: Включено

en: Off
bg: Изключено

en: Edit SEO
bg: Редактирай SEO

en: Episode
bg: Епизод

en: Article
bg: Статия

en: Blog
bg: Блог

en: Website
bg: Уебсайт

en: PHP Version
bg: PHP версия

en: Site URL
bg: URL на сайта

en: Image
bg: Изображение

en: Directory Path
bg: Път до директория

en: View the Changelog
bg: Вижте Changelog-а

en: Feature Manager
bg: Мениджър на услугите

en: Performance
bg: Производителсност

en: Watch video tutorials
bg: Гледай видео упътвания

en: Include Date Archives in your sitemap.
bg: Включи Date Archives в картата на сайта.

en: Include Author Archives in your sitemap.
bg: Включи Author Archives в картата на сайта.

en: Getting started? Read the Beginners Guide
bg: Сега започвате? Прочетете упътването за начинаещи

en: Edit .htaccess
bg: Редактирай .htaccess

en: Musician
bg: Музикант

en: Politician
bg: Политик

en: Profile
bg: Профил

en: Public Figure
bg: Публична личност

en: City
bg: Град

en: Country
bg: Държава

en: Front Page
bg: Главна страница

en: Advanced Settings
bg: Разширени настройки

en: Bar
bg: Бар

en: Company
bg: Компания

en: Cafe
bg: Кафе

en: Hotel
bg: Хотел

en: Restaurant
bg: Ресторант

note: Translators: This refers to a charity/non-profit organization.
en: Cause
bg: Кауза

en: Sports League
bg: Спортна лига

en: Sports Team
bg: Спортен отбор

note: Translators: This refers to a music group.
en: Band
bg: Група

en: Show Twitter Author
bg: Покажи Twitter автор

en: Article Section
bg: Избор на статия

en: Article Tags
bg: Тагове на статия

en: Object Type
bg: Тип обект

en: Product
bg: Продукт

en: Song
bg: Песен

en: TV Show
bg: Телевизионно предаване

en: Custom Image
bg: Персонализирано изображение

en: Summary
bg: Обобщение

en: Yes
bg: Да

en: Social Settings
bg: Социални настройки

en: Featured Image
bg: Картинка на фокус

en: Post Author Image
bg: Картинка на автора на публикацията

en: First Available Image
bg: Първа достъпна картинка

en: Twitter Card Type
bg: Тип Twitter Card

en: No
bg: Не

en: Landmark
bg: Забележителност

en: Album
bg: Албум

en: Operating System
bg: Операционна система

en: Server
bg: Сървър

en: PHP Memory Limit
bg: PHP лимит на паметта

en: PHP Max Upload Size
bg: PHP максимален размер за ъплоуд

en: PHP Max Post Size
bg: PHP максимален размер на публикация

en: Person
bg: Личност

en: Organization
bg: Организация

note: Translators: This is an action link users can click to open our premium support.
en: Support
bg: Поддръжка

en: Version
bg: Версия

en: Video Sitemap
bg: Видео карта на сайта

en: Book
bg: Книга

en: Drink
bg: Питие

en: Food
bg: Храна

en: Game
bg: Игра

en: Movie
bg: Филм

en: Scan Now
bg: Сканирай сега

en: Submit
bg: Изпрати

en: Person or Organization
bg: Лице или организация

en: Select which Taxonomies appear in your sitemap.
bg: Изберете кои таксономии да се показват във вашата карта на сайта.

en: Email Debug Information
bg: Информация за отстраняване на грешки по имейл

en: PHP XML Support
bg: Поддръжка на PHP XML

en: PHP IPTC Support
bg: Поддръжка на PHP IPTC

en: PHP Exif Support
bg: Поддръжка на PHP Exif

en: PHP Max Script Execution Time
bg: PHP Максимално Време за Изпълнение на Скрипта

en: MySQL Version
bg: MySQL Версия

en: Memory Usage
bg: Използване на Паметта

en: Default
bg: По подразбиране

en: Use Post Tags in Article Tags
bg: Използвайте маркери за публикации в етикетите на статиите

en: Use Categories in Article Tags
bg: Използване на категории в етикетите на статиите

en: Use Keywords in Article Tags
bg: Използвайте ключови думи в етикетите на статиите

en: Twitter Title
bg: Twitter Заглавие

en: Image from Custom Field
bg: Изображение от персонализирано поле

en: First Image in Content
bg: Изображение от персонализирано поле

en: Site Description
bg: Описание на сайта

en: Run Shortcodes in Description
bg: Поставете къси кодове в описанието

en: State/Province
bg: Област / провинция

en: Non-Profit
bg: с нестопанска цел

en: Robots.txt Editor
bg: Редактор Robots.txt

en: Reset Selected Settings to Default
bg: Възстановяване на избраните настройки на настройки по подразбиране

en: Description
bg: Описание

en: Enabled
bg: Включено

en: Disabled
bg: Изключено

en: Title
bg: Заглавие

en: Display Settings
bg: Настройки на дисплей

en: Description Format
bg: Формат на описанието

en: Home Page Settings
bg: Настройки на началната страница

en: Autogenerate Descriptions
bg: Автогенериране на описания

en: Paged Format
bg: Страничен формат

en: No Pagination for Canonical URLs
bg: Без пагинация за канонични URL адреси

en: Enhanced Ecommerce
bg: Подобрена електронна търговия

en: Track Outbound Links
bg: Проследяване на изходящи връзки

en: Enhanced Link Attribution
bg: Подобрено приписване на връзки

en: Display Advertiser Tracking
bg: Показване на проследяване на рекламодатели

en: Anonymize IP Addresses
bg: Анонимизиране на IP адреси

en: Additional Domains
bg: Допълнителни домейни

en: Track Multiple Domains
bg: Проследяване на множество домейни

en: Tracking Domain
bg: Проследяване на домейн

en: Google Analytics ID
bg: Идентификатор на Google Analytics

en: Pinterest Site Verification
bg: Проверка на сайта в Пинтерест

en: Manage Google Analytics
bg: Управление на Google Analytics

en: Use Tags for Meta Keywords
bg: Използвайте етикети за мета ключови думи

en: Use Categories for Meta Keywords
bg: Използване на категории за мета ключови думи

en: Exclude Users from Tracking
bg: Изключване на потребители от проследяване

en: Canonical URL
bg: Каноничен URL адрес

note: Translators: 1 - A link to our documentation, 2 - HTML line break tag.
en: This enables support for the Enhanced Ecommerce in Google Analytics.%1$s%2$s
bg: Това дава възможност за поддръжка на разширената електронна търговия в Google Analytics. %1$s%2$s

note: Translators: 1 - A link to our documentation, 2 - HTML line break tag.
en: This enables support for the Enhanced Link Attribution in Google Analytics.%1$s%2$s
bg: Това дава възможност за поддръжка на подобрено приписване на връзки в Google Analytics. %1$s%2$s

note: Translators: 1 - A link to our documentation, 2 - HTML line break tag.
en: Exclude logged-in users from Google Analytics tracking by role.%1$s%2$s
bg: Изключете влезлите потребители от проследяването на Google Analytics по роли. %1$s%2$s

note: Translators: 1 - A link to our documentation, 2 - HTML line break tag.
en: This enables support for the Display Advertiser Features in Google Analytics.%1$s%2$s
bg: Това дава възможност за поддръжка на функциите на дисплейния рекламодател в Google Analytics. %1$s%2$s

note: Translators: 1 - A link to our documentation, 2 - HTML line break tag.
en: This enables support for IP Anonymization in Google Analytics.%1$s%2$s
bg: Това позволява поддръжка за IP анонимизиране в Google Analytics. %1$s%2$s

note: Translators: 1 - A link to our documentation, 2 - HTML line break tag.
en: Add a list of additional domains to track here. Enter one domain name per line without the http://.%1$s%2$s
bg: Добавете списък с допълнителни домейни за проследяване тук. Въведете по едно име на домейн на ред без http://.%1$s%2$s

note: Translators: 1 - A link to our documentation, 2 - HTML line break tag.
en: Use this option to enable tracking of multiple or additional domains.%1$s%2$s
bg: Използвайте тази опция, за да разрешите проследяване на множество или допълнителни домейни. %1$s%2$s

note: Translators: 1 - "http://", 2 - A link to our documentation, 3 - HTML line break tag.
en: Enter your domain name without the %1$s to set your cookie domain.%2$s%3$s
bg: Въведете името на вашия домейн без %1$s, за да зададете домейна си за бисквитки. %2$s%3$s

en: This option allows you to toggle the use of Meta Keywords throughout the whole of the site.
bg: Тази опция Ви позволява да използвате Meta ключови думи в целия сайт.

en: Check this if you want your categories for a given post used as the Meta Keywords for this post (in addition to any keywords you specify on the Edit Post screen).
bg: Маркирайте това ако искате категориите за даден пост да се използват като meta ключови думи за тази публикация (в допълнение към всякакви ключови думи, които посочите в екрана Edit Post).

en: Check this if you want your tags for a given post used as the Meta Keywords for this post (in addition to any keywords you specify on the Edit Post screen).
bg: Маркирайте това ако искате таговете за даден пост да се използват като meta ключови думи за тази публикация (в допълнение към всякакви ключови думи, които посочите в екрана Edit Post).

en: Check this if you want your keywords on your Posts page (set in WordPress under Settings, Reading, Front Page Displays) and your archive pages to be dynamically generated from the keywords of the posts showing on that page. If unchecked, it will use the keywords set in the edit page screen for the posts page.
bg: Отметнете това, ако искате вашите ключови думи на вашата страница с публикации (зададени в WordPress под Настройки, Четене, Показване на началната страница) и вашите архивни страници да бъдат динамично генерирани от ключовите думи на публикациите, показвани на тази страница. Ако не е отметнато, ще използва ключовите думи, зададени в екрана за редактиране на страницата с публикации.

en: Track Blocked Bots
bg: Проследи блокирани ботове

en: General Settings
bg: Основни настройки

note: Translators: 1 - The IP address. 2 - The referer.
en: Blocked bot with IP %1$s -- matched referer %2$s found in blocklist.
bg: Блокиран бот с IP %1$s -- съвпадна с референт %2$s, намерен в списъка с блокирани.

note: Translators: 1 - The IP address. 2 - The user agent.
en: Blocked bot with IP %1$s -- matched user agent %2$s found in blocklist.
bg: Блокиран бот с IP %1$s -- съвпадна с потребителски агент %2$s, намерен в списъка с блокирани.
